Kiszivárogtak az Nvidia RTX 4000 GPU specifikációk
Az Nvidia megerősítette, hogy február végén kibertámadás részesei voltak, mely során 1 TB-nyi adatot loptak el. A támadás mögött álló csapat az LHR GPU-k teljesítményének feloldására, illetve nyílt forráskódú illesztőprogramok közzétételére próbálja rávenni a céget.
Annak érdekében, hogy komolyan vegyék őket, több érdekességet is kiszivárogtattak az RTX 4000-es grafikus kártyákról, ráadásul az Nvidia DLSS forráskódja is kikerült a világhálóra. Jelenleg ezek az információk adnak legtisztább képet az év végén érkező Lovelace specifikációiról, valamint arról, hogy mekkora fejlődésre számíthatunk az RTX 3000-es szériához képest.
Három jól ismert szivárogtató, @harukaze5719, @xinoassassin1 és @kopite7kimi összefoglalta az Nvidia öt asztali GPU-jának legfőbb adatait. Ezek alapján a flagship AD102 die 18 432 CUDA maggal érkezik, ami 71%-kal több a GA102-höz (például RTX 3090) képest. Ezenfelül úgy tűnik, az L2 cache méretének jelentős megnövelését is tervbe vették: a leggyengébb AD107 die 32 MB, míg az AD102 96 MB gyorsítótárral lesz felszerelve.
Ezek alapján tényleg kimagasló teljesítményre lehetnek képesek a következő generációs Nvidia GPU-k, ami megmagyarázza, miért lesz elengedhetetlen egy komoly tápegység az új csúcskártyák mellé.
Majd talán 2025-2026-ra lehet számítani jelentős enyhülésre.
De a bitcoin lassan kifogy, és nem lehet bányászni.
Mellesleg a bányászat még mindig nincs összefüggésben adott kriptovaluta értékével. Ezzel a logikával ki lehetne saccolni, hogy alap közgáz, ha valamiből több van, akkor kevesebb értéke lesz, ergo ha többen bányásznak, akkor kisebb értéke kéne legyen egy valutának, de mégsem így van, úgyhogy a kriptovaluta értékét és bányászat mértékét nem kéne összemosni.
https://www.youtube.com/watch?v=0frNP0qzxQc
🤣