Az erőszakosság nagymestere
A széria, ami alapjaiban rengette meg a játékipart a stílusával, melyben az erőszaknak, az emberi jogok földbe tiprásának és nem utolsó sorban a kegyetlenségnek kulcs fontosságú szerepe van, eme játék nem más, mint a POSTAL Redux.
POSTAlapok
A POSTAL egy Dark Humor, Akció, TPS kategóriába sorolható, Unreal Engine-re épülő játéksorozat, melynek első tagját 1997. szeptember 30.-án dobta piacra (Windows-ra), egy amerikai játékfejlesztő csapat, a Running With Scissors.Nemsokkal később kiadtak az első rész mellé egy kiegészítőt is, Postal: Special Delivery néven.
Ám az igazán nagy áttörés csak ezután következett, 2003-ban az RWS és a Whiptail Interactive a közönség elé vetette a POSTAL 2. részét. (Ami később a legnagyobb sikereket hozta a cégnek a 3 hozzá tartozó DLC vel együtt)
Ezután újra előálltak 2011-ben a 3. résszel is, ami sokak szerint csalódásnak bizonyult, és nemvolt méltó folytatásnak.
A csapat pár év várakozás után bejelentette az első rész felújítását, melynek kiadására az Úr 2016. évében, és annak május hónap 20. napjáig kellet várni, mikor is kezünkbe kaphattuk, a POSTAL Redux-ot.
Redux | Bevezetés
Aki játszott az első résszel, annak a játékmenet itt sem lesz idegen, sőt... hiszen ugyanúgy megmaradt a klasszikus 17 darab pálya, ugyanazok a jól ismert ellenfelek, és nem utolsó sorban a kb. 9 féle pusztító fegyver.Ám azért történtek változások is a Redux háza táján, hiszen a 19 éves első rész képi, illetve hang béli állományait feljavították, HD minőségbe újra alkották, illetve egy új Egyjátékos móddal kiis bővítették.
Redux | Játék módok & Játékmenet
Alapvetően a játékban csak Egyjátékos részleg érhető el, Többjátékos viszont nem. Előbbi viszont tartalmaz két külön játék módot, az egyik a "Hadjárat" (Campaign mode), a másik pedig a "Dühöngő" (Rampage mode) mód.Hadjárat módban, teljesíteni kell a játék fő, és szinte egyetlen feladatát, vagyis azt hogy Dude al elkell pusztítanunk a város teljes lakosságát. Melyhez biztosítot egy végtelen lőszerrel ellátott fegyver (ez fix, természetesen a pályán elszórva találunk még eszközöket amikkel merényleteket lehet szintén elkövetni), illetve a képernyő felső részeiben elhelyezkedő "Lakosság" (Population) felirat (amely logikusan az adott szinten tartózkodó lakosság számát határozza meg), amely mellet fellelhető egy "Ellenség" (Hostiles) számláló is, aminek az értéke, ha lövöldözünk elég hamar felfog emelkedni, mivel ellenségeket szerzünk magunknak, ergo megkell ölni őket is. Ám ha sikerült átvergődnünk magunkat a város csúnya emberkéi között, illetve megtisztítottuk azt, legyilkolás formájában, nincs más teendőnk, mint a pálya végét jelző feliratot követve, elhagyni az adott szintet, s tovább lépni a következőkre.
A Dühöngő mód sem tér el sokkal az előbb leírt társától, ám ha ezt a ágazatot kezdjük el a játéknak, kicsit pőrgősebnek érezhetjük, illetve nincs más dolgunk mint hogy minél nagyobb pontszámot halmozva gyilkoljunk. Hiszen itt számít az előbb említett cselekmény módja, annak kegyetlensége, illetve ha több embert sebzünk meg, akkor az is, s mindezeket, ha jól csináljuk, szorzó tényezőkkel is fel túrbozza a pontszámunkat a játék. Többi tényező: pálya, fegyverzet viszont marad ugyanaz.
Fegyvereket tekintve, mindkét módban megegyező az arzenál, pusztíthatunk többek között:
[list]- gépfegyver (alap felszereltség, végtelen számú lőszerrel)[/list]
[list]- sima sörétes[/list]
[list]- sorozat lövő sörétes[/list]
[list]- válról indítható rakétalövő[/list]
[list]- sima pisztoly[/list]
[list]- kézigránát[/list]
[list]- taposóakna segítségével.[/list]
Redux | Összegzés & Véleményem
Talán nem túlzok, ha minden idők legtöbbet támadott játéksorozata címmel illetem ezt a csodát,melyről megoszlik a nagyközönség véleménye, a sajátos stílusa miatt. Van akinek bejön, van akinek nem, véleményem szerint egy nehéz nap után jól tud esni egykis, úgymond darálás a játékban, megnyugtató hatása van számomra. Ám megértem a tartózkodó tábort is, hiszen ezekkel a tulajdonságaival a játék, nem fogja belelopni az ő szívükbe magát (vér, erőszak stb. miatt). Lásunk egykis Pro illetve egy Kontra összevetést:
- Pozitívumok:
- Reduxnak köszönhetően, felújított (HD) játékelemek
- Széles palettájú fegyver arzenál
- Rampage mód bevezetése
- Negatívumok:
- Talán kissé rövidre sikeredett játékmenet
- Olykor monotoná válhat
Nekem személy szerint nagyon tetszik, a sorozat összes tagja
Próbáltam reálisan, rajongásomat félretéve picit a sorozat iránt, írni egykis leírást az RWS legújabb művéről, ami végül hogy sikerült-e, azt döntsétekel Ti ha szeretnétek! ;)
Köszönöm a figyelmet!
Műfaj:
Fejlesztő: Running With Scissors
Amúgy köszönöm! 😀
Ami tetszett:
- rövidsége ellenére jól leírja a játékot
Ami nem:
- nincs igazán kifejtve semmi
Ami sántít:
"A POSTAL egy Dark Humor, Akció, TPS kategóriába sorolható, Unreal Engine-re épülő játéksorozat"
A sorozat első része izometrikus nézetű saját grafikus motorral, a második FPS nézetű Unreal 2 motorral, a harmadik pedig TPS nézetű Source motorral.
"Talán nem túlzok, ha minden idők legtöbbet támadott játéksorozata címmel illetem ezt a csodát"
Ezt a címet inkább a DOOM illetve a GTA sorozatra aggatnám. Persze a Postal is elég sok indulatot váltott ki, de mivel sosem lett akkora siker, mint a két említett sorozat így nem is került akkora reflektorfénybe.
Köszönöm szépen a pozitív visszajelzést! 😉
Köszönöm! 😀