Milyen SSD-t vegyek?

Szerző: niteforce, 2011. December 07., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 1 095
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Üdvözletem!

Megéri ezt az árat ez az SSD? Laptopba szánnám az 1TB-os 5400-as fordulatú HDD helyére.

[LINK]
0
0
0
0
💬 6
InfernoDante avatar
@reszler112233: Megéri, egyik legjobb SSD.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@InfernoDante: Márkát én is tudom, hogy jó, mivel most is Samsungom van. Most is 120-asat vennék, de azt nem találok már újonnan.
0
0
0
0
xsebix avatar
@reszler112233: Osszehasonlitasi alapom nincs, de pont olyanom van amit linkeltel es teszi a dolgat rendesen nalam, szerintem eleg gyors is, nekem megerte megvenni kb ilyen aron is vettem, 26-30k kozott mar nem emlekszem... 😀
0
0
0
0
InfernoDante avatar
@reszler112233: Nem a márkára írtam hogy jó, hanem arra az egyre...
0
0
0
0
Hunork avatar
@reszler112233: Tökéletes választás!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Hunork: Köszönöm a választ mindenkinek. Valószínű beinvesztálok egyre, plusz egy külső házra a jelenleg laptopban lévő HDD-hez, hogy az külső vinyóként megmaradjon.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
Moon_Breaker avatar
@Adamsfamily: Nem is hallottam róla. 😃

Kingston vagy Samsung miért nem jó neked?
0
0
0
0
PoPet avatar
Szeretnék majd venni egy SSD-t, M.2-es foglalatba, tudtok ajánlani nekem alaplappal együtt?
Kritériumok: LGA1151-es foglalat, M.2, és támogassa a 2400MHz-et.
Nem kell nagy, 250GB körüliek jöhetnek, nagyjából 30k körül, a lap 20-25k között jó lenne.
Amit most néztem, és tuti kompatibilisek: Adata ASX8000NP-256GM-C SSD és Asrock B250M-HDV alaplap (~38k + ~21k)
Ha ennél tudtok olcsóbb kombót, írjatok!
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@PoPet: Szia!

Alaplapot nem nagyon tudok olcsóbbat, de m.2 ssd-bő ajánlanám ezt: Corsair CSSD-F240GBMP500
egy ezressel drágább az Adata-nál de lényegesen gyorsabb.
[url]
https://ssd-meghajto.arukereso.hu/corsair/cssd-f240gbmp500-p355562603/#termek-leiras[/url]
0
0
0
0
no avatar
Hamarosan vásárolnék egy SSD-t a laptopomba. Nem kellene nagy tárterület, csak OS kerülne rá nagyjából. Mondjuk egy 250 GB-s Samsung 850 Evo? Vagy van valami más? Igazából 250 GB-ra sem lenne feltételenül szükségem, csak ez a legkisebb ebből a típusból.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
hashimoto avatar
@therider: Semmi köze a témához, minek írod ezt ide ember..?
0
0
0
0
tomeek1 avatar
Sziasztok! Van egy Silicon Power S55 240 GB-os SSD-m + 500 GB WD SATA2 HDD...Szerintetek hova telepítsem fel a játékokat?
0
0
0
0
💬 1
SuperPuma avatar
@tomeek1: Legtöbbet szerintem a HDD-re, viszont ha van olyan játék, amivel tényleg rengeteget játszol és előreláthatólag még jó sokáig fent is marad a gépen (esetleg előnyt jelent a gyorsabb betöltés) akkor azt SSD-re is teheted.
0
0
0
0
GodSie avatar
SZiasztok 😀 mostaninál Szeretnék egy jobb ssD-t lehet 1tb is , Jelenlegi 520 írással rendelkezik😀
ajánlatok?
0
0
0
0
💬 2
Puffin avatar
@GodSie: Ha annál gyorsabbat akarsz akkor a Sata port felejtős. Nvme-s SSD kellene, de mivel a lapodon nincs olyan hely, ezért egy PCI adapter is kell hozzá.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@GodSie: 1Terkás SSD nem lesz olcsó mulatság. 😀
0
0
0
0
Janko95 avatar
Hali!

20.000 Ft-ig milyen ssd-ket tudnátok ajánlani? Minimum 120 giga, és még az is érdekelne hogy melyek azok a márkák amik a legjobbak ssd terén? Ki néztem már egy Corsair-t egyébként, de érdekelne a ti véleményetek is. 😀
0
0
0
0
💬 4
Puffin avatar
@Janko95: Igazából majdnem mindegy milyet veszel, ha eddig nem volt. Brutálisat fog gyorsulni a rendszer, természetesen mindezt némán.
0
0
0
0
Janko95 avatar
@Puffin: Igen azt tudom, de azért csak szeretnék egy megbízható márkát. Nekem pl. nem ajánlották a Kingmax/Kingstone-t.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Janko95: A Kingston KC400 pl nem rossz, WD Green.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Janko95: Másfél éve vettem kb akkori árán 16eFT-ért egy 120as Kingston HyperX Fury-t. Eddig gondom nem volt vele. 3TB NAND írás után is még 98%-os. A becsült élettartamot valószínű kifogja bírni és szerintem még most is benne van az árban.

A legnépszerűbbek fórumokon többnyire az intel és samsung termékek. Esetleg ha AMD párti vagy, szerintem azokat is érdemes megnézni.
0
0
0
0
r2d2 avatar
sziasztok! lenne egy kérdésem, egy 256GB ADATA SSD M.2 SX8000 XPG mennyivel lehet gyorsabb, egy átlag SSD nél? pl: játékoknál fps különbség, gondolom nem lesz, csak betölteni, tölt be gyorsabban, jól gondolom?
0
0
0
0
no avatar
Nekem 120 GB-os van , win 10 van rajt driverek meg programok .120-as elég (egyéni vélemény)
96 GB üres hely
0
0
0
0
rollo avatar
Na erre a megerositesre vartam 😀 Koszi Piero 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
rollo: arra elég az EVO is! 😀
0
0
0
0
rollo avatar
Koszi a gyors valaszt manyikati 😀 De mint nekem mint mezei felhasznalonak nem lenne eleg az evo? Eggy par jatekot raknak ra oszt ennyi .
0
0
0
0
Manyik75 avatar
A PRO, MLC-s az EVO,SLC-s én a prot venném az MLC sokall több írás/olvasást visel el.....
Az én SSD-m már 6 éves és még 100/100 as pedig már megfordult rajta KB 45 TB.
0
0
0
0
rollo avatar
Szevasztok ! Vennek ssd-t no ,de most az itt a kerdes,hogy Samamsung 850 evo-t vagy pro-t vegyek .Jo elhiszem hogy a Pro jobb lenne ,de viszont a 10mb per sec.-os plussz olvasasi sebessegert megeri-r a 70euro felarat fizetni ?
0
0
0
0
Hunork avatar
sisko írta meg fainul!
Minden SSD cella egyszer csak "kipukkan". Én ma még mindig MLC-t vennék, a TLC élettartam területen még nem vizsgázott le. Bár végül is, ha azt nézzük, mindegy, 3-5 év múlva mindenki már TB-os SSD-ket fog használni. 😀
0
0
0
0
MF513 avatar
Sziasztok.Szerintetek 17-20ezer körül vegyek SSD-ét + 6ezerért a legjubban NFS. Vagy vegyek egy jogtiszta Windows 10et 30ért + NFS ?
0
0
0
0
sisko avatar
Az valami elírás-félreértelmezés lehet csak,minden SSD-re ugyanúgy érvényes az elhasználódás,csak van amelyik többet,van amelyik kevesebbet bír...az slc a legtöbbet, a tlc a legkevesebbet.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Olyan nincs, hogy íráslimit. Olyan van, hogy elhasználódnak a cellák, az ellen meg nem lehet mit tenni. Ilyen a kémia.
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi Szivesen remélem sikerülni fog! 😀
0
0
0
0
hashimoto avatar
Köszi a segítséget FoLey! 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
Elvileg kifutott termék az intel az Adata-t még lehet kapni és 5 év gari van rajta. Kapsz hozzá keretet,csavarokat. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Lol, akkor kicsit le vagyok maradva 😃 Néztem, de jelenleg sehol nem kapható.
Marad akkor az ADATA. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
Intel 535 120GB 16-17k körül van. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
Az intelt ismerem, volt már dolgom vele, tudom, hogy nagyon jó, de nem nekem lenne, és 40k-ért amúgy sem adja. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Intel 535 is jó ez is asszem íráslimitmentes.
Nem tudom pontosan,lehet,hogy hülyeséget írok,de nincs íráskorlátozás.
0
0
0
0
hashimoto avatar
Látom, játékokra való. Mi az, hogy íráslimit mentes?
Amúgy, köszi. 😀
0
0
0
0
FoLey avatar
bszilvagyi Ami nekem is van íráslimit mentes ADATA SX930 120GB. 😃
0
0
0
0
hashimoto avatar
[LINK]
[LINK]

Melyik a jobb? Vagy, 15-18k-ért melyik a legjobb 120gb-s?
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Mi rengeteg Kingston V300 és UV400 SSD-t adtunk el, eddig egy sem romlott el 4-5 év alatt.
Olcsó, működik, e öröm e bódottá.
0
0
0
0
hashimoto avatar
A Silicon Power márkájú SSD-ről van valakinek véleménye?
Egy Radeon R3-at vettem, (még mindig nem üzemeltem be, bahh), másnak van valami tapasztalata ezzel? 😃
0
0
0
0
no avatar
Ha laptopról van szó, akkor ez a dolog lényegében egy keret, amihez tudod rögzíteni az SSD-t. Nem egy nagy mutatvány, párszáz forintos alkatrész. Optikai meghajtó ki, keret rözgít, SSD rögzít kerethez, csatlakoztat, fedél vissza és kész is.
0
0
0
0
szabyy avatar
SSD bővítésben gondolkozok a laptopomban, és olyan kérdésem lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata ezekről az optikai meghajtót kiváltó tartókról?
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
Kérdés.
Adott egy 120as Kingston HyperX Fury.. Windows 8.1 rendszer van rajta, office, meg ami a windóz mellé kell.. a többi adat HDDn..
Egyik napról a másikra (semmit nem csináltam amit eddig) a windóz bejelentkezés a PIN után nem egyből indul el, hanem kb 10-15 másodperces késéssel.. ha várok egy kicsit a PINnel, akkor egyből..
Ez mitől lehet?
30GB foglalt, adatokat folyamatosan törlök róla hogy ne használja feleslegesen.. egyéb teljesítménybeli változást nem vettem észre. CrystalDisk szerint 97%os.. 3TB olvasott és 4.5 írt adat.
0
0
0
0
Gabor A pek avatar
Sziasztok
M2 ssd-t átalakítóval PCIE slotba rakom , akkor csökkenni fog a sebessége ?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Mit találtam a csatornámon 😊 Régi szép idők
0
0
0
0
Hunork avatar
Ez sajnos benne van a pakliban, még a legjobb SSD-k esetén is. Nekem ntel 535 van, és rendben van, gyors, 5 év gari. Igaz, drágább is, mint a többi.
0
0
0
0
WeKing avatar
Rendben köszi a választ 😀 ADATA-tól félek, havernak olyan volt és egyszer csak behalt pedig normálisan használta 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
WeKing: hogy legyen elég pénz nálad. 😀
Komolyan: hogy mire kell (méret), a garanciális idő hossza, és lehetőleg MLC-s legyen. Most jöttek ki ebben az évben a TLC alapúak, amik gyorsak, de még nincs tapasztalat élettartam ügyben. Lentebb írtam is, hogy elméletileg kevesebbet bírnak, mint az MLC-s társaik, de ettől még simán elmennek tíz évet is akár, attól függ milyen gépben, milyen használat mellett.
ADATA, INTEL, Plextor, Samsung EVO sorozat, HyperX Fury megbízhatóak, jók, gyorsak, és akár 5 éves garis cuccot kifoghatsz.
0
0
0
0
WeKing avatar
SSD vásárláskor mire kell odafigyelni? 😃
0
0
0
0
Hunork avatar
visor261: az a Sandisk tökéletes darab. És MLC-s. 😉
0
0
0
0
visor261 avatar
A ST9320310AS-t váltanám le-rá amin a win10 van jelenleg amit leginkább a ps4 miatt használok.
0
0
0
0
Puffin avatar
visor261: rendszer alá tökéletesen megteszi!
0
0
0
0
visor261 avatar
Amit utcsónak linkeltem arra mit mondanálSpoiler!
(olyan 16k körül nézegetek csak mert szűkös a keret és a hdd-re is kellene még 20k)
?

Ezt én is hallottam napi 50gb mellett a vezérlő döglött be...
0
0
0
0
Puffin avatar
Normális használat mellett (ha nem egész nap írsz rá, meg törölsz 😃😉 előbb hal le az SSD vezérlője minthogy elromlanának a cellák.
0
0
0
0
Hunork avatar
Leírtam. 😀 Én MLC-s SSD-t vettem. (Intel 535)
0
0
0
0
visor261 avatar
Ezt olvastam már meg én is tudom hogy jobb élettartam-mlc tlc-gyorsabb,olcsóbb, ezért kérdeztem személyes véleményt hogy mért nem ajánlod.
0
0
0
0
Hunork avatar
visor261: az MLC egy bevált technológia. Nem véletlen az olykor 5 év garancia! A TLC még aránylag friss, élettartam terén nincs még mérhető adat. Van erre egy szép írás: [LINK]
Most a gyártósorok erre vannak beállva, így el kell adni őket. Piac törvénye.

Idézet a linkelt cikkből: "A fenti táblázatból jól kivehető, hogy a TLC (vagy 3-bit MLC) az MLC-hez képest nagyjából harmadannyi programozási (írás/törlés) ciklust képes elviselni."
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció