Hűtő vásárlás kérdés

Szerző: SaleN95, 2019. July 22., téma
Fórum » Asztali PC
Sziasztok! :)

CPU hűtő és gépház vásárlás előtt állok, de nem igazán vagyok otthon a témában. Összesen max 35k-t szánnék rá.

A CPU-m egy i7-4790 (nem a K verzió), Jelenleg az előző procimhoz kapott hűtő hűtené (i5-4460) szóval a gyári CPU hűtő de új pasztázás után is alapvetőleg 45-50fok körül van, Játék és-vagy Stream esetén van hogy felmegy 88 fok köré is amit túlzásnak érzek. Ezért döntöttem egy új gépház és egy új hűtő vétele mellett.

Az alaplapom egy Asrock B85m Pro4. Memóriából van egy 8GB-os DDR3-as HyperX ( [url]www.mysoft.hu/details.aspx?pn=HX318C10FB%2F8&utm_source=100[/url] ) és egy majdnem ugyan ilyen csak 4GB-os ( [url]www.mysoft.hu/details.aspx?pn=HX318C9SR%2F4&utm_source=100[/url] )

A gépházam most nem tudom milyen őszintén, de kb 10 éves és talán 1 irodából kukázták ki anno. Szóval nem 1 csúcstechnika

Hűtő terén őket néztem ki magamnak: ŐT (csak mert olvastam róla jó dolgokat és a márka név is ismerős): [ [url]www.mysoft.hu/details.aspx?pn=RR-212E-16PK-R1&utm_source=100[/url] ] és ŐT (őt pedig ajánlották nekem többen is de én alapvetően nem ismerem ezt a márkát): [ www.mysoft.hu/details.aspx?pn=BK009&utm_source=100 ]

Ők kb egy árkategóriában vannak, de kb 2x-es áron ezt ajánlgatták nekem nagyon az informatikus ismerősök: [ www.mysoft.hu/details.aspx?pn=BK021&utm_source=100 ]

Kérdésem az volna hogy ebben az árkategóriában (beleszámolva hogy kb 10-15 körül lesz egy gépház is) ezek közül (vagy éppen nem ezek közül) melyiket tudnátok nekem ajánlani? :) (És miért?)

Válaszokat előre is köszönöm! :)
Hozzászólások: 6
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
Szasztok! Igaz hirdetem a jelenlegi "játszós" vasat, de ha nem kel el, abban az esetben szeretném kicsit megtuningolni és gondolkoztam AIO játékvizen.
Milyen modelt/márkát érdemes választani?
A kritériumok között van a remek ár, érthető módon nem akarok túlsokat költeni rá. AM2 rendszerre menne a szerkezet, viszont a gyári lefogatókeretem törött, így inkább olyan modellt keresek, melyet nem a gyári kerethez kell rögzíteni, hanem eleve a 4 menetes furathoz kell rögzíteni. Mivel a gépház amúgy is projekt szintű, szabadon nyeszetülhető darab, így játszik a 2 és 3 ventis nagy radiátor is.
0
0
0
0
💬 4
no avatar
@SuperPuma: Milyen modelt/márkát érdemes választani?
Ha annyira olcsón akarod megúszni akkor ezek:
[list]Cooler Master MasterLiquid Lite 240
ID-COOLING FROSTFLOW+ 240 vagy Frostflow X 360
Enermax Liqmax III 240 RGB
ARCTIC Liquid Freezer II 240[/list]
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Más nem jön az egyedi blokk, búvárszivattyú, kiegyenlítőtartály és a 320CDI hűtő 😊
0
0
0
0
no avatar
@SuperPuma: Ennyi, ha már projekt szintű akkor legyen megoldva házilag 😜
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@LordSzalko: Elbontom a passatot és már lesz is minden. Jól szétcraftolom
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Segítség kezdő vagyok témába mehet ez is.Téma leírásba pedig ne a saját problémád add meg,hanem azt,hogy mi a téma lényege,de mivel ez egy egyéni kérdés így témát ennek nem szoktak létrehozni,hiszen itt te magadnak keresel válasz ,nem pedig egy általános témát hozol létre ,amit tovább lehet görgetni.Bár igazából ez a kérdés nyilván érdekelhet bárkit ,de a Segítség kezdő vagyok pont erre van.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció