RivaTuner, Vsync, FreeSync, G-sync

Szerző: , 2019. December 27., téma
Fórum » Szoftver
Hozzászólások: 27
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok ! Egy olyan kérdésem lenne hogy Rivatuner/Afterbunert feltelepitettem, be is állitottam minden hogy mutassa az értékeket (show in display stb ) de nem történt semmi...Gépet is újrainditottam továbbra se látok semmit csak hogy fut a két program és ennyi. Valakinek ötlet ?
0
0
0
0
💬 3
kmetovics avatar
@james007: Játékot is indítottál hozzá?
0
0
0
0
gyuri191 avatar
@james007: Játékot kell elinditani ahogy kmetovics is irja és amelet fusson a progi
0
0
0
0
bukta2 avatar
@james007: Igen, a programok/játékok elindítása után jelenik meg (ha ez mégsem történik meg) nálam is ez volt multkor mikor újratettem a win-t, töröld le és töltsd le még1x és reinstal, nekem valami directX problemája volt és azé nem működött, aztán reinstal után hibátlan
0
0
0
0
no avatar
Helló srácok. Szeretnék kis segítséget kérni tőletek vagy valakitől aki tud ezzel kapcsolatban konkrétat mondani.Ugyanis lehet hogy csak beképzelem de az is lehet hogy van valami valós probléma az összhatással. Nos adott egy geForce 1660Super ami mellé bakiba betettem egy 144Hzes samsung (egyébként 60hz-ről váltottam erre) monitort, viszont ez a monitor FreeSync kompatibilis. :/. Lehetséges az hogy ez kártya már támogatja a freesyncet mert nem vagyok ebben olyan nagy mester. Tudtommal csak a gsyncet nyomja ez a kari. a Gond konkrétan az volna hogy olyan kicsit mintha nem adná át a 144 hz-et. Dosban nvidia panelben gémben át van állítva monitoron is be nyomtam de furi. Esetleg valakinek ezzel kapcsolatban ötlete tanácsa ? vagy csak nem szoktam még meg ? Spekulációkat is meghallgatok 😃 előre is köszi
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 22
19ati93 avatar
Monitorod max Hz száma -3, ez az ajánlott rivatuneres fps cap esetén. Vsync meg legyen bekapcsolva nv control panelban, de in-game soha. Így kapod a legsimább képet elviekben.

144-nél 141-re cappold 75-nél 72 stb stb.

Minimum és átlag fps jóval jobb tud lenni egy erősebb procival ahogy mondod. Viszont semmi köze a Free/Gsync müködéséhez amig a monitor Free/Gsync rangejében vagy.

Én nem variálom túl. Vsync off mindig, és ha a játék gsync rangeben van 48-144 fps között akkor szuper semmi tearing és sima minden, ha meg 144-nél több az fps nem foglalkozom vele mivel a tearing olyan minimális hogy nem észrevehető. Input lagg meg kb 0. Ami esport játékoknál plusz.

48 fps alá meg a legrosszabbul optimalizált játékok se néznek be egyenlőre.
Monitorom freesynces így ott 30-144 lenne a range, ha AMD kártyára váltok majd ez még 1x jól jöhet. 😆
NV kártyával csak 48-144 a Gsync de így se rossz. 😃

Itt egy régi reddit thread. Gsync+Vsync.

[url]https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/8pztyj/how_to_use_gsync_properly/?utm_medium=android_app&utm_source=share[/url]

Van még ez a nvidia gsync pendulom demo, abban nézegesd az fps-t/cap-ot melyik tetszik mi az ami már igen sima úgymond.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
Alap hogy gsync bekapcsolva legyen de a nv control paneles vsyncel egyutt mukodik a legjobban, szoval igen.
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
Valami más lesz ott a probléma akkor, más játékokkal van még ilyen probléma?
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
máskor is mondtam hogy annak nem kéne frametime spikeokban jelentkezni hiába úgymond "gyenge" hozzá, hány %-on használja a gpu-t pl Forzában a proci?
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
DSR-el rakd át a felbontást 4K-ra, és nézd meg hogy úgy is laggol e vagy stutterel, ott 100% gpu limited lesz és a proci kb közbe se szól
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
hát nem tudom, így kitalálni nehéz hogy mi a gond

alaplappal is lehet valami, vagy a RAM nem tetszik neki

valószínűleg akkor nem a vga okozza hisz most is fent áll ez a problémád
0
0
0
0
19ati93 avatar
és úgymond átlagban? mert 96-97 még teljesen oké, ha viszont beesik random ilyen 50-70%-ba a gpu használat az már nem igen normális
0
0
0
0
no avatar
@19ati93: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
19ati93 avatar
Amikor beesik a gpu % más is beesik? Gpu clock gondolom, esetleg a cpu is?
0
0
0
0
FoLey avatar
Inkább valami normális vrm-el ellátott lapot vegyél,mert az a 320M-be még 1600X-ot sem merném belerakni. 😂
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
Forrás Prohardver Milyen alaplapot vegyek.
A320-as chipset: szűk költségvetésű, OC mentes gépekbe, irodai használatra / HTPC-be.
Ideális Ryzen 3-as processzorok alá.

Ajánlott mATX alaplapok:
MSI A320MPRO-VD PLUS vagy VH-PLUS
MSI A320M PRO-VHL
MSI A320M GRENADE
ASRock A320M (Nincs videó kimenet!)


Igen 3950X is benne van a támogatási listában,de hidd el előbb sül meg a vrm rajta mint hogy te a jó istenhez fordulnál,beletennéd azt is?
Akkor használd egészséggel ha hiszel ebbe a lapba. Nem véletlenül vettem 1600X mellé komolyabb ellátott vrm-es X370-es lapot.
Nem véletlenül rizsáznak,hogy Ryzen 5-höz minium B350-es lap kell,főleg egy X-es jelölésű cpu-hoz. Az intelnél is úgy van K-s jelölésú cpu-hoz nem H110-es chipset alaplap kell alá.
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
😆 😆 Most Szólj hozzá...

A vrm leégést 3950X-re írtam,de jó lesz 😆
Zelcsi ez szerint alap beállítással tolja. Látom azóta cserélt ramot is amióta javasoltam neki hogy magasabb órajelűt szereti.
Érdekes PH! kolléga 1600+GTX 1080-al szépen ment neki Forza Horizon 4 alatt tesztelve.

De itt is megírták,tedd bele a 3600-ost,de se OC,se ne várd el ettől a laptól hogy dropp mentes legyen valamelyik játéknál. Nem kell itt isteníteni egy olcsó 320M-es lapot. Nem szoktam ajánlani X-hez ilyen lapokat. Sőt a 2000+ szériánál már végképp sem.
https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…ad_id=2410
0
0
0
0
no avatar
@FoLey: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
FoLey avatar
Erre mit mondjak már? Próba cseresznye..
0
0
0
0
zsolo avatar
@FoLey: Én is azt ajánlottam neki, hogy minimum egy B450es lapba tegye egyből, annyi minimum kell alá! Oké hogy jó egy 320as lappal, de én akkor sem bíznék meg benne, plusz lehet nem is lehet így kihozni a procibol a maximumot, lehet nem is tudja magát fel boostolni magát annyira...van az oldalon olyan emberke akinek 320-as lapban van, és mondta hogy cseréli ő is mert nem stabilan müködik, meg pcx-es videókban is mondták párszor hogy 320/350es lappal vannak gondok, lehet nem egyből jelentkezik, de van! De nem rossz indulatbol írtam, meg semmi rossz szándékom nincs vele, csak elmondtam a véleményem!
0
0
0
0
FoLey avatar
@zsolo: Nem erőltetem ha 320-as lappal akar boldogulni,mert zelcsi megerősítette hogy megy vele akkor hajrá.
Asrock B450 Pro 4 való ajánlott lap,de kisebb OC-ra,főleg abban a lapban nincs is LLC.
Intel oldalon sem rakatnám bele a K cpu-t egy H110-es lapba. Oké elketyeg alapon,de droppra számítható,mert nem arra lett tervezve.
Ennyi erővel minek drágább lapot venni ha olcsóbbak is tudják... Hülyeség... Drágább lapoknál jobb a felépítése.

Véleményem:
Spoiler!
Ez az oldal is arról szól már hogy megjelennek és beállítják a ShadowWarrior féle okosságot. Mellesleg egy trash youtuber néven előállítva szennyezet tartalommal. Már bocs,de ki kíváncsi erre a szennyezet trash youtuberre? 😆
0
0
0
0
zsolo avatar
@FoLey: Nálam van a biosban a proci frekvencia állítasnal hogy Per CCX, azt véletlenül nem tudod hogy mi lehet...? All Coren van most, de a másikat nem tudom pontosan mit jelent....
0
0
0
0
zsolo avatar
@FoLey: Köszi, bár pontosan nem értem hogy konkrétan miről is van szó benne vagy, hogy mi a lényege...
0
0
0
0
FoLey avatar
@zsolo: Annyit értek hozzá mint amit linkeltem. Lehetséges 3000-es szériás Ryzen cpu-ra alkalmas.
0
0
0
0
PoPet avatar
@FoLey: Én írtam neki, hogy azt a VRM felépítést ami az ő lapján van, azt az ASRock sok midrange lapra is ráteszi, de én csak annyit mondtam ezzel, hogy a VRM bírni fogja, de ettől még lehetnek más kompatibilitási gondok.
Amúgy meg PCX-en sokszor beszélnek hülyeségeket, inkabb bízok egy GN-ben, vagy hasonló külföldi YT csatornában.
0
0
0
0
FoLey avatar
@PoPet: Értem hogy írtad ezt,de az a lap alapjáratra lesz jó Ryzen 3600. Tuningra nem alkalmas. A 3xxx szériát vagy is 3600 és magasabb társaira már inkább valami normális vrm-el ellátott B450/X470-et ajánlanék. De egy 20k körüli lap nehogy már mindenre elég legyen.
A PCX-es videókra nem hallgatok,utolsó videóban annyit egyetértek ádámal,hogy i9 9900-hez használhatatlan az a gyári hűtő és ennyi.
Amire hivatkozok PH! Ryzen topik/tapasztalatok,meg külföldi videók.
0
0
0
0
PoPet avatar
@FoLey: Senki nem mondta, hogy mindenre elég, csak azt, hogy a 3600 alá, vrm terén az adott lap az.
0
0
0
0
no avatar
@PoPet: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
PoPet avatar
Amúgy sok értelme nincs is, illetve sokat nem is lehet húzni a 3000-es Ryzeneket. A PBO úgyis elviszi addig amíg a hőmérsékletek és a többi tényező engedi.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció