Kik a rendszergazdák? Mit érdemes tudni a munkájukról?
Most leleplezzük, hogy miből is áll a munkájuk, és mit takar a rendszergazdai szolgáltatás.
Kik a rendszergazdák?
A rendszergazdák magas szintű informatikai ismeretekkel rendelkező szakemberek. Elsődleges feladatuk az informatikai rendszerek üzemeltetése, karbantartása, biztonságos működtetése.
A legfontosabb feladataik:
● ügyféligények feltérképezése,
● irányelvek meghatározása,
● biztonsági mentések elvégzése,
● spamek szűrése,
● adatvédelmi feladatok,
● felhasználók hozzáadása,
● jelszókezelés,
● technikai support, hibaelhárítás
Miért fontos a rendszergazda szolgáltatás a hétköznapi életben?
Nézzünk pár példát:
-Vasárnap délután online rendelnénk valamit. Ez egy szokványos dolog, nem? Nos nem! A rendszergazdák állnak azok mögött a folyamatok mögött, amik lehetővé teszik, hogy ez a tevékenység végbemehessen. Ha nem lennének, akkor ez sem létezne.
-Aztán itt vannak a netes térképek, amik sok szuper funkcióval bírnak, és rengeteg mindenhez használjuk őket. Bizony ezek mögött is a rendszergazdák állnak, akik ha nem csinálnák mindazt, amit nap mint nap tesznek, akkor ezek sem lennének.
Miért fontos, hogy minden cégnek legyen rendszergazdája?
A 21. században megkerülhetetlen követelmény, hogy a cégek biztos alapokon nyugodjanak, megbízhatóan működjenek, ne legyen zavar a munkavégzésben, a szolgáltatások nyújtásában. Ezt pedig csak a rendszergazdák tudják megteremteni.
Ez a nagy kép, de sok olyan kisebb dolog is felmerül egy vállalkozás mindennapjaiban, ami egy nagy tudású IT szakemberért kiált.
Erre is mutatunk pár példát:
Leáll a nyomtató, valaki elfelejt egy jelszót vagy éppen kizárja magát a fiókjából, esetleg új munkavállaló érkezik, akinek felhasználói fiókra, hozzáférésekre van szüksége. Ezekben az esetekben mindig a rendszergazda jár el, ő intézi el, hogy minden rendben menjen, az esetleges hibák meg legyenek oldva.