Gépet újítanék az elkövetkezendő ~1 hónapban.

Szerző: Sniper99, 2018. October 17., téma
Fórum » Asztali PC
A jelenlegi gépem röviden:
AMD Phenom II X4 965 @3.6 GHz, gyári hűtővel
Sapphire R9 380 Nitro
8 GB DDR3 Kingston ram 1600 MHz
Kolink KL-850M 850W Bronze táp

Ezt szeretném lecserélni, erre
Cooler Master V1000 1000W Gold
Ryzen 5 2600 vagy Ryzen 7 2700
X470 gaming plus alaplap
16(vagy 32)gb DDR4 3200 Ripjaws ram
NZXT Kraken x52 vízhűtés
Sapphire R9 380 Nitro

A kérdésem CPU val kapcsolatban lenne, nem tudom eldönteni hogy melyik legyen. Főképp játékra kellene de későbbiekben lehet hogy stream, videóvágás és egyebekben is kipróbálnám magam. Sok helyen olvastam hogy ha OC-zni akarom akkor elég a nem X, viszont a nem X verziókban lehetnek bajok az áram felvétellel vagy fogyasztással (TDP) és "Throttling" keletkezhet. Megéri egy kicsivel többet költeni a 2700 ra, akár a 2700x re, vagy a 2600 esetleg 2600x elég játékokra és nincs akkora különbség a kettő között.
Tisztában vagyok azzal hogy a videókártyám kicsit kicsi vagy "elavult", de egyenlőre nem tervezek kártyát újítani.

Nem igazán vagyok toppon abban hogy milyen faktorokat kell nézni, mi miatt éri meg valami, annyi biztos hogy a jövőben ez az újítás után nem tervezek bele venni nagyon semmit, talán a 16gb ram ról fentebb váltani 32gb-re, de az is odébb lenne :)
Legyetek gyengédek ;9
A válaszokat köszönöm :)
Hozzászólások: 2
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Sniper99 avatar
Köszi, át tettem máshova ^^
0
0
0
0
Andor1997 avatar
Vagy egy gép fejlesztés nevű Topik,ezt oda kellett volna beírnod feleslegesen hoztad ezt létre.Amúgy valószínű ez a topik törlődni fog ne csodálkozz rajta!
UI: Hosszú távon eladnám a videókártyád és vennék Nvidia-t,az egészen biztos.Ha pedig lemennek az Inteles árak,akkor lehet inkább azzal próbálkoznék.Manapság minden Intellel van tesztelve ,valamit Nvidia kártyával,azzal a legoptimálisabb a teljesítmény.De a videókártyát minden féle képen lecserélném,kivéve ha úgy gondolod nyilván,hogy ez neked okés.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció