Kenyérpirító V7.5 (Asztali PC)
| Processzor: | i5 13500 |
| Memória: | 32GB |
| Videókártya: | RTX 5060 |
| Op. rendszer: | Windows 11 Pro |
| Alaplap: | Gigabyte B660M DS3H |
| Tároló eszköz: | Samsung 870 EVO 512GB, Kioxia Exceria 512GB NVMe, Kingston A400 960GB, Skyhawk 1TB |
| Tápegység: | CM V550 80+ GOLD |
| Monitor: | PEAQ PTV 40” FHD |
| Frissítve: 2026. 06. 13. | |
Hozzászólások: 556
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.



















Majd lesz neked ha lecseréled a monitort és lejjebb kerül a billentyűzet. 😃 Nekem a végső stádiumban jár az újítás. 😃 Sima 60Hz-en! 😃
Bronson19:
igen tényleg kevés van! 😀 Neked X3-ból is a jobb van! 😀 Core unlock fail, nálad is? 😃
Igazából jól bírja. Nem is gondoltam volna, hogy kártya csere után megtáltosodik. BF Hardline 1920x1200 minden Highon, simítás nélkül, Mantle-be 40-50 FPS. Mortal 10 ugyan így, GTA V már csak 1680x1050 de minden highon, forgalom, járókelők minden csúszka csutkán és nagyon szépen fut. Elég jó igazából. Sajnos pár CPU intenzívebb játékban azért már kiüt rajta, hogy nem mai cuccos. PL Dying Light, új AC-k, Watch Dogs. Lecserélésre kerül nem sokára. Egy X4 860K lesz az utódja.
Omis:
Az nem is gond. Mondjuk ez már tényleg csak elhanyagolható csicsa. 😃
(legalábbis asrocknak szerintem nincs)
de felesleges be állítod mindig magadnak arra fix ghz-re és cső😜
azért mondom ez nem nagy dobás😃
meg ez a + 300mhz ezt is fel tudom tenni 4ghz-re😃
de lehet hogy nem 28nm hanem 22nm na az érdekes lenne😃
Én azt adom, hogy 860K-ről csak i5-re érdemes váltani. Ott lenne akkora különbség amire azt lehet mondani megérte váltani.
de ez nem az a cpu amiért én eladjam a mostani 860k-t
azt hittem valami jobbat dobnak.
[LINK]
870-ről már több, de Magyarországon még nem láttam eladót. 😃
Tényleg jön új 880k de felesleges csíkszélesség ugyan az alap órajal + 300mhz turbo meg szerintem 4.5ghz lesz.cache ugyan annyi,fogyasztás szintén.magok szintén.CSalodáÁÁss!
jó az a lap vedd meg nyugodtan.
az én lapom se rossz és nem is drága.kb 20 e ft van rajta egy rakás venti csat stb.
Nekem már csak egy FM2+ lap kell meg ugye a 860K. Lapból is egy csicsásabb kellene és erős. 😃 Egy olyan amin a VRM-en hűtőborda van.
Mutattam milyen "hangulat" világítást csináltam a billentyűzetnek? 😆
Ugye ezzel az asztallal az baj, hogy a billentyűzet lekerült, nem a monitor előtt van, így este vagy lehúzott redőnynél nem lehet szart se látni rajta. Játéknál még reflex szerűen megtalálod a wasd-t, de ha gépelni kell vége... 😃 Fel meg nem akartam tenni ilyenkor a monitor elé. Inkább fogtam és beszereltem egy 7W-os energiatakarékos izzót. 😃 Nem is melegszik és pont kellő fényt ad ilyen esetekre. 😃
Spoiler!
A 860K R9 270X-ig tud kihajtani vga-kat. Jobb lenne plusz kettő igen, pl a Directx 12-hez. 😃 De magon kívűl más is dob a lantba. Ez olyan, hogy miért erősebb egy 4 magos i5 mint egy FX8xxx játékokban? 😃 Ugyanez az FX6300 meg a 860K-val is. Más technológia. Ezért is csak egy kicsivel jobb mint az FX6300. De ott az FX4xxx, abban több cahe van, 4 magos és a 860K még is jobb tőle. A directx 12 jelenleg meg egy olyan rendszerrel van csak amit, hát… Mondjuk úgy nem szeretnék használni. 😃 Én is tuti fogok fejleszteni még, hiába mondom, hogy nem. 😃 Bár tudod mennyit meg mennyire játszok… 😃
Te meg csak maradsz az FM2+-nál ? Akkor nem AM3+ ? Vagy nem érné meg neked is félre tenni egy i5-ösre ?
Ami ment eddig az megy most is, FHD-ban is és egész jól. KB 5 nagyon extrém esetekben 10 FPS-el lett kevesebb. De ez is csak ritka dolog. Ami meg szarul ment az ugyan olyan szar (watch dogs). 😃 Szóval következő fizu proci váltás. X4 860K lesz. Elkerülhetetlen. 😃
Amúgy a filmek még sima HD-ben is szépek. A youtube 720P is aránylag szép, de az 1080P ami jól néz ki. Most már vadászni kell a youtube-on az olyan filmeket amik HD-sek. 😃 Onilne filmeknek teljesen lőttek. 480/360P nagyon brutál ocsmány. 😆 Ha filmet szedek egy 720-as minimum 6GB. 😃 De szerencsére a net és a tárhely is fel volt erre készülve. 😃
Szerk:
Ide írom a 16:10-es felbontásokat, ne felejtsem el. 😃
-1280x800
-1440x900
-1680x1050
-1920x1200
Amúgy visszafelé arányosan növelni kell a simításokat. 😃 Pl: 1920x1200-nál még nem kell, mert szép és nem recés. Utána mindig két számot ugrik a simítás level. 😃 1280x800 és 1440-et nem próbáltam mert annyira nem kellett levenni soha, de szerintem 1280-ba nem lenne akkora szintje a simításnak, hogy jól nézzen ki 24"-on. 😆 Tulajdonképpen ahogy gondolkozok minden játék ami a gépen van FHD-ban van és szépen fut, csak egy játéknál kellet tőle kisebb felbontást állítani. Az a GTA V. 😃 Az 1680x1050. 😃 De BF 4 - Hardline, FHD minden Highon ugyanúgy és semmit nem romlott a teljesítmény. 😲 Mantle-ben persze. Directx-et nem néztem mert ahogy megtudtam hogy mantle-s átállítottam. 😃
csak ne hogy idejöjjön valami anti apple fan hülyegy*r*k 😀
De ha úgyvan fogsz egy Debit teszel rá egy OSX szeriű témát, rocketdockkal és elfelejted a jelszavad és tádám OSX. 😃 Na jó ez már trollkodás, tech szinten. 😆
osx világa engem nagyon érdekel majd tervezek venni egy macbookot..
Linuxal mi is fogalkoztunk (hálózattetlepitő - üzemeltető)
Ha mobil eszközök viszont csak android jöhet szóba nálam. Ez a legjobb, kétségek kívül. Aki mást mond az még nem találkozott jó rom-okkal. De nem is muszáj ASOP, Google-s gyári romról beszélni. A legtöbb gyártó jó rom-okat készít az eszközökhöz. Szájtépés csak akkor van, hogy milyen szar ha egy amúgy is nagy rendszerigényű romot (touchwiz) feltesznek egy Poket Neo szintű hardverre. 😆 De vannak olyan gyártók akik olyan jókat tesznek a rom-okkal, hogy kikapcsolt állapotban is ébreszt a telefon például. Vannak más mobil rendszerek is igen. De most az androidon kívül csak két korlátolt rendszer van. A WP meg az iOS. Most akkor választhatsz a kettő közül. Az kell ami mai napig nem tud más eszközökkel bluetooth-on kommunikálni vagy azt amelyik nem tud csörögni meg rezegni egyszerre. 😃 Azt pedig, hogy egy rendszer zárt, nem muszáj fejlesztőnek lennie, hogy észre vegye valaki a hátrányait. Valószínűleg ha a PC-re költöd az almába vert pénzt jobban jártál volna. 😀 De azzal nincs bajom ha valakinek az tetszik. Arra kőlti mindeki a pénzét amire akarja, csak nem értem miért. Láttam én már olyan kínai xiaomi telefont ami mindenbe verte a vele aktiuális ipohne-t. 😃 Igazából nagyon a minőségre sem lehet fogni. Már nagyon sokat gyártanak, esztétikára olyan anyag minőséggel telefont, tabletet, hogy übereli az almákat. Fele annyért. 😃
Én is gondolkozok tabletba persze iPad. nem az ilyen ocska 30ezres vacakok droidrendszerrel 😀
megmár csomo apple cuccom volt, amennyit ráköltöttem már csucs pc-m lehetne rég 😆
Jó kártya, eddig a mostani felbontáson nem volt olyan játék ami nem ment volna fullon jó FPS számmal. GTA 5 is Highon megy (elsimítással, forgalom, népesség minden csutkán) a legrosszabb esetben van 35FPS, az átlag 40 fölött van mindig. A BF Hardline manlte-val ultrán játszom, szóval jó. 😃 Csak kellene majd ugye a x4 860K a proci limites játékok miatt (pl watch dogs). De előbb, jövőhéten egy 61 centis FHD monitort veszek, mert elegem van a két fekete csíkból, hogy szinte minden széles vásznú már. 😃 Az ezt következő fizetésemből tervezem meg venni először a procit majd következőre az alaplapot is. Sajna csak így tudom megoldani mert nem csak gép tuningra kell költekeznem. 😃
260x milyen ? 😃