A lehetséges jövőkép, számítógép védelme egy lehetséges napkítőréstől? :D

Szerző: carl18x, 2022. January 25., téma
Fórum » Asztali PC
Azt olvastam a jövőben talán mint lehetséges forgatókönyv jöhet egy napkitőrés.
Ami minden elektronikai cikket haza fog vágni.

Most úgy komolyan ez elég bizarrul hangzik, és a drága számítógépet senki se akarja kidobni.

Lehetséges opció a drága hardverek védelméért, ásunk egy gödröt a földbe 2-3 méter mély.
Ezt egy parabóla antenával lefedjük és földet rá. Miután a napkitörés véget ér, kiássuk és ott a működö hardver.

Egy másik lehetséges opció venni kell sok-sok alófóliát, azzal a számítógépet vastagon befedni.
Miután lement a napkitörés kibontani, és használni tovább. Öröm bodogság van, talán jó esetbe ha volna áram.

3. Opció hagyni minden tönkre menjen és kénytelenek leszünk emberek közé menni.

Na ki mit gondol hogy védjük meg a szeretett hardvereinket ettől? :D
Hozzászólások: 6
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Warlordcommander avatar
Ha jön a napkitörés a gépem lenne az utolsó ami érdekelne. Hiába véded meg, ha nem lesz hálózat amire rákapcsold :)
Amúgy én is a kikapcsolás mellett döntenék.
0
0
1
0
xCube avatar
Én a kikapcsolás mellett döntenék. Az elemeket is ki kell venni ilyenkor, de ha jól tudom a kondikat nem kell feltétlenül kisütni. Egyébként ez az egész akkor okoz valóban nagy gondot, ha gyenge a magnetoszféra és brutálisan erős a napkitörés, aminek a valószínűsége még mindig nagyon kevés.

Érdekességképpen megjegyzendő azért, hogy a történelemben megesett egy olyan eset, hogy egy választás digitális megszámlálása alatt pont egy napkitörés által útnak indított részecske átbillentett a szavazatszámláló gépben egy bitet az egyik jelöltnél, ami a sor leghátuljáról az ejére repítette mindenki hatalmas meglepetésére. Többek közt ezért is használunk manapság árnyékolást.
1
0
0
0
downuser avatar
Mivel a Nap 150 millió kilométerre található tőlünk (ez pont 1 Csillagászati Egység) ezt a távolságot 8 perc alatt tudná megtenni egy esetleges korona-kilövellés (ha fénysebességgel halad).

Magyarul 8 perced van arra, hogy a gödröt lefedd, feltéve, ha előre kiástad. Ha nem ástad ki, akkor gond van. Ellenben, elvileg ha kikapcsolod az eszközöd, áramtalanítod a korona-kilövellés előtt, talán megmenekülhet a berendezés.

Az egy olyan elmélet, mely szerint a korona-kilövellés fénysebességel halad. Ha lassabban jön mint a fény, talán 1-2 óra múlva érné el Földet.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@downuser: Ha ez így megy, akkor tulajdonkép semmi fajta védelem nincs ellen. Max ha a ház van erre felkészítve! :D 8 perc alatt nem lehet gödröt ásni és lefedni.
Meg az alap probléma azt se tudod mikor jön legközelebb nap kitőrés előre.
Talán az hogy házba van a számítógép, nyújt neki valamifajta védelmet! :D
0
0
0
0
downuser avatar
@carl18x: Minimum 8-10 perctől 1-2 óra az intervallum.
0
0
0
0
carl18x avatar
Várom a válaszokat, írjatok nyugodtan senki se harap! :)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció