Monitor Overclock.

Szerző: vyne, 2019. May 20., téma
Fórum » Periféria
Lattam ma egy videot, amivel a szaros kis 60hz es monitoromat fel tudtam rakni 75 hzre. Lehet menne tovabb is, de talan ez is eleg. Kis kulonbseg latszik is. :D

Ha valakit erdekelne:
Hozzászólások: 7
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
19ati93 avatar
Ja ezt én is próbáltam nem is olyan rég. Nekem van egy 60Hz-es monitor, de birizgálva 72 Hz-et is bírja gond nélkül, afölött már sötétség. 😃 Inkább amúgy visszaraktam 60Hz-re, most 12 +al olyan sokat nem nyer az ember. Inkább müködjön a monitor gond nélkül.
0
0
0
0
bybeni avatar
Ezt bármelyik monitorral ki lehet "tesztelni" hogy mennyit bír a panel benne... Nekem volt egy LG 25UM58P ami alapból 60Hz, 75Hz-ig lehetett húzni maximum. Legjobb ha olyan programot használsz ami tesztet is csinál mielőtt fixálva lenne a Hz! Nvidia Control Panel ahogy a videóban is látod, előbb tesztet csinál, folyamatosan emeli a Hz-eket a monitornak, ha nem bírja úgyis jelzí... Ha bírja akkot Sikeres teszt és mehet is... CRU azért sem a legjobb mert hirtelen kapja a monitor panele az emelt frekvenciát ami miatt a monitor vezérlője eldobja a monitorjelet és lehet csak sokadik próbálkozásra fog csak menni... Rengeteg monitor megfordult itt nálam ezért tudok erről beszélni. mielőtt tuningolni akarod, AIDA 64-el nézd meg a monitorod kijelző panel tipusát és keress rá... Régi gagyi Samsung FullHD monitor ami itt volt 60Hz helyett kiderült hogy megy 100Hz-et mert a panele ennyire volt gyárilag hitelesítve
0
0
0
0
💬 5
vyne avatar
@bybeni: Nvidia controll panelben csinaltam, azt tartottam a legjobb megoldasnak.
Amugy mar meg van az a 15hz +, nincs mit nezelodnom tovabb. 😃
Igazabol tesztelni akartam mennyit szamit a +hz es mivel comp. shooterekkel jatszom ezert ereztem is a valtozast.
Ezutan mar 144hz es monitor jon, szep lassan. 😀
0
0
0
0
_AsheXp avatar
@vyne: 60-ról a 144-re váltás nekem (meg mindenkinek) ilyen áll leesős volt, hihetelenül jó, most pedig 240-esem van és a 144-hez képest minimális a különbség
0
0
0
0
vyne avatar
@_AsheXp: El is tudom kepzelni. Nekem mar ez is durva valtozas a 60 hoz kepest. 😃
0
0
0
0
bybeni avatar
@vyne: 60-ról 75-re váltás is eléggé szembetűnő.
Pláne 34coll, 3440*1440 100Hz G-Sync-el játszom mert 100hz/100 fps-t kihajtok bármilyen játékkal de a váltás durván jó volt amikor megjött a monitor
0
0
0
0
no avatar
@_AsheXp: Én már 60Hz-re biztos nem mennék vissza 144Hz után, bár én így vagyok a 16:9-el is, szerintem baromi frusztráló.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció