Mostantól AMD EPYC szervereket használ a TSMC
A TSMC bejelentette, hogy mostantól AMD CPU-kkal felszerelt szervereket használnak, hogy azokat a gépeket kezeljék és irányítsák, amelyek a processzorok gyártásáért felelősek.
Mind ez idáig az Intel Xeon processzorok voltak a befutók az ilyen jellegű folyamatokhoz, de úgy tűnik, az AMD EPYC szériája is kezd felzárkózni. Az AMD oldalán közzétett esettanulmányban a TSMC megmutatja, miért is az AMD EPYC szerverek mellett döntöttek a gyáraikba található gépek automatizálásához.
A gyártósoron található gépek mind x86-os szervert használnak, amelyeknél fontos, hogy meghibásodás esetén a csere gyorsan és könnyedén megtörténhessen annak érdekében, hogy ne kelljen leállítani a termelést. Egy gép ára több milliárd fontot is kitesz, de a szerverek sokkal olcsóbbak, amelyből a TSMC-nek néhányat mindenképpen be kell szereznie. A TSMC szerint az AMD EPYC processzorokkal a TCO (birtoklási összköltség) alacsonyabb, a legfontosabb munkafolyamatoknál nyújtott teljesítmény pedig jobb, így számukra ez a legjobb választás a következő generációs chipek gyártásához.
Az általános munkafolyamatokhoz az AMD EPYC 7702P processzorokkal felszerelt HPE DL325 G10 platformra esett a TSMC választása, míg a kutatásért és fejlesztésért felelős csapatok EPYC 7F72 processzorokat kaptak. A gyártósoroknál használt szerverek specifikációiról nem tettek említést.