Okosórák

Szerző: FoLey, 2020. September 06., téma
Fórum » Periféria
Mire jó egy okosóra? Mit tud egy okosóra?

Először tisztázzuk mi az az okosóra. Egy egyszerű karóra okos funkciókkal, vagy egy okoseszköz ami mutatja az időt is?
Mind a kettő értelmezés igaz, de egyik sem teljes. Egy okosóra valóban jelzi az időt és dátumot, mint egy hagyományos óra, de ez csak egy a számtalan funkció közül. Még az olcsó okosórák is ennél bővebb tudással rendelkeznek. Sok közülük egy okostelefon funkcióit tudják. Azaz olyan, mintha egy okostelefont a csuklónkon viselnénk. Ezért egy okosóra hasznos lehet vezetésnél, edzésnél vagy olyan alkalmakkor, amikor a telefont nem akarjuk magunkkal vinni vagy elővenni a táskából vagy zsebből, mondjuk egy tömött buszon.
Hozzászólások: 39
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
troger avatar
Sziasztok!

A Samsung Galaxy Watch 46mm-ről mi a véleményetek, igaz elkéstem a kérdéssel, mert elvileg holnap jön, csak kíváncsi vagyok nem e nyúltam mellé.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@troger: Panaszkodnak az aksijára, valamint a Tizen rendszerére. Ettől függetlenül neked simán jó lehet az óra én sem tartok igényt 1 vagy 1,5 napnál hosszabb aksiidőre mert esténként úgy is töltőre kerülnek az eszközeim.
0
0
0
0
troger avatar
@LordSzalko: Igen az aksiról tudtam, de nem probléma. Telóm is tud tölteni vezeték nélkül vészesetbe.
0
0
0
0
FoLey avatar
@troger: Szia!

Sokan dicsérik az órát tele van okos fukcióval. Az anyaga is jó,mellesleg szép is. Egy baj van vele amit LordSzalko is írt,hogy az akksi idő kevés. Talán 2-3 naponta ez használattól is függ az üzemidő.
0
0
0
0
FoLey avatar
Huawei Watch Fit teszt
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@FoLey: Mail görgetésnél jutott eszembe, hogy nekem mennyire hiányozna az óráról a korona 😆 Én reflexből mindig azzal görgetem a szöveget stb.
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Amikor jobban fut mint maga idejében a P3-as gépen. 😆
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@FoLey: Hát nem. Igazából elég sokat kér a rendes futás érdekében ARM-en.
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Lassan órákban is komoly hardver lesz. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
Garmin Forerunner 745 bemutató
0
0
0
0
💬 10
no avatar
@FoLey: Apple Event-et néztem tegnap este, esélyes hogy tovább állok a Series 6-ra nagyon megfogott, a bemutatója is jópofa volt 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Kinézetre nem rossz egy jól összerakott óra.
Én meg Garmin termékeket néztem hát nem az én pénztárcabarátom,de egy Garmin Forerunner 45S-re szivesen ráruháznék. A fakóbb szín nem izgat csak tudjon mutatni az értesítést pl. messengert. 😃

Amúgy az óra üveget karc ellen lehet tenni valamit? Órás eltudná tüntetni?
Ma hajnalban sikerült radiátorhoz hozzávágni,de szabad szemmel nem látszik csak ha fény felé és erősen nézed. 1mm karc van szélén és ennyi. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Hát nem tudom, szerintem ki tudják polírozni. Fóliát amúgy tudsz rá venni ha szeretnéd védeni valamilyen szinten, nekem még nem volt karc az óráimon 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Már úton van a fólia. 😆

Lehet nekem kell egy erősebb óra és Garmin Instict vagy Vivoactive 4 lesz,de majd év végén vagy jövő év elején.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Droidosokhoz annyira nem értek 😃 Gondolom nagyon drága volt a fólia 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Külföldről aliról rendeltem 6db 5 dollár. Itthoni ár 1db 3-4k. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Akkor jól tippeltem, anno nekem is tele volt a fiókom ebay-ről rendelt telefonos fóliákkal 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Nem is értem itthon miért ilyen drágán adják ha legalább 3db-ra adták volna okés,de így értelmetlen.

Egy ilyen okosórát szivesen elfogadnék nem izgat a színes kijelző,de legalább strapabíró. Solar nélküli olcsóbb.😃
https://mobilarena.hu/dl/upc/2020-09/297808_20200725_111110.jpg

Meg Vivoactive 4 amit kinéztem.
https://static.garmincdn.com/en/products/010-02174-01/g/vivoactive4_v02-watches-9e8a0e94-373a-4197-a9d9-05a1130f3f36.jpg
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Korrektül néz ki 😃 Szíjakat nézek éppen, hátha van olyan ami ismét megtetszik, szeretem cserélgetni. Kb. úgy vagyok vele mint anno a telefon tokokkal, volt egy csomó 😆
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Majd én is cserélek szíjat vagy is bőrszíjra. 😃
0
0
0
0
FoLey avatar
KingWear KW88 Pro


TichWatch C2
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@FoLey: Azt hittem jobban fog pörögni ez a topic, elég népszerűek manapság.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Szerintem azért nem pörög,mert itteni tagok negyede van csak ilyen okosórája.
Pedig okosórák jók csak aki nem használja nem tudja mi a jó. 😆
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Anno én is úgy voltam vele még LiveView, Smart Watch óráknál, hogy igazából tök fölösleges, elég buták és kezelhetetlenek voltak még anno kezdeti stádiumban. Ma már full más a helyzet.
0
0
0
0
FoLey avatar
@LordSzalko: Régebben hordtam órát,de nem okosokat. Jó pár év után újra hordom,mert melohelyen nagyon jól is jön. Legtöbbször nem hallom gép zúgások miatt a mobil hangját.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Én régi vágású vagyok, nem nagyon van szükségem okosórára, és nem is nagyon hozott lázba soha.
Maradok a jó bevált karóráknál, még jó pár évig szerintem.
0
0
0
0
💬 3
ben_aloha avatar
@Scorn Face: Ezért jó a hibrid óra. 😃
Pl: [LINK]
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ben_aloha: Érdekes és egyben megkapó ez az óra amit linkeltél, köszi.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Scorn Face: Én is hagyományos óra párti vagyok, viszont jó lenne látni első blikkre az üzeneteket, vagy legalább érezni egy rezgéssel, hogy történt valami. A withings már bizonyított, jó minőséget képvisel, és ők az elsők akik hibrid okosórát gyártottak.
0
0
0
0
Superman79 avatar
Régen még úgy voltam vele, hogy nem kell okosóra, mert fölösleges, rendes órám volt, majd vettem egy sportórát, x2+, méri a lépeseket(az túlzás hogy pontosan, de legalább ott a funkció) meg mutatta az időt, üzeneteket tud fogadni, stb. Azt leváltva vettem kb 1 éve egy Samsung gear s3 frontier-t. Szinte mindig a kezemen van, sokkal kényelmesebb, minthogy elővenni mindem egyes üzenetnél a mobilt, lehet válaszolni az üzenetekre, galéria, elég pontos lépés számláló, akinek okos órája van az tudja. A következő is majd nyilván okos lesz. Egyáltalán nem fölösleges,én úgy vélem megéri az árát.
0
0
0
0
💬 1
FoLey avatar
@Superman79: Detto én is kb. 3 hete kezdtem el újra órát használni és munka miatt.
Sajnos a Honor órám nem mindig pontos,de majd egy idő múltán majd megjavul.
0
0
0
0
no avatar
Okosóra nélkül már el se tudom képzelni a hátköznapjaimat, van hogy itthon is hordom. Hatalmas kényelmet képesek nyújtani, rengeteg minden vezérelhető róluk és a telefonomat sem kell magammal vinnem sokszor mert az órán is tudom fogadni a hívásokat, a legtöbb rövidebb kiruccanásom az úgy néz ki, hogy csak az órát és a fülest viszem magammal mint eszközt. Ismerőseim között is teljesen elterjed az okosóra, már egyáltalán nem keresik a hagyományos órákat. Az utóbbit egyedül meeting-re vagy előadáshoz veszem fel.

Első okosórám egy Sony Ericsson LiveView volt, aztán később követte a Sony Smart Watch, Apple Watch Series 0-3 majd a jelenlegi Series 5 amit használok.
0
0
0
0
💬 3
FoLey avatar
@LordSzalko: Nálunk melohelyen is már többen használnak okosórát,így én is követem a példájukat.
Melo közben nekem kicsit kényelmetlen volt sokszor elővenni a mobilt,hogy van-e értesítés vagy valami.
Az okosórával bármikor rápillanthatok és nem kényelmetlen. 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Nekem egy 17 éves Casio van. Igazából talán évente ötször veszem fel. Anno hordtam rendszeresen, de mostanában a munka miatt leszoktam róla.
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Az első hagyományos órámat én is megtartottam mint emlék, most fejből meg nem mondom milyen óra de az sem mai darab.
0
0
0
0
FoLey avatar
Megnyitom a témát!

Huawei,Honor,Xiaomi,Garmin,Samsung és még számtalan márkájú okosórák vannak.
Az okosóra megkönnyíti az életet akár sport,akár hobbi célra is.

Nekem jelenleg van egy Xiaomi Amazfit GTR Lite és tegnap vásárolt Honor Magic Watch 2. Mindkettő árkülönbség van és tudásban is.
Hasznos kütyük,aki ilyet hord az tudja mire jók az okosóra.

https://logout.hu/dl/upc/2020-09/299138_118810250_617417772305093_1529081791335810846_n.jpghttps://kepkuldes.com/images/aed593836689d727b062a7d41d2f5595.jpg
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció