Mit fejlesszek a gépemben?

Szerző: XFXFORCE, 2011. January 22., téma
Fórum » Asztali PC
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy meglehessen beszélni, azt egymás között, mit lenne érdemes fejleszteni, a már meglévő gépekben.
Hozzászólások: 1 407
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
GAMER2 avatar
Te hol láttad rákerestem,de sehol se találtam-,-
0
0
0
0
no avatar
Jó.Akkor tudnátok adni egy árat,hogy ez mennyi lenne?
Gondolom új hűtő kellene a procihoz,hiszen még most is túlmelegedik a procim.
Akkor kellene ugye 4GB RAM,ebből tudnátok egy linket adni,legoclcsóbbat lehetőleg. 😆
VGA-t meg majd megnézem,ha kijön.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Szerintem 20-ért eltudnád tolni.😉
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Én így csinálnám: -Vennék egy HD7870-et vagy 7850-et.
-4 magosítani a procit+emelni kicsit a szorzót
-Összesen 4 giga ramot venni.

Ha véletlen nem működne a négymagosítás akkor venni egy 960T-t.😀 De ha már ilyen erős a géped akkor venni egy fullhd,vagy legalább hd felbontású monitort és mehetne "FULLHIPERMAXON" a BF3 kiakasztása.😆
0
0
0
0
no avatar
Tudom,de nagyobbra ne mképes a monitorom...majd veszek nagyobbat,csak nem mostanába.A jelenlegit el tudom adni 25 ezerért még nem?
0
0
0
0
Osynho avatar
Erre a felbontásra tök felesleges egy 7870-es. 😀 Egyébként jobban néznek ki a játékok nagyobb felbontáson, mint 1366-on, minden értelmetlen beállítást rátolva. 😉
0
0
0
0
no avatar
Tehát:
Vegyek egy HD 7850-et vagy HD 7870-et ha kijön.
Négymagosítsam a procim+húzzam kicsit fel a MHz-kat.
Egy kis RAM.+2GB vagy +4GB.
Ezekkel a tuningokkal,mindent vinne 1366x768-ban FULLHIPERMAXON a gépem? 😆
Kb. olyan egy,másfél évig gondolom.Bár a másfél szerintem már kicsit sok idő.
Bár addig minden lehet. 😆
0
0
0
0
Osynho avatar
Ha van pénzed, akkor persze, hogy kellhet. 😀 Én csak a sorrendet mondom. A procit csinálnám meg legelőször.
Még nem próbáltam ki a Bf3-at, így nem tudom, hogy mehet 4gb rammal. De 1366-ra kizárt, hogy kevés lenne ez a mennyiség.
0
0
0
0
niteforce avatar
adam990304 írta:
Ja és még 4GB Ram nem kellene szerinted?Mert BF3 Ultrán már azt mondják több kell.

nekem is tök jól megy ultrán 4 giga rammal.
0
0
0
0
no avatar
Ja és még 4GB Ram nem kellene szerinted?Mert BF3 Ultrán már azt mondják több kell.
0
0
0
0
Osynho avatar
adam990304:
4gb rammal és 4890-essel nem szabadna akadni a játékoknak 1366x768-on. A 4 mag pont a min fps-eknek fog jót tenni, húzni meg simán tudsz rajta, mivel csak a szorzót kell feljebb tenni. Nagyobb felbontáson úgyis a vga számít inkább.

djwarp::
Én mondjam meg neked, hogy mekkora HDD elég? 😃 A 4gb ram pedig okés (általában).
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Osynho írta:
adam990304:
Nem megy bele intel, ezért mondom, hogy nem sok értelme van drágább procit venni. Tudsz 6 magosítani, de nem leszel előrébb, mert felesleges játékokra. Inkább a most meglévő +2 mag kellene, meg némi + mhz.

djwarp:
Válts AM3-ra és Phenom II X4-re (vagy 4 magosítható X2-re). Aztán a vga-t is lehetne cserélni vmi erősebbre, pénz kérdése a dolog. Bár 1366X768-ra talán elég is a 4860, te tudod.

RAM,HDD elég?😊
0
0
0
0
no avatar
Értem,és akkor megoldódnának a gondjaim?
Mert pl. a Skyrimban nyitott területeken szaggat be kicsit.
Syndicateben is kiléptem a második pályán az épületből,és beszaggatott.
Saint's Row 3-ban is a zárt helyeken simán megy.Kimegyek az utcára,elkezdek futni és beszaggat.
És még stb. ilyen dolgok.
Szerk:Ja és lehet,hogy veszek majd egy jobb monitort is,de nem mostanába.Kb. 22 colos lesz.Ott sem lesz semmi gond,ha most olyat veszek,emg úgy tuningolod,amit mondtál?
0
0
0
0
Osynho avatar
adam990304:
Nem megy bele intel, ezért mondom, hogy nem sok értelme van drágább procit venni. Tudsz 6 magosítani, de nem leszel előrébb, mert felesleges játékokra. Inkább a most meglévő +2 mag kellene, meg némi + mhz.

djwarp:
Válts AM3-ra és Phenom II X4-re (vagy 4 magosítható X2-re). Aztán a vga-t is lehetne cserélni vmi erősebbre, pénz kérdése a dolog. Bár 1366X768-ra talán elég is a 4860, te tudod.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Nekem mit ajánlotok?😀
0
0
0
0
no avatar
Dehát intel ebbe nem megy bele...én úgy tudom legalább is.Vagy ha egy 4 magosat vbeszünk és azt 6 magosítom?
0
0
0
0
Osynho avatar
AMD vonalon sokkal erősebbet nem kapsz. Ezt kellene 4 magosítani és tuningolni. Vagy vehetsz egy 960T-t, de a mostanid is tudná azt játékok alatt, tehát pénzkidobásnak tartom.
0
0
0
0
no avatar
Köszi mindenkinek!És bele is fog menni a deszkámba?
És akkor még egy új proci is kell nem?
0
0
0
0
GAMER2 avatar
Akkor meg azt ajánlom,hogy várd meg a 7800-as szériát és azokból válassz😉
0
0
0
0
no avatar
Hát az nem sok,de még nem is mostanra tervezem.Március-Április.Mondjuk mindjárt ittvan... 😆
0
0
0
0
GAMER2 avatar
HD6870.😉 De attól függ mennyi rá a keret.😀
0
0
0
0
no avatar
Hát,az elején működött,és valami Value százalékokat Per Core szerint állítottam be.
Mindegyiket 0-ra raktam.
Aztán egyik nap hazajöttem suliból,és autómatára állítottam,és ilyenkor döglött be.
Anyám elvitte az ismerősünkhöz,mert én nem tudtam megoldani a dolgot.(Azért egy felnőtt eber,aki ezzel foglalkozik,csak jobban ért hozzá,mint egy 12 éves kezdő 😆😉
Kicseréltük az alaplapot,és azóta nem nyúlok hozzá.Majd felhívjuk és megkérem,hogy tuningolja fel.
Ja és még valami:A VGA-m meddig lesz elég?Egy erős DX11-es kártyából milyet ajánlotok?
0
0
0
0
Osynho avatar
adam990304:
Nem tudom mit csináltál, de még direkt is nehéz megölni egy alaplapot. 😀 Elvileg Black Editionos a procid, tehát csak a szorzót kell állítanod a tuninghoz. Így viszont kizárt, hogy meghal az alaplap. Persze, ha közben kalapáccsal vered, az nem tesz neki jót. 😀
Van egy csomó leírás a neten a 4 magosításhoz, még videó is. 4 mag nem ártana a mai játékokhoz, ráadásul mivel kicsi a felbontás, pici húzás se árthat. Sőt, még a vga-n is tudsz húzni, a 4890-esek 1ghz felett is simán mennek.
0
0
0
0
Sezx avatar
ez a 6 mag feloldás ez hogy van?😃
0
0
0
0
no avatar
De ment,tuningoltam,aztán meg elcsesztem és kivégezte a lapot.Ez miatt már félek újra megcsinálni. 😆
0
0
0
0
Osynho avatar
Nem megy 4 maggal, illetve tuningolva az a proci?
0
0
0
0
no avatar
Igen,de maxon szeretném...60 FPS körül...Frostbite 2 is már sok a gépnek...meg a Skyrimban a nyitott területek is szaggatnak néha.Csak nagyon kicsit,kb.22-23 FPS lehet,annyira kicsit,de olyan idegtépő...😆
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
adam990304 írta:
Sziasztok!Nálam mit kellene fejleszteni a gépemben,ahhoz,hogy a gamekkal ne legyenek gobdok maxon 1 évig?1360x768-ban tolom a gameket.Nagyon kezdő vagyok még és úgy tudom,hogy számít a felbontás a játékoknál.Mivel az enyém nem Full HD(Sőt! 😞),szerintem nem kellene olyan nagy újítás,de nem tudom,ezért is kércdezlek titeket!És ha lehet,valami jó árat tudtok mondani?


Szerintem semmit nem kell fejlesztened. Az eddigi játékok szépen elmennek azon a gépen, ami most van neked 1360x768-ban.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!Nálam mit kellene fejleszteni a gépemben,ahhoz,hogy a gamekkal ne legyenek gobdok maxon 1 évig?1360x768-ban tolom a gameket.Nagyon kezdő vagyok még és úgy tudom,hogy számít a felbontás a játékoknál.Mivel az enyém nem Full HD(Sőt! 😞),szerintem nem kellene olyan nagy újítás,de nem tudom,ezért is kércdezlek titeket!És ha lehet,valami jó árat tudtok mondani?
0
0
0
0
Devis avatar
akkor 6990, tök jól kihasználja....
egyébként
vga: 6850, 6870, ez a kettő most elég jó vétel
ram: ocz, kingmax, kingston, geil, ezek elég jó márkák, vezsel egy 4gb-os modult berakod és örülsz
táp: vga függő, de ha 6870-et veszel vagy a 6850-et akkor simán elég egy márkás 400W-os, alsó tápos házba chieftec, felső táposba meg fsp
0
0
0
0
niteforce avatar
ok, majd akkor lehet hogy veszek egyet nyáron
0
0
0
0
niteforce avatar
sziasztok, nekem mit ajánlotok, mit fejlesszek a gépemben?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
ballorobi írta:
Mit fejlesszek a gepemen?
Mert nem indul az Assasins Creed game 😞


Sajnos azt kell mondjam, hogy neked egy új konfigra lesz szükséged.
0
0
0
0
stalker41 avatar
hátt ha akarsz vele játszani: ram,cpu,vga csere de a cpu csere miatt alaplap csere is lehet h kell de nem biztos nem értek annyira az AMD-khez
ramból legalább legyen 2gb azt a többit meg majd nézed a játék gépigénye alapján
ja és írj ki többet a gépedről tápot is!
0
0
0
0
ballorobi avatar
Mit fejlesszek a gepemen?
Mert nem indul az Assasins Creed game 😞
0
0
0
0
tihi1988 avatar
esetleg egy jobb vga, többi az tuti benne...
0
0
0
0
gisti avatar
szerintetek én mit huzzak agépemen?
Phenom II X4 955 BE
Kingston HyperX khx 8GB 1600MHz DDR3 CL9
Asus GTX550 TI DC TOP
csak AMD érdekel
0
0
0
0
Flash avatar
Az biztos, hogy Full HD-hez minimum egy 4850-4870 kellene, hogy el tudjál játszogatni normálisabban, vagy ezek NV megfelelője.
DDR3-ra szerintem feleslegs lenne váltanod, meg az már lapcserével járna.
Az SSD-ből meg elég lehet 64GB, ha nem használsz túl sok progit.
0
0
0
0
cadillacv8 avatar
Szesz Mindenkinek !

Az én konfigomban mit cserélnétek le ? (táp 1 hét múlva jön egy szar(állitólag)Corsair GS-600)
Érdemes lenne-e váltanom ddr3-ra ?
Használt videókariban gondolkozok,ami közepes grafikán elviszi a játékokat a monitoromon.
Win 7 64-et használok...esetleg ssd ? 64 Gb -elég ?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
DCMAN írta:
win 7 64-bites op-nak menyi ram kell minima?


4 GB Ram nem árt alá.
0
0
0
0
DCMAN avatar
igen-igen elégé furcsálom én is nem tudom mitől lehet ..érdekes...
0
0
0
0
tihi1988 avatar
DCMAN írta:
Mit fejlesszek a gepemen?

The Elder Scrolls V Skyrim szaggat mint szemét.mit rendeljek a gépbe?


Akkor ott nemhiszem h hardver gond van, mert az a játék medium-high beállításon, 1920*1080-on nekem is futott mint a film,pedig a te géped erősebb a phenom ll x4-el és az oc-s hd6850-el...😕
0
0
0
0
DCMAN avatar
Mit fejlesszek a gepemen?

The Elder Scrolls V Skyrim szaggat mint szemét.mit rendeljek a gépbe?
0
0
0
0
ballorobi avatar
Mit fejlesszek a gepemen?
Mert nem indul az Assasins Creed game 😆
0
0
0
0
Devis avatar
kb ugyanannyi mint a 32 bitesnek. nem különböznek egymástól sokban csak ram kezelésben, ami úgymond "látványos és érezhető"
0
0
0
0
DCMAN avatar
win 7 64-bites op-nak menyi ram kell minima?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
A win7 igény szerint eszik. Ha kevés a ram maga a win7 kb 500 al is beéri viszont ha dőzsölhet a sok ramból egymaga megehet 2gb ot is.
0
0
0
0
GAMER2 avatar
bence493 írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy 2gb ram elég-e,vagy vegyek még?
win7 van! Vagy inkább vidkarira gyűjtsek?😀

superlompos írta:
Intel pentium dual core E6300 2800 MHz-ről 4000 MHz-re húztam és bírta.

Nem tudom hogy merjem-e húzni amd athlon x2 250 3ghz,így sincs semmi bajom vele,csak hallottam h 3,5ghzt is bírja simán😕




Szia! Szerintem legyen 4 giga memóriád legalább, mert a mai játékokhoz már el kell!😉
0
0
0
0
Underworld avatar
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy 2gb ram elég-e,vagy vegyek még?
win7 van! Vagy inkább vidkarira gyűjtsek?😀

superlompos írta:
Intel pentium dual core E6300 2800 MHz-ről 4000 MHz-re húztam és bírta.

Nem tudom hogy merjem-e húzni amd athlon x2 250 3ghz,így sincs semmi bajom vele,csak hallottam h 3,5ghzt is bírja simán😕
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció