Házi készítésű plexi oldal

Szerző: Tamas76, 2009. April 25., téma
Fórum » Asztali PC
Hali abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy akarok csinálni plexi-s oldallapot(nem akarok új gépházat venni!)Hogy , hogyan kezdjek hozzá már megrajzoltam a belső oldalára a formát de mégis nem merem ki vágni. Ebben kéne ötletekkel bombázni:D
Hozzászólások: 76
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
Én különcködök 😜 Üveget használtam 😆
0
0
0
0
YraY avatar
Valaki tudna mutatni egy részletes tutorialt arról, hogy hogyan kell megcsinálni?
0
0
0
0
no avatar
Nekem kész van a gépház , ki van vágva az oldala , kész van hozzá a nyomtatott áramkör a ventillátoroknak , megvettem bele a 4 ventit , egy nagyobb , es 3 kissebb, es összeraktam az egészet 😆 (a 4 rotáció állitó gomb , az egy régi rádió frekvencia váltói voltak ) 😆 (nezzetek meg ha erdekel 😆😉
0
0
0
0
no avatar
asdasd1 írta:
Annyi lenne gond h nem akarok venni 2300 ért 8 szaros csavart és van itthon csavarom plexibe belemegy de ha fúrom a fémet az oldalán a lyukat persze próba fém ami kimaradt belőle hulladék akkor a vége behajlik és a csavar átmegy a végén nem rögzül annyi lenne a kérdés h hogyan oldjam meg milyen csavarral vagy milyen módon ragasztani nem akarom mert még át lesz festve később és úgy macerásabb leragasztgatni


Addig nem csináld meg amíg át nem fested😀 A ragasztás a tuti. Csavarral macerás, főleg, hogy a plexi hajlamos könnyen megrepedni. Én is csavarral csináltam és egy két helyen megreccsent:S Azért kellett rá a Codegen felirat😃 https://kepfeltoltes.hu/101108/Photo-0038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Feki kösz a hozzászólást ez is jó megoldás

gibdj: nem használok most mert fáradt vagyok és nincs kedvem ilyenekre figyelni majd máskor😃 nah bye mek
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Én egyoldalú hőálló "ragtapasszal" erősítettem fel a plexit a ház oldalára, abszolút egyszerű, semmi macera. 😉
0
0
0
0
gibdj avatar
asdasd1 írta:
Annyi lenne gond h nem akarok venni 2300 ért 8 szaros csavart és van itthon csavarom plexibe belemegy de ha fúrom a fémet az oldalán a lyukat persze próba fém ami kimaradt belőle hulladék akkor a vége behajlik és a csavar átmegy a végén nem rögzül annyi lenne a kérdés h hogyan oldjam meg milyen csavarral vagy milyen módon ragasztani nem akarom mert még át lesz festve később és úgy macerásabb leragasztgatni


Basszus, írásjeleket használj legalább ilyen hosszabb szövegnél. Rossz olvasni. Offért elnézést!
0
0
0
0
asdasd1 avatar
Annyi lenne gond h nem akarok venni 2300 ért 8 szaros csavart és van itthon csavarom plexibe belemegy de ha fúrom a fémet az oldalán a lyukat persze próba fém ami kimaradt belőle hulladék akkor a vége behajlik és a csavar átmegy a végén nem rögzül annyi lenne a kérdés h hogyan oldjam meg milyen csavarral vagy milyen módon ragasztani nem akarom mert még át lesz festve később és úgy macerásabb leragasztgatni
0
0
0
0
pakai93 avatar
jason168 írta:
jó kis gépház lett pakai93---nekem nem csinálnál egyet??😃


lehet el is adom 😀 minden attól függ mennyit ajánlsz érte 😆 😂
0
0
0
0
Feki1991 avatar
hector maio írta:
jó amúgy a ventiknek is a helyet te vágtad??meg ha bele flexelek mondjuk egy kört kivágom és plexit teszek oda akk nem csuklik össze a gépház meg nem lessz lessz könnyű hajtogatni?? ja és a plexin fúrjak jukakat h jobban hüljön mert én nekem csak a gépház oldalának a közepén van juk h jusson be levegő és ha azt kivágom és be plexizem akk furjak jukakat a gépház oldalán máshova??


Nem lessz semmi gond ha az oldalát fel plexized. Nekem sincs semmi gond vele ugyanolyan masszív, sőt! Igen, az jó dolog ha fúrsz a fontos komponensekhez (főleg a VGA-hoz) lyukakat vagy pedig aluról oldod meg a szellőzést.
0
0
0
0
no avatar
jó kis gépház lett pakai93---nekem nem csinálnál egyet??😃
0
0
0
0
Adam996 avatar
jó amúgy a ventiknek is a helyet te vágtad??meg ha bele flexelek mondjuk egy kört kivágom és plexit teszek oda akk nem csuklik össze a gépház meg nem lessz lessz könnyű hajtogatni?? ja és a plexin fúrjak jukakat h jobban hüljön mert én nekem csak a gépház oldalának a közepén van juk h jusson be levegő és ha azt kivágom és be plexizem akk furjak jukakat a gépház oldalán máshova??
0
0
0
0
pakai93 avatar
kösz 😀 már kicsit jobban mutat mert normálisan elvezettem a kábeleket... nincs benn az a hatalmas felfordulás 😆
0
0
0
0
GRANDE avatar
[quote][b]Tamas76 írta:[/b]
az enyémre én megcsináltam😀
0
0
0
0
Adam996 avatar
házi készítésű plexi 😆 kell hozzá műanyak a plexi meg legyen tescos szatyor 😆 LoL
0
0
0
0
rappit4 avatar
pakai a biztonsági üveg az nem a plexi ?😆
0
0
0
0
pakai93 avatar
az én házikóm is házilag van átalakitva igaz nem plexi került bele hanem biztonsági üveg de ugyanazt a célt szolgálja 😀 ha valakinek vmi kérdése lenne vele kapcsolatban nyugodtan iros a gépemhez azt sűrven nézem 😀
0
0
0
0
Atosz3 avatar
De a plexi most arra jó hogy lássad hogy forog a ventid benne ? Ennyi erővel beleraksz egy lámpát meg egy vebkamerát és folyamatosan nézed hogy forog 😆😆😜 Vagy pedig leveszed a géped oldalát 😃
0
0
0
0
rappit4 avatar
én úgy csináltam h fogtam az alap oldalat lemért rajta egy téglalapot de úgy hogy a szélei megmaradjanak mert ott vannak a rögzítések vettem a praktikerbe 500ft-ér egy plexit kicsit nagyobbra vágtam mint amekkorát bejelöltem a gépházon és azon a jelen nanomiliméter pontosan kivágta mostoha apám lézervágóval a műhelyébe és a plexit meg rácsavarta😀
0
0
0
0
Tomipac avatar
nekemis kell ilyen oldallap😃 valaki kivágja nekem? vagy álljak neki ollóval? mit javasoltok? 😆
0
0
0
0
Herman avatar
Hát van benne élmény.
0
0
0
0
Tamas76 avatar
De sokkal jobb ha saját magad észíted el szerintem.
0
0
0
0
Herman avatar
Lehet kapni is nem kell barkácsolni😆😆
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Jah! De most 1000 Ft ide vagy oda számít?(Nekem igen:Ð)
0
0
0
0
no avatar
De az a teljesen átlátszó plexilap?
Nehéz ezt még nekem elhinni! 😆
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Hát nekem annyi volt! 1000Ft Alatt!!De a vastagság miatt drágább!!
0
0
0
0
no avatar
Nekem egy 50x50-es kellene!
Már ez is ilyen olcsó?
A konyhánkba egy 30x30-as 38000FT volt!
Akkor ez hogy van?
0
0
0
0
Core2 avatar
hopi, hupi...nem határoz 😆
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Hopi lila? Nem hupi lila?😃 de szerintem még fosbarna is:Ð
0
0
0
0
Core2 avatar
a mai világban ez csak természetes, hogy lehet választani a szinek között 😃 szerintem hopi lila is van
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Jah de lehet kapni fehéret, pirosat, kéket, zöldet úgy hogy van választék! De figyelj oda hogy illik-e a színe a házadhoz!!
0
0
0
0
Core2 avatar
kell egy fél négyzetméteres 😃
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Barkács boltban lehet kapni 1000Ft alatt már kapsz is!!
0
0
0
0
no avatar
Honnan és mennyiért tudok plexilapot szerezni?
Én is tervezgettem már hogy megcsinálom, de most szánom rá magam! 😆
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Jah! Nagy mákom voltám mert ha 10 percel később mentem volna akkor már nem lehet visszaa operálni!😕 Mikor le vágtam marha közel áltam ahhoz, hogy beszarjak!! De most télleg!😃 De amúgy olyan eseteket láttam a sürgőssédin, hogy majdnem elhánytam magam ott helybe!!:Ð
0
0
0
0
dave500 avatar
Multkor levágtad😲:S?
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Oké kössz!! A kivágással nem lessz semmi gond!!(max. le vágom az ujjam mint multkor😢 )
0
0
0
0
Core2 avatar
😆...bárhonnan. üzletből. bár U profilt nem igen használnak sehova, te kell kivágd
0
0
0
0
Tamas76 avatar
kössz, hogy válaszolt valaki!! 😕
0
0
0
0
Tamas76 avatar
És honnan szerezhetek olyan gumit?
0
0
0
0
no avatar
de az tényleg u profilú
0
0
0
0
Core2 avatar
szigeteld le...nehogy a viz befollyon 😃 amúgy lehet tenni L profilut is
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Jah igazad lehet!! Mert a videóban is mond valami u-sat😃
0
0
0
0
kovi avatar
én ahogy elnéztem u profilú gumi lehet
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Oké de milyen gumit tett oda a széleihez?, Mert nem tudok rá jönni valaki tudja?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció