Bejelentettek egy Switch emulátort
Mindenki tudta, hogy egyszer elkészül, de senki nem gondolta volna, hogy ilyen gyorsan hallani fogunk róla. Mindössze 10 hónappal a Nintendo Switch megjelenése után a népszerű 3DS emulátor, a Citra készítői bejelentettek egy Switch emulátort, amely a Yuzu nevet kapta.
Announcing yuzu, the first Nintendo Switch emulator that does all of the things you didn't need it to do! Stay tuned for more from the yuzu team!
— yuzu (@yuzuemu) 2018. január 14.
A Switch egyik legsikeresebb címe, a The Legend of Zelda: Breath of the Wild már játszható egy emulátorral a Wii U megjelenésnek köszönhetően, de ezen kívül még rengeteg kiváló Switch-exkluzív cím van, mint amilyen a Super Mario Odyssey. Annak tudata, hogy hamarosan PC-n is játszható lesz, sokakat izgalommal tölt el.
Egyelőre nem sok információ áll a rendelkezésünkre, de kiindulva a fejlesztők előző munkájából, biztosan egy könnyen használható, remek programmal rukkolnak majd elő.















