FPS Dropok

Szerző: Final, 2021. February 14., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok!

A konfigom:
Intel Core I5 3570 3.4GHz
Kingston HyperX 2x4GB
GeForce GT 640 2GB
KOLINK CHS-450 450W

A problémám: Már 1,5 éve kezdődött olyan problémám, hogy nagyobb játékoknál(igen nem a legjobb a konfigom, de meglepő módon low grafikán vitte 1920x1080 -ban 30-40-50FPS -sel) GTA5/Online, Rainbow Six: Siege FPS dropjaim voltak. Kis idő múlva játszhatatlan lett mind a két játék. Nem tulajdonítottam neki nagyobb figyelmet, de egy windows újratelepítést csináltam azért, de nem járt sikerrel, ezért inkább hagytam már úgyis untam ezeket, és más hasonló gépigényű játék nem vonzott. Viszont fél éve volt, hogy letöltöttem steamről az Euro Truck Simulator 2 -őt, magas grafikán játszhatatlan volt az egész játék (10-20FPS max), pedig régen full grafikán ment FPS drop mentesen ez a nem valami nagy gépigényű játék. Hagytam az egészet inkább szintén, lusta voltam megkeresni a probléma forrását, és kijavítani. Viszont pár hete kezdődött, hogy a LOL igen a League of Legends full grafikán maximum 60 FPS -sel megy, és alkalmanként ledroppol akár 15 -re is.
A biztonság kedvéért kitakarítottam a gépet, nagyon sok porcica kijött belőle, videókártya drivert frissítettem, kicsit (nem sokat)húztam a kártyán de ez sem segített sajnos...
Van, hogy igazából a chrome szakad, ha írnak facebook -on inkább telefonon írok vissza, mert már az is használhatatlan szinte. Túlmelegedés nincs, a videókártyám lol közben (csak ez az egy játékom maradt már ami még elmegy szinte) 40 fokon van stabilan. Azt sem tudom, hogy elsődlegesen szoftveres vagy hardveres problémám van, pedig nem volt mindig ilyen(tisztában vagyok vele, hogy a videókártyám öreg már, de kinőttem a gamer korszakom és csak a lol az egyetlen játék amivel játszani szeretnék-kikapcsolódásképp amikor időm engedi-, és gáz, hogy még ezzel sem tudok szinte, pedig beakadt a 120fps valamikor még, de már a közelében sincs.. :/
Előre is köszönöm szépen a segítséget, aki tud, hogy hol keressem a probléma forrását!
Hozzászólások: 1
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Andor1997 avatar
Először megnézném a meghajtókat, hogy minden rendben van-e, utána kábeleket megigazítani egyúttal, ha ez nem, akkor ram ellenözés, ezen felül gondolkodtam még azon, hogy akár a tápellátás is ingadozhat, de szerintem az nem....ha ezek sem, akkor lehet valami komolyabb.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció