Mi történik az új Intel processzorok áraival?

Szerző: , 2018. September 25., téma
Fórum » Asztali PC
Nevetségesen irrális összegekért adják az új Intel porcesszorokat. Például: I3-8100 30 ezer forintról 60 ezer forintra nőtt, vagy az i5-8400 55 ezerről 80 ezerre. Én például 3 hete egy G5400-at vettem 17 ezer forintért, ami jelenleg 40 ezer (!) Ft. Nevetségesnek találom a dolgot.

A nemzetközi piacokon az árak a régiek. Mi lehet ennek az oka szerintetek?

(Ha már volt ehhez hasonló téma, akkor elnézést.)
Hozzászólások: 16
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
carl18x avatar
Ja elégé nevetséges ami most történik, aki most vesz intel ilyen durva felárak mellet az meg is érdemli sorsát. 😆
Ha tudom hogy valami 50E forintba került és utána ugyan azt 80E-ért akarják nekem eladni akkor tuti nem veszem meg annyiért. A legnagyobb gáz mikor a fogyasztokat hülyének nézik, másrészt tökéletes alternatíva a Ryzen+ széria jelenleg.
Másrészt akik most váltanak platformot és Ryzent vesznek a gépükbe, azok nem 1-2 évig fognak az AMD oldalán maradni. Esetleg aki jelenleg inteles és Ryzen-re vált utána meglepődik és kijelenti nem is rossz az amd.
Jövőre jön a 7 nanométeres Zen 2 és a jelenlegi lapok is is vinni fogják őket bios frissitéssel.

De a jelenlegi árazás ami nálunk megy idehaza undorító. Itt az a gond hogy megjelent a hír a készlet hiányról, a kereskedők egyből emelték az árakat úgy hogy nincs is hiány. A 9900K árazásába bele se gondolok, 200E forintot lazán el fognak kéri itthon. ( magas Áfa, kereskedők pénzéhsége, és a készlethiány) Ezek együttese igen kemény árazást fog hozni nekünk.
0
0
0
0
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 3
SuperPuma avatar
@HunSanyiX: Végén még csatasorba állítják a régi 65 és 90nm-es technológiákat is 😊
(Azt azért mondjuk csak nem. Elég volt egyszer a Prescott jelölésű csodákból)
0
0
0
0
FoLey avatar
@SuperPuma: Nekem csak Pentium 4 Northwood processzorom van egy 2Ghz meg egy 2,5Ghz-es,de azért Athlon XP cpuk is jók voltak azok a régi szép idők. 😃
0
0
0
0
xCube avatar
@HunSanyiX: Az AMD -nek ott van a GloFo is (ez korábban az AMD része volt csak kiszervezésre került). Az intel már a TSMC -vel is gyártat 14nm -en.
0
0
0
0
no avatar
Aki venni akar az venni fog olcsón is.. csak körbe kell nézni.Vannak olyan eldugott helyen pc boltok ahol van pár készleten és 30-40 ezret spórolsz rajta 😃
0
0
0
0
no avatar
Kevés van belőle legyártva... nem akarnak sokat eladni belőle mert ha ki jön az új széria akkor vissza küldik mindet a boltok.A 6 generáció ára ellenben le ment.
0
0
0
0
💬 2
carl18x avatar
@rhPhoto: Persze lement a 6. generáció ára, mert nem akarják hogy rájuk rohadjon.
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Mindenki Intel procit vesz,ezért nem tudják olyan ütemben gyártani,mint ahogyan fogy.A gyártósoron pedig az új széria menne,de nincs hely ,mert mellé még az előzőt is kellene gyártani,így egy külsős cég is gyártja majd a procikat,illetve lesz olyan,amit visszatesznek 14nm-ről 22nm-re.Állítólag több mint 10 éve volt hasonló,akkor is így csinálták.
0
0
0
0
💬 5
bukta2 avatar
@Andor1997: ez nem valami nagy ötlet... lehet anno bejött de most verseny van végre a piacon, most lehet ez rossz döntés... anno nem volt, de persze ezt csak én mondom Intelnek vannak elemzői akik ezt biztos jobban tudják nálam 😆
0
0
0
0
Andor1997 avatar
@bukta2: Én sem értem,szerintem jobban járnának,ha eredeti ár közelében tartanák,és inkább azt mondanák,hogy nincs eladható példán,mint hogy úgy megemelik az árát,hogy még annyit se vesznek,mint amennyit lehetne,de nyilván nekik ez így jó,nekünk meg nem.
Spoiler!
Kár hogy 2 év alatt először a videókártya ,most pedig a proci árak miatt nem sikerül normális gépet összeraknom,ami jó is valamire. 😞
0
0
0
0
xCube avatar
@Andor1997: Az árakat nem az Intel emeli, hanem a készlethiány miatt emelkedit a piaci ár.
0
0
0
0
no avatar
@Andor1997: Annyira nem lettek brutális árak.. kérdés hogy milyen gépet akarsz 😃 Én is most nézegettem hogy az i5 6600 helyére kéne valami az 1080 as kártyához de Ryzen téren nem találok olyat játékban ami jobbat produkálna egy 1080 as kártyával és megérné a csere...Ha cserélem szerintem I7 re vagy egy erősebb i5 re mondjuk ami 6 fizikai maggal rendelkezik.. de az sem kizárt hogy megvárom a 9. generációt.
0
0
0
0
Rockos avatar
@Andor1997: Nem a processzorlapkákat teszik vissza 22nm-re, csak a chipseteket. Ezzel felszabadítva helyet a 14nm-s gyártósoron a prociknak.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció