Proccesor hütés ..

Szerző: Roka1994, 2022. August 11., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok milyen processor hütés lenne jo egy amd phenom II 945 4 magos nak ,kérlek segitsetek mert mikor nagy játékon játszom kikapcsol, felmegy vagy 100 ig a hőfok,.. it a találatok valami ne tul drágát válaszatok kőszőnőm előre is :) https://www.emag.hu/processzor-hutok/c
Hozzászólások: 52
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Omis avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 6
MC MaRcI avatar
@Omis: Hát Sztem az egyáltalán nem sok annak a procinak
0
6
0
0
Omis avatar
@MC MaRcI: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Omis: De nem írsz semmi konkrétat
Eddig is ilyen hofokok voltak?
Vagy eddig jóval alacsonyabb?
Hiába a sok rohogos fej 60-70fok egy procinak játék közben egyáltalán nem sok
De ha neked eddig 50fok volt akk nyilván van valami probléma
Vagy a gépház vagy a paszta
Vagy szimplán már nem olyan hatásfokkal dolgozik a hűtő ha régi
0
0
0
0
Pokman avatar
@MC MaRcI: Igen, nem tudom hogy ezek egy antarktiszi bázison játszanak hogy szerintük 60-70 fok az sok egy procinak, vagy mi ? 🤣🤣🤣🤣🤣

Modern processzorok 100 fok körüli hőmérsékletet bírnak ki, rengeteg videó van is tesztekről meg minden.....még ha nem is bírják ki védelem van beépítve hogy lekapcsoljanak ha túl magas lesz a hőmérséklet
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@Pokman: Nem értettem én se hogy most mi ez a sok nevető fej
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Omis: Nekem toronyhűtő van a procin. Míg a vga 60 fokon mozog a proci 45 körül,pedig ennek tényleg be kéne szívnia a vga melegét,hisz van kb 4 centi a két hűtőfelület közt. De amúgy 63 fok az semmi neki.
0
1
0
0
Omis avatar
@Viktorinho: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@Omis: Sajna én azért nem vettem mert max 240es férne a gépházba felülre,így elengedtem azt az opciót.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Sziasztok!

Intel Core i7-13700K-hoz milyen AIO hűtőt ajánlotok? Korábban Lian Li GALAHAD II Trinity Performance 360mm AIO-t használtam,de az 1,5 hónap használat után teljesen megadta magát,emiatt ezt a márkát hanyagolnám.
Most a Corsair iCUE H150i elite Capellix XT szemeltem ki magamnak. Max 100k a keret.
Köszi előre is!
0
0
0
0
💬 3
Pokman avatar
@Sicu33: 1,5 hónapos még gari alatt kell legyen, küldd el hogy csinálják meg vagy küldjenek egy újat, ennyi idő alatt nem mehet tönkre hacsak nem volt alapból valami hibája.
0
0
0
0
Sicu33 avatar
@Pokman: Gariban nem tudták megjavítani,levásárolhattam az összeget.
0
0
0
0
bendeguz avatar
Hali! Kérdés I5 14600KF mellé Deepcool Ag620(mivel ugyanazt tudja mint a ak620 csak olcsóbban) vagy Artic Cooling Liquid Freezer II 240?
0
0
0
0
💬 4
Bronson avatar
@bendeguz: Milyen hazba menne?
0
0
0
0
bendeguz avatar
@Bronson: deepcool ch370
0
0
0
0
bendeguz avatar
@Bronson: Már tárgytalan egy Thermalright Phantom Spirit 120 lett végül és hibátlan! :)
0
0
0
0
Bronson avatar
@bendeguz: Boven jo lesz! 😉
1
0
0
0
no avatar
Sziasztok! a ryzen 5 5600-nak jo az alap hűtője? Vagy ha nem akkor milyet lenne érdemes használni?( nem kell világitania,ne legyen annyira draga , az a lenyeg hogy tegye a dolgat)
0
0
0
0
💬 2
cseszka avatar
@milos01: Hétköznapi használatra teljesen megfelel a gyári is,viszont pár ezer forintért már kapható toronyhűtő,ami azért jobban is hűt.Pl:ARCTIC Freezer 7 X
0
0
0
0
no avatar
@cseszka: oksa köszönöm!
0
0
0
0
DaniT avatar
Sziasztok!
Adott egy I7 10700F, mennyire használható a gyári ventije, legalább fél évig, 1 évig el lehet vele lenni? (Nem akarok overclockolni se semmi)
0
0
0
0
💬 8
Pokman avatar
@DaniT: Hát elméletileg ha jó a paszta és rendesen van felkenve elég kéne legyen. De próbáld ki, nézd meg milyen hőmérsékletet ér el és ha túl magas legfeljebb veszel egy jobbat. De amúgy proci hűtők nem olyan drágák, kivéve ha csili-vili AIO-t akarsz 😅
0
0
0
0
DaniT avatar
@Pokman: Köszi szépen!
Holnap egyébként úgyis kiderül.
Igen tudom, vannak már 10k körül is, csak amiket ehhez a procihoz ajánlottak redditen az a Dark Rock 4 (csili vilit kihagyom, én inkább az ilyen stealth setupok híve vagyok)
Amit kihagytam a kérdésből (pedig ezt akartam leginkább megkérdezni 🤣), mi az a hőfok ami már nem igazán jó, ahol már sérülhet a proci? Valahol olvastam hogy a 70 már nem jó, valaki szerint még a 75-80 is elfogadható.
0
0
0
0
Pokman avatar
@DaniT: Hát 90 fokot ne igazán érd el 😂. Bár ezek már úgy vannak konfigurálva hogy vagy thermal throttling vagy gépleállás lesz ha túl magas hőfokot ér el. De ha pl játekokban eléri a 80-at az még nem a világ vége, de ideálisan az alatt kellene maradjon.
0
0
0
0
DaniT avatar
@Pokman: 90 fokot nem is szeretném 🤣, de az első hetekben majd mindenféleképp figyelem a hőfokokat, akkor ezek szerint a 70-75 nem lenne vészes.
Köszi mégegyszer!
0
0
0
0
DaniT avatar
@Pokman: Végül lecseréltem a gyárit, mert felment 90 fokra elég gyakran cpu instensive gamekben
Egy Pure Rock 2-t vettem, elég ***án teljesít, idle temp eddig volt 50 fok, most a Pure Rock-al 34 fok
BF5-be 80-90 fok között volt (Hagytam is az egészet), most ilyen 68-72 fok között mozog
0
0
0
0
Pokman avatar
@DaniT: Na jó hogy akkor sikerült megoldanod, sok szórakozást az új géphez
0
0
0
0
DaniT avatar
@Pokman: Köszi szépen, meglesz! :D
0
0
0
0
bukta2 avatar
@DaniT: Az indle temp remek, viszo t a játékokban mért hőfokon még sztem bőven lehet javítani! Bár nem ismerem azokat a procikat ami neked van, de nekem sincs egy komoly hűtőm, sőt 9000 ezer valahányszáz forint volt ha jól emlékszem de 55 fok fölé nemigen megy mostanság,(pedig 35+ fokok voltak az előző héten,szobába ugyan nem de ott is volt sztem vagy 25-26 biztos..😅) pedig csak ventiprofilt állítottam amúgy full stock a processzor. Szóval egy profil állítással még javíthatsz azokon a fokokon is, de már azok is jók amúgy ;)
0
0
0
0
santakigyo avatar
Sziasztok.
Adott egy ryzen 5 7600 proci.
A hozzá adott hűtő mennyire gáz? Illetve inkább mi lenne jó helyette? (Sima normál,nem világítós és árban is reális kategória érdekelne.Csak tegye a dolgát.)
Köszönöm.
0
0
0
0
💬 8
PoPet avatar
@santakigyo: Elmegy a stockal, de egy Freezer 34 duo vagy egy Hyper 212 Black sem rossz rá ár/érték arányban.
1
0
0
0
santakigyo avatar
@PoPet: Köszi, utánuk nézek 🙂
0
0
0
0
Pokman avatar
@santakigyo: Hacsak nem akarsz nagyon overcklockolni nem hiszem a veszélyes értéket elérné stock hűtővel. De nem árt azért figyelni a hőmérsékletet. Bár ha gáz van és túlmelegedne akkor is a rendszer magától kikapcsolja a gépet hogy megvédje a procit a károsodástól. Akkor már biztos lehet tudni hogy jó-e vagy nem 😁
0
0
0
0
PoPet avatar
@Pokman: A 7600-hoz a szarabb hűtőt adja az AMD még, azzal azért láttam én idle 60 fokot meg load alatt 90-91-et. Nyilván határokon belül van, de egy 15k-s hűtőt megér azért rádobni, se a freezer 34 se a 212 nem vészes árban, ellenben sokkal jobbak a gyári cuccnál.
0
0
0
0
Pokman avatar
@PoPet: Igen tudom, de volt már olyan ügyfelünk aki azt kérte azt hagyjuk rajta és azóta se panaszkodott. Igaz, ő csak az ilyen esport játékokat játsza ami nem izzasztja annyira mint mondjuk egy idei AAA max grafikán.
0
0
0
0
santakigyo avatar
@Pokman: Nincs terveim között 🙂
Úgy vagyok vele jobb biztosra menni,meg nincs kedvem 1 hét múlva szétkapni,hogy na mégis tegyünk rá egy jobb hűtőt.
0
0
0
0
Pokman avatar
@santakigyo: Egyetértek, sok jó hűtő van, van is egy listám munkahelyi gépemen. Ha akarod amikor bemegyek elküldöm, de a kettő amit PoPet mondott is jó.
0
0
0
0
migist2 avatar
Sziasztok adott egy r5 5500 es alap óra jelen aida stesz alat 80+ fok pure rock hűtő van rajta
0
0
0
0
💬 5
Bronson avatar
@migist2: Valami nem franko... milyen hutopaszta es mennyi van rajta? Probald meg ujra rogziteni a hutot
0
0
0
0
migist2 avatar
@Bronson: Paszta mx⁴ esetleg meg probálom. Ujra pasztázni és ezzel egyszerre ujra fel rakni
0
0
0
0
GodSie avatar
@migist2: 95% hogy nem jól van rajta a hűtés.nincs elég paszta :D
0
0
0
0
migist2 avatar
@GodSie: Nem volt elég paszta :)
0
0
0
0
GodSie avatar
@migist2: na remek :) nekem is volt ilyen gondom :) Én inkább "többet "teszek rá és akkor nagyon jól használ sokáig
0
0
0
0
zsolo avatar
Sziasztok! Ryzen 5600-hoz a mostani hűtőm elég lenne? Cooler Master 212 RGB Black Edition, vagy esetleg helyette egy Be quiet! Pure Rock 2 FX processzor hűtő? Köszi!
0
0
0
0
💬 2
Yezi_ avatar
@zsolo: Alapórajelen biztosan megteszi, PBO-val/tuninggal már nem feltétlen.
Spoiler!
Meglepően forrófejű tud lenni egyébként, 4.7GHz-en a 360-as Liquid Freezer II is 80-82 fokig elengedte, komolyabb terhelés alatt.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Yezi_: Húzni nem akarnám!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

A 12700K Procimhoz egy Asus TUF Gaming LC 240 hűtést szeretnék, de sehol nem írják, hogy alkalmas lenne LGA 1700-as foglalathoz a lefogatása. Az alaplapom az egy ASUS TUF Gaming Z690, amiben elvleg csináltak segéd furatokat is a CPU foglalat köré, a régebbi felfogatások miatt. Jó lehet ez a hűtés az említette alaplap-CPU pároshoz?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Vettem egy I5 11400F-es procit és egy Dark Rock 2 hűtőt.

Felraktam videó alapján az alaplapra (youtube)

Aida programmal ha leterhelem a gépet akkor 80 fokra felmegy a CPU-m.
Ez nem sok?
(Gyári pasztát hagytam rajta)

https://kepkuldes.com/images/98df96200f5341f1270ef40658c7f535.png
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@GabZkp10: szia tejesen jó!
ez a link sokakt segit!
https://ipon.hu/magazin/cikk/huvosebben-uzemel-az-ujrapasztazott-core-i7-7700k
mert most mar forasztani szoktak a kupakotrajta!
paszta sokat segitrajta
0
0
0
0
no avatar
@patrik542510: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
no avatar
igen! de ha ezt valki elvégzi müveletet akkor jeltösen jobb eredményeket hoz igen milyen procid is van ?
5900x ? akkor igen mert az 2db chipletben vanak a magok szoval 2*6 elsoztasban azert jobbak neked az eredmények!
0
0
0
0
Puffin avatar
Még egy tök felesleges téma.
#keresőluxus
1
0
0
0
MrPAYER avatar
Szia. Az első barlangrajzokkal egyidős AM3 foglalat:

[LINK]

Ettől komolyabbat, drágábbat nem érdemes venni mert a cpu az egész alaplappal együtt sem ér sokkal többet.
0
0
0
0
Richiee28 avatar
Szia. Pontosan attól függ mennyit szánsz rá:) Nekem egy Artic Freezer 7X van, 8-9ezer körül volt. De egyébként a Be Quiet is nagyon jó.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció