Amd Socket-ek

Szerző: Szamp, 2009. October 02., téma
Fórum » Asztali PC
Meylik socket-be milyen proci való?
AM2,Am2+,AM3

Konkrétan:
Egy Athlon II x2 250 es proci ami am3 -mas az passzol e am2+ vagy am2 socket-ba??
Hozzáértök válaszát várom.

Elöre is köszönöm!
Hozzászólások: 70
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Lizard avatar
mosomedve írta:
Én kinéztem egy gigabyte UD3P alaplapot ami am3 as foglalatú, ezt írja, hogy "Támogatott processzorok: AMD Phenom II X4 processor/ AMD Phenom II X3 processor ". Ez azt jelenti, hogy am3 on belül is csak ezeket támogatja vagy azér belemegy pl egy AthlonII X4 620 as is ? Jah és még 1 kérdés, hogy a memória milyen összefüggésben kell álljon (ha kell) a procival, és mely tulajdonságait nézzem?


ha a gigabyte oldalán kikeresed a lapot akkor ott lesz egy olyan hogy cpu support list, ott megtalálod hogy pontosan miylen cpu-kat támogat a lap!
0
0
0
0
mosomedve avatar
Én kinéztem egy gigabyte UD3P alaplapot ami am3 as foglalatú, ezt írja, hogy "Támogatott processzorok: AMD Phenom II X4 processor/ AMD Phenom II X3 processor ". Ez azt jelenti, hogy am3 on belül is csak ezeket támogatja vagy azér belemegy pl egy AthlonII X4 620 as is ? Jah és még 1 kérdés, hogy a memória milyen összefüggésben kell álljon (ha kell) a procival, és mely tulajdonságait nézzem?
0
0
0
0
thug85 avatar
Slimdave írta:
Nemtom amúgy mér van mindenki belebuzulva az AMD-be amikor az Intelek mérfölddel jobbak és nem azért, mert nekem az van, volt AMD-m is.

Nincs mindenki "belebuzulva" az AMD-be!
Az Intel kategóriáján belül erősebb, de ár teljesítmény arányában jobb az AMD.
Vitatkozz ha akarsz, de így van.
Részemről én nem ragaszkodom egyik gyártóhoz sem, de az utolsó 3 gépem AMD-s volt, és nem azért mert azt jobban szeretem, hanem mert abból a pénzből amit ráköltöttem, Intelből gyengébbet lehetett volna összerakni.
Így hiába jobb mérföldekkel az Intel!
0
0
0
0
Slimdave avatar
Nemtom amúgy mér van mindenki belebuzulva az AMD-be amikor az Intelek mérfölddel jobbak és nem azért, mert nekem az van, volt AMD-m is.
0
0
0
0
roberto888 avatar
Beleillik, de mivel az AM2, AM2+-os prociknak nincs DDR3-as memóriavezérlőjük, ezért azokat nem lehet AM3-as lapba tenni!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
azért illik bele az összes AM2, AM2+ és AM3-mas proci az AM2, AM2+ és AM3-mas socketekbe, mert a pinek száma 940!!!!!!!!!!!!!!
0
0
0
0
roberto888 avatar
Minden AM2,AM2+ Socktbe belemegy minden AM processzor! Ennyi! Csak BIOS Update kell AM2-nek, ill. AM2+-nak az AM3-hoz, valamint, ha AM2-ben, vagy AM2+-ban futtatunk AM3-as procit, akkor annak a busz sebessége visszaesik HT3.0(5200MT/s)-ról HT1.0(2000MT/s)-ra, de az órajele nem változik!

AM2--> AM2+,AM3
AM2+-->AM2,AM3
AM3-->AM3
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Szamp írta:
Valaki tudja hogy hol és hogyan kell átirni xp ben hogy az sp2 -öt sp3nak lássa?


Mér akarod átirni???..Instaláld fel, nem? 😆
0
0
0
0
Szamp avatar
Valaki tudja hogy hol és hogyan kell átirni xp ben hogy az sp2 -öt sp3nak lássa?
0
0
0
0
Szamp avatar
Hát ez nem jó hir.
...............................
Látom meg az elsö autód. 😀
Elsö autónak nagyon jó bárcsak nekem lenne olyan.
Testvéremnek van e36-ja csak neki 328i ben!
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Annyival hogy a HT nem 5200 MT/s-lessz hanem csak 2000!!!!..ja és nem biztos hogy felisismeri a lapod, BIOS akt. után is!!!!
0
0
0
0
Szamp avatar
😀 Tudok én is angolul.
És ez igaz lehet?
Sztem igaz.
És mivel lesz gyengébb egy am3 mas proci ha am2be rakom bele. Azon kivül hogy ddr3 ram helyett ddr2 lesz.
0
0
0
0
Flash avatar
Szamp írta:
Ezt olvastam a wikin.

Socket AM3 processors may be able to run on Socket AM2 and AM2+ motherboards, but not vice-versa. AM3 processors will have a new memory controller supporting both DDR2 and DDR3 SDRAM, allowing backwards compatibility with AM2 and AM2+ motherboards. Since AM2 processors lack the new memory controller, they will not work on AM3 motherboards.


Ezek szerint az AM3-as proci elmegy AM2, és AM2+ lapokban is, de az AM2 proci nem megy AM3-as lapban, mivel nincs benne DDR3 memóriavezérlő.
0
0
0
0
tomi0893 avatar
Fu hát én ezekhez nem értek 😆
0
0
0
0
Lizard avatar
gyenesmartin írta:
az am3-as lapba belemegy az am2 am2+ és az am3-as
az am2+os lapba is az összes de az am3-as bios frissítéssel.
az am2-esbe meg már csak am2-es.


ezt én is így tudom, kivéve h am2-be belemegy az am2+ is
0
0
0
0
Szamp avatar
Ezt olvastam a wikin.

Socket AM3 processors may be able to run on Socket AM2 and AM2+ motherboards, but not vice-versa. AM3 processors will have a new memory controller supporting both DDR2 and DDR3 SDRAM, allowing backwards compatibility with AM2 and AM2+ motherboards. Since AM2 processors lack the new memory controller, they will not work on AM3 motherboards.

0
0
0
0
Szamp avatar
Ezt én is igy tudtam de most ilyet halllottam:

Socketam2----am2,am2+
socketam2+---am2,am2+,am3
socketam3---am3

Nem tudom ennek van e valami köze az igazsághoz!
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
az am3-as lapba belemegy az am2 am2+ és az am3-as
az am2+os lapba is az összes de az am3-as bios frissítéssel.
az am2-esbe meg már csak am2-es.
0
0
0
0
Szamp avatar
Meylik socket-be milyen proci való?
AM2,Am2+,AM3

Konkrétan:
Egy Athlon II x2 250 es proci ami am3 -mas az passzol e am2+ vagy am2 socket-ba??
Hozzáértök válaszát várom.

Elöre is köszönöm!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció