Először 6 nm-es chipek érkeznek majd a TSMC-től
Az Apple hamarosan piacra kerülő iPhone modelljei A13 processzorral rendelkeznek majd, amelyek a TSMC 7 nm-es folyamatának frissített változatával (N7 Pro) készülnek. A TSMC elárulta, hogy az Apple 2020-ban érkező termékeibe a 6 nm-es technológiájával készülő chipjeik kerülnek majd.
A 6 nm bejelentése elég érdekes, hiszen a cég remekül halad az 5 nm-es chipekkel is. Már készülnek az első valódi 5 nm-es példányok, amelyek esetében több hiba is előfordulhat, de ettől függetlenül már elérhetőek. Az első 6 nm-es termékek gyártására viszont 2020 első negyedévében kerül majd csak sor. Ezek után felmerül a kérdés, hogy vajon mi értelme van a 6 nm-nek, és miért nem váltanak rögtön 5 nm-re?
A TSMC jövőbeli A-szériás chipjei 5 nm-es technológiával fognak készülni, de először a 6 nm-es gyártási folyamat debütál majd. Az első lehetséges oka ennek az, hogy a TSMC 6 nm-es folyamata nem igényel új felszerelést, ugyanis a folyamat alapja az N7 dizájn marad. A 6 nm 18%-kal növeli a chipek sűrűségét, amely lehetővé teszi, hogy több tranzisztor kerüljön ugyanakkora helyre, és ennek köszönhetően a fogyasztás csökkenni, a teljesítmény pedig növekedni fog. Ez a fogyasztók számára mindenképpen jó hír, és úgy tűnik, a TSMC célja egy aránylag olcsó, fejlettebb 7 nm-es technológia létrehozása. Tehát akár a 7 nm++ (N7++) megnevezést is használhatták volna, de például marketing szempontjából a 6 nm sokkal jobban hangzik.
Az Apple egy jó ideig még biztosan nem fogja piacra dobni az új iPhone-okat, tehát még hónapokba telhet, mire új, hivatalos információkat kapunk ezzel kapcsolatban. Annyi viszont biztos, hogy a TSMC 6 nm-es chipjei jelen lesznek az új generációs GPU-knál, a mesterséges intelligenciánál és az 5G-s infrastruktúra esetében is.