Időzített kikapcsolás?

Szerző: mtrelax, 2009. May 19., téma
Fórum » Szoftver
Sziasztok! Egy ismerősöm támadott meg egy olyan kérdéssel, hogy meglehetne-e oldani azt hogy a gyerekei számítógépe minden este nyolckor kikapcsoljon(legalább mikor suli v vizsga időszak van). na az automatikus kikapcsolásra találtam is néhány programot, DE! azt hogy lehet megoldani, hogy ezen program/beállítás jelszóval védett legyen, mert különben hamar rájönnek hogy lehet ezt kiiktatni stb...
Hozzászólások: 16
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
domastus avatar
parancssorba -> shutdown.exe /f /s /t x

x helyére az időd adod meg hogy hány másodperc után kapcsoljon ki
A /f kényszeríti a futó progik leállását, /s a kikapcsolást jelenti, helyére lehet /r is írni mely újraindítja(egyszerre kettőt nem), /t meg a késleltetést.
Ha már elindítottuk a "visszaszámlálást" a shutdown.exe /a paranccsal deaktiválhatjuk a folyamatot
0
0
0
0
razor144 avatar
Új parancsikon -> shutdown.exe -s -t 3600 (1 óra = 60 perc = 3600 másodperc)
Vagy pedig időzített leállítások, arra is van parancs csak nem jut eszembe most. 😀
0
0
0
0
Tesla GoD avatar
hát nemtom, biosba beállítod h mikor kapcsoljon be, az adott progit meg h automatikusan induljon mikor feláll a windows, és úgy tán működik.....
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
hát mivel ez lehetetlen! Gondolj már bele! Ki van kapcsolva! Semmi oprendszer nem fut ilyenkor amin a program be tudná kapcsolni
0
0
0
0
ASlipi avatar
nah srácok nekem pont az lenne hgoy én be kapcsolni akarom meg hogy el inditson egy programot ezt hgoy lehet meg oltani találtam egy auto power on nevü progit ami mind a 2 öt meg csinálja be álitottam meg minden de nem csinál semmit
0
0
0
0
mtrelax avatar
Nagyon fajin kis proggy! Köszi Payaa😃 de nekem sikerült visszakapcsolni a windowst de lehet azért mert win7-et használok és nem ikszpé-t, de pont arra való amit keresek, remélem ikszpé-n működik majd minden funkciója😆
0
0
0
0
payaa avatar
Aye Shutdown...sztem ez a legjobb..még azt is belehet rajta állítani, hogy ha ez a progi kapcsolja ki a gépet, akkor x ideig ne tőccsön be a windóz 😃
0
0
0
0
Laci92 avatar
NM én már teszteltem és nekem működött szal ha nemtudják meg a kódot akk nincs gond 😀
0
0
0
0
mtrelax avatar
Laci92 köszi már nézem is! 😀
0
0
0
0
Laci92 avatar
Universal Shield ezzel a progival le tudsz zárni bármit és telepitéskor le lehet kódolni magát a progit h ne tudják letörölni v kikapcsolni
0
0
0
0
no avatar
Gépigény írta:
Van egy beépített leállító progija a windowsnak, de az kellene valahogy még időzíteni is.

(Vagy két nyaklevessel is meg lehetne oldani a nyolc utáni számítógép használatot.😆😉

Ha lesz valami ötletem megírom.
sztem a nyakleves a leghatekonyabb😆😆sztem van ott valami progija a Vindowsnak,kell kutatni utana😆😆
0
0
0
0
mtrelax avatar
na erre én is gondoltam (piff egy saller a büdös kölöknek😆 ) de nem mindíg vannak otthon a szülők és vizsga előtt meg csak a gyerek lesz otthon. az időzítéssel nincsenek is gondok, csak azt kilehet kerülni, mert egy egyszerű shutdown parancsot az temezett feladatokba és kész... visszaszámol xy másodperc és kikapcs, de ezt is kiehet játszani ha futtatod a shutdown -a parancsot és kész... Lehet hogy ebből kábelvágás lesz a végére😆😆
0
0
0
0
MoonW avatar
Van egy beépített leállító progija a windowsnak, de az kellene valahogy még időzíteni is.

(Vagy két nyaklevessel is meg lehetne oldani a nyolc utáni számítógép használatot.😆😉

Ha lesz valami ötletem megírom.
0
0
0
0
mtrelax avatar
persze van alapból a vinfos-okban, csak azt 1szerűen kilehet kapcsolni
0
0
0
0
kisborda avatar
ojanis van h idözitett kikapcsolás?😀
0
0
0
0
mtrelax avatar
Sziasztok! Egy ismerősöm támadott meg egy olyan kérdéssel, hogy meglehetne-e oldani azt hogy a gyerekei számítógépe minden este nyolckor kikapcsoljon(legalább mikor suli v vizsga időszak van). na az automatikus kikapcsolásra találtam is néhány programot, DE! azt hogy lehet megoldani, hogy ezen program/beállítás jelszóval védett legyen, mert különben hamar rájönnek hogy lehet ezt kiiktatni stb...
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció