Kinek, mi volt a legelső gépe?

Szerző: Krissz, 2016. October 17., téma
Fórum » Asztali PC
Ebben a témában, mindenki leírhatja, milyen géppel vette kezdetét a saját PC-s korszaka.

Sztori:
Nekem egy Pentium 2 vel kezdődött minden, 9 évesen, szülinapi ajándékként. Monitorral, billentyűzettel, egérrel komplettan lett véve. Akkoriban nagyon örültem neki. :)

A konfiguráció:
- P2 226MHz (Slot 1)
- 128MB SD RAM
- Matrox VGA
- 3.1 GB HDD
Bővebben itt ==> https://gepigeny.hu/user/krissz/eszkozok/159803

Játékok hozzá (vagyis mikkel játszottál rajta):
Néhány cím amikre így emlékszem :D
- Captain Claw
- FunRun
- Warcraft II - Battle.Net Edition
- Go, Piggo, Go!
- Need for Madness 1 és 2
- 4x4 Evolution
- LEGO Racers
- Age of Empires 2
- Disney Action Game: Hercules
- LeoLion (1997 es asszem)
- Asterix and Obelix (1997 es asszem)
- GEX
- State of War
stb

Mettől meddig volt meg? (kb):
2007 től kb egészen 2012 ig

Akkori ára? (kb)
Ha jól emlékszem 15.000 volt

Valami hasonló vázlat alapján írjátok meg ti is ha szeretnétek, hogy "Kinek, mi volt a legelső gépe?"

Topik indító: Krissz
Hozzászólások: 5
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
Kb. 1988 commodore 64, mivel arra volt a legtöbb játék.Nem emlékszem hol is volt az M1 áruház ,de szerintem Tatabányán , még ott vettük flopyval együtt Apukámmal.Előtte csak quartzjátékaim voltak a 80-as évek elején.
0
0
0
0
Hunork avatar
1. Videoton TV Computer (jobb volt, mint C64), beépített joystick-al. 😀 Basic nyelvet ekkor tanultam, csajokat ámítottam a grafikus (villódzó, színváltó, mozgó) Szeretlek XX szöveggel. 😀
2. PC fronton meg 386DX40, 5,25" Floppy meghajtóval, 20MB merevlemezzel, Axion besárgult monitorral, Win 3.1 és DOS 6.22 Operációs rendszerrel. Utóbbi könyvét megvettem, megtanultam, és vígan írtam batch fájlokat. Régi szép idők...
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Van már egy ilyen topik ha jól tudom.
Legelső gép otthon ha jól emlékszem egy 486SX volt (vagy 386, 5 évesen nem néztem mi van benne) 2*4MB EDO ram, valamint 170MB-s Quantum HDD. Integrálva volt az ATA vezérlő a lapra. Az azért nem volt gyakori akkoriban. Amúgy valami Compaq volt, de egyszerűen nem találom mai napig a pontos típust. (De megeshet, hogy egy klón)

A legelső saját egy 120Mhz-s Pentium volt, Acorp lappal, 2*8MB EDO rammal, S3 Trio videokártyával, valamint a kötelező 320mb-s Seagate merevlemez és 20X-es (Talán Hitachi) CD olvasó.

A legelső amit én építettem (Büszke is vagyok rá 😆😉 egy 200as Pentium volt 32MB SDR rammal, Acrop 5VX32 alaplappal, 2MB-s Ati Mach 64 videokártyával, 4GB-s Maxtor HDD-vel, 52X-es Creative CD olvasóval. ESS SoundBlaster 1869 kártyával. A gépházat egyik haverom tyúkóljából mentettem ki
Spoiler!
Slussz poén, hogy ez 2008 elején volt 😊
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Én 16-17 évesen vettem meg az első számítógépemet még a jó öreg Skálakópban egy Enterprise 128 ami 4 MHz-es CPU és sztereo hangkártyával rendelkezett a Commodore 64-el szemben ami 1 MHZ-es CPU és mono hangkártyával volt szerelve. 😀

Ja és ha emlékeim nem csalnak.akkor 1989-ben 24.000-ret kellett lecsengetni érte egy B 50 Simson olcsóbb volt. Csak összehasonlítás képpen hogy akkor mi mennyibe került.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció