Irány a front!
FPS-ek terén manapság nem lehet már újat mutatni. A Homefront nem akart forradalmat csinálni, csak a jól bevált módszereket követi, talán jobb is így.
Kiadó: THQ
Fejlesztő: Kaos Studios / Digital Extremes
Műfaj: FPS
Multi: 32 fős
FPS-ek terén manapság nem lehet már újat mutatni. A Homefront nem akart forradalmat csinálni, csak a jól bevált módszereket követi, talán jobb is így.
A sok CoD (és Battlefield) után gondolom már mindenki vágyott egy kis újra. Igaz minőségi játékok, de azért néha jól jön a változatosság. A Homefront is követi a jól kitaposott ösvényt, és arra törekedett, hogy ne legyen rossz játék. Sajnos ennek következménye, hogy jó sem lett.
Szeretem a jó First Person Shootereket, és mindig tűkön ülve várom egy-egy jónak ígérkező cím megjelenését. Ám ha jön a szokásos menj el X-be, ott lőj le 25 ellenfelet, aztán menj Y-ba és ott is ölj meg 20 ellenfelet, akkor egy óra játék után már halálra unom magam. Sajnos manapság a Single Player résszel szinte nem is foglalkoznak a fejlesztők, örülünk, ha van egy 6 órás játékmenetünk, pedig nálam még mindig a szólista kampány a multiplayer előtt áll.
Otthon, édes Amerika
A Homefront története a szokásos: USA háborúban áll egy X nemzettel, mi vagyunk egy ismeretlen amerikai katonával és kis csapatunkkal leverjük az ellenség milliós hadát. Ezúttal a szenvedő alany az egyesült Korea lesz. Tudni kell, hogy (a játék szerint) Észak- és Dél-Korea egyesül és hadat üzen az Egyesült Államoknak. A végkifejlet az lesz, hogy 2027-re az USA egész területe koreai megszállás alatt áll, a városokból romhalmaz lesz, és kimondott népirtást végeznek az ázsiaiak. Főhősünkre egyszer csak ráront egy komplett ellenséges szakasz a kis házikójában és buszra teszik, na de ez nem épp egy "varázslatos iskolabusz". Minden bizonnyal mi is a kivégzés sorsára jutnánk, ha véletlenül nem pont minket mentene meg az ellenállók kis csapata. Hozzá tartozik a történethez, hogy még nem minden hazafit sikerült elfogni, és ők ellenállást szerveztek American Civilian Resistance (ACR) néven. A mi dolgunk lesz, hogy néhány ilyen társunkkal a komplett koreai hadosztályon túljussunk.
Harc egy városban az országért
Csatáink többsége a szokott séma alapján történik, nagyobb nyílt terepre érve özönleni kezdenek az ellenséges katonák, és amíg mindnek nem mutatjuk meg alulról az ibolyát, addig nem jutunk tovább. A pályák lineárisak, nincs szabad út, csak egy felé mehetünk. A Homefront mégis tud némi örömöt csempészni ebbe, és ez a legerősebb része. Nagy meglepetésemre végre nem csak azért kapunk társakat, hogy legyen, aki a bezárt ajtókat betörje, vagy felhívja a rádión keresztül
utasításokat adó parancsnokot, hanem harcolnak is. Nem mondom, hogy annyi szerepet vállalnak, mint mi, de meglepően sokat tüzelnek, és pontosak is. Az ellenfél sem olyan buta, sőt remek mesterséges intelligenciával állunk szembe, néha mögénk lopódzik, remekül használja a fedezékeket, és nem utolsó sorban pontosan is tüzelnek. Kell is a pontos lövés, mivel nem úgy vettem észre, hogy minden sarkon lenne ingyen lőszer, gyakran kell fegyvert is cserélni, mert
elfogy a muníció. Fegyverből azonban nincs hiány, megtalálunk itt mindent: a pisztolytól kezdve a sniperen keresztül a rakétavetőig van itt minden, de legjobban szokás szerint a géppisztolyt szeretjük. Egy pályán keresztül tudunk vezetni egy helikopter, ami nagyon jó móka, és van néhány rész, ahol autóból osztjuk az áldást.
Mutass valamit UE3!
Mint oly sok játékot, a Homefrontot is az Unreal Engine-je hajt, amiben most sem csalódunk. A látvány nagyon szép, persze vannak kisebb hibák, de nem lehet elégszer elmondani, hogy mennyire szép az UE3! Természetesen kell is egy erős gép a játék alá, az én négymagos 2,6GHz-s CPU-m, 3GB RAM-om és a GTX460-am 1440*900-as felbontás mellett gyönyörűen futott és egy pillanatra sem akadt meg. Akinek nincs meg a két magos, 2GB RAMos, 256MB VGA-s minimum konfigja, az ne is installálja fel, mert nincs értelme.
Mennyi az annyi?
Nem említettem még meg a hangzást. Nem hiába: a hangeffektek nagyon el vannak rontva, sokszor fel sem ismernénk a hangról, hogy épp mit csinálunk, a színészi munka is silány. A fegyverek hangja a helyén van, a zene egész jó, sőt mikor felcsendült néha-néha egy ismert rock szám, nagy mosollyal fogadtam. Ami még a hangoktól is rosszabb, az a játék ideje. Botrányosan rövid lett a Homefront, 4 óra alatt még a kezdők is kijátszhatják. Újrajátszásra nincs sok okunk, van pár achievement, de ezek nem túl ösztönzőek, illetve az sem elég ok, hogy nehezebb szinten toljuk végig, mivel nem fogjuk jobban élvezni akkor sem. A multiról még nem esett szó, sajnos nem volt lehetőségem kipróbálni, de az interneten utána nézve nem tudott nagyot alkotni.
Fontos szerepet kap a multiban a járművel való harc, ami piros pont, emellett megkapjuk a szokásos pontrendszert. Összegezve: a Homefront megpróbált a szokásos módszerekkel betörni a CoD-ok és BF-ek közé, sajnálattal tapasztaltam, hogy ez nem sikerült, de mégis jó unaloműzésre, viszont a jelenlegi árát (11 ezer HUF) nem éri meg. Javaslom, akinek szándékában áll megvenni, várjon vele nyárig, akkor mindenféleképpen jobb vétel lesz.
Grafika: 85%
Hang és zene: 75%
Játékélmény: 80%
Pro: okos MI, szép látvány, sok fegyver
Kontra: lineáris játékmenet, nagyon rossz hangzás, rövid játékidő
Összértéklés: 80%
Végszó: maradjatok a BC2-nél!
Műfaj: ,
Fejlesztő: Digital Extremes, Kaos Studios
Lesz HF2,ez már biztos,és méghozzá a Crysis franchise-t is jegyző Crtytek késziti 😀
Remélem lesz mondjuk egy "Homefront 2" vagy valami folytatás vagy új történet amiben kijavítják az itt megemlített hibákat és végre felnő a játék a CoD + BF kettőshöz. 😀
Ferrari:Kösz, én nagy élvezettel irtam, szeritnem neked is tetszeni fog 😀
Cooley: Hát azért 75,mert a fegyverek hangja azért jó,meg a zene is közepes,ez saját vélemény. Annál a mondatnál pedig ironizálni próbáltam 😃
Viszont ezen a mondaton jót nevettem: "Minden bizonnyal mi is a kivégzés sorsára jutnánk, ha véletlenül nem pont minket mentene meg az ellenállók kis csapata."
Milyen játék is lenne ez, ha csak fölraknának egy buszra, aztán kivégeznének egyből? 😆
Próbálok még kicsit jobbakat is irni,mert úgy érzem ez nem tökéletes még.