3D progikrol minden

Szerző: HeyJoe-PCRPG-HUN, 2010. March 02., téma
Fórum » Szoftver
Sziasztok !

Arrol lenne itt szo, h van 1 "bika" vasam ( diohejban: Q9550, 4Gb DDR2, HD4870 1Gb, az egesz OC ) amin szeretek jatszani, de olykor arra is "vetemedem", h dolgozgatok rajta, bar igazabol meg csak hobbi szinten szerkesztgetek kepeket, videokat, stb.
Eddig a lebonyolultabb progik szamomra a Vegas es az Adobe Premier vidi szerkesztok vtak ( angol nyelven, sz'al megyeget 1 picit az angol is, bar igazat megvallva azert nem tul eros meg mindig az angolom ) .

Most szeretnek foglalkozni a 3D-szerkesztessel is, van hozza 1 teljes-verzios progim, 1 ujsaghoz adtak nemregiben ( kulfoldi ujsag, otthon, Magyarorszagon nincsen ) , a neve Carrara Pro 6-os verzio. Segitseget, tippeket szeretnek kerni azoktol akik mar jaratosak a 3D-szerkben, h konnyebben sikeruljon megbaratkoznom a kezelesvel, hasznalataval. Esetleg, ha vki ismeri ezt a progit, leirhatna a szemelyes tapasztalatait vele. Mas 3D-es progik is erdekelnenek, ha ingyenesen, v. nem tul dragan beszerezhetoek, magancelra es jobbak, v. hasonloan jok szerintetek, mint az altalam most hasznalt.

Ja, ismerem a 3D MAX-ot, meg a Maya-at is haveroktol, meg olvastam is roluk, de engem inkabb az ingyenesek erdekelnek, v. esetleg olyan nem teljes-verziok amikben nincsen sok korlatozas ! ;)

Elore is koszonom a valaszokat, kommenteket ! ;)
Hozzászólások: 14
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Andor1997 avatar
Bár nem teljesen feltétlen 3D, de Adobe After Effectel kapcsolatban lenne kérdésem:Van lehetőség az általam felhasznált tartalmakat egy mappába egy művelettel úgy átrakni, hogy az ugyan úgy "regisztrálva" marad a projectben? Esetleg elmenteni egy olyan formátumba, ami menti a projectet és bele is csomagolja a fájlokat. Más programnál van ilyen, csodáltam, hogy itt nincs....nyilván ennek oka is van, de hátha létezik.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
AutoCAD és Solid Edge-t használtam, illetve NFS3hoz csináltam pár autót Zmodellerrel. Igaz, az előbbi két program gépészethez van kitalálva, így nyílván más logika mentén működik.
0
0
0
0
💬 2
Scorn Face avatar
@SuperPuma: Kocsi modellezés és beillesztés játékban (NFS3) nekem új.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Scorn Face: Ahhoz elég sok kis addon program van. Szerintem abba a játékba a legegyszerűbb extra autókat készíteni
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Jómagam is 3D modellezéssel foglalkozom csak más területen.
Plusz a hozzá szorosan kapcsolódó dolgokkal.
0
0
0
0
kicsipunk88 avatar
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem a Tridef nevű programmal. Beszereztem egy újabb verziót (7.3) és ezzel a verzióval egy játék sem indul. A 6.2 verzióval semmi probléma. Esetleg van valakinek valami tippje? Előre is köszi.
0
0
0
0
no avatar
mostanában elterjedt ha jól tudom a viao találta ki és értékesíti 1 lényegében realtime 3d progi vagy videókártya nem tudom de tudnátok nekem ebbe segíteni hogy lehetne ilyet szerezni? vagy hogy hogy is néz ki ez? előre is köszi 😃
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
THX Yugi ! 😀

Ok, majd ertesits es megyek irkalni ! 😆
0
0
0
0
yugiohyugiohzebuyug avatar
csak enyien foglakoznak 3D vel?😜 Mi Blendert használunk, hedzsooo 😀 szerintem a legjobb ingyenes (és nemcsak sztem szerntem x D) a Blender... saját engine-je is van, megm inden és csak kb 10mb... kicsit tudok benn modeLlezni 😀 texturázást is kipróbáltam, de nemanyira azt.. 😆 meg animáltam is, de csak hülyültem 😆 ismerem még a Mudboxot,Zbrush-t,3DS maxot,Maya-t,Cinema 4D-t (és még biztos van..)
mindenesetre ha kell Blenderhez tutorial, és tudok adni mivel nekünk is kell 😆 ja és minjárt meglesz (hamarosan) a domain az oldalra, és meglesz csinálva azt jöhetsz írkálni 😆 Blendernek a modellezési része is ok.. sztem, nemcsak arender, és a rendereléshez is vanak külön progik (ha jól tom) pl Blenderben megcsinálsz vmit (modelt) és más programmal lerendereled.. monjuk ami annál jobb.. és szebb lesz 😀
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Ok, amugy persze szeretnek sajat 3D-es formakat is szerkeszteni, rejzolni persze csak 1Xszerubbeket meg. 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
hedzsooo írta:
Foleg renderelesre gondoltam, de rajzolasrol is lehet szo majd.

ThX az infokat ! 😉

Utananezek az AutoCAD-nek es a S. Edge-nek is, vmint a Google Sketchup-nak, remelem ezek mind ingyenesek... 😀


Az AutoCAD és az SE professzionális programok (Én is suliból szereztem meg hozzájuk a Licens Key-t!), vagyis nagyon drágák!..A Sketchup az ingyen van!..de mivel írod hogy renderelni akarsz, így mindenképp nézd meg a Blender-t!!! 😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Foleg renderelesre gondoltam, de rajzolasrol is lehet szo majd.

ThX az infokat ! 😉

Utananezek az AutoCAD-nek es a S. Edge-nek is, vmint a Google Sketchup-nak, remelem ezek mind ingyenesek... 😀
0
0
0
0
Feki1991 avatar
hedzsooo írta:
Sziasztok !

Arrol lenne itt szo, h van 1 "bika" vasam ( diohejban: Q9550, 4Gb DDR2, HD4870 1Gb, az egesz OC ) amin szeretek jatszani, de olykor arra is "vetemedem", h dolgozgatok rajta, bar igazabol meg csak hobbi szinten szerkesztgetek kepeket, videokat, stb.
Eddig a lebonyolultabb progik szamomra a Vegas es az Adobe Premier vidi szerkesztok vtak ( angol nyelven, sz'al megyeget 1 picit az angol is, bar igazat megvallva azert nem tul eros meg mindig az angolom ) .

Most szeretnek foglalkozni a 3D-szerkesztessel is, van hozza 1 teljes-verzios progim, 1 ujsaghoz adtak nemregiben ( kulfoldi ujsag, otthon, Magyarorszagon nincsen ) , a neve Carrara Pro 6-os verzio. Segitseget, tippeket szeretnek kerni azoktol akik mar jaratosak a 3D-szerkben, h konnyebben sikeruljon megbaratkoznom a kezelesvel, hasznalataval. Esetleg, ha vki ismeri ezt a progit, leirhatna a szemelyes tapasztalatait vele. Mas 3D-es progik is erdekelnenek, ha ingyenesen, v. nem tul dragan beszerezhetoek, magancelra es jobbak, v. hasonloan jok szerintetek, mint az altalam most hasznalt.

Ja, ismerem a 3D MAX-ot, meg a Maya-at is haveroktol, meg olvastam is roluk, de engem inkabb az ingyenesek erdekelnek, v. esetleg olyan nem teljes-verziok amikben nincsen sok korlatozas ! 😉

Elore is koszonom a valaszokat, kommenteket ! 😉


Heló!

A 3D szerkesztés alatt mit értesz? 😃..házakat rajzolsz, vagy telofonokat, vagy fogaskereket, stb., vagy renderelni akarsz? 😉..//..Én Solid Edge V20-ban, EdgeCAM-ben és néha Google Sketchup 7-ben dolgozok (az AutoCAD-et, 2D rajzolásra használom, de ott is lehet 3D-ben modellezni, csak nem a legegyszerűbb!), de főleg Edge-ban, mivel ott van beépített 5 sugarú CNC szimulátor is! 😉..//..A Carrara-t nem ismerem, a Maya-ról és a 3D MAX-ról tudok! 😃..//..nagyon jó renderelő progi a Blender! 😉..a Big Buck Bunny nevezetű animációs kisfilmet (2007), a Blender-ben készítették! 😉
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Sziasztok !

Arrol lenne itt szo, h van 1 "bika" vasam ( diohejban: Q9550, 4Gb DDR2, HD4870 1Gb, az egesz OC ) amin szeretek jatszani, de olykor arra is "vetemedem", h dolgozgatok rajta, bar igazabol meg csak hobbi szinten szerkesztgetek kepeket, videokat, stb.
Eddig a lebonyolultabb progik szamomra a Vegas es az Adobe Premier vidi szerkesztok vtak ( angol nyelven, sz'al megyeget 1 picit az angol is, bar igazat megvallva azert nem tul eros meg mindig az angolom ) .

Most szeretnek foglalkozni a 3D-szerkesztessel is, van hozza 1 teljes-verzios progim, 1 ujsaghoz adtak nemregiben ( kulfoldi ujsag, otthon, Magyarorszagon nincsen ) , a neve Carrara Pro 6-os verzio. Segitseget, tippeket szeretnek kerni azoktol akik mar jaratosak a 3D-szerkben, h konnyebben sikeruljon megbaratkoznom a kezelesvel, hasznalataval. Esetleg, ha vki ismeri ezt a progit, leirhatna a szemelyes tapasztalatait vele. Mas 3D-es progik is erdekelnenek, ha ingyenesen, v. nem tul dragan beszerezhetoek, magancelra es jobbak, v. hasonloan jok szerintetek, mint az altalam most hasznalt.

Ja, ismerem a 3D MAX-ot, meg a Maya-at is haveroktol, meg olvastam is roluk, de engem inkabb az ingyenesek erdekelnek, v. esetleg olyan nem teljes-verziok amikben nincsen sok korlatozas ! 😉

Elore is koszonom a valaszokat, kommenteket ! 😉
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció