RGB

Szerző: Puffin, 2021. February 01., téma
Fórum » Asztali PC
Minden ami világít jöhet ide. Tapasztalat, ajánlások, képek, hírek. Fps növelő színkombinációk... XD
Hozzászólások: 33
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
wiza avatar
Sziasztok tudna nekem valaki egy olyan RGB progit mondani ami univerzális? Ami márkafüggetlen támogat minden RGB eszközt ,az sem baj ha fizetős. Rákeresni én is rátudok tapasztalatok érdekelnének. Kösz
0
0
0
0
💬 11
Pokman avatar
@wiza: Microsoftnak lesz majd a Windows 11 és 10-ben nemsokára, de én olyanról nem tudom jelenleg ami mindent magába foglalna. Ha egyszerre akarsz kezelni mindent akkor venned kell egy HUB-ot és arra rákötni mindent
0
0
0
0
wiza avatar
@Pokman: Már van egy 9 férőhelyes hub ,de amit írsz a widowsról az jól hangzik. Kösz az infot.
0
0
0
0
Pokman avatar
@wiza: Akkor a hubra rákötöd ami kell, azt az alaplapodra kötöd és a legegyszerűbb ha az alaplapodnak az rgb kontroller programját használod.
0
0
0
0
wiza avatar
@Pokman: Az MSI Center egy rakás sz@r azért keresek pont más megoldást. Tény a vga kívül mindegyiket kezeli de úgy működik meg úgy is néz ki mintha egy 5 éves gyerek csinálta volna. Hiba volt tőlem még egyszer MSI alaplapot venni többet nem teszem.
0
0
0
0
Puffin avatar
@wiza: OpenRGB-t szoktam látni, hogy többen ajánlják.
0
0
0
0
wiza avatar
@Puffin: Na nézd csak megoldható az RGB minden egyes kezelése egy programon belül "Armoury Crate" program ami az Asus terméke. Egy feltétele van Asus alaplap+asus videókártya+windows11 kombó. Ezzel az összeállítással nem csak a gépház minden egyes elemét ,de még a bilentyűzet,egér fejhalgató RGBje is szabályozható egy programon belül +Aura desktop hátérképek zseniális! Lecseréltem az Msi alaplapomat Asusra ,hát nem bántam meg. Arcul csapott a valóság az Asus mennyivel előbbre jár a termékei program támogatásában. Kösz a segítséget!Ki próbáltam azt is amit ajánlottál pont a napokban kapott egy nagy frissítést további 800 terméktámogatást ,de így értelmét vesztette egy külsős program.
1
0
0
0
Pokman avatar
@wiza: Hát ha mindened Asus akkor igen, az armoury nagyon jó megoldás. Egeremet lecseréltem szóval ahhoz már nem jó, de minden másom Asus TUF, szóval eléggé megkönnyíti a dolgokat. Amúgy win10-esen is használható. És nem csak RGB-re jó, összesíti a drivereket amiket egy gombnyomással tudsz frissíteni és az Asus termékek (billentyűzet, fejhallgató, monitor IS, stb.) minden beállítása is ott van.
1
0
0
0
wiza avatar
@Pokman: Hát igen nagyon profik ezen tapasztalatok után már nem kérdés ,hogy Asus cuccokat fogom keresni még ,ha drágább is.
1
0
0
0
Puffin avatar
@wiza: Hát előtte Tuf lapom volt, de szerintem az Armoury egy kalap s*ar. 😆 Az Aura desktop meg hosszabb távon nagyon idegesítő volt számomra. Na de kinek mi.
Mondjuk az MSI sem nagy eresztés, de nekem egy ARGB port + SSD + RAM színek állításához elég. A ventik meg úgyis a Lian Li szoftverén keresztül mennek.
1
0
0
0
wiza avatar
@Puffin: Lian Li Na az egy nagyon jó cuccok meg az áruk is ,de gondolom a minőség mindet kárpótol.
0
0
0
0
Pokman avatar
@Puffin: Sokat javult az Armoury, mostmár egyre többen mondják, a gépen semmi panaszom rá így 1 év után sem
0
0
0
0
Matthew1994 avatar
Sziasztok,

Esetleg aki jártasabb a Corsair iCUE szoftverében tudja, hogy valahogy meg lehet-e oldani a Dominator Platinum ramokon, hogy olyan activity indicator módon világítsanak a ledek mint a régi XMS Pron?
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
Nálunk már a vízcsap is rgb-s. 😜
https://kepkuldes.com/images/f17a7d9831d0b9951ed30fb1ba9b4146.jpghttps://kepkuldes.com/images/e97dd3331ca9a30e7f90341780957313.jpghttps://kepkuldes.com/images/2c3ce1a402b8f24dbdd4d0fe8c982713.jpg
0
0
0
0
💬 4
Scorn Face avatar
@zsiroslangos: Esetleg sötétben is tudnál képet készíteni?
Úgy nagyon jól látható lenne, hogyan világítja meg a vizet a választott színű fény.
0
0
0
0
zsolo avatar
@zsiroslangos: Ahh, úgy lenne az igazi ha a víz is színes lenne!
0
0
0
0
no avatar
@zsiroslangos: Én a zuhanykabinba keresek a jelenlegi natúr LED-es világítás helyére valami RGB variánst 😜
0
0
0
0
zsiroslangos avatar
@LordSzalko: Aliexpressen csak azt nem találsz ami nem létezik. 😃
0
0
0
0
Scorn Face avatar
Nos azt kell hogy mondjam a Phanteks Halos Lux Digital RGB Fan Frames nagyon jó dolog.
Extravagáns, egyedi külsőt kölcsönöz a gépnek.
Nekem eddig csak kettő volt, de tegnap kinyílt a Démon mindent látó harmadik szeme is. 😆
Elképesztő 😃

Szóval csak ajánlani tudom...
0
0
0
0
Puffin avatar
Na megjöttek a 90fokos dugók az USB-hez meg az alaplaphoz. 😃
Kicsit normálisabban néz ki. 😆
https://i.imgur.com/wQLmfga.jpg
0
0
0
0
💬 1
Warlordcommander avatar
@Puffin: Pofás lett, én meg múlthéten beszereltem a videókártya tartót, így már nem zavarja a szemem a tápkábele 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
Nem is tudom hogy tudtunk eddig enélkül élni:
[LINK]
0
0
0
0
💬 10
Scorn Face avatar
@Puffin: Érdekes alkotás (összekötve őket impozáns effekteket lehet kihozni)...
Felteszed a gépház tetejére, és kész is van a helyzetjelző 😆
0
0
0
0
Puffin avatar
@Scorn Face: 30ezerért... 😎
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Puffin: Lesz aki beszerzi majd, de nem fognak tolongani érte.
0
0
0
0
no avatar
@Scorn Face: Rétegtermék, mint az összes RGB-s kiegészítő. Egyébként alapvetően látványos és egyben állványként is jól mutat. Elég jól testreszabható és nincs is gagyi hatása, szóval teljesen korrekt.
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Puffin: Amíg nem rgb-s wc, addig köszi de nem érdekel 😀
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Warlordcommander: [LINK]
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Scorn Face: Köszönöm szépen, egész életemben erre vágytam, örök hála 😀
0
0
0
0
Scorn Face avatar
@Warlordcommander: Tudtam én 😉
0
0
0
0
Warlordcommander avatar
@Puffin: Én ezt találtam most: https://www.konzolvilag.hu/pc/deepcool-videokartya-tarto-gh-01-a-rgb-fekete-rgb-allithato-magassag-max-terhelhetoseg-5-kg
Lehet szerzek is egyet a gépbe, későbbiekben egy nagyobb videókártyához jó lesz 😀
0
0
0
0
Puffin avatar
@Warlordcommander: Ali-n sokkal pofásabbakat lehet kapni. 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció