Breaking Bad

Szerző: ZombiDinnyeKutya, 2013. October 06., téma
Fórum » Film, sorozat
Minden ami a Breaking Bad c. sorozatról szól! Spoilert csak szigorúan Spoiler BB kód alatt!
Hozzászólások: 42
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Matt99 avatar
Akkor újra is nézzük 😃
Zseniális volt a sorozatnak a szinkronja bári bármit mond.
0
0
0
0
Kozi17 avatar
A Telenor MyTV kínálatában elérhető magyar szinkronnal a 4. évad!
0
0
0
0
Matt99 avatar
Na végeztem a sorozattal, és már értem, hogy mért rajonganak érte ennyien. Bekerült a kedvenceim közé.

Ami legjobban tetszett a sorozatba az egyértelműen a karakterek kidolgozottsága volt, de közülük is a két főszereplő Jesse és Walt. Nem nagyon volt olyan karakter aki kevésbé lett volna kidolgozva. A színészek is elképesztően jók, sokszor túlzás nélkül oscar-díjas alakítást nyújtanak. Ez egyébként főleg a Walt, Jesse, és Marie-t alakító színészeken tetten érhető)
A karakterek nagy része is szimpatikus, főleg Jesse és Saul, Walt pedig az 5. évad közepére az egyik legutáltabb karakter lesz, de ez nem negatívum sőt... Nekem akkor tetszett legjobban a karaktere, talán azért mert akkor volt a legbadass-ebb.
Sokan utálják Skyler-t nekem semmi bajom nem volt vele, követett el hibákat, de ki nem? Abszolút meg lehetett érteni a karaktert.
A párbeszédek is elképesztően jók, ami főleg annak köszönhető, hogy nagyon gyakran teljesen hétköznapi dolgokról beszélnek a karakterek, így még valósabbnak érezzük őket.
A zene és az operatőri munka is kifogástalan, akárcsak a hangulat. Annak ellenére, hogy gyakran lassan zajlottak az események, én egy epizódot sem találtam unalmasnak a sorozat során. Talán ez a legnagyobb pozitívuma.
A lezárás tökéletes, az utolsó rész fordulatokban gazdag volt, és bár részben számítani lehetett rá, hogy mi fog történni, jobban nem is fejezhették volna be.

A Breaking Bad kétségtelenül egy mestermű, bár nem a legjobb sorozat amit láttam, Ott van nálam a TOP 5-be. Amit nagyon sajnálok, hogy csak az első 3 évad lett leszinkronizálva magyarra, pedig ritka minőségi szinkront kapott a sorozat. Néhány hang jobban illett az adott karakterhez, mint a színész hangja 😃
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Ja, nekem is hiányzik. 😀

Ez meg ja, nem lenne rossz, de én maradok a 89€-ba kerülő Blu-ray csomagnál, majd ha lesz ilyesmire felesleges pénz. 400$ azért már nem kevés pénz, még ha ilyen jó cuccról is van szó. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
De hiányzik az a sorozat is, minőséget az is tudta tartani évadokon át.

Ez de kellene:

https://p1.picsto.re/61IMPQzsjcL._SL1218_.jpg

Csak 400 dollárba kerül 😕
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Azért írtam Selmeczit is, csak külön már nem emeltem ki. Wilson hangját kétszer is cserélték, ha jól tudom, bár miután Szakácsi meghalt váltottam angolra, mert Kulka János nem tudta hozni ugyanúgy a karaktert. Nem volt rossz ő sem, de nem volt az igazi Szakácsi után. Utolsó sorozat volt a House amit szinkronnal kezdtem el. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Szerintem Selmeczi is jó volt, nekem inkább az volt a feltűnő amikor Wilson hangját lecseréltek.

Kösz a választ, nekem fel se tűnt, hogy így szólította, de most már kerek minden 😆
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Selmeczi Roland meg Szakácsi Sándor is jó volt. A House-t még szinkronosan kezdtem el, de amikor meghalt Szakácsi, utána meg Selmeczi is, már nem volt olyan minőségű a szinkron. Szakácsi nagyon jól tudta hozni a karaktert. 😀

Spoiler!
Hector az egyik flashback-ben "Generalissimo"-nak nevezi, ami spanyolul azt jelenti, hogy tábornok. A Pinochet diktatúra alatt élt Chile-ben, tehát a kettőt összeadva valami katonai szereplő lehetett. Az egyik részben az is kiderül, hogy semmi feljegyzés nincs róla 1986 előttről, tehát papíron olyan, mintha a Mexikóba emigrálása előtt nem is létezett volna. Ennél több nem nagyon derült ki róla, de pont így volt jó, kellenek az ilyen rejtélyes karakterek. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
"W: Now... Say my name.
D: ...Heisenberg...
W: You're god damned right!" 😆
"I'm not in the meth business. I'm in the empire business."

Az is a baj, hogy a jó szinkronok meghaltak 😕 Kristóf Tibor, Végvári Tamás például.
Na mindegy, lenne egy kérdésem a Breaking Bad-böl.

Spoiler!
Volt Gus Gring-el egy vissza emlékezés a negyedik évadban, amikor a társát megölték. Ekkor mondta neki a Kartell főnök, hogy csak azért nem öt ölte meg mert tudja ki az, ki volt Chilében. Erről van valami infó? Ha jól emlékszek nem is mondtak erről semmit.
0
0
0
0
nirvana67 avatar
"I am not in danger, Skyler. I AM the danger!" 😃

Amúgy persze, vannak jó szinkronok, pl. a Shawshank Redemption szinkronja is nagyon színvonalas. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Ha (jobban) tudnék angolul akkor biztosan úgy nézném a sorozatok/filmek nagy részét. Már csak amiatt is mert van ami epic-ebb angolul. "Say my name"; "It's the End of the Universe"; "I am Spartacus"; "I'm the Doctor", "I am an Angel of the Lord" és még sorolhatnám. De azért azt megkel hagyni, hogy van pár kiváló szinkron is, a LOTR például vagy a The Sopranos. Majd talán ragad rám valami a sorozatokból 😆

Hülyeség is lenne. Ez olyan mint például ki milyen zenét hallgat 😜
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Nekem nem mindegy, mert a magyar sorozatszinkronok elég szarok, főleg manapság. Meg szeretek minden ilyesmit eredeti nyelven nézni, egyrészt mert az eredeti hanggal teljes a színészi alakítás, meg ha már tudok angolul, akkor miért ne. Már idejét se tudom, hogy mikor néztem utoljára szinkronosan bármit is, max. belenéztem ebbe-abba, hogy milyen lett a szinkronja, de ennyi. 😃

Amit fentebb írtam az az én véleményem, nem akarok belemenni ilyen szinkronos hitvitába, mert már volt ilyesmiben részem nem egy helyen. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Nálam mindegy, a lényeg, hogy lássam, sokszor ha van magyarul akkor úgy nézem, ha elfogy jöhet angolul 😆 persze a filmeket csak magyarul 😀

Valamikor olvastam, hogy egy csávó felakart oldani valakit savban, de nem oldotta fel, napokig ott büdösödött 😆 erről sajna most nem kapom a linket.

Annál elég durva, jól kezd és szarul végez 😆 A True Detective-t érdemes megnézni még, az felfele szárnyal ahogy a Breaking Bad is 😜
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Én angolul néztem, mint mindent. Nem szeretem a szinkront. 😃

[LINK] 😆

Dexternél hogy megy lefele a grafikon az utolsó évadnál. 😆
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Így voltam én is vele, néztem, hogy sokan dicsérik és emiatt elkezdtem. Még volt is szinkronosan jó pár évad, szóval jól jártam a várással😜


[LINK] 😆

Szerk.: Kaptam egy jó kis oldalt, IMDb sorozat pontozásokat rak egy grafikonba. [LINK]
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Nos hát igen, az első pár évad valóban elég színvonalas volt. Eleinte csak kerülgettem a Dextert, olvasgattam róla spoilermentes dolgokat, aztán egy nap úgy döntöttem megnézem az első részt, utána meg ráfüggtem ahogy illik. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Az tény, hogy nem volt akkora isten csapása mint egy Barátok közt epizód, de amilyen komoly volt az első 4 évad olyan gyenge lett az utolsó. Imádtam amikor Szentháromságot hajkurászta 😜 Nem sokkal előztelek meg, én a 13 részig bírtam, le vagyok rendesen maradva. Nem vágyom a sorozat nézésére úgy mint régen vagy más komolyabb sorozatoknál, például Breaking Bad. Mindig vártam, hogy nézzem már tovább. Hiányozni fog, mármint BB 😜.
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Elfelejtettem odaírni, hogy szerintem. Bőven nézhető kategóriába esett még a Dexter utolsó évada is, a Supernatural meg azért már sokszor súrolta a nézhetetlenség határát egy-két résznél. A 9. évadot még elkezdtem, a 8. részig jutottam, de leálltam vele inkább, mert már tényleg csak megszokásból néztem. Majd egyszer újranézem az első évad elejétől az ötödik végéig, aztán kerek történetként kezelem. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Hát ízlések és pofonok ugye 😜

Hát ezt nem mondanám, elég megnézni az IMDb pontozást is, az utolsó résznek például 4,9. Ezt persze nem kell szentírásnak venni, de meglátszik azért rajta. Supernatural meg elég jól teljesít, 7-8 fölött bírja. Nekem a Carry On Wayward Son hiányzik belőle, ha jól emlékszek legutóbb lehagyták 😕
0
0
0
0
nirvana67 avatar
A Doctor Who nekem sosem tetszett, pedig adtam neki esélyt, de nem jött be. Na de ja, nem szeretheti mindenki. 😃

Amúgy igazad van a Dexterrel kapcsolatban, csak ott nem volt olyan drasztikus a színvonal esése mint a Supernatural esetén. Nekem a Supernatural-ból az 5. évad után a zenék is hiányoztak, mert azért az 5. évad végéig minden részben volt valami jó zene, de a 6. évadtól azok se voltak igazán. Főleg az 1. és a 2. évad remekel ilyen téren, tele van AC/DC-vel, Styx-szel meg minden jóval. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Én is sok sorozatot nézek/láttam, szám szerint 63, ami csak nő. Nálam az örök kedvenc amit egy sorozat se tudja lenyomni az első helyről az a Doctor Who. Breaking Bad-ben az tetszett még, hogy tudtam aggódni a karakterekért, nem volt kiszámítható mint sok más film/sorozat.

Dextert is az 5 évadnál kellet volna lezárják. A 6. évad az még elment, de a többi nekem abszolút nem tetszett, sőt már untam... Egyetértek a Supernatural-al kapcsolatban, az 5 évad után szerintem önmaga paródiája lett. Már alig bírom nézni az új részeket. Hiányzik a régi parás hangulata.
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Nálam első helyezett a kedvencek közt, ilyen zseniális sorozat nincs még egy, az elejétől a végéig hozta a minőséget. Sok sorozatot láttam már, de ez egy különleges darab. 😃

A Dexter lezárása pedig ja, nem volt a legjobb, de még inkább így legyen, mint húzzák a végletekig. Az utolsó évad hangulata se volt már az igazi, legalábbis nem olyan amiért annakidején megszerettem a sorozatot. A Supernatural a másik példa, azt le lehetett volna zárni az 5. évad végén (egyébként Eric Kripke úgy is akarta, de a CW nem), de nem tették aztán mostanra lett belőle egy olyan sorozat, ami nézhetőnek még épp elmegy, de inkább nem is nézem már. Nekem a Supernatural az 5. évad utolsó részéig tart, onnantól valami egészen más dolog. 😃
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Végeztem a sorozattal én is, imádtam. A kedvenc sorozataim között felbirkózta magát a második helyre 😆 Az 5 évad második fele az valami rohadt jó volt, feszült volt nagyon. Aminek örvendek, hogy lezárták rendesen a sztorit, nem olyan szerencsétlenül mint a Dexter-t.

A spin-off-ról még annyit, hogy igen lesz, a címe Better Call Saul és Mike is benne lesz.
0
0
0
0
ZombiDinnyeKutya avatar
Helyzetjelentés : 5. évad 3. részénél tartok és eddig krva jó a sorozat ! 😆
0
0
0
0
Zelko315 avatar
[LINK]
Ezen meghaltam. 😆😆
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Zelko315: Nekem se tartott túl sokáig, júniusban kezdtem, de az 5. évad első felének végére kb. fel is zárkóztam, de onnan meg várhattam majdnem két hónapot a második felére. 😆
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Hát én egy hónap alatt néztem végig így az egész sorozatot,legfőképp suli miatt. 😆
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Zelko315: Én is így vagyok vele, ennél jobb sorozatot még sosem láttam. 😃

Amúgy az első évadot egy éjszaka alatt néztem meg, nem tudtam abbahagyni. Már világosodott amikor vége lett az utolsó résznek. 😆
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Na végig néztem és... Ez a sorozat nálam 12/10. 😃 A zene, a színészi alakítás, a teljes személyiségváltozás,ami végigkísérte a szereplőket... Legjobb sorozat,amit valaha láttam, aki még nem kezdte el, annak csak ajánlani tudom, az utolsó 10 részt szinte úgy néztem végig,hogy egy huzamban. 😀
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Zelko315: Ja hát így már valószínűbb a dolog. 😃
0
0
0
0
ZombiDinnyeKutya avatar
madchief : én is ott tartok ! 😆
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Hát nem tudom, én itt olvastam még, szóval nagyon valószínű,hogy lesz:
[LINK]
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Zelko315: Nem hinném, hogy lesz, de majd még kiderül. Hogyha lenne akkor mindenképpen nézném. 😃

Spoiler!
Annyiban esélyes, hogy vele hagytak egy szálat amit lehetne folytatni. 😀
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Spin-offról jut eszembe: A Breaking Badnek lesz, vagy csak én olvastam rosszul? Azt olvastam,hogy Saul lenne a főszereplője annak. 😆
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Zelko315: Ja, a Dexter befejezése az kicsit durva is volt, viszont le lehetett volna zárni szebben is. Mondjuk legalább megadták az esélyt egy folytatásnak vagy esetleg spin-offnak. 😃

Amúgy örülök, hogy tetszik a Breaking Bad. Hogyha kijön az 5. évad második része is Blu-ray-en akkor újranézem az egészet. 😃
0
0
0
0
Zelko315 avatar
nirvana67Nem igazán tudom MÉG hogy lett befejezve,de ha te mondod elhiszem,hogy jó lesz. 😆 Ez volt nekem a Dexternél is,hogy bár ne lenne vége,erre olyan lezárást csináltak,hogy huhhh... 😆 Odaátról meg annyit,hogy 5.évadig epic volt a sorozat,6.évad az lapos volt nagyon,7. szintúgy,8.már tetszett. 😀 De hát kinek mi.
Visszatérve BB-hez, még kb. 6.résznél járok,de áhhh Dexter eddig mellett legjobb sorozat. És az introzene is 5*.
0
0
0
0
madchief avatar
Én még a másokid évadnál tartok, úgyhogy ide többet nem nézek be 😆
0
0
0
0
ZombiDinnyeKutya avatar
Én 2 dolog miatt kezdtem el nézni. 1. amcsik nagyon sokat beszélnek róla és érdekelt már 😆 2. Ugye tudjuk ,hogy az AMC futtatja a TWD sorozatot is így gondoltam ,hogy a minőség garantált 😜
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Zelko315: Nem feltétlen rossz az, jól be van fejezve, kerek történet. Nézd meg pl. mi lett a Supernaturallal, azt is folytatták az 5. évad után, annak ellenére, hogy az eredeti történet csak addig tartott, aztán legalább most már szar is a sorozat, legalábbis a régi évadokhoz képest. 😀
0
0
0
0
Zelko315 avatar
Én már elkezdtem az 5.évadot,és olyan rossz,hogy már több része nem lesz. 😕
0
0
0
0
nirvana67 avatar
Sok sorozatot láttam már, de eddig ez a legjobb, az elejétől a végéig végtelen kidolgozottság és precizitás jellemzi, a színészek pedig egyszerűen zseniális alakítást nyújtanak. Egyszer-kétszer majd biztosan újranézem az egészet. 😃

Beelzebul: Mindenképp érdemes végignézni. 😀
0
0
0
0
Nogitsune avatar
Én csak három évadot láttam belőle, ahogy végzek pár sorozattal folytatom is. Most már, hogy vége illene végig néznem.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció