Lassú Winchester!

Szerző: ferminator7, 2009. January 17., téma
Fórum » Asztali PC
Hozzászólások: 99
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
slyy08 avatar
hello mindenkinek . van egy rohadt nagy problemam . leesett a 3tb-os kulso merevlemezem rajta rengeteg cuccal es azota csak kattog , nem latja a gep sem. mintha a fej indulna mindig el de aztan megall es kezdi ujra . szerintetek meg lehet meg javitani ? nagyon sok dolog van rajta .
0
0
0
0
barnav avatar
Optimusz08: elférne bőven 😀
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Hát nem tudom. Az is talán picit még szoros, de lehet oda már jó😀 http://i pon.hu/webshop/product/wiretek_usb_3.0_pci_e_card_2_port/211519
0
0
0
0
no avatar
Nekem elférne ez a ketyere ami a petikéne kellett nem? Mivel van egy 320-as USB 3.0 nekünk is. MSI P31 NEO-F van hely nekem bőven. Abba a fehérbe kell nem?

[LINK]
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Látom rálóg. De új kérdések merültek fel. USB 2.0-nak is többet kéne tudnia éstöbb féle USB 2.0 van. Igazából én ezt most nem fogom újra leírni szerintem de linkelem ahol írták szóval olvasd milyen válaszokat kaptam, és amiket írtak azokat csináld meg:2013-08-07 14:04:24 hozzászólástól figyeld.
[LINK]
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni a válaszokat és bocsánat mert nem válaszoltam! (Dolgoztam)
Na, hogy könnyebb legyen segítenetek csináltam képeket a gépem belsejéről.
Nem hiszem, hogy oda fog férni a bővítőkártya.
Ha tényleg nem fér oda akkor csak az alaplapcsere marad?
Egyébként USB 2.0-nak mekkora sebességgel kell mennie?
Köszönöm szépen!

A képek:

1.: [LINK]

2.: [LINK]

3.: [LINK]

4.: [LINK]

5.: [LINK]
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
petike199600: Remélem még követed a válaszokat! Ezt írták máshol de horror ára van a cuccnak: [LINK] ez belemenne a fehér csatlakozókba.
De talán még van más megoldás is majd még írok. Rálóg a videokártyád a PCI-E x1 csatlakozóra(fekete)?
0
0
0
0
no avatar
1tb vinyon kotelezo huto?
Es eleg 400 w tap?
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Ez jó dolog na de PCI-E kell neki ami van is neked csak kurva közel a videokártya alatt. Hozzáférsz a HD 6570től? Szerintem simán rálóg a kártyád😞
kis fekete csatlakozó a világoskék alatt:
[LINK]
PCI Csatlakozós kéne(fehér csatik) de olyat én meg nem találtam. Rálóg a kártya a PCI-E x1 csatira?
0
0
0
0
barnav avatar
lehet rá venni
http://bovitok artya .aruke reso.hu/usb-3-0-pc x-kar tya-2portos-n-drive-p174728505/
(! szóközöket töröld ki !) ilyesmiket lehet venni ha keresgetsz van olcsóbban is gyorsan csak ezt találtam 😀
0
0
0
0
no avatar
Ajajj!
Nincs semmi más lehetőség?
Nem akarok kiadni 50-60 ezret, főleg ha nincs is.
Köszönöm a segítséget!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Igen régi és kis felszereltségű alaplap szóval nincs rajta USB 3.0 sajnos. 2.0-n meg ilyen lassú sajnos úgy néz ki. Gondolom a házadon sincs usb 3.0 de ha lenne is akkor is kéne usb 3.0 header az alaplapra, hogy rá tudd dugni de neked szerintem sehol sincs mert kétlem, hogy olyan házad lenne mert az usb 3.0 nem alap a házakon. Szóval USB 3.0-ra új alaplappal (de akkor meg lehet processzor is kéne új)tehetnél szert vagy nem tudom lehet-e venni valami ilyen kiegészítőt az alaplapra bővítőkártyaként.
0
0
0
0
no avatar
Alaplap neve Gigabyte GA-M61PME-S2
Köszönöm szépen!
0
0
0
0
TaylorXIII avatar
Add meg az alaplapod igazi típusát nem azt a nem tudom mit amit beírtál és akkor talán tudunk segíteni.
0
0
0
0
no avatar
Igen, erről beszélek csak annyi, hogy az enyém 500GB-os.
Hogy tudom azt átállítani, hogy usb 3.0-án használhassam?
0
0
0
0
barnav avatar
ha erről a hdd-ről beszélsz:
A-Data DashDrive HD710 1TB AHD710-1TU3-C
Kapacitás 1000 GB
Fordulatszám 5400 rpm
Cache mérete 8 MB
Maximális adatátviteli sebesség 5 Gbit/s
Csatlakozók
USB 3.0
USB 2.0
Méretek
Szélesség 99 mm
Magasság 21.5 mm
Mélység 132 mm
talán usb 2.0-n használod nem usb 3.0-n
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!
Ma vettem egy ADATA HD710 típusú külső hdd-t. A dobozára az van ráírva, hogy 5GB/s az adatátviteli sebessége. Ehhez képest akármit rakok rá a külső hdd-re az maximum eddig 20MB/s-al jött.
Windows 8 32 bites rendszert használok. Eredetileg a külső hdd FAT32-be volt formázva én ezt átformáztam NTFS-re.
Mi lehet a gond?
Kérlek segítsetek!
Köszönöm szépen!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Semmi különbség nincs sata 2 és 3 közt a merevlemezeknél. Egyáltalán tényleg 0. A sata 2 maximum 300mb/s el képes adatot továbbítani ez 2x nagyobb sebesség mint a mai leggyorsabb asztali gépbe való hdd-k. Szóval még sata 1 és 3 közt se szabadna semmi különbségnek lenni mert az is 150mb/s tud amit csak a legjobbak közelítik meg.
0
0
0
0
JOC22O avatar
de sajna nagyon lassan jön be mert régen még egy ide s is jobban behozta a windowst rokonnak meg hasonló vinyója van mint nekem de ő meg sata 3 mon használja és neki még lassabb mint nekem a win 7 behozása kész vicc !!!!!!
0
0
0
0
barnav avatar
asusmlx: nekem is hasonlóan van mert sata 3-as de 2-sen használom és én úgy tudom hogy 6 giga helyett csak 3 giga adatsebesség van ezért lassabb,, beállításról pedig nem tudok 😞
0
0
0
0
JOC22O avatar
Sziasztok nekem lenne egy olyan problémám hogy vedtem egy vinyót megtudjátok nézni a pontos adatot ha rámentek a gépemre !!! Kis leírás 1 terra sata 3 64 mb -os és lassú a bekapcsolásnál nem sata 3 mon használom hanem 2 esen de akkor sem kellene lassunak lennie nem ??? De csak a bekapcsolás a lassu !!!! Nem lehet valamit beállítani vagy valamit hogy gyorsabb legyen ????
0
0
0
0
Joker avatar
Osynho írta:
Attila007 írta:
Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy a laptopomban a hdd a hd szentinel szerint haldoklik,és ezt érezni is ha vmi erősebb igénybevételnek van kitéve a vinyó.Például megfagy az egész rendszer.Ez a vinyó akkor már kuka vagy még érdemes megtartanom?:Shttps://kepfeltoltes.hu/130111/mkk_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/130111/295454602N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Fontos adatokat ne tárolj rajta. 😀 Viszont külső usb-s házban jól jöhet még. Nekem is van egy félig halott külső hdd-m 😀


Köszi😀tehát akkor rendszert nem érdemes rárakni:S vennem kell egy másikat:/ sajnos már egy tesztet se tud lefuttatni az olvasófej hibája miatt azt írja na mindegy ez van😃
0
0
0
0
istvan92 avatar
[quote][b]Osynho írta:[/b]
[quote][b]istvan92 írta:[/b]
KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G erről az ssd ről van valakinek valami véleménye?[/quote]

Samsung 830! 😉[/quote


Oks thx 😃
0
0
0
0
Osynho avatar
istvan92 írta:
KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G erről az ssd ről van valakinek valami véleménye?


Samsung 830! 😉
0
0
0
0
istvan92 avatar
KINGSTON 60GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/60G erről az ssd ről van valakinek valami véleménye?
0
0
0
0
Osynho avatar
Attila007 írta:
Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy a laptopomban a hdd a hd szentinel szerint haldoklik,és ezt érezni is ha vmi erősebb igénybevételnek van kitéve a vinyó.Például megfagy az egész rendszer.Ez a vinyó akkor már kuka vagy még érdemes megtartanom?:Shttps://kepfeltoltes.hu/130111/mkk_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/130111/295454602N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Fontos adatokat ne tárolj rajta. 😀 Viszont külső usb-s házban jól jöhet még. Nekem is van egy félig halott külső hdd-m 😀
0
0
0
0
Joker avatar
Sziasztok nekem olyan problémám lenne hogy a laptopomban a hdd a hd szentinel szerint haldoklik,és ezt érezni is ha vmi erősebb igénybevételnek van kitéve a vinyó.Például megfagy az egész rendszer.Ez a vinyó akkor már kuka vagy még érdemes megtartanom?:Shttps://kepfeltoltes.hu/130111/mkk_www.kepfeltoltes.hu_.jpghttps://kepfeltoltes.hu/130111/295454602N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
0
0
0
0
Devis avatar
koboldozat írta:
Üdv

Most vettem egy vinyót WD 1TB SATA III és a gép nem mindig ismeri fel normálisan. Van mikor látja a Bios de a win7 nem vagy forditva. De ne mis engedte formazni sem. Belassul tole a gép ha be van kötve. felpörög de van mikor leálllitja magát vagy kattog enyhén. nem tudom mi lehet a baja talán széria hiba??

választ előre is köszi

kuka
Ha van még gari, vidd vissza
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Minden hdd-nek van egy természetes hangja. Mechanikus alkatrész, forgó alkatrészek vannak benne, illetve egy író/olvasó fej, ami fel-alá mozog. Ez általában halk súgásszerű hang.
Félni akkor kell, ha percegő, kattogó hangokat ad ki.
0
0
0
0
FL1XxY avatar
csá all!

Olyan kérdésem lenne hogy a mostani vinyóm ami kb 2hónapos ,teljesen jól működik,de van egy ilyen kis morgó hang amikor dolgozik a gép,na most 2-3éve volt ugyanilyen vinyóm és annál nem lejetett hallani ilyet, nem nagy hangja csak néha figyelek fel rá,csak a tudat idegesít,sztetek vigyem vissza kicseréltetni?
0
0
0
0
koboldozat avatar
Üdv

Most vettem egy vinyót WD 1TB SATA III és a gép nem mindig ismeri fel normálisan. Van mikor látja a Bios de a win7 nem vagy forditva. De ne mis engedte formazni sem. Belassul tole a gép ha be van kötve. felpörög de van mikor leálllitja magát vagy kattog enyhén. nem tudom mi lehet a baja talán széria hiba??

választ előre is köszi
0
0
0
0
Fukoshi avatar
Nemakarok beleszólni,de már prbáltad újratelepíteni?
0
0
0
0
no avatar
Holnap veszek vinyót 1tb osat!
Milyet vegyek szerintetek?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
A hdd gyártójának oldalán. Seagate HDD-nék pl a seatools nevű progi.
Más:
Fejlesztem a gépemet, már most elég sokat költöttem bele, ezért nem szeretnék semmi feleslegeset venni.
A jelenlegi HDD-m 7200rpm-es , és 16 megás a cash-e, sata II-es.
Még lenne pénzem egy ilyenre: WD7500AALX , 7200rpm, 32m cash, sata III. Érdemes e lecserélnem a régit erre, vagy felesleges?
Természetesem az új alaplapom viszi a sata III-at.

Lehetőleg olyasvalaki válaszoljon aki igazán vágja a témát, a "szerintem igen" típusú válaszok most nem jönnének jól, mert azért pénzbe kerül a cucc, és az ugyebár másra is jól jönne.
0
0
0
0
bazsi213 avatar
űdv mindenki azt szeretném megkérdezni hogy hogyan ill milyen programal tudok bad sectort lezárni bocsi ha rosz témába irtam
0
0
0
0
Juventino87 avatar
Nruhtas írta:
Leggyakoribb probléma: a winyó PIO módba került.
Az eszközkezelőben Az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél az elsődleges és a másodlagos IDE csatornák tulajdonságaiban, azon belül a speciális beállításoknál nézd meg hogy van e PIO mód (az UDMA helyén...), ha van akkor az a gond.

Megoldás: Ki kell törölni a PIO módba került IDE csatornát, és aztán újraindítás, újratelepíti a vezérlőt, ami ha minden rendben van akkor visszaáll UDMA-ba.

Vigyázni kell, mert nem véletlenül állt át PIO-ba, akkor valami gond lehet/lehetett.


Szia! Az én vinyóm is lassú és ezért megnéztem amiket írtál. Az elsődleges IDE-nél PIO módban van de a másodlagosnál UDMA-ban. Valahol azt olvastam hogy ha pio módva kerül a vinyó akkor hamarosan tönkre megy. De én most vettem egy két hónapja és az elejétől kezdve lassú tehát szerintem PIO módban van azóta. Szerinted mi lehet a baj? Köszi
0
0
0
0
no avatar
nekem eszembe jutott a DVD író is mert DVD-ről való másolásnál lassú egyébként nem (sry ezért a "kis" hibáért 😳) lemérettem az everest-el és max.:1.25mb\s volt ez optimális érték?
0
0
0
0
eleminator avatar
ferminator7 írta:
Nekem az lenne a problémám hogy van 2 gépem az egyikben IDE-s a winyó a másikba SATA II-es a SATA II-es sokkal lassabb mint az IDE-s ez mitől lehet? Csináltam töredezettség mentesítés de így sem jó kb. 2 hónapos a gép és ez azóta van újonnan vettem előre is kössz.


Megnéztem a configodat, s ha a fentiek nem hoznak eredmény nézd meg az alábbiakat:
- Mekkora tápod van? Ha 400W vagy felette, akkor nem az a hiba
- Nézd meg az energiagazdálkodásnál, hogy a vinyó be van-e kapcsolva, ha igen kapcsold ki (gyakran lassítja a vinyót)
- figyeld a géped hangját a vinyónál, ha néha kattanást hallasz (nem kerregést, amikor tölt), akkor az alábbiakat ellenőrízd:
1. vinyó hőmérséklete terhelés alatt nem megy-e 40-42 fok fölé!
2. tedd át egy másik sata csatolóra a vinyót, s így nézd meg a gyorsaságát (lehetőleg valami teszt progival)
3. BIOS-ban ellenőrizd, hogy az "advanced bios feature" alatt a "HDD S.M.A.R.T Capability" DISABLED értékű, ha nem állítsd rá

Ha mindezek után még mindig lassú, akkor próbáld meg a vinyódat másik gépben, ha ott is lassú vidd vissza a vibnyót, mert akkor hibás. Ha a másik gépben jó, akkor esetleg még egy másik gépben lévő gyors vinyót tegyél be a tiedbe, s ha akkor is lassú, akkor alaplap a hibás, s azt vidd vissza
0
0
0
0
pomrum avatar
Ezeket azért próbáld ki! Lemezkarbantartás utána töredezetség mentesítés és virus és kémprogram írtás. Ebben a sorrendben érdemes ha ezekkel megvagy próbálj egy reg bázis tisztitást mondjuk a ashampo-t vagy a glary utilitist javaslom erre. Ha még utána is lassu akkor windows újratelepités.
0
0
0
0
MoonW avatar
Az jó. Próbáld ki a Hard Disk Sentinelt! Ha talán hibás a winyó akkor az kiírja.
0
0
0
0
no avatar
megnéztem amit gépigény javasolt mindegyik U(ltra)DMA-ban van. az everestnél nem találom a fordulatszám tesztelését a sebesség meg van ott min.:51.2 mb\s volt max.:122.3mb\s-volt.
0
0
0
0
MoonW avatar
Leggyakoribb probléma: a winyó PIO módba került.
Az eszközkezelőben Az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél az elsődleges és a másodlagos IDE csatornák tulajdonságaiban, azon belül a speciális beállításoknál nézd meg hogy van e PIO mód (az UDMA helyén...), ha van akkor az a gond.

Megoldás: Ki kell törölni a PIO módba került IDE csatornát, és aztán újraindítás, újratelepíti a vezérlőt, ami ha minden rendben van akkor visszaáll UDMA-ba.

Vigyázni kell, mert nem véletlenül állt át PIO-ba, akkor valami gond lehet/lehetett.
0
0
0
0
no avatar
és a hardveres ütköződést hogy lehet kiküszöbölni?
0
0
0
0
dave500 avatar
Mondjuk ez a legvalószínűbb ok.
0
0
0
0
pomrum avatar
ferminator7 Honnan szeded hogy a vinyó lassú? Az nem valószinű inkább a renszereddel van valami vagy valamilyen hardver ütköződés lassítja a géped.
0
0
0
0
dave500 avatar
Talán Vírus. Vagy nézd meg a fordulat számot(RPM) az everestben. Esetleg Jumper-elés nem jó. Más ötletem nincs
0
0
0
0
no avatar
Nekem az lenne a problémám hogy van 2 gépem az egyikben IDE-s a winyó a másikba SATA II-es a SATA II-es sokkal lassabb mint az IDE-s ez mitől lehet? Csináltam töredezettség mentesítés de így sem jó kb. 2 hónapos a gép és ez azóta van újonnan vettem előre is kössz.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció