Hogyan kell BIOS-t frissíteni?

Szerző: csasa94, 2009. August 13., téma
Fórum » Asztali PC
"Azt szeretném kérdezni, h hogy lehet a BIOS-t frissíteni újabb verzióra?"
Hozzászólások: 182
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
S4mple avatar
Sziasztok ha veszek egy ASRock b450m pro 4 lapot ryzen 3 3200gvel az ugye azt hiszem 2. Gen akkor nem kell BIOS frissítés?
0
0
0
0
💬 1
NeTuddMeg avatar
@S4mple: P3.30 után támogatja.. attól függ, milyen lapot fogsz ki. Nekem is ugyan ez az alaplapom van, csak R5 2600 van benne. kibontottam a lapot, először bekapcsoltam, és P3.60 BIOS verzió volt rajta.
viszont ezeknél egyszerűbb, EasyFlash miatt magától lefrissíti, vagy ha nem, akkor egy programmal rárakod a BIOS fájlt egy pendrivera, és 2 perc alatt megvan.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

Lenne egy kérdésem hogy frissítsem e a biost vagy ne?

ami most van fent az 5.30, de van 5.80 es beta 5.99 de ezekhez ezt irja a bios leírása.

"ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system."

nekem ryzen r7 2700 van ami Pinnacle Ridge
0
0
0
0
💬 6
19ati93 avatar
@Van Helsing 25: ha jelenleg nincs semmi problémád a géppel akkor ne frissíts

amúgyis valószínűleg nem tudnál visszamenni az előzőre ha gebasz lenne, mert nem lehet általában

legközelebb akkor fríssits biost ha 3XXX,vagy a jövő évi 4XXX-es CPU-ra váltanál, addig fölösleges
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Ha nincs gondod a géppel, ne frissíts.
Ha a gyártó azt írja nem javasolja a frissítést olyan CPU-hoz amilyened van, ne frissíts.

Ez eddig kettő indok a frissítés ellen, és egy sem mellette. Élvezd a géped és nyomd a Division 2-t 😀

Csak azért frissíteni mert lehet, nem egyenlő azzal hogy kell is.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Palanova: rednben akkor marad a mostani köszi
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Akkor ma délután-este Division 2-zés? 😀
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@Palanova: ma indult a divison 1 ben az event megyünk farmolni szettet havernak
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Épp a gépem összerakásán vagyok. Egy ROG b450-f gaming alaplalba vettem egy ryzen 5 3600-at. Részben azért került a választás erre a lapra, mert az asus hivatalos oldala szerint gyárilag amd 3000 ready. A dobozán viszont sajnos azt írja, hogy 2000 ready.
Ebből most melyiket kellene figyelembe vennem?
Amennyiben biost kell frissítenem, meg tudom-e oldani anélkül, hogy kölcsön kelljen kérnem valakitől egy 1./2. gen CPU-t? Láttam videón, hogy elvileg lehetséges CPU nélkül biost frissíteni.
0
0
0
0
💬 3
Puffin avatar
@G0DF4TH3R: Valaminek kell benn lennie akkor is ha jól tudom. De Asus lapokon azt hiszem megoldható.
0
0
0
0
xCube avatar
@G0DF4TH3R: Szervusz!

Ha nem működne a proci az AMD biztosít neked egy Athlon 200GE procit, hogy azzal tudd frissíteni a BIOS -t.

[LINK]

Proci nélkül alapvetően nem lehet BIOS -t frissíteni, csak olyan speciális alaplapoknál, amiknél erre a gyártó külön elektronikát telepített. A te lapodon nem látok gombot erre és a leírásban sem szerepel ilyen funkció.

Már nálad vannak az alkatrészek?
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@G0DF4TH3R: A lap 2000-es procikhoz való ,updatelése csak is kizárólag 2000-es procival végezhető el,mivel nincs rajta USB flash lehetőség.Ezt boltokban is megcsinálják ,ha beviszed.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
Ma "sikeresen" frissítettem a biost. Pendrájvról bioson belül instant flash-el. Hát én is majdnem instant infarktust kaptam amikor a frissítés végén automatikusan újra indult a gép,aztán nem haladt sehová,csak kb 5-10 másodpercenként újraindult. Táp le és felkapcsolás után reménykedtem,hogy elindul rendesen. Elindult szerencsére. Ennyire még sosem izgultam soha mint abban a pár percben. Soha többé,inkább megkérem az eladót,hogy frissítse ő ha majd új lap vásárlására adom a fejem 😃
0
0
0
0
💬 7
szilver avatar
@Viktorinho: Nálam is hasonló szívbaj szokott lenni mikor frissítem.Konkrétan időnként valami lecsapja a villanyórát rejtélyes módon,pedig elvileg minden rendben a villanyszerelő szerint.Szóval minden frissítés közben imádkozok erősen hogy csak ne most legyen az a bizonyos pillanat.Egyébként nem gyakori eset,1-2havonta random fordul elő,de hát sosem tudhatom.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@szilver: Valami nekünk is mindíg levágja az áramot,de szerencsére nem ezen az ágon,szóval ennyivel előrébb vagyok. Múltkor egy pillanatra elment az áram a vihar miatt,szinte minden kikapcsolt vagy újraindult,de a gép az nem,csodálkoztam is 😃 De már gondolkodom egy szünetmentes tápon egy ideje.
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Viktorinho: Magától újraindul frissítés után 1-2x, nálad mennyinél tartott mire úgymond meguntad és kapcsolgattad a tápot? 😆
Nem egy nagy ördöngösség amúgy az egész, lényeg hogy ne menjen el közben az áram. Esetleg ha sehogyse kapcsolna be akkor cmos reset és jó esetbe működik is megint.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@19ati93: Kb a 6. resi után lelőttem. Ahogy olvastam dual bios-os a lapom,de nekem elég,hogy ez az egy frissítés sikerült 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
@Viktorinho: Na az már eléggé necces kategória. 😆 Lényeg hogy megy!
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@19ati93: Hát szó szerint besz@rtam ,hogy annyi a gépnek,már az alaplap könyvét kezdtem el túrni hogyan kell biost váltani 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@Viktorinho: A Dual Bios éppen azért van, hogy még frissítés közbeni áramszünet esetén se legyen baj. Az egyik bios mindenképp működni fog.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
Sziasztok!
A mostani alaplapomba (Asus P8P67 LE) szeretnék venni egy Intel Core i7-3770 procit (Ivy Bridge, 22nm, LGA1155).
Most egy Intel Core i5-2400 (Sandy Bridge, 32nm, LGA1155) processzorom van.

Az a kérdésem, hogy BIOS frissítés után tudná-e kezelni az alaplap az i7-es procit?

Az alaplap leírásában nem szerepel a 22nm-es technológia (Supports Intel 32 nm CPU).: [LINK]
0
0
0
0
💬 7
Manyik75 avatar
@Gyrger72: [LINK]

Szia! 3602-es bios kell az általad említett procihoz.

Ha nem csináltál még bios frissítést soha akkor nagyon óvatosan, vagy vidd el valakihez aki ért hozzá.
Nem egy ördöngöség amúgy de csak saját felelöségre ajánlott.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Manyik75: A BIOS frissítés után újra kell telepíteni a Windowst, vagy minden marad a régi helyén (programok stb.)?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Gyrger72: Nem kell újra rakni a wint, esetleg ha oc volt a gépen azt kell újra beállítani mert a bios frissítésnél minden alaphelyzetbe áll.
a programok winen belül nem változnak.
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Manyik75: Gondolom azért biztonsági mentéseket nem árt csinálni BIOS frissítése előtt (pl. játékmentések)?
0
0
0
0
Manyik75 avatar
@Gyrger72: Nincs hozzá köze.
De ha ennyire nem értesz hozzá akkor inkább ne te csináld....
0
0
0
0
Gyrger72 avatar
@Manyik75: Megnéztem és már a legfrissebb bios van fent.
Akkor elméletileg csak kicserélem a procit és kész?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Gyrger72: Lényegében igen
0
0
0
0
bukta2 avatar
A bios frissítéssel csak óvatosan, egyszer egy (hozzáértő....😠) itt gépigényen mondta hogy hogy kell BIOS-t frissíteni mert akkor szükségem volt rá...és repült az alaplapom a kukába mert még a szervizbe sem tudták az incidens után helyre hozni így vehettem másikat... (teszem mellé egy Gépigény Moderátor volt az illető aki segített...már ha ezt annak lehetett nevezni 😃 nem tudom a csapat tagja e még már régen nem találkoztam vele,nem láttam.
0
0
0
0
WeKing avatar
Rendben köszi 😀 egyébként mire jó a bios frissítés 😃
0
0
0
0
no avatar
Megnézheted esetleg, hogy érkezett-e azóta hozzá frissítés, ha igen, akkor érdemes lehet.
0
0
0
0
WeKing avatar
Hali! Most rendeltem gépet PCXről, windóz még nincs rajta.. előtte nyomjak neki egy bios frissítést? Win 10 lesz majd rajta ha ez számít valamit 😃
0
0
0
0
JOC22O avatar
Jaja nembaj hogy frissült !
0
0
0
0
winrar avatar
Ha rendesen sikerült lefrissíteni (velem már szórakozott ez a lap frissítéskor), akkor nyugodtan maradhat az új, átlagban "improve system stability" leírással jellemzi az Asus az oldalán a friss BIOS-t.
0
0
0
0
JOC22O avatar
Értem köszönöm a választ ! Még aznap mikor kiírtam a kérdést lefrissítettem a legújabbra nemvolt gond a géppel de ha nem csinál galibát felőlem maradhat ! (Az Új )
0
0
0
0
Funes avatar
Bios-t akkor érdemes frissíteni, ha valami nem stimmel a rendszerrel, amúgy meg attól nem lesz gyorsabb a géped...
0
0
0
0
winrar avatar
asusmlx: Ha nincs semmi gond a gépeddel, ne frissíts. Nálam is kijött (most nézem, ugyanolyan lapunk van 😃😉 már néhány újabb BIOS, de legutóbb csak cpu csere miatt frissítettem, mert muszáj volt.
0
0
0
0
JOC22O avatar
Gyerekek érdemes a BIOS frissíteni ? Ami most van verzió fent az alaplapnak 0905 ös és ami a legúljabb az a 2503 asszem a lényeg hogy elég sok verzió kijött már hozzá ! Van neki értelme jobb lehet a gép tőle vagy semmi teljesítmény javulás nem lehet !
0
0
0
0
Krissz avatar
Gondolom mindegyik újjabb BIOSnál úgy zajlik a frissítés, mint nekem.
Pendrivera rá a letöltött frisseb BIOS fille, BIOS menu, Update, és beolvassa a képet, felülirja régit, resi, és az uj fogad.

Ha pedig régi: floppy ra rámásolni a képfilet meg a programot hozzá, bootolhatóvá teszed, berakod bebootol róla, beirod a program elérési utját, régi biost (ha felkinálja a lehetőséget) lemented, ha nem akkor meg a programmal frissited, and Done!
0
0
0
0
Yodadeejay avatar
msi p45 platinum bios frissítése érdekelne, xeon procit raknék bele 😃 tud vki segíteni?
0
0
0
0
1benandor avatar
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, legyen olyan kedves privátban írni, aki Sapphire R9 270X BIOS frissítésében tudna segíteni, mert ugrál a kép és állítólag az megoldja! Köszönöm szépen 😀
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Most lett össze rakva a gép 😃 szóval biztos hogy nem régi 😃 olyat olvastam hogy lehet h a hdd szaraxik 😃 A sentinel a kondicióra 0% ír már egy ideje
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Szerintem valami a Bios elemmel lehet. Rendesen benne van a helyén? Nincs kilazulva?
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Sziasztok.Nekem olyan gondom lenne hogy amikor bekapcsolom a gépet nem bootol be nem indul el a win7. Ahoz hogy elinduljon bele kell mennem a biosba és beállítani hogy miről bootoljon. hiába van beállítva és elmentve ezt minden bekapcsolásnál meg kell csinálni. Miért van ez?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Adott egy olyan problémám , hogy az alaplap fx 8300 ig támogat és egy fx 8320 as lenne beletéve. Így is fel tudja ismerni vagy nem?
0
0
0
0
dave500 avatar
Rendben, akkor csinálom!
Köszi, sikerült!
0
0
0
0
dave500 avatar
Akkor ez lenne az?
"P5Q BIOS 2209" És csak 1 mega?
Az a progi hozzá nem jó. Azt irja nem futtatható.. Akkor használjam az EZ FLAsh-t a biosból?
0
0
0
0
Puffin avatar
[LINK]
itt megtalálod a BIOS-t. Meg progit is hozzá
0
0
0
0
dave500 avatar
Sziasztok!
Van nekem egy Asus P5Q alaplapom, és RAM húzás után kiírta, hogy (fordítok)
"Ha teljesen sebességgel szeretném használni ezt a CPU-t, akkor frissítsem a biost) (q6600 van benne)
Sehol sem találtam BIOS frissítést ehhez a laphoz! Tudna nekem valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
mtrelax avatar
szerk: ja még egy fárasztó kérdés: az Aida 64 azt írja hogy a vidkari bios 2évnél régebbi, szükség esetén frissítse.
ezzel érdemes foglalkozni?

Reincarnation:az már fent van, csak a progi jelezte h van már ennél frissebb is, de lehet a bétára célzott
0
0
0
0
no avatar
le lehet tölteni a beta elöttt is, ott van alatta az f7-es

szerk: na szuper, ja biztos hogy a beta-ra célzott.
0
0
0
0
mtrelax avatar
köszönöm 😀 de itt csak egy beta bios-t találtam ami frissebb az enyémnél, de az valahogy nem tűnik szimpatikusnak 😕
0
0
0
0
no avatar
menny föl giga honlapjára és válasz ki a deszkádat és a rev-et is majd töltsed le manuálisan a bios file-t, 3 hete csináltam pont 970a ud3mal. gondnélkül fel ment rá az f7, utána csak betallózod az 1.08mb file-t, és csinálj biztosnági mentést a meglévő biosodról.

utolog figylej arra hogy mindent albeállításon lesz a bisoban szóval ha ahci modban telepítetted a win-t akkor vissza kell állítanod mert az alap be állítás az ide de így nem fog be bootolni a rendszer.
0
0
0
0
mtrelax avatar
sziasztok! bios-t frissítettem GA-970A-UD3 F7 -re. a gond az hogy még mindíg azt írja a biosagent, hogy van frisseb. elindítom az @BIOS-t és az "Update BIOS from GIGABYTE Server" menüpontban azt írja a megtalált bios verzióra hogy: The is not a regular file name. Do you want to update the BIOS? na ez mi?
0
0
0
0
norbertsolider avatar
UP:Újra életképes a bios köszi lompos! 😃 Aztán instant flashel sikerült megcsinálni 😃
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Vedd ki az elemet, áramtalanítsd a gépet, majd rakd vissza.

Rendszer alól frissítetted a Bios-t?
0
0
0
0
norbertsolider avatar
Segítsetek nem tud bootolni a gép bios frissités után megcsináltam mindent a leírtak alapján , ujraindította a gépet és boot hibát ír , biosba se tudok belépni segítsetek légyszives! 😞
0
0
0
0
tomcsojn avatar
Sziasztok én biost szeretnék majd cserélni a leendö Asrock FM2A75M-DGS 2.0 mert azt modnják az alap elég rossz és kijött hozzá az 1.8 de foggalmam nincs hogyyan kell csinálni ha vki elmondaná meg köszönném
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Nem vagyok nagy pc guru ezért kérdezlek meg titeket hátha tudtok segíteni nekem. A problémám az lenne h amikor indítom a gépet és be akarok lépni a biosba (pl.: hogy beállítsam win7 telepítésénél h cd romrol bootoljon) lefagy az egész és senki sehova tovább az a képernyő beáll ahol épp del-t nyomok. Ahogy olvastam forumokon h a biost reseteljem pl 1-2 pinről át 2-3 as ra az nem jött be mert ezen pl csak 2 pin van. Esetleg egy BIOS frissítés vagy valami ilyesmi segítene akkor. Radikális megoldásként probálkoztam h a cs bootolás után dugtam be a winchester tápját de akkor is particionálás után azt mondja h a winchestert a biosba állitsam be vagy valami hasonló már nem emlékszem, xp-t meg röhögve feltelepíti így... bármilyen ötletet szívesen várok mert az xp kikészít idegileg 😃
0
0
0
0
gabi86 avatar
Sziasztok még sose frissítetem biost az alaplapom egy asus P8H67 azt szeretném megtudni mi a menete úgy látom az asus oldalán 2013 08 15 a processzornál a bios azt letöltöttem hogyan tovább?
0
0
0
0
sean avatar
Cmos resetet is csinálhatsz a megfelelő jumper átrakásával, az alaplap leírásában megtalálod hogy pontosan hol van az a jumper amit át kell raknod (általában egyel arrébb kell tenni). Pl.: Egy 3 pines csatlakozónál az 1-2 a 'normal', 2-3 a 'cmos reset' állapot, de ez eltérő lehet a lapodtól függően.
Volt szerencsém olyan géphez ami nem ismerte fel a memóriákat, az elem kivétele sem segített csak a jumperes cmos reset után lett jó. 😀
0
0
0
0
no avatar
TaylorXIII: igazából nem is kell 5-10 percig kivenni az elemet hanem csak kiveszi(persze kihúzott tápkábel mellett) és a bekapcsoló gombot 2-3x megnyomja és ennyi kb 10s az egész 😃
0
0
0
0
mathejocy avatar
Ha leírnád,hogy milyen lapod van,és mit szeretnél,akkor tudnék segíteni.
0
0
0
0
no avatar
Valaki aki nagyon ért a BIOS beállításokhoz írjon már nekem pü-t! 😀 köszönöm szépen!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Oké de ez a mindenre jó módszer😃 Nem baj ha ismeri😃 Ha nincs kép akkor nem megy ám be a BIOSba😃
0
0
0
0
alex13 avatar
mathejocy írta:
Van ennél egyszerübb is.Belépsz a bios-ba és van ott egy olyan,hogy load default.😀


Múltkor én is így csináltam ^^
0
0
0
0
mathejocy avatar
Van ennél egyszerübb is.Belépsz a bios-ba és van ott egy olyan,hogy load default.😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Kikapcsolod a gépet lekapcsolod a tápot és kihúzod belőle a tápkábelt is és ezután kiveszed az alaplapból az elemet 5-10 percre és utána visszarakod az elemet visszadugod a tápkábelt felkapcsolod a tápot és bekapcsolod a gépet és majd még boot előtt egyből szóval kb az első képen ami bejön a monitorra ki fogja írni, hogy resetelve lett bios és visszaállt a gyári értékekre.
0
0
0
0
52utas avatar
Udv van egy kis gondom valki össze piskalta biosomat hogyan tudom vissza alítani😕
0
0
0
0
Manyik75 avatar
balazs8907 írta:
Sziasztok!! Lenne egy fontos kérdésem. Vettem egy új alaplapot és hozzá procit. Mivel új, szinte biztos hogy nem a legfrissebb bios van rajta. Viszont akkor az is előfordulhat hogy az új FX6300-as procimat nem fogja felismerni..hogy tudnék biost frissíteni??
A válaszokat előre is köszönöm.


http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LM_LX_V2/#download

Először is a fenti linkről letöltöd a legfrissebb biost + a segédpogit hozzá.
Feltelepíted a segédpogit betallózod a letöltött biost vagy hagyod hogy maga keresse meg a legfrissebbet aztán telepíted gép újraindul és kész.

Legfrissebb bios arra az alaplapra a Verzió 1302-es
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció