Bemutatkozott a Metro 2039

Szerző: xoki | 2026. April 25. | hír | 9 hozzászólás

A 4A Games hivatalosan is leleplezte a Metro széria következő fővonalbeli részét, a Metro 2039-et, amely a jelenlegi tervek alapján az év végén érkezik PC-re, PS5-re és Xbox Series X/S-re.

A Metro 2039-ben ismételten az alaposan kidolgozott, történetvezérelte kampányra helyezték a hangsúlyt. A játékosok egy új karakter, a The Stranger bőrébe bújhatnak, aki kénytelen visszatérni a Metro alagutakba, és szembenéznie azokkal a borzalmakkal, amelyeket már rég maga mögött akart hagyni.

A Metro 2039-ben a földalatti frakciók egyetlen szövetségbe tömörülnek. Ez a Novoreich, melynek élén egy új Führer, Hunter áll. A Führer megváltást és új életet ígér az embereknek a felszínen, azonban a közösségek továbbra is a Metro mélyén rekedtek, elárasztva propagandával és dezinformációval.

A The Stranger szerepében a játékosoknak a földalatti alagutakban mutánsokkal és emberi ellenségekkel egyaránt szembe kell nézniük. Az új főszereplő teljes szinkront kap, mivel a 4A Games nagyobb hangsúlyt akar fektetni a játékélményre és a történetmesélésre.

Metro 2039
Metro 2039
Metro 2039
Megjelenés: 2026. Q4 (PC)
Műfaj: Akció, FPS
Fejlesztő: 4A Games
Hozzászólások: 9
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
cabus26 avatar
Na majd ehhez a játékhoz két RTX 5090 se lesz elég,annyira hót trágya optimalizálása lesz.
0
0
1
0
💬 8
laca87 avatar
@cabus26: Saját motorral dolgoznak, nem ezzel a trágya unreal engine-nel.
1
0
0
0
cabus26 avatar
@laca87: Na az is trágya v a fejlesztők nem tudják használni.Pl a Robocop v a Metal Eden alatt viszonylag jól működött.Az utóbbi esetén olyan 70-80 FPS volt 4K natívan.
És ahogy látom mindegy,hogy open world v basic shooter alatt használják.
De majd a Metro alatt is megoldja a DLSS meg a 6* FG az optimalizálást.
ja meg lehet lesz már alatta DLSS5.
0
0
0
0
dathlord93 avatar
@cabus26: Saját motorjuk van, ami az eddigi összes Metro alatt futott. :D
0
0
0
0
santakigyo avatar
@cabus26: Sose volt csúcs gépem, max középkategória, de nem emlékszem, hogy gond lett volna bármely metro játékkal.
Igaz nem fullon, meg nem is 4K-ba de gond nélkül vittem végig őket.
Engem jobban zavar, hogy kb megint kapunk egy fps lövöldét ahol az npc-k full buták lesznek csőlátással. Valahogy ezt bő 20 alatt se sikerült senkinek kinőni.
1
0
0
0
cabus26 avatar
@santakigyo: Nekem nem a játékmenettel volt bajom sosem.
Anno egy GTX 1080-al rendelkeztem és 1080P ultrán voltak szituk,ahol nem volt meg a 60 FPS,sőt inkább a 30 közeli volt.Aztán a 2013-as nem volt vészes,de a 2010-es emlékszem,hogy egy GTX 470-el is 20 FPS-t produkált. És igen,max grafikára gondolok,az utóbbi esetén RT-t nem használtam.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@cabus26: Gtx 1070el vittem először végig az összes részt
2560x1440p-ben a 2033 a last light simán futott 60fps-el
Az exodusban pedig ki kellett kapcsolni a fű árnyékokat és az is ment 60fps-el 1440p-ben
Szóval azért nem voltak azok a játékok olyan rosszul optimalizálva
Az eredeti 2033-ban pedig kB 2-3 olyan hely van ahol olyan a bevilágitás lezuhan az fps
Itt maximum 2-3 másodperces szakaszrol beszélünk az egész játékban
Az egyik mikor először jutunk a felszínre burbonnal és az épület leszakadt tetőjén keresztül nézünk a napba
A másik mikor a gyerekkel a nyakunkba nézünk ki az alagútból a felszínre
Harmadik talán mikor a fronton haladunk át

Szóval ha akarunk még oda se kell nézni
Tudom mert szó szerint vagy 10x végig vittem az összes részt
0
0
0
0
cabus26 avatar
@MC MaRcI: Mondjuk én az összest megjelenés környékén vittem végig az alapverziót,az akkori hardverrel,amivel rendelkeztem.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
@cabus26: Hát ha már erről van szó akk 8600gt-vel dx10-ben simán tudtam játszani a 2033-al
4850-el pedig már 1600x900ban is elfutott magas beállításokkal
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció