Még mindig nem nyereséges az Epic Games Store
Rendkívül sikeres játékának, a Fortnite-nak köszönhetően az Epic Games kiadásai is jelentősen megugrottak, mivel számos felvásárlásba fektették a befolyt pénzt annak érdekében, hogy saját áruházuk létrehozásával a Steammel konkuráljanak. A cég kétségkívül túlköltekezett, ami idén számos elbocsátáshoz is vezetett. Sajnos a jelen állás szerint egyhamar nem fogják megfordítani a dolgokat, mert az áruház még mindig nem nyereséges.
A The Verge beszámolója szerint a héten zajló Epic vs Google per részeként az Epic Games Store vezetője, Steve Allison a tanúk padján megerősítette, hogy az áruház még mindig nem termel nyereséget. Állítása szerint folytatni fogják a Steam dominanciája elleni harcot, és az Epic célja továbbra is az áruház népszerűségének növelése lesz.
A heti ingyenes játékok mellett az Epic Games több száz millió dollárt költött el arra, hogy ideiglenes exkluzívokat vásároljon. A per során megtudtuk, hogy a vállalat kizárólag 2020-ban több mint 400 millió dollárt garantált azoknak a fejlesztőknek, akik játékaikat ily módon elérhetővé tették a boltjukban. Az exkluzív ajánlatok száma azóta lecsökkent, de még mindig jelentős összeget költenek.
2021-ben az Epic Games ügyvédei felfedték, hogy a cég 2027-ig nem számít arra, hogy áruházuk nyereséges lesz, és nagyon úgy tűnik, hogy tényleg ezen az úton haladnak továbbra is.
Az EGS 2018-ban indult egy már teljesen kifejlődött piacon egy 27 éves tapasztalattal rendelkező 15 milliárd dollárt érő cégtől, akik mögött olyan befektetők vannak mint a Tencent, Disney, stb.
Van különbség a két platform indulásának a körülményei között. Két konkurens platformot hasonlítanak össze az emberek, nem egy felnőttet egy csecsemővel. Ha még a legputribb mezei webshop is tud olyan alap funkciókkal indulni mint a kosár, akkor a szegény Epic Games-nek a több milliárdos befektetésével semmi mentsége nincs.
Szerk.:
UI.:
Látom @susguy nagyon ráizgult a kosárra 🤣 bár ezzel az agyi kapacitással, amit máshol is megmutatott, nem csodálom XD. Itt több mindenről is szó van, amúgy meg nekem sose hiányzott például.
UI2.:
Legutóbb nem én személyeskedtem, úgyhogy én köszönöm hogy visszaigazoltad blokkolni megérte téged. Az hogy meg ilyen gyerekes módon próbálod magad igazolni továbbra is az én álláspontomat bizonyítja és szánalmas. Na de az okos enged és a szamár szenved, ahogy a mondás is tartja.
Mintha nem ugyan az a játék lenne bárhonnan is veszi meg az emeber.
Amazon, 1994-ben alapult, 2001-ben termelt először profitot.
Netflix, 1997-ben alapult, 2003-ban termelt először profitot.
Twitter, 2006-ban alapult, 2018-ben termelt először profitot.
Facebook, 2004-ben alapult, 2009-ben termelt először profitot.
Uber, 2009-ben alapult, idén termelt először profitot.
Spotify, 2006-ban alapult, ~2020 körül termelt először profitot.
Tesla, 2003-ban alapult, 2013-ban termelt először profitot.
A számok nem biztos hogy pontosak, de a jelenslég ettől függetlenül létezik.
Természetesen ez sem garantálja hogy a jövőben nyereséges lesz, csak azt hogy rengeteg platform ennek a tudatában indul el.
Viszont, amilyen sebességgel haladnak a platform építésével... maradjunk annyiban, nehéz pozitívan elképzelni a jövőjét egy olyan "webshopnak" ahol a kosár funkcióra 3 évet kellett várni, és 5 év után sem kínál semmilyen hosszan tartó előnyt a konkurenciával szemben.