Új gép, folyamatos restart.

Szerző: blacksheep407, 2019. August 16., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, mert már mindent próbáltam.

Adott egy teljesen új alkatrészekből álló gép:

• Ryzen 1200 proci

• Rx 470 4gb videokártya

• 500GB merevlemez

• 256GB SSD

• 8GB 2666Mhz kingston hyperx RAM

• 600W cooler master elite v3 tápegység

• Asrock a320M alaplap

A probléma az, hogy nagyobb igényű játékoknál, pl. Battlefield 4,5, GTA V, stb.. a gép 10-15 perc után kikapcsol. Nem melegszik túl, HWMonitorral mindig figyelem. A processzor 50-55 fok korül mozog, a videokártya 60 fölé sose megy. A videokártyára már raktam régebbi drivert, azzal is ugyanúgy kikapcsol. Valakinek valami ötlet?
Hozzászólások: 8
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
És ehhez minek kellett új témát nyitni megint? Bőven elfért volna itt: https://gepigeny.hu/forum/viewthread.php?thread…ead_id=416
0
0
0
0
💬 2
no avatar
@Puffin: ÉN kérek elnézést, amiért nyitottam egy új témát.
0
0
0
0
PoPet avatar
@blacksheep407: Iagaza van Puffinnak, teljesen felesleges ilyenek miatt topicot nyitni, mikor ez egy szimpla kérdés, aminek már van réges rég helye az oldalon.
0
0
0
0
PoPet avatar
Lehet memória probléma is, mert az alaplap QVL-jén nincs rajta az adott modul, és az 1. generációs ryzen nagyon érzékeny a RAM-okra.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
Nem tudom milyen videokártyád van, de ellenőrizném a 6/8 pin külső tápcsatlakozóját, hogy rendesen csatlakozik-e. Előfordulhat, hogy nincs rendesen bedugva, nagyobb és folyamatos terhelésnél vészleállítást csinál, mielőtt gond támadna neki. Rakd bátran vissza a frisebb drivert. A többi kábelt is ellenőrizheted természetesen, de csak kikapcsolt és kihúzott állapotban, miután legalább 15 mp-ig nyomtad a bekapcsológombot. Amit még tudsz tenni, hogy a grafikából lejjebb veszel. Ha ezután is fenáll a hiba, előfordulhat, hogy a táp nem képes leadni az adott teljesítményt. Ilyenkor jobban jársz, hogyha felveszed a kapcsolatot azzal a céggel, ahol vásároltad a gépet.
0
0
0
0
💬 3
no avatar
@MentaStrike: Kölcsönbe kaptam most egy GTX 1050 Ti-t tesztelni, és ezzel még eddig egyszer sem kapcsolt ki a gép. Igaz, hogy ennek a kártyának nem is kell 6 pines tápcsatlakozó.
0
0
0
0
MentaStrike avatar
@blacksheep407: Akkor előfordulhat, hogy kicsit játszanod kell az RX 470 órájával és a voltot kicsit feljebb rakni. Azért is kirakhat, ha nem tud elég feszültséget felvenni a teljesítményhez
0
0
0
0
no avatar
@MentaStrike: Haver gépébe is beraktuk az rx-et, neki 650-es tápja van, de ugyanazt csinálja, olvastam fórumokat, sokan írják, hogy driver probléma
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció