Steam: megszűnik az Ubuntu támogatása
A Valve bejelentette, hogy az Ubuntu következő verzióját (19.10) követően a legnépszerűbb Linux disztribúció többé nem lesz támogatott a Steamen.
Canonical, az Ubuntu fejlesztője bejelentette, hogy az Ubuntu 19.10 megjelenésével teljesen megszűnik a 32 bit támogatása. Ez sokaknak nem tetszett, ezért később elmagyarázták, hogy nem teljes megszűnésről van szó, viszont a 32 bites könyvtárakhoz többé nem érkeznek majd frissítések.
A bejelentést követően a Valve egyik fejlesztője Twitteren elárulta, hogy az Ubuntu 19.10-et és az azt követő verziókat a Steam nem támogatja majd. Ez nem azt jelenti, hogy a Valve teljesen megszünteti a Linux támogatását, ugyanis Pierre-Loup Griffais azt is felfedte, hogy ezt követően a cég egy másik Linux disztribúcióra szeretne majd figyelmet fordítani, de egyelőre még nem tudni, melyik lesz az.
A 32 bit támogatásának megszűnése nem lenne kihatással a Valve kliensére, viszont sok játékra igen. Ebből kifolyólag nem meglepő, hogy a Valve rákényszerül a váltásra, hiszen rengetegen vannak, akik ezekkel a régebbi játékokkal szeretnének játszani.
[LINK]
https://store.steampowered.com/hwsurvey/Steam-Hardware-Software-Survey-Welcome-to-Steam
A Steam felhasználók 68%-ka Windows 10-et használ, és a maradék többsége Windows 8, 7, Xp, stb.
Btw az iOS 11 óta nem tudok játszani egy rakás játékkal amiért pénzt fizettem, mert a fejlesztők nem updatelik 64 bitre. Éléggé be is rágtam emiatt, hiszen fizettem értük és most nem tudom használni. A Valve ezt akarja elkerülni.
Az Ubuntu népszerűsége amúgy is megcsappant az utóbbi években. Jelen pillanatban Distrowatchon az 5. helyen van. A Manjaro meg második.
Amúgy a Manjaro sokkal stabilabban működik, főleg ha LTS kernelt használ az ember.
Az Arch-al se volt semmi bajom, felraktam ami kellett és ment I3WM-el. A modern Ubuntukkal (Unity & Gnome 3) elég sok problémám szóval váltottam Fedorára, amire jönnek a legfrissebb csomagok mindig. Most már meguntam a tákolgatást, ezért váltottam Manjaro-ra, nem hiányoznak a kernelproblémák. Bizonyára egy Red Hat ökoszisztéma jobb lenne, de azért annál újabb csomagokat kellene használnom.
Fedora-t én szivesen használnék ha fel tudnám rakni, eddig akárhány gépem volt egyikre se tudtam felszenvedtetti valamiért 😃
Arch al meg pont az a bajom ami jó benne. Mindent lehet konfigurálni csak általában minden sz4rhoz kell is, .deb eket meg nincs kedvem mindig átalakitani és úgy felrakni, nameg a legfrissebb nem éppen a legstabilabb, aztán windows után az hiányzik a legkevésbé hogy a Linux is meghaljon meg barkácsolni keljen folyton.