Alder Lake (Asztali PC)
| Processzor: | Intel Core i5-12400F + Thermalright Peerless Assassin 120 SE |
| Memória: | 32GB G.Skill Ripjaws V DDR4 |
| Videókártya: | GIGABYTE GeForce RTX 3070 GAMING OC V2 |
| Op. rendszer: | Arch Linux x86_64 |
| Alaplap: | GIGABYTE H610M S2H DDR4 |
| Tároló eszköz: | Crucial 1TB NVMe + Apacer 120GB SSD + Seagate 1TB SSHD + Toshiba 1TB HDD |
| Ház: | Montech Air 100 Lite |
| Tápegység: | Seasonic B12 BC-750 |
| Monitor: | LG 34UM69G-B + Samsung UE32J4000AW |
| Billentyűzet: | White Shark Shinobi 2 |
| Egér: | Razer DeathAdder V2 |
| Egyebek: | Audo-Technika ATH-M50x Superlux E205U Arctic P12 & P14 TP-Link TAPO L900 5m TP-Link Archer AX53 |
| Változás napló: | i3-12100F -> i5-12400F - 2025.10.28 RTX 3060 -> RTX 3070 - 2025.11.28 Windows 11 -> Linux - 2026.01.03 Samsung SyncMaster BX2240W -> Samsung UE32J4000AW - 2026.05.24 |
| Frissítve: 2026. 06. 21. | |
Hozzászólások: 20
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

















kicsit elszaladt már felette az idő, de amire nekem kell arra még most is bőven elég
nameg nem is játszok semmi AAA játékkal, úgy meg főleg elég :D
Látom új profilt csináltál a gépnek!
Frieren 2 évad 3 rész elérhető. :3
Megvárom míg kijön az egész évad aztán megnézem egyben :D
😂😂😂🤣🤣🤣🤣
[LINK]
[LINK]
[LINK]
Cyberpunk pl kb ugyanúgy megy mint windowson
Winyót meg SATA SSD-t is visszaraktam :D
Régen max debian vagy forkjaival lehet nyomulni, de még ott vállalhatatlan volt FPS szinten egy Windowshoz képest. Még a nativ openGL játékok sem!
Fedora meg jó cucc, azt szeretem, nem a semmiért az van felrakva :D
Depl a Nobara meg a Bazzite is Fedora fork, egyedül a SteamOS ami Arch és gaming orientált esetleg CachyOS
[LINK]
Mechanikai hibásodás várható nála!
HDD Sentiel szerint 100/100.
Visszanéztem 2015 februárjában vettem. Azóta velem volt. Sok-sok terra nCore, játék és minden más volt már rajta. Sőt rendszer is volt! win7-8-10, macos, linuxok minden…
16 ezer volt akkoriban szállítással.
Amin viszont ledobtam a láncot, hogy én azzal számoltam majd 10K-ért veszek 2TB-osat újonnan.
Aha… 30K a legalja 1TB. Mi a fene? Mikor lettek ezek ilyen drágák?
kis méretű HDD ket nemtom menynire gyártanak manapság mert szerverekbe is 8-10TB van általában :D
de ja 11 év alatt nem lehetetlen h elhal egy HDD
de 35 ért már 2TB is van, szal meg se éri az 1TB semmi képp xD
Remelem az új is elmegy vagy 10 évet.
Én most leallok a fejlesztéssel egy időre. Max egy VR sisakot veszek, de mást nem, mert nem is éri meg, meg kocsit is venni akarok.
De ezzel el lehet lenni. Support is lesz jó sokáig, mert nem lesz új gen gpu 2028-ig. 😁
de ja 2560x1080 ban énis elvagyok ezzel, 3440x1440 viszont problémás lenne :D