Új Ryzen X3D CPU-kat és az RX 9070 GRE globális rajtját is bejelentette az AMD

Szerző: xoki | 2026. June 03. | hír | 17 hozzászólás

Már javában zajlik az idei Computex, ahol az AMD új Ryzen X3D processzorokra és az RDNA 4 grafikus kártyák szélesebb körű elérhetőségére helyezte a hangsúlyt.

Az AM4 platform 10. évfordulója alkalmából az AMD újra piacra dobja a Ryzen 7 5800X3D 10th Anniversary Editiont, amely Zen 3 architektúrát és a 96 MB-os 3D V-Cache-t tartalmazza. A chip június 25-től lesz kapható 349 dollárért.

A cég bejelentette a Ryzen 7 7700X3D modellt is, amellyel szélesebb közönség számára is elérhetővé teszi a 3D V-Cache technológiát az AM5 platformon. A processzor 8 maggal, 16 szállal, összesen 104 MB gyorsítótárral és akár 4,5 GHz-es turbó órajellel rendelkezik, a TDP-je pedig 120 W. Július 16-án érkezik és 329 dollárt kell majd kicsengetni érte.

A grafikus kártyák terén az AMD hivatalosan is megerősítette a Radeon RX 9070 GRE modell globális rajtját. Az RDNA 4 architektúrán alapuló kártyát QHD felbontású játékokhoz tervezték, amelyre 12 GB memória, következő generációs Ray Accelerators és FSR támogatás jellemző. A kártya június 1-től világszerte elérhető.

Hozzászólások: 17
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
cabus26 avatar
Hát sztem ebben az árban inkább egy RTX 5070,mert abban ott a MFG opció.De viszont pár 10 ezret rádobva egy sokkal jobb vétel az RX 9070 XT,hiába nincsen benne MFG.Szépen esik lefelé az ára.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@cabus26: Jaja zuhan a best of kártya, és mégha az áfáját is leveszik 5%-ra a hardvereknek is a jövőben, bár nem tudom érinti e az elektronikát meg mindent vagy csak az élelmiszereket azt csá.
0
0
0
0
cabus26 avatar
@Kings Bounty fan: Az csak az egészséges élelmiszerekre fog vonatkozni 🙄
0
0
0
0
no avatar
@cabus26: ÓÓÓÓÓ a picsába kár.
0
0
0
0
no avatar
228-226k az xfx-es 9070xt ajándék az alzán.
0
0
0
0
💬 3
cabus26 avatar
@Kings Bounty fan: Igen,az tényleg szép vétel,de a felhasználók tapasztalatai meg azt mutatják,hogy a memória még mindig túl forró,90 fok felett.Ezáltal meg be kell hangolni,kötelezően.
Ez ar RX 9070 GRE akkor lesz jó,ha olyan 170-180-ba fog kerülni.
0
0
0
0
santakigyo avatar
@cabus26: Igaz én csak full HD-ba használom, de ilyen 50 fok körül szokott mozogni a memória.
Meglepően hűvös a kártya eddig, igaz nekem 3 db venti van közvetlen alatta és azok folyamatosan húzzák rá a levegőt.
0
0
0
0
no avatar
@cabus26: 12 gigája kinyírja az egészet az a gáz meg a 192 bit is. Azért teljesít a guru 3d-nél olyan szarul, meg mindene megvan nyírva. Fogyasztása is ugyanaz mint a símának.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
Vegyétek a sima 9070et vagy az xt-t
Nekem a sima van bőven el lehet vele lenni a legujabb címekkel is egyenlőre
0
0
0
0
💬 2
Belchior10 avatar
@MC MaRcI: WQHD szinten mindent visz gond nélkül kompromisszumok nélkül?
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Belchior10: Nem
Természetesen a rosszabbul optimalizált unreal engine 5ös címek egy részéhez kapcsolni kell fsr-t hogy meglegyen a stabil 60fps 1440p quality fsr-t használok ezeknél

Pl most a mafia old country volt ami sima fhd-ban is képes volt 60 alá menni de ezt már nem gondolnám a kártya hibájának szép a játék de azért nem ennyire

De a játékok amikkel eddig én játszottam 1440p fsr nélkül megvolt 60fps a 90%ban
60nál többel én meg nem szoktam játszani
1
0
0
0
dathlord93 avatar
1 napja írtad és nem érdekel senkit a véleményed. :D
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@dathlord93: Kivéve téged sajnos, mert reagáltál rá 😭
0
0
0
0
dathlord93 avatar
@dontmistace: Úristen, megbántottam a barátod.🤣🤣🤣🤣
0
0
0
0
no avatar
@dathlord93: Sosem volt, és nem is lesz a baratom. De ami teny, az teny..😂
0
0
0
0
dathlord93 avatar
@dontmistace: Ok. :) Téged is érdekel az én mondandóm, ha válaszolsz. :D
0
0
0
0
no avatar
Magyar árakat megse nézzétek mert hátast dobtok tőle XDXD
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció