Hogyan kell procit cserélni?

Szerző: Ducky, 2009. August 13., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!!

Azért nyitottam ezt a témát, mert nem tudom hogyan kell kicserélni, mert ha lesz pénzem rá akkor nem ártana ezen a téren is fejleszteni a gépemet!

Remélem ez a téma jobban fog sikerülni, mert az volt az első, és még kezdő vagyok benne!:)
Hozzászólások: 131
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
reszler112233 avatar
Relatív az hogy egy i5 6500 mellett mit tud az 1060. Ez játékoktól nagyban függ.Van ami procit van ami pedig VGA-t terheli jobban.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Minap vettem egy i5 6500 -as procival és Asus GF gtx 1060 kártyával rendelkező masinát de most kicsit öl az ideg , mert az üzletben azt mondták, hogy nem érdemes erősebb mondjuk i7 procival , mert nem használja ki játék közben.Most viszont nézem ebben a gépösszehasonlító programban és jelentősen nagyobb FPS számokat ír .Szerintetek mi lenne a jobb???Köszi a válaszokat előre is.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Volt amit nagy erővel téptem le...
https://kepfeltoltes.hu/150612/IMG_20150612_185845_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Rossz módszer/intőpélda.

Arra is volt példa párszor, hogy a hűtővel együtt jött ki a proci is a socketből.
Utóbbinál meg nem paszta volt, hanem akril tömítő...na azt vésővel ütöttem le róla
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én is csuz-li által leírt módszerrel szoktam leszedni a hűtőt! 😀
0
0
0
0
csuz-li avatar
TerrorDom: A módszerednek meg van az a hátránya, hogy könnyen megsérülhetnek a processzor lábai. Én már anno tettem így tönkre processzort, hogy egyszerre vettem ki a hűtővel együtt és rosszul sült el a dolog, mikor megpróbáltam szétszedni a kettőt, bár sikerült "kifésülni". Mondjuk ez jó régen volt, mikor még minden processzor alja egy kefére hasonlított, azóta a lent leírt eljárást követem. Bár ma már ugye nem mindegyik processzor ilyen. Az új Inteleknél cserébe ugyan ezt a "kócolást" az alaplapon lehet elkövetni, de legalább a "letolási" fázisban már nem lehet olyan könnyen kárt okozni. Mindenesetre, ha mindkettő a kezedben van, akkor a processzoron nincs rendesen fogás. Az alaplapban hagyott processzor viszont le van fogatva, nem kell ügyeskedni vele.
Szóval én maradok a csavargatós, óvatos módszernél, mert ez 10-ből 10 esetben működik.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Nem volt megszáradva, teljesen normális volt. Amikor először csináltam a procival együtt jött le a hűtő.😆 Szerencsére nem károsodott semmi. Én úgy szoktam, hogy mind a kettőt egyszerre veszem ki és letolom róla.
0
0
0
0
csuz-li avatar
TerrorDom: Beszáradt régi pasztával elég nehéz. Óvatosan kell dolgozni, hogy ne szabd ki az egész procit. Az a lényeg, hogy apró, tekerő mozdulatokkal forgatod jobbra-ballra a hűtőbordát, miközben enyhén húzod felfelé. A lényeg az "apró" és az "enyhén".
Türelemjáték, de nekem eddig mindig működött, pedig már szedtem le régi iskolai gépről is, amit évekig senki nem gondozott és rendesen bekeményedett az olcsó paszta.
0
0
0
0
winrar avatar
Használj legközelebb olyan pasztát, ami nem ragad annyira. Egy Arctic MX-4 pasztának mondjuk nem kéne.
Kicsit próbáld meg elfordítani a hűtőt.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
Tudtok valami tippet a hűtő leszedésére? Mindig összeragad a procival és csak nehezen lehet szétválasztani őket.
0
0
0
0
Bronson avatar
ha valamilyen okból kifolyólag nem irja a webshop oldalán, a gyártó oldalán irja milyen foglalatokat támogat egy-egy hűtő...
0
0
0
0
matth1004 avatar
sziasztok az lenne a kérdésem hogy hogy tudom megnézni hogy milyen hűtő kell a procimra? ugyanis a gyári eléggé rossz állapotba van már és szeretnék beújítani egyre 😀
0
0
0
0
Joker avatar
Remélem nem lesz gond
0
0
0
0
Joker avatar
Nem erről az alaplapról van szó.Egy egy másik gép.Bios-t nem találtam hozzá sajnos.Acer m5100 as gépről van szó.Már változott erre😃 Nem zavar hogy ilyen csak nem lesz a gépek baja?https://kepfeltoltes.hu/150706/1031024225N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Joker avatar
Sziasztok.Processzort cserélten az alaplapomban de nem ismeri fel a gép a típust.Pedig elindul vele a gép meg minden,csak még a régi cpu nevét irja ki.Ez mitől lehet?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Max megkínzod Prime95el és memtest86al
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Legfrissebb BIOS van rajta, pasztáztam, nem nagyon megy 50°C fölé
0
0
0
0
danee23 avatar
de még ha van is paszta, lehet az alap hűtő nem lesz elég a megnövekedett tdp miatt
0
0
0
0
xymano avatar
Lehet hülyeség de én a hőfokot is megnézném, pasztát kapott?
0
0
0
0
Megaisten avatar
Hát igen nem árt ujra rakni + egy bios frissités.😃
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Mi lehet ennek a hibának az oka? Lecseréltem az E7200 procim Q9300-ra. Igen, támogatja az alaplap. Bekapcsolom a gépet bebootol rendesen, majd kb. 5-10 perc használat után kifagy. Újra kéne tennem a Windowst? A segítséget előre is köszönöm.
0
0
0
0
ddkk22 avatar
Kenzo
Neked hogy van ddr3-as ramod, amikor a lapod csak a drr2-t támogatja?
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Köszi szépen a válasz megértettem.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Ha az alaplapod támogatja az új procit (benne van az hivatalos honlapon a listában) akkor elvileg semmit nem kell, max ha van OC akkor azt visszavenni alap értékekre. Meg meg kell nézni, hogy milyen verziójú a bios-od és hogy az új procinak melyik verzió kell és ha eltérés van frissíteni kell.
0
0
0
0
szilvi96 avatar
Sziasztok.Procit szeretnék cserénlni és azt szeretném megtudni hogy miket kell olyankor beállitani a biosba?
0
0
0
0
Kenzo avatar
Nekem dolgozik meg minden,előző procimnál is ezvolt egyik ismerősünk valami álitott a biorszban és megkapta a két proci ghz-t..
0
0
0
0
Puffin avatar
nincs a támogatási listában az a processzor, így valószínűleg nem fog rendesen működni. Szervízben sem tudnak vele mit kezdeni. Örülj hogy egyáltalán elindult vele a gép... Általában a nem támogatott procikkal csak fekete képernyő van.
0
0
0
0
Kenzo avatar
De attól belehet álliani valahol,nem?Vagy vigyem be szervízbe és megcsinálják?
0
0
0
0
Puffin avatar
Mert az alaplapod nem támogatja azt a CPU-t rendesen....
0
0
0
0
Kenzo avatar
Sziasztok,Tegnap este cseréltem proceszort minden rendben volt vele,de a számitógépnél a tulajdonságoba miért van ez?
Intel (R) Core (TM) 2 Duo E8400 @ 3,00 ghz és 2,39 ez miért van?
Esetleg ha valaki tudna segiteni irjon üzit..Ha jól tudom valamit átkell a bioszban áliteni,csak mivel nemszoktam a bioszt piszkálni.
0
0
0
0
sachme avatar
Ok! Köszi a választ! 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nem fog kelleni bios frissítés. Kicsi rá az esély. Majd térjünk vissza rá ha összeraktad a géped. Bios frissítés csak is akkor kell ha biztosan arra van szükség mert kockázatos művelet.
0
0
0
0
sachme avatar
Köszi a választ.Hogyan kell biost frissíteni?
0
0
0
0
cseszka avatar
Ha jól rakod össze,akkor bekell hogy kapcsoljon,bár lehet hogy kell egy bios frissités,mert nembiztos,hogy ami rajta van,az támogatja a procidat.Ezt megkell nézni a lap oldalánn meik bios verzio az amivel megy a proci.Utánna ujra kell telepiteni a Windowst,ezt szinte minden alaplap csere után kell.Továbbá bekell álitani a boot sorrendet,valamint a pwm vezérlést,mert nembiztos h gyárilag bevan állitva,emiatt max fordulaton megy venti,és hangos.De találsz még ott sok mindent,amivel testre szabhatod a géped.
0
0
0
0
sachme avatar
Sziasztok!Most rendeltem egy új alaplapot,procit,videókártyát és rammot.Az a kérdésem,hogy miután összeraktam,azután a biosban kell-e valamit piszkálni?És ha igen mit és hogyan?
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Ahogy látod mind a kettő 35w os szóval ugyan annyit venne föl az alaplapból. Szoktak cserélgetni laptop procit is valószínű a gyárban ugyan abba az alaplapba kerül intel celerontól kezdve i5 ig csak a fogyasztásra figyelj.
0
0
0
0
SCoreblack avatar
Fel kell menni a gyártó honlapjára ahol elméletileg minden info adott....
A laptopokkal kapcsolatos leghasznosabb információm....fölösleges a hűtő alulra szét kell szedni és a ventit kitakarítani....idővel porosodik és ez okozza a hőt....
Hallgasd meg ki mit mond és a neked legszimpatikusabbat válaszd.
Google-be beírod a pontos nevét a gépednek amennyi bolt előjön tedd fel nekik bátran a kérdést, ha esetleg innen nem érkezne megfelelő...
0
0
0
0
danmih97 avatar
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! A laptopomban (Packard Bell EasyNote TE11HC-460HG) lévő Intel Celeron B830-as procit szeretném Intel Core i3-2328M-re cserélni! A laposom működne az i3-as procival szerintetek, vagy kiégne az alaplap? A két proci: http://ark.intel.com/compare/70927,71141,
Kérlek szépen Titeket segítsetek, nagyon fontos lenne!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Akkor próbáld meg a BIOS frissítést ha tényleg az az alaplapod amit linkeltél mival az sokkal újabb.
0
0
0
0
Roleey98 avatar
TaylorXIII írta:
Valószínű az első de úgyis nézd meg pls ahogy írtam...😀



Itt van: V4.02 11/01/2007.
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Valószínű az első de úgyis nézd meg pls ahogy írtam...😀
0
0
0
0
Roleey98 avatar
Talán ez az: Rendszer BIOS dátuma 11/01/07 ?
AIDA64-el néztem.
Vagy ez: Video BIOS dátuma 12/30/09 ?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Géped mikor bekapcsolod kiírja. Nyomjál pause billt.

Itt keresd:[LINK]

Aztán nézd meg, hogy régebbi-e mint ezek:

[url]http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=812&MenuID=16&LanID=9[/url]
0
0
0
0
Roleey98 avatar
Ez az: DMI BIOS verzió V4.02 ?
0
0
0
0
Roleey98 avatar
TaylorXIII írta:
Alaplapod mi is? Igazán beírhatnád már a gépedhez ha már ki lett derítve és le is írtad nem egyszer. De én már nem tudom hol kéne keresni szóval írd le.

Jól van lemegy a nap is mire válaszolsz öcsém😃

itt az alaplapod elvileg:[url]http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=812&MenuID=16&LanID=9[/url]

Egyetlen BIOS van hozzá de azt nem tudom neked ez van-e vagy régebbi. Mert ha ez akkor mind1.


ECS G31T-M2 az alaplapom, de látom megtaláltad. 😃
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Alaplapod mi is? Igazán beírhatnád már a gépedhez ha már ki lett derítve és le is írtad nem egyszer. De én már nem tudom hol kéne keresni szóval írd le.

Jól van lemegy a nap is mire válaszolsz öcsém😃

itt az alaplapod elvileg:[url]http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=812&MenuID=16&LanID=9[/url]

Egyetlen BIOS van hozzá de azt nem tudom neked ez van-e vagy régebbi. Mert ha ez akkor mind1.
0
0
0
0
Roleey98 avatar
TaylorXIII írta:
már a géphiba tipokban kéne neki segíteni ha tudsz😃 Szerintem már betette a cuccot de gubanc van.




A BIOS-szal van problémám.
0
0
0
0
Roleey98 avatar
kung írta:
Roleey98 írta:
Hello mindneki.
Hogy kell egy processzort beszerelni?
Q9400-ról lenne szó, egy s775-ös g31t-m-es alaplapba menne.
Még valami.
Mi az a hővezető paszta?


Itt egy kis segítség.

[LINK]

[LINK]

[url]http://pc-pc-pc.5mp.eu/web.php?a=pc-pc-pc&o=YQMKZPdf2X[/url]

[LINK]

[LINK]



Kössz szépen!
BIOS-t nem kell frissítenem?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
már a géphiba tipokban kéne neki segíteni ha tudsz😃 Szerintem már betette a cuccot de gubanc van.
0
0
0
0
kung avatar
Roleey98 írta:
Hello mindneki.
Hogy kell egy processzort beszerelni?
Q9400-ról lenne szó, egy s775-ös g31t-m-es alaplapba menne.
Még valami.
Mi az a hővezető paszta?


Itt egy kis segítség.

[LINK]

[LINK]

[url]http://pc-pc-pc.5mp.eu/web.php?a=pc-pc-pc&o=YQMKZPdf2X[/url]

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció