Hűtőventilátor

Szerző: ppista, 2018. October 19., téma
Fórum » Asztali PC
Ebbe a gépbe rakható-e Hűtőventillátor,ha igen milyen?

Gépem tulajdonságai:

Intel Quad Core Q9300 processzor

2GB Kingston KVR800D2N6/2G DDR2 800MHz, 2GB Kingmax KDE88F-B8K16 DDR2 800MHz Memória

GTX 960 4GB GDDR5 128 Bit

FUJITSU SIEMENS D2584-A1(CPU)

ESPRIMO P5925 számítógép ház

Sharkoon SHP550 V2 550W

320GB Seagate Barracuda sata II 7200 RPM 3,5" Merevlemez

Microsoft WINDOWS 7 ULTIMATE 64-bit
Hozzászólások: 201
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy egy Asus A21 gépházhoz milyen ventillátorokat ajánlotok? Nem akarok költeni sokat 4db-ot akarok venni darabja max 3-4 ezerért és fehéret mert olyan a gépház színe. Valamint van egy 5600X-em és a gyári hűtő nem elég neki mert néhány játéknál eléri A TDP szintet és gondolkozok AIO és toronyhűtő közötazonban nem tudok dönteni AIO-ból ARCTIC Liquid Freezer III 240 A-RGB re gondoltam toronyhűtőből pedig a AK500 DIGITAL WH-ra.
0
0
0
0
💬 2
The_Teacher_Man avatar
@MeliGODas: Szia!

Kérdésed itt tedd fel: [LINK]
Előbb kapsz választ 😉
0
0
0
0
Pokman avatar
@MeliGODas: Nem igazán vagyok tisztában a magyar árakkal, de nekem Asus TUF TF120 ventijeim vannak, árulnak belőle 3-at is egy csomagban, amihez egy elosztó is tartozik, vagy csak 1 db-ot külön, van belőle fekete és fehér verzió. Proci hűtőnek mindkettő jó amit leírtál, bár én az AIO-kat jobban szeretem, mert letisztultabb kinézetet adnak a gépnek.
0
0
0
0
zsolo avatar
Ryzen 5600-nak elég lenne ez a hűtő? OC nem lenne!

Be quiet! Pure Rock 2 FX

[LINK]
0
0
0
0
💬 3
zelcsi avatar
@zsolo: Simán elég neki. ;)
0
0
0
0
zsolo avatar
@zelcsi: Akkor király 😄 köszi!
0
0
0
0
pastelgod avatar
Sziasztok!

Egy intel core i9 10900F-re elég lenne ez a hűtő?
ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 240
[LINK]

Munkára lenne használva a processzor, nem 0/24-en ketyegne, de lenne dolgoztatva DAW-on.
0
0
0
0
Ayistion avatar
Sziasztok!

CPU-ra szeretnek egy új hűtőt tenni a gyári AMD-s helyett.
Egy be quiet! Dark Rock pro 4-re gondoltam, vagy a sima változatra, szerintem ez vagy az bőven elég lenne ebbe a vasba, de más véleményt is meghallgatnék.
Esetleg valami ötlet, hogy milyen pasztát érdemes mellé kenni?
0
0
0
0
💬 8
Warlordcommander avatar
@Ayistion: Nekem egy sima dark rock 4-em volt a mostani hűtőm előtt, halk volt és tökéletesen működött. Viszont kell neki a hely mert elég magas és belóg 1 ram helyre is, bár éppen hogy elfért alatta egy :)
Pasztának én arctic mx4-et használok.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@Warlordcommander: Hát akkor viszont lehet hogy más után néznék, gondolkodtam AIO hűtőn is, első körben egy Corsair Hydro Series H100x-re gondoltam, nem tudom hogy ilyen kategóriában mi lenne érdemlegesebb ez helyett esetleg. Valamint még egy MSI MAG CORELIQUID 360R-el is szemezek, ha már a lapom MSI, valamint ez három ventis, csak a radiátor lehet nem fér el felül.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Ayistion: Én inkább a 2 ventiset választanám, mert mindenképp felülre raknám, vagy hátulra, semmiképpen sem oda ahol beszívná a levegőt, mert akkor csak felmelegíti a házat. Ahogy néztem kb ugyan olyanok a paraméterei. Nekem egy asus tuf lc 240 van, viszont ilyet már nem nagyon kapsz, viszont ha én vennék most, lehet egy asus rog strix lc 240et vennék. Mondjuk ez amd-ből csak az am4 es sockethez jó.
0
0
0
0
xCube avatar
@Ayistion: Elég lesz egy 240 -es felülre.
0
0
0
0
Ayistion avatar
@xCube: És 240-esből mit ajánlanál hasonló árkategóriában?
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Ayistion: Eggyel lentebb írtam, én Arctic 34 esport duo-t választottam, és nem bántam meg egyelőre.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@botmunpls: Énis anno azért választottam mert kb az összes teszter dícsérte, és énis megvagyok elégedve vele, hibátlanul teszi a dolgát azóta is! 60 fokon tartja a procit full stockon, ha még alul is feszelném mégjobb értékek lennének de ugyvagyok vele hogy a 60 fok teljesen belefér játék alatt :D amúgy a PCX pár napja tett fel összehasonlító videót egy rakás pasztáról , az MX4 elég jól szerepelt! (Nekem is az van) Jobban mint az MX5.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@bukta2: Ja, és MX4 pasztát adnak mellé, tubusban, így 2-3x újra is lehet pasztázni a jövőben, azt a 1-2 ezret is megspóroltam vele.
1
0
0
0
botmunpls avatar
Sziasztok!
Hűtés témában van az előzménye a sztorinak.
Röviden: I7 9700-hoz keresnék aio-t. Szempont hogy jó legyen és olcsó, ennyi. :D
Az életben nem foglalkoztam még komolyabban proci hűtéssel, fogalmam sincs mennyivel éri meg jobban 25-ért a 2 ventis, mint 15-ért az 1.
Éves szinten kb 200-300 órát ha izzasztom játékkal a gépet fhd 60hz-n, az idén tervezek 4k 60hz-re váltani.
Melyik lenne amit minimum ajánlanátok, amire szükségem lenne?
0
0
0
0
💬 11
Viktorinho avatar
@botmunpls: az "olcsó" AIO-t elfelejteném a helyedben. 25 körül már kapsz Be quiet! DARK ROCK 4-et ami körbe vizeli az ilyen árban lévő vizeket. Nemmellesleg nem kell attól tartanod,hogy elmegy a vízpumpa. Vagy esetleg SilentiumPC Grandis 3 EVO ARGB,ha szivárványt akarsz a gépedbe.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@botmunpls: Nekem egy asus tuf gaming lc 240 van a 9700k-n, igaz ez most 40 ezertől kezdődik, de olcsó aio-t én se vennék ahogy Viktorinho is írta. Akkor egy be quiet dark rock 4 a jó választás.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Warlordcommander: Köszi az infót. Nekem a cooler master ML240-t ajánlották itthon, amiről elég sok jót írtak pcx-en is, de írták a 120-asról is, hogy jól hűti a nagyobb procikat is.
Léghűtőből pedig az Arctic 34 esport duot javasolták.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@botmunpls: Arcricról jókat írnak, de a 25ezres kategóriában inkább a dark rock 4 et venném az aio helyett, mert ugyan annyit tud, de nincs sok minden ami a léghűtésen meghibásodhatna, plusz még halkabb is.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Warlordcommander: Az esport 16 körül megy, és 5 év garival tolják, míg a dark rock 2 év. De majd ha ráérek jobban belevetem magam a tesztekbe, hogy miben is gondolkodjak.
Első körben a vásárolói értékeléseknél láttam 6700k, 10700k, 9700 (ami érint), 9600k tulajok írták a pozitív beszámolókat, így ezért gondoltam rá.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@botmunpls: Lehet a dark rock 2 év garit ad,de azon nincs minek elromlani. Max ha a venti beadja az unalmast pár ezer ft és van rá másik. Ha az AIO-ban elmegy a pumpa (mert abban az fog meghalni) akkor csere az egész.
0
0
0
0
botmunpls avatar
@Viktorinho: Valami kommunikációs zavar van az erőben.
Az arctic esports duo is léghűtéses.
0
0
0
0
Viktorinho avatar
@botmunpls: Én még félig az első kérdésednél tartottam fejben :D Van pár Arctic venti a gépemben,magas fordulaton elég hangosak,de ellenben 20-50% körül csendes és elég levegőt tolnak így is.BeQuiet ventikről nem tudok nyilatkozni. Itt már kb akkor a pénztárcád fog dönteni róla melyiket veszed. Hűtőknél 4 hőcső (arctic) vs 6 hőcső (bequiet). Legjobb teszteket nézni róla.
0
0
0
0
Bronson avatar
@Viktorinho: Sima 9700 melle kb penzkidobas a vizhutes... en is egy jobb leghutot ajanlok inkabb helyette. A be quiet ventik meg egyhamar nem fognak behalni, en mar lassan 8 eve hasznalom az enyemeket (elotte tapegysegben is) es soha semmi gond nem volt veluk, ahogy emlitettek elottem is, egy leghuton nem nagyon van mi elromoljon
1
0
0
0
botmunpls avatar
@Bronson: Kicsit későn írok (ha érdekel valakit.)
Arctic 34 esport duo lett, játék alatt 50 fokig megy fel, és a gpu kihasználtsága is beesett több mint 20%-kal, a hőfok pedig egy laza 10-essel lejjebb.
Köszi a tippeket, tényleg bőven pocsékolás lett volna a víz.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@botmunpls: Azok jó kis értékek, szolgáljon sokáig. ;)
1
0
0
0
Hegyirablo avatar
Sziasztok!

Melyik a leghalkabb, mellette leghatékonyabb 1500rpm körüli, 14cm PWM házhűtő, ami nem Arctic? Ár nem számít.

Köszi!
0
0
0
0
💬 3
MentaStrike avatar
@Hegyirablo: Vagy BeQuiet Silent Wings 3 PWM vagy Noctua NF-A14 PWM. Mindkettő jó, csak Noctuánál rá kell fizetni a fekete színre, BeQuiet egy kicsivel kevesebb levegőt mozgat, valamicskével olcsóbb, de nincs fekete szín "felár". Mindkettő 4 pin PWM vezérléses.

Noctua NF-A14 PWM
Cég oldala: [LINK]
Árukereső (Barna): [LINK]
Árukereső (Fekete): [LINK]

BeQuiet Silent Wings 3 PWM
Cég oldala: [LINK]
Árukereső: [LINK]
0
0
0
0
Hegyirablo avatar
@MentaStrike: Sziasztok!

Hát Noctua néz ki nekem is leginkább, meg is rendeltem 3+1 darabot. Színe nem érdekel, nem akarom szépségversenyen indítani a gépet. Megnéztem egy rakás tesztet, meg kell jegyeznem, hogy ár-zaj-teljesítmény szinten az Artcic P széria verhetetlen volna, ha nem volnának ezek a rejtélyes zajok, amik meg-meg jelennek az Arctic ventiknél, nálam éppen most a másodiknál, fél éven belül.
0
0
0
0
no avatar
Ez a processzor hűtőt megéri megvenni?

https://emaghu.page.link/FPjsXvnLyz2oiof78
0
0
0
0
💬 2
AMDMonsteR avatar
@Dorci145: Attól függ, hogy mire. Ez helyett inkább ebben az árkategóriában közepesen combos léghűtőt néznék.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Dorci145: Léghűtést vegyél! De azért nézd is meg, hogy mihez veszed meg, mert ugyebár nem tudjuk neked mihez kell!
0
0
0
0
carl18x avatar
Gondolom leírom a tapasztalataim ventilátorokkal kapcsolatban, Nekem a Haf 912 plusba hátul van egy olcsó noname Xilence 12 centis ventilátor. 5 Éve vásároltam és még mindig hibátlanul teszi a dolgát, volt is tervbe csere Artic P12-re de ameddig nem lesz csapágyas addig fölöslegesnek tartom lecserélni.
A gépház elejében egy ősrégi 10 éves CM Megaflow 200 mm ventilátor végzi dolgát és még az is hibátlan és halk még így 10 év után is.
Szóval szerintem élet tartalom terén a mai darabok rendkívül strapa bíróak. ( Persze lehet rájátszik a tartoságra hogy azért 3-6 havonta takarítva van a gép) + a gép is asztalon van hogy nem szedje össze könnyen a port.
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!
Egy Corsair 4000D AIRFLOW Tempered Glass White házat néztem ki a tartalék Bulldózer nevezetű gépemhez & abba szeretnék venni valami jobb CPU Hűtőt,mint ami most van.
Ezeket néztem ki:
-GELID Solutions Phantom Black
-SilentiumPC Fera 5 Dual Fan
-Cryorig H7 CR-H7A
Mit szóltok hozzájuk? Ti milyet ajánlotok ami jobb mint ami most van a gépben?
Max ár:20.ezer Ft
0
0
0
0
💬 5
AMDMonsteR avatar
@ppista: Arctic Freezer 34 eSports hűtőt ajánlanék. 6700ra jó ár -érték arányú, jó légszállítású hűtő.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ppista: Látom lent, hogy többször megkérdezted ezt a ventis dolgot, akkor is az Arctic márkát ajánlották, és most is.
Tehát szerintem egyértelmű a kérdésedre a válasz...

De hogy én is írjak valamit, Be Quiet! Silent Wings 3 120mm PWM High-Speed.
Nekem ezzel van telepakolva a házam.
0
0
0
0
ppista avatar
@Scorn Face: Nem ház hűtőt keresek,hanem CPU Hűtőt.
A terv változott Gépház fogváltozni meg a CPU Hűtő.
Ház hűtőnek meg ezt tervezem majd:
-Corsair AF120 LED 2018 kék ventilátor 3db csomag (CO-9050084-WW)
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ppista: Jaj tényleg, akkor mindent visszaszívok ez esetben...
Szépen leépültem az esti órákra.
Sorry 😆
0
0
0
0
ppista avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
The_Teacher_Man avatar
@ppista: Az Arctic P12. 😀
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Be Quiet! Pure Wings 2 120mm PWM BL039


[LINK]
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Ha be quiet!-et akarsz akkor natúr ház szellőztetésre Pure Wings 2.
0
0
0
0
ppista avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@ppista: Ezek közül az Arctic.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ppista: Egyértelműen a P12. 😀
0
0
0
0
carl18x avatar
@ppista: Plusz egy a Artic P12-nek. Bár attól függ mire akarod rakni. Az P12 optimális felhasználása hütőbordákon keresztül vezesse a levegőt. Légnyomásra van kifejlesztve, ha a házba szeretnél ventilátort amit a levegőt mozgassa akkor az Artic F12 jobb választás szerintem, Az direkt légáramllásra van kifejlesztve. Az több levegőz mozgatnak meg mint a P12.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@carl18x: Elvileg így kellene lennie, de mindenben jobb a P széria. Újabb, jobb motor van benne.
Illetve ha üveglap/porszűrő, vagy valamilyen más akadály van az F12 előtt, akkor még hangos is.
0
0
0
0
ppista avatar
Ezeket a Hűtőventilátorokat néztem ki.
Ezek közül melyik lenne a legjobb a Bulldózer gépembe,vagy mi a véleményetek róluk?
Most,hogy a régi SSD-m visszakerült bele úgy gondoltam,hogy tartaléknak jó lesz.
Ezért vennék bele ventilátort.

-Corsair AF120 LED 2018 fehér CO-9050082-WW ventilátor 3db csomag
-Cryorig QF120 CR-QFC Fekete/Fehér
-DeepCool GS 120 12cm
-Phanteks PH-F120SP_BK fekete-fehér
0
0
0
0
💬 6
zsolo avatar
@ppista: Nekem Bequit ventik vannak a házban, iszonyatosan jók! Csak ajánlani tudom!
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: SilentiumPC Zephyr 120mm (SPC016) ventilátort raktam bele hátra mert volt itthon egy.
Bequiet ventik azok a Bulldózer 2.0-ban vannak, az új gépemben.
De én a régi gépembe a Bulldózer nevezetű gépbe keresek valami ventilátort(ventilátorokat).
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Miért nem teszel abba is azt?
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ppista: Szia!

Arctic P12 PWM PST mindenre is elég és 10k alatt megúszod az 5 db ventit. 😀
0
0
0
0
ppista avatar
@The_Teacher_Man: Köszönöm a segítséget,de nincs szükségem 5 ventilátorra.
2-3 ventilátor menne a gébbe,egy menne előre,egy másik hátulra,esetleg egy felülre.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@ppista: Akkor megveszed egyesével. 1500 Ft/db 😀
Mindenre van megoldás 😉
Max kicseréled a meglévőket is erre. 😀 Most ez a bestbuy venti.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
Sziasztok

Pár napja vettem észre hogy a proci egyre melegebb ha játszok tegap pl 58fok is volt már pedig vizhűtés van rajta.

Eddig ha játszottam 45 nél nemment feljebb.

Mi lehet a baj? a vizhűtás kezdi megani magár vagy a paszta a rossz ?
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@Van Helsing 25: Hány éves? Időnként nem árt újra pasztázni.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: kb 1 éve lett pasztázva akor vette ma lapot és a cpu ut a vizhutés kicsit idösebb
0
0
0
0
no avatar
@Van Helsing 25: Akkor az a paszta még bőven végzi a dolgát, de szerintem maga az AiO sem avulhatott el olyan gyorsan elég jó élettartamuk van. BIOS volt frissítve azóta, lehet elállította a feszültségértéket.
De rengeteg dologból adódhat ez az emelkedés, bekaptál egy vírust ami eszi a procit, játékra jött egy nem jól sikerült frissítés, BIOS stb. ezeket át kell nyálazni.

Mindenesetre aggódnod nem kell, bőven határon belül vagy még ezzel a hőfokkal.
0
0
0
0
Van Helsing 25 avatar
@LordSzalko: rendben köszönöm
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
I7 9700k-hoz szeretnék 2 ventis aio hűtést ami lehetőleg teljesítményben 1 szinten lenne a mostani dark rock 4-el. De nem vagyok nagyon otthon a témában, soha nem volt vízhűtésem, mit ajánlotok? Ár: 30-45, 50-ig max. Rgb nem hátrány, inkább előny 😉
Köszi,
0
0
0
0
💬 5
no avatar
@Warlordcommander: [list]ASUS TUF Gaming LC 240 RGB
Cooler Master MasterLiquid ML240R RGB[/list]
Előbbi lényegesen jobban teljesít, míg az utóbbi inkább a Dark Rock 4 szintjét hozza.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@LordSzalko: Nagyon köszi, lehet hogy az asus lesz a befutó, pont a múlt héten üzemeltem be a tuf alaplapomat, ahoz meg akkor jól fog illeni 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Warlordcommander: Nem tudom megérteni sokszor az olyanokat akinek van egy normális torony léghűtője, ami stabilan 60 fok alatt tartja a processzorát, az miért vált át aio hűtőre. Egyszerűen szerintem pénzkidobás, persze ez csak az én véleményem és leszólás, na meg azért is mert te magad írtad hogy 50-55 fok közt mozog Dark Rock 4 alatt is. És ha a proci húzásán gondolkodsz akkor is először megnézném, hogy a meglévő hűtő alatt menyire melegszik és ha 65 fok fölé a húzással sem megy akkor sem látom értelmét új aio hűtőt venni. Én anno egy Intel Core 2 Quad q9550-et rántottam meg, és azt alapjáraton egy CM Hyper TX3 is lazán 60 fok alatt tartotta, de feltornázva a procit 3,83-ra már 70 fok fölé is ment így kellett rá egy CM Hyper 212 EVO, ami 60 fok fölé nem engedte.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@reszler112233: Jogos amit írsz és értem, csak 4 óra cyberpunk után már szépen lassan felcsúszik a hőfok 65-68 fokig is és nem szeretném annyin járatni. 😉 Aztán majd kiderül mi lesz, egyenlőre csak gondolkozok a váltáson. Köszi azért az észrevételeket és a leszólást 😉 😉
0
0
0
0
bassus16 avatar
@reszler112233: Dizájn és hely.
Mindig nagy hűtők voltak a gépben és a memóriák körül annyira kevés volt a hely, hogy nem fértem soha hozzá nem beszélve, hogy egy ekkora hűtést elég mókás felrakni. 😃
0
0
0
0
Shaadow avatar
Sziasztok!

I7-8700khoz szeretnek uj hutot venni ! Milyen hutest ajanlotok maxium 50-60k-ig. Ha az uj hutes miatt hazat is kene cserelnem milyet ajanlatok hozza?

Valaszokat elore is köszönöm!
😀
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@Shaadow: AiO
- NZXT Kraken X63
- be quiet! Pure Loop 360mm
- Corsair iCUE H150i RGB PRO XT

Air
- Corsair A500
- be quiet! DARK ROCK PRO 4
0
0
0
0
TheMenkuPocok avatar
@Shaadow: Tudom ajánlani a be quiet! DARK ROCK PRO 4-et, ahogyan Szalko kolléga is mondta. Több ismerősöm használja. Nekem a nem PRO verzió van és az is teszi szépen a dolgát.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Shaadow: Szintén be quiet! Dark rock pro4 et ajánlom, nekem a nem pro verzió van i7 9700k-hoz de ez is stabilan 50-55 fokon tartja játék közben.
0
0
0
0
S4mple avatar
I5-4570hez kéne hűtő 10k alatt
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@S4mple: [list]Cooler Master Hyper TX3 EVO
be quiet! Pure Rock Slim[/list]
0
0
0
0
bukta2 avatar
Hali! Szeretnék én is egy ventit a gépházba előre ami fújja majd be rendesen a házba a levegőt, Noctua-t szeretnék elsősorban,de meghallgatok mindent ami csendes és tolja rendesen a levegőt!...120mm es jöhet csak szóba

Noctua NF-F12 PWM ezt néztem
0
0
0
0
💬 6
The_Teacher_Man avatar
@bukta2: Szia!

Jelenleg az Arctic P12 PWM PST a best buy. De ha ellensége vagy a buxtárcádnak, akkor vedd a nokit. Nem tud annyival többet, mint amennyivel drágább. 😎
0
0
0
0
no avatar
@bukta2: Az a Noctua teljesen jó, esetleg házon belül még Noctua NF-A12x25. Vagy Arctic F12, be quiet! Silent Wings 3.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@bukta2: Nálam Arctic F12-k mennek, tudom ajánlani 😃
0
0
0
0
bukta2 avatar
@ben_aloha: Kösz mindenkinek! Néztem ezt az Artic F12-t ebből egy 5-ös pack kerül annyiba mint egy Noctua... és azt írja hogy extreme halkak így akkor lehet be is játszom! De van ezekhez pin kábel is? Mert egyik képen sem mutatja 😲
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@bukta2: Hát ha PWM PST-t nézel, akkor lesz hozzá és össze is tudod őket fűzni, ha szeretnéd. 😀
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@bukta2: [LINK]
Ilyenek, egymásba tudod őket fűzni, nekem is egy csatiról a kettő. 😃
0
0
0
0
ppista avatar
Sziasztok!

Az AMD-s most készülő konfigba a házba hátra szeretnék valami jó RGB ventilátort.
Milyet ajánlanátok?
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@ppista: [list]Thermaltake Riing Quad
Corsair LL
NZXT Aer RGB 2
[/list]
0
0
0
0
ppista avatar
Egy utolsó kérdés mielőtt fejleszteném a gépem.
Melyik CPU Hűtő lenne a legjobb választás a gépembe?

Be quiet! Pure Rock (BK009) 12.060 Ft
Be quiet! Dark Rock 4 (BK021) 21.000 Ft
Alpenföhn Ben Nevis Advanced 130mm (84000000146) 9.700 Ft
Alpenföhn Brocken 3 140mm (84000000140) 18.800 Ft
Scythe Mugen 5 SCMG-5000 PCGH Edition (SCMG-5PCGH) 23.270 Ft

Itt van a fejlesztés:

ASROCK B450 PRO4 (AM4) (D) (90-MXB8B0-A0UAYZ)
AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
Manli GeForce RTX 2070 SUPER TWIN 8GB (N5322070S0F3850)
Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16
Seasonic FOCUS GX-650W Gold (Focus GX-650)
SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230
0
0
0
0
💬 3
Scorn Face avatar
@ppista: Be quiet! Dark Rock 4
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Ez ugyancsak egy hasonló kérdés, a lejjebb lévő törölt kérdésedre már válaszoltam. Nagyjából ugyan ezek a hűtők voltak felsorolva szóval csak ismételni tudom magam 😶

Be quiet! Dark Rock 4
0
0
0
0
ppista avatar
@LordSzalko: Köszönöm a segítséget,akkor az lesz.
0
0
0
0
ppista avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 1
no avatar
@ppista: Be quiet! Dark Rock 4 a legértelmesebb közülük.
0
0
0
0
Slacuuu avatar
Sziasztok

Van egy Cooler Master 212 Plus CPU hutom amin már lassan csereérett a ventilátor.

Tudnátok ajánlani rá jóféle cpu ventilatort ami rámegy
Köszönöm 😀
0
0
0
0
💬 4
The_Teacher_Man avatar
@Slacuuu: Szia!
Nem tudom mennyi különbség van az Evo és a Plus között, de van ilyen megoldás:
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Slacuuu: Illetve egy másik fórumból kimásolva ezek még jók lehetnek:

Coolink Swif2 120P
Alpenfoehn Wing-Boost 2 Plus(csak aminek színes a belseje-a tiszta fekete Pure változat nem)
Lepa Bol.Quiet (ledes,kék vagy piros)
Akasa Apache
Noiseblocker eLoop B12-PS
Be Quiet Silent Wings 3 120 Pwm

+ kiegészíteném a nálam becsípődött Arctic P12/P12 Bionix-szel. Akár PWM-mel is. 😉

Sok szerencsét! 😀
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@Slacuuu: Nekem évek óta Noctua NF-F12 PWM van a 212 EVO-n. Drága volt, de nem bánom a vételét.
0
0
0
0
bukta2 avatar
@reszler112233: Ugyan ezt néztem én is!
0
0
0
0
Slacuuu avatar
Sziasztok
Adott egy Zalman Z9 Neo fehér gépház
A ventiket szeretném benne cserélni mert sajnos molex benne 4 venti
[LINK]

Ebből a ventiből néztem ki 5 darabot, pcxen csak jót írnak róla
Lényeg hogy halk legyen is jól hűtsön

Vélemény?
0
0
0
0
💬 9
Scorn Face avatar
@Slacuuu: Nem ismerem az általad linkelt gyártót.
Esetleg ez? Kicsit drágább mint az általad preferált de nem sokkal.
[LINK]
Spoiler!
Nem csípem a pcx-et mert jártam már meg velük. Lehet akkor rossz pakliból húztam lapot...
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@Scorn Face: Köszönöm a segítséget végül arctic f12 pwm pst lett 5 db
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Slacuuu: Igazán nincs mit...
Szolgáljanak jól és sokáig.
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Slacuuu: Szia!

Ha nekem lenne ilyen házam, akkor előre 2 db 140-est pattintanék : [LINK]

120-as rendszerhűtőnek pedig mehet a Xilence Red Wing Pwm, Arctic P12 Pwm, Be Quiet Pure Wings 2 PWM hármasból valamelyik. 😀
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@The_Teacher_Man: Köszönöm, arctic pwm pst-t vettem 5 darabot 😀
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Slacuuu: Jó döntés. 😀 Hol vetted és mennyiért? Ha szabad kérdezni...
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@The_Teacher_Man: Pcxen rendeltem volt 5 darabos kiszerelés 8ezerért meg pluszba spirit of gamer lightflow piros mágneses LED szalag
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@Slacuuu: amit linkeltél, az 3pin / 4pin (molex).. 12 voltot kap, és forog.. annyiért PWMes normális ventit nem fogsz kapni..
magyarul mondva ugyan olyanra cserélnéd le, mint amid most van
0
0
0
0
Slacuuu avatar
@NeTuddMeg: Jah ez jogos😃
0
0
0
0
wato avatar
Sziasztok, Segítségre lenne szükségem!
Szereltem be a gép hátuljába egy Ventillátort, viszont volt egy másik amit csak a gépház olalára bírok rögzíteni, az lenne a kérdés hogy az oldalsó is kifelé fujjon "szívjon" vagy az már befelé , hogy a hátsó-val egyensúlyban legyen?
0
0
0
0
💬 3
MentaStrike avatar
@wato: Milyen gépházad van?
Javasolt mindenképpen egy olyan rendszert kialakítani, ami befelé szívja a friss levegőt, és kifelé tolja a használt levegőt. Ez mindig úgy néz ki, hogy előlről hátulra.
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@wato: Az oldalsó befelé tolja a friss levegőt. A hátsó pedig kifelé. Ahogy te is írtad, mindig egyensúlyra kell törekedni.
0
0
0
0
wato avatar
@Memento Mori: oké rendben. köszönöm! akkor jó lessz így. még annyit kérdeznék hogy az EA-Origin sürün nem enged előfizetni? nem engedi a bankkártyát , akkor ellenörzi stb.. de már reggel óta ellenőrzi és semmi email..?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mennyi hűtés tegyek a gépembe.

Alapból van egy Corsair Carbide Series SPEC-06 házam melyben van 2 ventillátor.
Ebbe a házba kerül egy ASUS TUF Z390M-PRO GAMING (WI-FI) MicroAtx alaplap.
A cpu intel core i7-9700kf.
RAMON még gondolkodom vagy KINGSTON HyperX FURY RGB, 32GB 3733MHz
vagy egy CORSAIR Vengeance RGB PRO Black, 32GB 3600 MHz ezt még nem döntöttem el.
A VGA GeForce GTX 1660 SUPER, 6.0GB GDDR6.
A táp SEA SONIC Prime Ultra Gold, 550 Watt.

A célom, hogy csendes legyen a gépem és nagyon gyors az az irodai munkámhoz, kereskedés és rálessz kötve minimum 3 monitor később talán több és más munkákra is.

A CPU hűtésre én a Noctua NH-D15 chromax.black gondoltam.
De nemtudom, hogy a házba vegyek még hűtést szerintetek?
Ha igen mennyit vegyek még bele vagy nem kell bele elég ami eddig benne van?
Előlre, felőlre milyen nagyságút vegyek bele ha szügséges? (csendes legyen és hosszú életű)

A VGA amelyet választottam tudja a félpasszív hűtést, vagy keresnem kell másat hozzá szerintetek?

Előre is köszönöm a válaszokat.
0
0
0
0
💬 12
Andor1997 avatar
@Gosor: Hűtőnek jó választás szerintem az NH-D15!
Illetve:
Nos ha jól olvastam a te házad támogat ATX es lapokat is, akkor miért választasz MicroAtx-et? Inkább vegyél egy ATX méretűt alaplapot!
Hűtés minél több annál jobb igazándiból az a kérdés mennyire lesz hajtva ,bár sajnos a házad teljesen zárt elől ,úgyhogy biztos nem lesz maximális hatékonysága a beszerelt ventiknek ,de még mindig jobb ,mintha nem lenne.
Tápból inkább 650W,550 is elég ,de a 650W hosszú távon nem jön rosszul és nem is annyival drágább!
Videókártyánál mivel csak annyit írtál ,hogy GeForce ,így nem tudok segíteni,mivel gyártót nem írtál. Ez akár gyártónként változhat,nem merném fixre mondani ,hogy minden gyártó a középkategóriában csinál passzív módot!
Ja és még egy kérdés:Említed irodai munkára kell,pontosan milyen munkát végeznél ,amihez egy ilyen processzor ,ilyen sok ram és ilyen nagy ram órajel kell?
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Szia.
Azért lett micro mert előtte egy másik ház volt kinézve csak megváltoztattam és az alaplapot már nem akartam. A ház elől teljesen nyitott ( https://www.corsair.com/eu/en/Categories/Products/Cases/SPEC-06-RGB/p/CC-9011146-WW).
Az alaplapot már megvettem és a tápot, procit, házat is.

A grafikus kártya Msi Geforce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC, GeForce GTX 1660 SUPER, 6.0GB GDDR6, PCI-Express (V375-279R).

Kereskedésre (trading), kereskedés tesztelésére, képszerkesztésre és egyéb dolgokra. Azért választottam, hogy legyen sokkal gyorsabb mint amennyire szügségem van rá.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@Gosor: Videókártya oldalát is néztem és sajnos sehol sincs írva ,hogy ezen lenne bárhol ventillátor off üzemmód.
Ez a verzió az az MSI-től a SUPER szériából ,ami tuti támogat,de sajnos ez drágább
[LINK]

Viszont akkor már vagy ezt:[LINK]

Vagy ezt választanám:[LINK]

Nos a házat néztem már előtte is ,de ez nem nyitott egyáltalán én legalábbis oly sok nyitottságot nem látok rajta.Csak hogy értsd például én mire gondoltam:
https://i.imgur.com/KaetzCn.jpghttps://i.imgur.com/aXjWgsS.jpghttps://i.imgur.com/XbQV4fc.jpg
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Köszönöm. Még elgondolkdom rajta és még tovább informálódok.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gosor: [LINK]

Ilyen házam van nekem is, jó hűtése van, elöl van benne egy 120-as venti, én azt kivettem, és helyére tettem előre 2 db 140-es ventit, a proci hűtő fölé meg betettem a 120-ast, hátul meg még van 1 alapból, ami RGB-es is!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Hat valahogyan énis így gondoltam, hogy megoldom a szellőzést.
A ventillátorok mennyire zúgnak neked?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gosor: Semmi hangja nincs, és jól nyomja a levegőt!
0
0
0
0
no avatar
@zsolo: Milyen típust használsz?
0
0
0
0
zsolo avatar
@Gosor: Adatlapomon ott van, Be Quiet Pure Wings 140mm, 1000rpm
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Gosor: Ha teheted, akkor Be Quiet ventiket vegyél. Remekül el fogja látni a házad hűtését és csendben duruzsolnak (a márkanév kötelezi őket). Én is az ő terméküket használom.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Köszönöm szépen.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Ki milyen hővezető pasztát ajánlana? 😀
0
0
0
0
💬 3
The_Teacher_Man avatar
@kornman112: Szia!

Arctic MX4 😉
0
0
0
0
no avatar
@The_Teacher_Man: Köszönöm 😀 már meg is rendeltem 😜
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@kornman112: Szívesen, a bankszámla számom.......😎😆😂
0
0
0
0
baffana avatar
Sziasztok.Segítségre lenne szükségem.Adott egy ryzen 3600 processzor,és egy b450es Msi Tomahawk Max.Sajnos beleestem én is abba a hibába hogy vettem egy Artic Freezer 13 proci hűtőt amit csak kétféle képpen tudok beszerelni,vagy lefelé néz a ventillátor és a vgaról szívja a meleg levegőt,vagy pedig felfelé néz a venti és a vgara fujja a meleglevegőt.Olyan megoldást keresnék hogy a procihűtő a ramok felé nézzen.Tudnátok esetleg ajánlani olyan hűtőt ami megfelelne az elvárásomnak,vagy bármiféle megoldást? Árkategória 15k nagyon max 20k ami pedig tovább nehezíti a dolgot hogy max 140cm-t tudok beszerelni.Segítségetek előre is köszönöm.
0
0
0
0
💬 8
Bronson avatar
@baffana: Hyper 212 EVO - olcso es teszi a dolgat...
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@Bronson: De mivel majd 160 mm magas, nem fér bele a kérdező házába...
0
0
0
0
baffana avatar
@Bronson: Köszönöm,igen ahogy The_Teacher_Man is írta nem fér be a házba 😞
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@baffana: Én viccen kívül vennék egy ***a top flow hűtőt. Nevezetesen a Be quiet! Shadow Rock TF 2 BK003-at. A keretedet is kimaxolod és a rendelkezésre álló helyet is. Nem mellesleg hűvös is lesz a házadban. 😉
0
0
0
0
baffana avatar
@The_Teacher_Man: Köszönöm,de ha már elértük a 20ezres határt akkor inkább Noctua 😀
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@baffana: Igen, az is lehet egy alternatíva... 😀
0
0
0
0
baffana avatar
@The_Teacher_Man: Végül az alábbi hűtőt válaszottam,plusz rendeltem hozzá egy AM4 Mounting Kitet biztos ami biztos alapon 😀 Igaz kicsit túlléptem a 20ezres határt de legalább Noctua,6év gari,meg szerintem egy jó pár évig kifog szolgálni ez a hűtő.
https://www.pcx.hu/noctua-nh-u9s-processzor-huto-379371
0
0
0
0
The_Teacher_Man avatar
@baffana: Ház ahhoz képest, hogy 15-ről indultunk...talán megteszi az a noki 😜😆
0
0
0
0
ppista avatar
Jobban szétnéztem a rendszer hűtők között és ezeket találtam,ahogy már írtam 2,3 db egyformát szeretnék a gépembe.
Szerintetek melyik lenne a legjobb a gépembe?

-Enermax UCTBA12P T.B.Silence 120mm
-Coolink SWIF2 1201 120mm
-Marvo FN-10 BL 120mm kék LED
-Marvo FN-12 BL 120mm kék
-Bitfenix BFF-LPRO-12025W-RP Spectre Pro LED White 120mm fekete
-Spire SP12025S1L3 120mm
-Noctua NF-S12B redux-1200 PWM 12cm
-Noctua NF-S12A PWM 12cm
0
0
0
0
💬 7
wiza avatar
@ppista: Én az enermaxhoz csak annyit tudok mondani tartósságban előbb fogsz te meg halni mint a venti ,de nem mindig szép amit gyártanak minőség garantált. A -Noctua-ról meg csak rosszat hallottam azt hiszem tápok terén a legtöbbször. De szerintem ne gondold túl ,ha kéket akarsz mert az a koncepciód akkor vedd azt minimális a minőségi különbség bár melyiket is veszed. Itt ami fontos max hány pines wattos meg a venti formája meg színe.
0
0
0
0
no avatar
@wiza:
A -Noctua-ról meg csak rosszat hallottam azt hiszem tápok terén a legtöbbször.

Sose gyártott. 😀
0
0
0
0
zelcsi avatar
@wiza: Valamit keverhetsz mert jelenleg a Noctua gyártja a világ legjobb léghűtőit! 😉
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Ha ezek közül kell mindenképp akkor az Enermax. Ha lehet más is akkor meg Noctua NF-P14s, ha már redux-ból nézelődsz.
0
0
0
0
ppista avatar
@LordSzalko: Noctua NF-P14s nem lesz jó mert 12cm-es jó a gépembe.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ppista: Be Quiet! ventilátorokat nézted?
0
0
0
0
Wihay avatar
Üdvözölöm a gépigény.hu tagokat!
Tervezek a Ryzen mellé venni egy Be Quiet Pure Rock (AM4) hűtőt, szerintetek mennyire lennének jó összhangban?

Lenne tunningolva a CPU, ilyen 3500 / 3600 Mhz között fontos hogy ne melegedjen is 😃

https://p1.akcdn.net/gallery/250894479/full/682635.be-quiet-pure-rock-120x120x25mm-1500rpm-bk009.jpg

Köszi szépen a segítséget, tapasztalatokat is elfogatok szívesen és meghallgatom őket!
0
0
0
0
💬 10
ben_aloha avatar
@Wihay: A Ryzen 5 1600 mellé?
Esetleg egy ársáv, hogy mennyit költenél hűtőre?
0
0
0
0
Wihay avatar
@ben_aloha: Igen a 1600 mellé, jelenleg 3200 Mhz-n üzemel teljes oké a hűtő jelenleg de a jövőben mindenképpen szeretném húzni az órajelet!

Ilyen 13000 ezer forint között gondolkoztam, kettőt néztem ki igazából az egyik fent említett Be Quiet, a másik pedig a Cooler Mastertől a 212 Evo hűtő.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Wihay: [LINK]
[LINK]
AM4-re is tuti jó.

A pure rock csak vízszintesen megy fel (nekem is ez volt a gondom egy dark rock 3-mal).
0
0
0
0
Wihay avatar
@ben_aloha: Vízszintesen tehát úgy érted a ventilátor le felé forog? Láttam már pár videót róla, némelyiket a memóriánál helyezkedik el a ventilátort, egyeseknél pedig a videókártya felett van a CPU ventilátorja ami elég érdekes..

Legfőképp amire én gondoltam: az a BK009 verziója a Be Quiet Pure Rock-nak..

Illetve amit nem írtam, de kellet volna mindenképpen olyan hűtő kell amit gépházban tudnék beszerelni a gépházba mivel nem akarnám szétkapni az egész gépet.. Ezért is gondoltam a BK009-ra,csak hát..
0
0
0
0
no avatar
@Wihay: A vízszintessel az a baj, hogy a videokártya hőjét szívja a szemből érkező friss levegő helyett. Egyébként nem rossz a Pure Rock, de ha egy AiO-tól nem félsz akkor megnézném a helyedben a MasterLiquid 120 Lite-ot, azonos ár. Teljesítményben meg valamelyest jobb is, akár csak szerelhetőségben.
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Wihay: Igen, vagy felfelé, vagy lefelé néz, nálam legalábbis mindig push-pullban mentek a ventik, ezért nálam nem volt nyerő a vízszintes helyzet.
Nekem szerencsére olyan gépházam van, hogy a felső részét le tudom venni, így könnyen hozzáférek mindenhez 😃

Plusz ami még kimaradt, hogy legalább egy MX-4 pasztát tegyél fel, utána nem kell bántani még sokáig.
0
0
0
0
Wihay avatar
@ben_aloha: @takumi @LordSzalko köszi szépen a segítségeteket, akkor valószinű hogy a Cooler Master 212 Black Edition lesz, ha meg gyengének találom akkor veszem rá egy Noctua ventilátort és ennyi..

Most is az alap hűtő alatt egy Noctua NT-H1 van, nincs vele gond csak szeretném húzni a CPU-t teljesítménynövelés képében..
0
0
0
0
Wihay avatar
@ben_aloha: Nah azóta nézegettem CPU hűtőket egy ARCTIC Freezer 33 TR-ről mi a véleményed?
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@Wihay: Jónak tűnik 😃
0
0
0
0
no avatar
@Wihay: Annyira nem írnak rosszakat erről sem, bár én még mindig a MasterLiquid 120 Lite-ot venném ilyen árkategóriában 😀
0
0
0
0
ppista avatar
Valami jó Rendszerhűtőt szeretnék a gépembe 2,3db egyformát, ami csendes és jó levegő szállítású.
Tudnátok valami jót ajánlani?
Eddig ezeket néztem ki:
-Marvo FN-12 BL 120mm kék
-ARCTIC P12 120mm
-Enermax UCTBA12P T.B.Silence 120mm
-Bitfenix BFF-SPRO-12025KK-RP Spectre PRO 120mm fekete
0
0
0
0
💬 11
Memento Mori avatar
@ppista: Bitfenix Spectre PRO-val van tapasztalatom. Nagyon halk cucc, tisztítása mindennél egyszerűbb, nem kell ki-be szerelgetni hozzá a ventit. Ami hátránya, hogy 24/7 használat mellett nálam másfél két év után csapágyas lett. Egyébként csak jót lehet rá mondani. Évekig semmi mást nem voltam hajlandó itthoni gépekben használni.
0
0
0
0
NeTuddMeg avatar
@ppista: ezek közül egyik sem a légszállításáról híres.. :/
Mondanám, hogy Cooler Master JetFlo 120, de megőrülnél, olyan hangja van.. mellé viszont kifúj az ajtón ha fullon megy.
Arctic F12 egész kellemes, bár nem tud 0 RPMet, mint a JetFlo, nem világít, és a légszállítása sem magas, viszont csendesebb.
Ha csendeset, és aránylag jót akarsz, akkor Be quiet! Pure Wings 2, viszont az nem az 1500 forintos kategória.
0
0
0
0
ppista avatar
@NeTuddMeg: Cooler Master Jetflo 120 volt anyum gépébe,de lecseréltem mert úgy elkezdett zörögni mint ha valaki csavart rágna.
Egy ARCTIC F12 TC kerűlt a helyére ami sokkal csendesebb.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Nem tudom, hogy 120-as vagy 140-es kell neked, nekem ez van, és nagyon halk és jól nyomja a levegőt!

[LINK]

[LINK]
0
0
0
0
ppista avatar
@zsolo: 120-as kell a gépembe.
0
0
0
0
zsolo avatar
@ppista: Akkor a 2. amit linkeltem, csak jót mondanak róla!
0
0
0
0
Memento Mori avatar
@zsolo: +1 Ilyen pure wings 2-re cseréltem a mostani tápom gyári ventijét, mert nulladik naptól brutális szélzaj volt tőle. 2 éve hibátlanul ketyeg nulla karbantartás/tisztítás mellett.
0
0
0
0
zsolo avatar
@Memento Mori: Nekem is 2db 140es van elől, brutal jók : D
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@ppista: Arctic F12 TC nekem is van még, de ma csak egy megy a gépben egy pedig tartaléknak van. Hangja alig van, bár ha jobban melegedő helyre teszed a hőérzékelőt (VGA hűtőborda közé például.) van némi szélzaja.
A fentebb írtak példányok mellé ajánlom a Noctua ventiket is. Ára magasnak mondható, de igen halkak akár max fordulaton is. Nekem a CM212 EVO-n is Noctua NF-F12 PWM venti van évek óta, és szépen teszi dolgát. Ezen felül kb másfél éve a a házam hátulján a gyári CM silent ventije csapágyas lett. Oda egy Noctua NF-S12B redux-1200 került. Fent volt korábban a 2 darab Arctic F12 TC, de ha már rendeltem hátra ventit ott kicseréltem az egyiket egy Noctua NF-P14s redux-1200-ra. Ha megint cserélnem kell ventit ismét a Noctua mellett fogok dönteni nagy valószínűséggel, úgy is hogy az ára nem az alsó kategória, bár a redux verzió a Noctua-nál alacsonyabb áron van ha jól rémlik mikor vettem őket.

Ui: Csak most nézem. Én anno az NF-F12 PWM-et 6600-ért vettem, a 140-es reduxot 4400-ért, a 120-as reduxot meg 3800-ért. Azóta picit elszaladt az áruk, bár én így sem választanék nagyon mást, aminek fő oka a 6 év garancia.
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@ppista: Én a Be Quiet márkát tudom neked ajánlani. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. Sok típus van belőle így érdemes végigzongorázni őket.
Amit @zsolo linkelt az is tökéletes választás lenne szerintem.
0
0
0
0
no avatar
@ppista: Be Quiet! vagy Noctua ventikkel nem igen tudsz mellényúlni. Mást nem igen választanék, ha nem számítana a világítás stb. Arctic esetleg még szóba jöhetne, azok nem rosszak.

Noctua-ból NF-F12-t ajánlanám elvárásaid alapján. Viszont, ha nem szeretnél ennyit költeni rá akkor Be Quiet!-ből a Silent Wings 3. Ezek minőségi ventik, hiába drágábbak, ha addig az olcsóbb fajták 3x akár 4x is tönkre mennek. 😀
0
0
0
0
nOmAd6 avatar
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy Ryzen 5 3600X-et. A gyári hűtője elég gyengus, hőmérsékletben gyakran eléggé nagy az ingadozás. Olyan 15k-ig vennék valamivel jobb hűtőt. Tudtok ajánlani valamit? A fő szempont az lenne, hogy lehetőleg halk legyen (a gyári eléggé hangos tud lenni).
Válaszokat előre is köszönöm! 😀
0
0
0
0
💬 1
Andor1997 avatar
@nOmAd6: ARCTIC Freezer 34 eSports
0
0
0
0
no avatar
Üdv mindenkinek. Egy i7-4790k procihoz keresek vízhűtőt Zalman Z9 Neo házikóba. Mit ajánlanátok.
0
0
0
0
💬 7
Puffin avatar
@coyotex: Miért nem jó a mostani 212-es hűtő? Amint nézem h97-es lapod van. Így tuning gondolom nem lesz.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Igazad van. Tuningolni sosem szoktam, mert nem értek hozzá. Viszont tetszenek a vízhűtések plusz 1 ventivel kevesebb.
0
0
0
0
Puffin avatar
@coyotex: Ha nem melegszik a mostanival sem, akkor nem költenék már rá a helyedben. Ha új konfig lenne akkor viszont megfontolnám.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@coyotex: Vízhűtés úrí hóbort csak,sok értelme nincs a léghűtők jelenleg a legerősebb procikat is meg tudják úgy hűteni ,hogy alapon jó legyen.Ezen felül a vízhűtésben sok olyan pont van ,ami ha meghibásodik vehetsz újat bele ,másrészt egy normális vízhűtés 100 rugó körül is lehet ,úgyhogy nem ér annyit az egész.Ráadásul van ami hangosabb is ,mint egy sima ventillátor,meg gondolom ha vennéd akkor színes folyadékost,az meg azért gáz ,mert leülepedik a festékanyag és ráragad mint egy takony.
0
0
0
0
Puffin avatar
@Andor1997: Gondolom AIO-t nézett ki, nem egyedileg építettet. Azok meg nem olyan vészesen drágák.
0
0
0
0
no avatar
@Puffin: Nzxt-ben gondolkodtam. 1 ventilátorral kevesebb lenne, plusz 160mm a legnagyobb léghűtő amit bele tudok tenni de azzal tele is van a ház.Mondjuk ezzel is. 😆 Nagyobb házat se szeretnék. De ha pl. egy nzxt kraken m22 hozná ezt a szintet akkor már cserélnék. Mondjuk a legjobb egy 2 ventis hűtő lenne a tetejére.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@coyotex: Annak az m22-esnek nem lesz jobb a hatásfoka és a hűtőteljesítménye a 212-höz képest. Max annyi hogy a házban több helyed lesz, de viszont a radiátor miatt egy házhűtő helyet bukni fogsz. Ahhoz hogy jobb legyen minden, legalább dupla ventis 240-es radiátoros kéne neked, de az árban hosszabb.
Így ha nem melegszik a proci a 212 alatt sem akkor felesleges a váltás.
0
0
0
0
zsolo avatar
Hali! Mi a véleményetek erről a proci hűtőről?? Ezt néztem ki majd a Ryzen 3600-hoz, sok jót olvastam róla, engem meggyőzött!

Hyper 212 RGB Black Edition | Cooler Master

0
0
0
0
💬 7
Bronson avatar
@zsolo: Teljesen okés annyiért, a hyper 212 széria nem hiába best seller évek óta!
0
0
0
0
zsolo avatar
@Bronson: Akkor jó, köszi!
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@zsolo: Nem lesz vele probléma. Nekem a sima EVO verziója van és az is megfelelő.
0
0
0
0
zsolo avatar
@reszler112233: okés, köszi!
0
0
0
0
xCube avatar
@zsolo: Tíz éve létezik, nyolc éve frissítették, azóta változatlan formában van a piacon, csak a ventilátorokat és a burkolatot újítják fel időről időre.

Akkor is jó volt, most is az. Nyugodtan veheted.
0
0
0
0
zsolo avatar
@xCube: Oké köszi, akkor majd ez lesz!
0
0
0
0
ben_aloha avatar
@xCube: Meg egy kis pluszpénzért rátették ezt a nettó felesleges rgb-t 😃
Már csak az a kérdés, adnak-e hozzá a dobozban am4 kitet 😃
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
Intel core i7-9700k 3,6ghz Lga1151 foglalatú procihoz milyen hűtőt érdemes venni? Nem nagyon tervezem tuningolni, és annyira nem ismerem a proci hűtőkből melyik márka milyen, előre is köszi a válaszokat.
0
0
0
0
💬 2
Andor1997 avatar
@Warlordcommander: Noctua NH-D15 Chromax (ha van Chromax itthon,az a fekete)
vagy
Dark Rock Pro 4
0
0
0
0
Boldor81 avatar
@Warlordcommander: Andor1997 is teljesen jó hűtőket írt ! Nekem Noctua NH-D14 hűtőm van és bőven elég hozzá ,65fok felett még nemigen láttam. ( nyáron 27fok volt a szobába ,akkor láttam a 65 fokot úgy ,hogy a 1080TI 74fokon járt alatta és ugye a meleg levegő is felfelé száll !
0
0
0
0
ppista avatar
Ezt a hűtőt ajánlották anyum gépébe:ami 3tűs és 4tűset tudok bekötni gépbe. Tudnátok ajánlani valami átalakítót?
ARCTIC F12 TC 120mm (AFACO-120T0-GBA01)
0
0
0
0
💬 3
reszler112233 avatar
@ppista: a 3 tűs csatlakozót rákötheted a 4-esre is simán. Rosszul nem tudod bekötni mert van illesztő része. Így általában a sima ventilátorok max fordulaton mennek de az F12 TC-nek van egy külön hőmérő szála aminek segítségével magának állítja fordulatát, tehát nem megy maxon ha nincs rá szükség.
0
0
0
0
PoPet avatar
@reszler112233: Ez nem teljesen igaz, a 3 tűs ventik is szabályozhatóak feszültséggel, de amúgy minden más amit leírtál helytálló. 😃
0
0
0
0
reszler112233 avatar
@PoPet: Igen feszültséggel állítható valóban a 3 tűs fordulata is, de azért ahhoz kel már némi tapasztalat is e-téren.
0
0
0
0
ppista avatar
Szétnéztem egy kicsit a rendszerhűtők között és szerintetek melyik lenne a legjobb Anyum gépébe a másik helyett?

-Coolink SWIF2 120P 120mm
-Enermax T.B.SILENCE PWM 12 (UCTB12P)
-be quiet! Pure Wings 2 120mm (BL046)
-ARCTIC BioniX F120 120x120x25mm 1800rpm (ACFAN00083A/92A/93A/94A)
-BitFenix Spectre Pro PWM 120mm (BFF-SPRO-P12025)
-Fractal Design Silent Series R3 120mm
-Deepcool WIND BLADELED 120mm (DPFLEDWB120)
-
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@ppista: A be quiet! ventiket tudom ajánlani, nekem beváltak! De...

5ezres házba 2,5ezerért egy ventit venni nem épp jó ötlet, az a ház elég zárt, kb nulla szellőzéssel, sokat nem fog javítani még egy noctua sem... ha mindenképp marad a ház, akkor a legolcsóbbat vedd meg, kár rá költeni annyit szerintem...
0
0
0
0
ppista avatar
Milyen Rendszerhűtőt ajánlanátok anyum gépébe, mert ami benne van az nagyon hangos és idegesítő?
Gép tulajdonságait az adatlapomon megtaláljátok.
0
0
0
0
💬 2
Boldor81 avatar
@ppista: Szia ! Személy szerint a noctua,phanteks,nzxt,be quiet hűtőket ajánlom ,de a többi márka is nagyon jó... ! (lehetne sorolni)
Az általad említett gépben, a ventilátoron lehet már eljárt az idő vasfoga. Én személy szerint a lehető legnagyobbat választanám amit a gépház enged illetve a decibel és a légszállítás amit figyelni szoktam. ( a decibel minnél kevesebb illetve a légszállítás minél nagyobb legyen )
Ha tudtam segíteni akkor szívesen, de hallgass meg azért másokat is mit javasolnak !
0
0
0
0
Puffin avatar
@ppista: Minek abba külön hűtő?
Szerintem annak a Celeron procinak mindegy, mert nem fog forrni.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy I5 8400-hez vennék hűtőt, 10k-ig max, mit ajánlotok ?
0
0
0
0
💬 1
Bronson avatar
@istvan0122: CM Hyper 212 - nem lehet mellélőni vele ár/érték arányban.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
Hello
A napokban ossze raktam egy pc-t es a processzorhoz jar egy cooler is (Wraith Prism RGB CPU Cooler). En ezt ekkor meg nem tudtam, figyelmetlen voltam es rendeltem egy (Cooler Master Hyper 212 RGB Black Edition CPU Cooler)-t is. Kerdes az az lenne hogy szerintetek melyiket hasznaljam?
0
0
0
0
💬 2
reszler112233 avatar
@Kodi06: Amelyik alatt hűvösebb a processzor. Ezt viszont ki kell tapasztalni/tesztelni.
0
0
0
0
Kodi06 avatar
@reszler112233: Okes, koszi. Talaltam kozbe listat is, majdnem csak egy szinten vannak. Belinkelem hatha erdekel valakit.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6d4ozm/the_wraith_cooler_is_nearly_equivalent_to_the/
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Az AMD Ryzen 3 2200G hűtőventilátorán gyárilag van paszta?
A youtubon láttam egy videót ahol nem kent a procira pasztát a fickó és nem emelte ki, hogy már van rajta csak rácsapta a ventit... azért kérdezem mert akarok venni egy ilyen procit és a gyári hűtőt szánom rá.
0
0
0
0
💬 1
BenjaminHun avatar
@ovisbig: A gyári proci hütökön alapból szokott lenni paszta.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció