background
avatar
ToMiHuN95
Szint: 31
14 éve tag, offline
2.2K ☀
934 💬
101 🔥
ToMII (NS)
31 éves, férfi
Nyíregyháza, Magyarország

Kenyérpirító V7.5 (Asztali PC)

Processzor:i5 13500
Memória:32GB
Videókártya:RTX 5060
Op. rendszer:Windows 11 Pro
Alaplap:Gigabyte B660M DS3H
Tároló eszköz:Samsung 870 EVO 512GB, Kioxia Exceria 512GB NVMe, Kingston A400 960GB, Skyhawk 1TB
Tápegység:CM V550 80+ GOLD
Monitor:PEAQ PTV 40” FHD
Frissítve: 2026. 06. 13.
Hozzászólások: 556
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
ToMiHuN95 avatar
AttiS:
Majd lesz neked ha lecseréled a monitort és lejjebb kerül a billentyűzet. 😃 Nekem a végső stádiumban jár az újítás. 😃 Sima 60Hz-en! 😃

Bronson19:
igen tényleg kevés van! 😀 Neked X3-ból is a jobb van! 😀 Core unlock fail, nálad is? 😃
Igazából jól bírja. Nem is gondoltam volna, hogy kártya csere után megtáltosodik. BF Hardline 1920x1200 minden Highon, simítás nélkül, Mantle-be 40-50 FPS. Mortal 10 ugyan így, GTA V már csak 1680x1050 de minden highon, forgalom, járókelők minden csúszka csutkán és nagyon szépen fut. Elég jó igazából. Sajnos pár CPU intenzívebb játékban azért már kiüt rajta, hogy nem mai cuccos. PL Dying Light, új AC-k, Watch Dogs. Lecserélésre kerül nem sokára. Egy X4 860K lesz az utódja.

Omis:
Az nem is gond. Mondjuk ez már tényleg csak elhanyagolható csicsa. 😃
0
0
0
0
AttiS avatar
Elég jól megcsináltad pofás 😃 Nálam nincs ilyen gond a monitor fénye bevilágítja hogy éppen lássam 😃 Hát hallod nekem mondod ? nálam is így volt ha nem melózok még mindíg marad a celeron 1gb rammal 😃 3 hónapot megérte szenvedni érte 😀 és még majd most jön a java az újításnak 😃 Am a monitor az nagyon tetszik ! Hány Hz-n tolod ?
0
0
0
0
Bronson avatar
Nahát, egy X3! 😃 nem sok van már belőle itt az oldalon, nálad hogy bírja a gyűrődést?
0
0
0
0
Omis avatar
nem sima uefi😀bőve elég ez is.
(legalábbis asrocknak szerintem nincs)
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Az ASrock-nak is 3D-s UEFI-je van? 😃 Gigánál láttam olyan a "bios" hogy előtted a 3D-s lapod aztán rányomsz a procira és úgy húzod, meg ilyenek. 😃
0
0
0
0
Omis avatar
ahogy mondod felveszi ha úgy érzékeli.
de felesleges be állítod mindig magadnak arra fix ghz-re és cső😜
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Ez a turbó hogy működik? A Windows meg a CPU Z 4GHz-nek írja vagy 3.7GHz és felveszi ha játszol?
0
0
0
0
Omis avatar
igen pont annyi😃
azért mondom ez nem nagy dobás😃
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Pont annyi a turbó, nem? 😃 4GHz.
0
0
0
0
Omis avatar
ja akkor nem mondtam újat😜
meg ez a + 300mhz ezt is fel tudom tenni 4ghz-re😃
de lehet hogy nem 28nm hanem 22nm na az érdekes lenne😃
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Hát igazábol a 860K is úgy van. 😃 4 mag ami 4 szálon dolgozik, pontosabban 2 modul/4 mag/4 szál. Nem úgy megy mint Intelnél a HT. 😃
Én azt adom, hogy 860K-ről csak i5-re érdemes váltani. Ott lenne akkora különbség amire azt lehet mondani megérte váltani.
0
0
0
0
Omis avatar
na a 870 elméletileg 4 mag 4 szál.
de ez nem az a cpu amiért én eladjam a mostani 860k-t
azt hittem valami jobbat dobnak.
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Ha lesz. 😃 Elvileg nem csak órajel növelés lesz, hanem paszta helyet, forrasztott sapkát kap és minimálisan csökken a melegedés is. 880-ról csak ennyi infó van még:
[LINK]
870-ről már több, de Magyarországon még nem láttam eladót. 😃
0
0
0
0
Omis avatar
Helyes.Dehogy fogy.Max akkor megveszed tőlem én meg megveszem az új 880k-t😜
Tényleg jön új 880k de felesleges csíkszélesség ugyan az alap órajal + 300mhz turbo meg szerintem 4.5ghz lesz.cache ugyan annyi,fogyasztás szintén.magok szintén.CSalodáÁÁss!
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Szerintem ez lesz! 😀 Csak előbb a procit veszem meg, nehogy feje tetejére álljon a világ aztán kifogyjon raktárról mindenhonnan. 😃 Jönni fog amúgy X4 870 és 880K is, de nem hiszem, hogy meg várom. Amint utalják a bérem rendelem a 860K-t. 😀
0
0
0
0
Omis avatar
aqua szerintem is jó nekem onnan van a cpu hűtő, a monitor, az egér, a hangkártya,a coolink ventik.
jó az a lap vedd meg nyugodtan.
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Ha-ha. 😃 Hallod nagyon régen szemezek ezzel a lappal! PCX-en is nagyon sokat csekkolom, egyszer van egyszer nincs, ott. Nagyon gondolkozom rajta, hogy ezt kellene megvenni. Már unboxingot is néztem róla. 😃 Névről nem ismerem fel, de képről rögtön! Csak kicsit félek a márkától. Az Aqua is jó bolt, onnan rendeltem a winyómat! 😀
0
0
0
0
Omis avatar
tessék ez egy jó lap http://www.aqua.hu/asrock-sfm2-fm2a58-btc-alaplap-281351.html
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Nem találom PCX-en meg árukeresőn! 😀 Nekem a Gigabyte meg az MSI jön be lapban. Csak az a baj, hogy a giga FM2+jai egyszínű, egyhangú szürkésfeketék. :S Max 15-20K-t szánnék lapra. 😀
0
0
0
0
Omis avatar
bizony.az már testes darab😜
az én lapom se rossz és nem is drága.kb 20 e ft van rajta egy rakás venti csat stb.
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Az már majdnem 65cm! 😀
Nekem már csak egy FM2+ lap kell meg ugye a 860K. Lapból is egy csicsásabb kellene és erős. 😃 Egy olyan amin a VRM-en hűtőborda van.
0
0
0
0
Omis avatar
én majd lassan egy 25"-ra váltok😀
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Az úgy komoly. 😃 Amúgy alul kék ledei vannak a monitortnak, így ez a két szín nagyon üt nálam.
0
0
0
0
Omis avatar
ritka.ha meg mégis van pl új 22"akkor legalább 10 e ft több mert fehér.
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Nekem is tetszik. 😃 Mostanában nem is láttam fehéret ilyen kaliberben.
0
0
0
0
Omis avatar
jó az a fehér monitor😀
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Rendben! 😃 Hát valamit mindig. 😃 Ha mást nem akkor a szobám. 😃 Most néztem a telefonon van egy csomó régi kép. Az AMD OLD géphez pl az előbb tettem egy régi képet nagyon nosztalgikus. 😃 Azóta újra festettem lecseréltem az asztalt szinte az gépet és ez igen. 😃 Ha ez anyámékon múlik... 😃 Még most is a P4 lenne CRT-vel meg szar lenne a szobám is meg rendes széles sávú net nélkül... 😃 Ilyenkor örülök, hogy végre melózok. 😃 Mondjuk ez a PC fejlődési szint nálam. 😃 Így vissza gondolva a Pentium D-s gépem zsákutca volt. Nem is kellet volna megvennem. 😃

Mutattam milyen "hangulat" világítást csináltam a billentyűzetnek? 😆
Ugye ezzel az asztallal az baj, hogy a billentyűzet lekerült, nem a monitor előtt van, így este vagy lehúzott redőnynél nem lehet szart se látni rajta. Játéknál még reflex szerűen megtalálod a wasd-t, de ha gépelni kell vége... 😃 Fel meg nem akartam tenni ilyenkor a monitor elé. Inkább fogtam és beszereltem egy 7W-os energiatakarékos izzót. 😃 Nem is melegszik és pont kellő fényt ad ilyen esetekre. 😃
Spoiler!
https://kepfeltoltes.hu/150919/IMG_20150919_162147_www.kepfeltoltes.hu__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
AttiS avatar
Minden esetre sok sikert akkor a fejlesztésben ! 😀 Rád bízom 😃 Meg fejleszteni te is mindíg fogsz mindíg van mit 😃
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Igen egy 4xxx i5 nagyon tartós befektetés! 😀
A 860K R9 270X-ig tud kihajtani vga-kat. Jobb lenne plusz kettő igen, pl a Directx 12-hez. 😃 De magon kívűl más is dob a lantba. Ez olyan, hogy miért erősebb egy 4 magos i5 mint egy FX8xxx játékokban? 😃 Ugyanez az FX6300 meg a 860K-val is. Más technológia. Ezért is csak egy kicsivel jobb mint az FX6300. De ott az FX4xxx, abban több cahe van, 4 magos és a 860K még is jobb tőle. A directx 12 jelenleg meg egy olyan rendszerrel van csak amit, hát… Mondjuk úgy nem szeretnék használni. 😃 Én is tuti fogok fejleszteni még, hiába mondom, hogy nem. 😃 Bár tudod mennyit meg mennyire játszok… 😃
0
0
0
0
AttiS avatar
Nem hallatszik gonosznak 😃 Egyébként én már úgy vagyok vele, most adok ki procira és pár évig nem kell cserélnem.A kártyát sem fogom majd ha már nem lesz meg min.30fps a játékokban majd akkor lecserélem 😃 Igazából te tudod, az a plusz 2 mag csak segíteni fog valamit.Meg gondolj majd későbbre is.úgy is azt veszed amelyiket szeretnéd viszont a lényeg hogy duruzsoljon alatta a vga-d 😀
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Örülök neki! 😃 Lehet gonosznak hallatszik, de legalább tudsz melózni, fejleszteni. 😀 A terved is elég jó. Én maradok AMD-s minden fronton. 😃 50 Ezret nagyon max egy videókártyára adnék ki. Ha most össze sprólonék egy i5-re akkor vehetnék egy R9-est is, abból is a jobbat, mert a mostani kártya nem épp i5 kategória. 😃 A 750Ti sem az, de majd idővel vehetsz akár jobb kártyát is mellé, csak én már proci+ lap után tényleg nem tervezek semmit sem venni a gépbe. 😀 Pár százalékkal jobb az FX6300 mint a 860K ahogy utánna jártam, de 10 ezerrel drágább is. Annyival meg nem jobb. Amiből meg inkább veszek egy gamerebb egeret. 😃 A lap meg utoljára marad. Szvsz a Fallout 4-et (november) már az új konfiggal fogom játszogatni. 😃 FX-et vennék amúgy, de csak amiatt mert az 6 magos. 😃 Jobban mutatna, de csak emiatt nem veszek. Az FM2+ is szimpatikusabb, nem csak az ára miatt! 😃 A 860K-t meg belövöm 4,5GHz-re.
0
0
0
0
AttiS avatar
Örülök neki hogy ilyen jól műkszik ! 😀 Viszont akkor mit sem számít a cpu limit ha cseréled 😃 Értem amit írtál és reálisnak tűnik.Következő hónaptól én is gyűjtök 1 évet halasztanom kellett a suliból, mert nem indult a szak amire jelentkeztem.Így maradt a pénz szerzési lehetőség.Szóval most gépfejlesztés indul 😃 Én úgy tervezem hogy egy i5-re mindenképpen kigyűjtök, havonta félre teszek 2-3 hónap és megvan.Meg hozzá lap, meg a hdd az köv.hónapba.Utána meg csak egy jó monitor mint a tiéd és abba marad a fejlesztés 😃

Te meg csak maradsz az FM2+-nál ? Akkor nem AM3+ ? Vagy nem érné meg neked is félre tenni egy i5-ösre ?
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Meg-meg! 😀 Esztétikai előnyei vannak. 😃 Nagyon szép és 61cm-en élmény videózni, játszani az előzőhöz képest. Viszont ez a méret azzal jár hogy csak a natív felbontáson néznek ki jól a játékok. Azaz FHD-n, vagyis nem, mert nagyobb mint a FHD mert 1920x1200, nem 1080. 😃 Ez alatt csak simításokkal szép, ami meg erőt kér ám. De nem is lenne ez baj, mert a 260X nem olyan rossz kártya, csak a processzor limit nem egészen úgy működik ahogyan azt mi elképzeltük. 😃 Ez egy ilyen, nem is tudom mi, hogy a felbontás növelésél csökkenthető. Ez nálam nem igaz. PC fórumon utána jártam még a monitor megvétele előtt, tisztában voltam ezzel. Ha a felbontást növeled még rosszabb helyzet áll(hat) elő. 😃 Több pixel--több számítás a processzornak is. 😃
Ami ment eddig az megy most is, FHD-ban is és egész jól. KB 5 nagyon extrém esetekben 10 FPS-el lett kevesebb. De ez is csak ritka dolog. Ami meg szarul ment az ugyan olyan szar (watch dogs). 😃 Szóval következő fizu proci váltás. X4 860K lesz. Elkerülhetetlen. 😃
Amúgy a filmek még sima HD-ben is szépek. A youtube 720P is aránylag szép, de az 1080P ami jól néz ki. Most már vadászni kell a youtube-on az olyan filmeket amik HD-sek. 😃 Onilne filmeknek teljesen lőttek. 480/360P nagyon brutál ocsmány. 😆 Ha filmet szedek egy 720-as minimum 6GB. 😃 De szerencsére a net és a tárhely is fel volt erre készülve. 😃

Szerk:
Ide írom a 16:10-es felbontásokat, ne felejtsem el. 😃
-1280x800
-1440x900
-1680x1050
-1920x1200

Amúgy visszafelé arányosan növelni kell a simításokat. 😃 Pl: 1920x1200-nál még nem kell, mert szép és nem recés. Utána mindig két számot ugrik a simítás level. 😃 1280x800 és 1440-et nem próbáltam mert annyira nem kellett levenni soha, de szerintem 1280-ba nem lenne akkora szintje a simításnak, hogy jól nézzen ki 24"-on. 😆 Tulajdonképpen ahogy gondolkozok minden játék ami a gépen van FHD-ban van és szépen fut, csak egy játéknál kellet tőle kisebb felbontást állítani. Az a GTA V. 😃 Az 1680x1050. 😃 De BF 4 - Hardline, FHD minden Highon ugyanúgy és semmit nem romlott a teljesítmény. 😲 Mantle-ben persze. Directx-et nem néztem mert ahogy megtudtam hogy mantle-s átállítottam. 😃
0
0
0
0
AttiS avatar
Látom meglett azóta a monitor ? hogy szuperál ? elmúlt a cpu limit ?
0
0
0
0
FekaRap avatar
legjobbak. 😀
csak ne hogy idejöjjön valami anti apple fan hülyegy*r*k 😀
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Az almás laptopok is jól néznek ki! 😀
De ha úgyvan fogsz egy Debit teszel rá egy OSX szeriű témát, rocketdockkal és elfelejted a jelszavad és tádám OSX. 😃 Na jó ez már trollkodás, tech szinten. 😆
0
0
0
0
FekaRap avatar
én marad örökre alma fan 😃
osx világa engem nagyon érdekel majd tervezek venni egy macbookot..
Linuxal mi is fogalkoztunk (hálózattetlepitő - üzemeltető)
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Engem annyira nem éltet az alma logó. 😃 Túl korlátolt lenne nekem az iOS meg a Mac OSX. 😃 PC-n szeretek még Windows mellett linux disztrókkal is foglalkozni ez Unix-like, de az OSX annyira korlátolt a linusx-hoz képest, hogy erre még csak szavakat sem találok. 😃 Főleg a Debian fork-ok a kedvenceim. Ubuntu, KDE ablakkezelővel favorit nálam.
Ha mobil eszközök viszont csak android jöhet szóba nálam. Ez a legjobb, kétségek kívül. Aki mást mond az még nem találkozott jó rom-okkal. De nem is muszáj ASOP, Google-s gyári romról beszélni. A legtöbb gyártó jó rom-okat készít az eszközökhöz. Szájtépés csak akkor van, hogy milyen szar ha egy amúgy is nagy rendszerigényű romot (touchwiz) feltesznek egy Poket Neo szintű hardverre. 😆 De vannak olyan gyártók akik olyan jókat tesznek a rom-okkal, hogy kikapcsolt állapotban is ébreszt a telefon például. Vannak más mobil rendszerek is igen. De most az androidon kívül csak két korlátolt rendszer van. A WP meg az iOS. Most akkor választhatsz a kettő közül. Az kell ami mai napig nem tud más eszközökkel bluetooth-on kommunikálni vagy azt amelyik nem tud csörögni meg rezegni egyszerre. 😃 Azt pedig, hogy egy rendszer zárt, nem muszáj fejlesztőnek lennie, hogy észre vegye valaki a hátrányait. Valószínűleg ha a PC-re költöd az almába vert pénzt jobban jártál volna. 😀 De azzal nincs bajom ha valakinek az tetszik. Arra kőlti mindeki a pénzét amire akarja, csak nem értem miért. Láttam én már olyan kínai xiaomi telefont ami mindenbe verte a vele aktiuális ipohne-t. 😃 Igazából nagyon a minőségre sem lehet fogni. Már nagyon sokat gyártanak, esztétikára olyan anyag minőséggel telefont, tabletet, hogy übereli az almákat. Fele annyért. 😃
0
0
0
0
FekaRap avatar
na nagyon jó hogy magad dolgozol , veszed az alkatrészeket ! 😃
Én is gondolkozok tabletba persze iPad. nem az ilyen ocska 30ezres vacakok droidrendszerrel 😀
megmár csomo apple cuccom volt, amennyit ráköltöttem már csucs pc-m lehetne rég 😆
0
0
0
0
FekaRap avatar
grrr én ugy örülök am ostani monitornak, kb 10évig crt volt 1024x768 max és a mostani tiszta megváltás számomra ! 😀
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Ettől van rosszabb is. 😆 Láttam már i5, R9 270X + 16" CRT. 😆 Na az jobb volt. 😃
0
0
0
0
FekaRap avatar
kiraly lesz, néztem is hogy ilyen confighoz milyen monitort használsz.. 😆
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Sapphire, OC-s. 😆 Tudom nem erre voltál kíváncsi. 😃
Jó kártya, eddig a mostani felbontáson nem volt olyan játék ami nem ment volna fullon jó FPS számmal. GTA 5 is Highon megy (elsimítással, forgalom, népesség minden csutkán) a legrosszabb esetben van 35FPS, az átlag 40 fölött van mindig. A BF Hardline manlte-val ultrán játszom, szóval jó. 😃 Csak kellene majd ugye a x4 860K a proci limites játékok miatt (pl watch dogs). De előbb, jövőhéten egy 61 centis FHD monitort veszek, mert elegem van a két fekete csíkból, hogy szinte minden széles vásznú már. 😃 Az ezt következő fizetésemből tervezem meg venni először a procit majd következőre az alaplapot is. Sajna csak így tudom megoldani mert nem csak gép tuningra kell költekeznem. 😃
0
0
0
0
FekaRap avatar
kiraly😃
260x milyen ? 😃
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Ami most van CM majd azt tenném rá. 😃 Ez meg tipikusan csendes. 😃 Sosem lehet hallani.
0
0
0
0
FekaRap avatar
860k! 😃 kiraly proci! Csak a gyári hűtőt cseréld le mert Turbó mód alatt hangos! 😀
0
0
0
0
ToMiHuN95 avatar
Egyszer biztos beérünk! 😀 Vagy nem. 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció