Linux

Szerző: Dono, 2016. March 22., téma
Fórum » Szoftver
A Windowsos témákhoz hasonlóan egy, az operációs rendszer általános használatát, fejlődését, problémáit és felhasználói véleményeket tömörítő téma. Azaz minden, ami kapcsolódik a Linuxhoz!
Hozzászólások: 8
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Törölt hozzászólás
0
0
0
0
💬 2
visor261 avatar
vigyázz mit írsz

Linux mint = konkrét rendszer
Linux, mint = eredet, forrás

Ajánlani tudom a kubuntu-t átlag felhasználásra, játékra pop! és lubuntu ha 4gb rammal veszed vagy gyenge cpu-val.
1
0
0
0
no avatar
@visor261: Törölt hozzászólás
0
0
0
0
visor261 avatar
lényegében olyanok mint a win7 és a win10, nem hogy a debian az alapuk, de magára az ubuntura épülnek (L),(k)ubuntu, de más helyről kapnak bizonyos frissítéseket de mindegyiknek van saját "áruháza", de ha nem találsz meg valamit akkor meg ott a jó öreg synaptic és ha valami kell amit nem találsz akkor csak hozzáadod a repo-ját, vagy letöltöd a .deb csomagot és kibontot mint winrar-ral tennéd.

A kubuntu szerintem jobb ha windows-ról váltasz, és stabilabb mindt a pop!
A pop! frissebb ha kell egy új frissítés pl valamelyik játéknak vezérő szempontyából (amd,nvidia)
A Lubuntu meg mint mondtam akkor jó ha a mostani árak miatt nem akarsz üres erszényt és valami olcsóbbat veszel.

Linkeld be a laptopot és megmondom róla a vélemyényem.

Meg az hogy FreeDOS meg open suse van rajta nekem 10+ laptop után azt jelenti hogy nincs rajta semmi használható, pedig az ubuntu hogy témánál maradjunk legálisan telepíthető és értékesíthető. És egy szebb világban minden új tömeggyártott gépre egy pi noobs-féle menne fel ahonnan ők futtatják az automatizált minimalista tesztprogramokat, a felhasználó meg első bekapcsoláskor elindítja az általa kiválaszott rendszer letöltését és telepítését miközben még netezni is tudna róla mint ahogy a linuxon lehet telepítés közben a windows-al ellentétben.
0
0
0
0
meszes17 avatar
Helótok,hogyan tudok windowsos jatekokkal játszani ubuntu alatt? Próbáltam a winet,de feltelepites után elinditottam a játékot és semmi sem történt... Nem értem miért...Resident evil Zero HD -t próbáltam...
0
0
0
0
sudosu avatar
Céges gépen Fedora 22-őt.
Mi iskolában főként Windows szervert tanultunk, de közben foglalkoztam Linuxos szerverekkel is, ami most jól jön munkahelyen. 😃
Én IPTV-s dolgokban vagyok jártas valamelyest (Stalker middleware, transzkódolás)
Ja és kezdek barátkozni a PHP-val és JS-el, ezekhez a szerverekhez írok modulokat.
0
0
0
0
Derragen avatar
Ubuntu Kylin 15.10-et suliba és Deepin 15.1.1-et minden másra. Utóbbin már végigjátszottam a GTA Vice City-t wine alatt és jobban futott rajta, mint Win7 alatt.

DHCP, DNS, FTP (...) nekem is meg, mert pont ezek tanulom műszaki infó szakon 😀
0
0
0
0
no avatar
Ti milyen disztrót használtok jelenleg?
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Akinek szüksége van alapszintű DHCP, DNS és FTP segítségre annak tudok segíteni. Ezekkel volt szerencsém dolgozni Debian alatt.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció