Kenyérpirító V7.5 (Asztali PC)
| Processzor: | i5 13500 |
| Memória: | 32GB |
| Videókártya: | RTX 5060 |
| Op. rendszer: | Windows 11 Pro |
| Alaplap: | Gigabyte B660M DS3H |
| Tároló eszköz: | Samsung 870 EVO 512GB, Kioxia Exceria 512GB NVMe, Kingston A400 960GB, Skyhawk 1TB |
| Tápegység: | CM V550 80+ GOLD |
| Monitor: | PEAQ PTV 40” FHD |
| Frissítve: 2026. 06. 13. | |
Hozzászólások: 556
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.



















Most nézem, ugyan ennél az embernél van Phenom II X3 710 9500-ért. 😲 Na akkor ezt veszem... 😃
Hát ez cumi. Amúgy hol veszed? Jófogás?
9500Ft, 10500 lett volna a Phenom de sajnos már elvitték... 😕
Mad Max-et már kb. 1 hete elkezdtem, jó játék de felb*szott, hogy néha droppol a CPU Limit miatt... 😆
MGS annyira nem érdekel szóval a crack-ről semmit sem tudok, de ha meg lesz az Athlon X3 azért jó lenne kipróbálni. 😃
Táp + vinyó ebből a gépből megmarad, többi cuccot meg majd eladom.
De ez még a jövő zenéje.
Visszatérve, ugye a DX12 új api, ami már támogatná azt a sok magot normálisan, ezért nőtt meg az FX-ek teljesítménye az alatt. Lehet csak megelőzte a korát az FX. 😃 Bár mire a DX 12 játékok mire elszaporodnak, úgy rendesen, szerintem már az FX fejlesztése is megszűnik majd.
6-8 magos FX pedig ahogy mondtam, semmi pénzért sem kellene. Arra meg nem alapozok, hogy a Dx 12 majd csodákat művel velük.
Szép tervet ötlöttél ki! 😀 A 750Ti is jó kártya. Még az AMD proccossal is elszel majd vele. Utána ha meg lesz az I5 akkor már az kevés lesz. 😃 de a GTX 950/60 majd kiszolgálja már. Különben egy 4. generációs i5, mindenre elég és elég is lesz nagyon sokáig! Tartós befektetés olyat venni. Szerintem a legjobb választás Intelből. Annál olcsóbbat, drágábbat már nem vennék, mert nem éri meg. 😀
i5 4460-at tervezek venni, talán még a diákmunkából/ösztöndíjból jövőre egy GTX 950/960-ra összekaparom a pénzt. Most talán egy 750 Ti-t tudok majd venni. Aztán egy időre le van tudva ez a gépfejlesztés...
Utána milyen terveid vannak prociban? i5 vagy egy újabb AMD? 😃
Majd kiderül mit tud az Athlon proci mellett, másra jelenleg már nincs pénz. 😕 Bő fél évig kihúzom ezzel...
Igen, tényleg nem támogatja az UCC/ACC-t a lapod. :/ Hát ha nagyon akarnál van egy pár Phenom II X4 hardveraprón. 😃 A lényeg csak annyi lenne, hogy 95W-osat vegyél bele.
FC4 az nekem is limites volt, bár 30 alatt csak alkalom adtán, extrém körülmények között volt 😃 De 40 FPS fölé nem ment. GTA V az highon, BF meg most újabb csak a Hardline van fent, de az is nagyon szépen fut. Azt Mantle-be használom. Nálam amik szarok azok az új AC-k, meg a Dying Light. 😃
A Windows 8.1-et próbáltad már? Nálam csodákat tett Win 7 után FPS-ben! 😀
Tényleg nem rossz kártya a 6850. Csak hát az újabbak GCN architektúrásak, az meg elég modern lett az előző generációhoz képest. Pl: HD6870 az R7 250X fölött van egy kicsivel. Nekem speciel ettől lesett az állam, mert ugye száraz számok/adatok alapján a 6870-nek sokkal jobbnak kellene lenni, mint egy 250X-nek. De ha jó áron jutsz egy HD6xxx akkor kifejezetten jó vétel. Mennyiért szerezted be? 😀
Reggel még fent volt a hirdetés, most már archiválva van... Hát ezt szépen be néztem, így csak az Athlon maradt.
HD 6850 azért annyira nem gyenge, GTA 5-ben is csak 30-50% körül megy míg a proci 100%-on. Szerintem ez az Athlon is előrelépés lesz a mostanihoz képest. 😀 😃
A Phenom II-vel jobban jártál volna. 😃 De ez sem rossz prockó ám! Sőt, ha mázlid van a 4. magot vagy akár L3 cahe-t is fel tudsz oldani! 😀 Ez attól függ Deneb vagy Propus magos X3-ról van e szó.
Mikor veszed meg az újat?
Én már kinéztem egy ***a házat meg egy egeret. De két hét múlva, hét közepén lesz belőle valami. Kilencedike utalás, feladom jobb esetben is kedden lesz meg. :S Vagy szerdán, de hát legalább meg lesz, meg az amit tervezek. Mert boltba hiába mennék ilyen szándékkal, pont olyan ami kell, sosincs. 😆
De te még egy wincsit amúgy vegyél! 😜 😃 Utánna ha te is lock-ra vágod a fejlesztést, már egy komolyabb PC a végeredmény. Sok játékot fogsz majd tudni játszani és mindenre jó gép lesz! 😀
Lehet ilyen szép is marad jó darabig. 😃 Ma nem kellett melóznom és esett az esső. Nem tudtam sehová menni, na mondom játszom egy napot… 😃 Végeredmény az lett, hogy ment a youtube és az ágyból facebookoztam az ellentkező irányba dőlve a monitornak. 😃 Igaz 5 percet Dead Sapce 2-őztem. Annyit bírtam. Nem köt le semmilyen játék. Ezt igazából mindig is tudtam, csak hát most (megint) költenék is arra amit nem is használok. 😆 Az x4 860K biztosan kihajtaná a kártyát, na de ki hajtaná ki a gépet? Tesómnak már laptopja van, az azzal játszik. 😃 Eddig, hogy nem volt neki, láttam volt értelme fejleszteni mert volt aki játszott a géppel. Mostmár sorozat, youtube. Játékok is csak dísznek vannak fent. Mindig is kimerűlt abban nálam egy új játék, hogy feltettem, hú de ***án megy, na jöhet a következő. 😃 Most minden játék első második pályán van amiótta újra tettem a rendszert. 😃 Ráadásul simán elég ez az X3 is. BF Hardline, Mortal 10 mind, high 1920x1200. Csak az elsimítás van kilőve. A gta v az 1680x nem tom mennyi, de ez elsimítással ugyan úgy higon fut! Szóval nem olyan rossz ez sem. 😀 Amit nem bír a proci az a watchdogs meg a dying light, ezekbe proci limit van. De két játék miatt aligha megéri, főleg ahogy meg amennyit én játszok. 😃 De szerintem azért kap egy új gép házat meg egy egeret. Aztán ha műszaki után mégis megvenném a procit majd rúgjatok tökön! 😃 De eddig más terveim vannak.
Azzal egy jó összeállítás lesz a konfig. 😃
Am tényleg mikorra lesz meg a proccos? Vagy előbb lapot veszel?
Nem rossz, csak szerintem drága. Azt a pénzt inkább eltenném az i5-re, majd vennél egyet használtan vagy később, esetleg TFT vennél. Én így tenném, de te tudod. 😀
Hogy drága-e nem tudom, mivel csak IPS kell így csak ezek közül válogatok és annyit nekem megér.
Az csak a CRT sajátossága. 😃 A CRT folyamatosan villog így alkotva képet. Ott a frissítési gyakoriságot jelenti a Hz. Minél nagyobb annál sűrűbben villog és így annyira nem zavaró. Az LCD-k meg világítanak. Folyamatosan. Szóval a képfrissítés annál teljesen mindegy kb. 😃