Mivel fejlesszem a gépemet?

Szerző: exabyte74, 2017. June 11., téma
Fórum » Asztali PC
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy melyik részét kéne fejlesszem a gépnek, a jövőbeli játékokra gondolva, most úgy Ultra-High-on játszok nagyjából mindennel, de jövőre is gondolnom kell. Gépem:
Processzor: Intel Core i5-2500k
Memória: 2x Kingston 4GB DDR3 1866MHz
Videókártya: SAPPHIRE Radeon HD 7950 Boost Lite 3GB GDDR5 384bit PCIe
Op. rendszer: Windows 8.1 64
Alaplap: Asus P8P67 Deluxe
Tároló eszköz: SSD: Kingston SSDNow UV400 120GB HDD: TOSHIBA DT01ACA100 1000GB Külső merevlemez: Seagate 500GB
Hangkártya: Külön csatlakoztatható, AsuPro-s Orion hoz járt.
Optikai meghajtó: Samsung SH-S223B
Ház: Cooler Master Elite Knight K350
Tápegység: Cooler Master B600 Ver2 600W
Monitor: Samsung S24E391HL
Billentyűzet: Hama uRage CyberBoard Premium
Egér: Hama uRage Reaper
Egyebek: Fejhallgató: Asus Orion Pro Külső hangkártyával
Hangfal: Trust Tytan 2.1
Kontroller: 2x Xbox 360 wired kontroller
Nyomtató: HP
Fülhallgató: Skullcandy JIB Sárga/Szürke
Processzor hűtő: Gammax S40

Másodszámú perifériák:
Egér: SPEEDLINK AKLYS
Billentyűzet : AULA Adjudication Expert
Fejhallgató: Hama uRage SoundZ (113736)
Használatban: 2015. 12. -
Hozzászólások: 14
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
dorina_122 avatar
Processzor: AMD Athlon II X2 250 (2.0 MB L2, Socket AM3)
Memória: 2048 MB DDR2 PC memória (DIMM RAM) (4 slot)
Videókártya: ATI Radeon HD 3200 (1 x DVI-D, 1 x D-SUB (15 pin))
Op. rendszer: Microsoft Windows 7 Home Premium (32 bit)
Alaplap: Acer Veriton M421G (RS780DV)
Tároló eszköz: 160 GB SATA HDD
Hangkártya: High Definition Audio (8 csatornás)
Optikai meghajtó: SATA DVD író (normál, fekete)
Ház: Álló (352x180x440), fekete
Tápegység: Delta 300 DPS-300AB-39 - 80 Plus - Watt-os ATX
Monitor: Lg
Billentyűzet: DELL
Egér: Trust sziasztok megéri fejleszteni ??
0
0
0
0
💬 1
bukta2 avatar
@dorina_122: Üdv, egyértelműen nem!
Ha mondasz egy keretet biztos hogy lesz aki összedob neked abba az árban amit szánnál rá egy jó kis gépet!
HunsanyiX et ajánlom,keresd meg a tagok között és írj rá privátban,majd ő segít neked kitalálni mi lenne a legjobb döntés.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! Az én kérdésem az lenne, hogy a tápegységem megfelelő e a konfigurációmhoz, és hogy le kell e cserélni, a megfelelőséget értem a márkájára, és a wattjára. Tápegységem: HKC SZ-400DR
CPU: Intel Core i5 2400 3.10 GHz
VGA: XFX Radeon HD 5750 512 MB
RAM: 4 GB Kingmax 1333 MHz
Alaplap: MSI Z77A-G41
Merevlemez: INTEL SSDSA2BW160G3H 160 GB
0
0
0
0
xymano avatar
Hello

Az lenne a kérdésem, hogy megérné a mostani lapomat procimat ramomat lecserélni egy
I5 7500
2x4 GB 2133 MHz RAM
Alaplapra nem emlékszem pontosan de nem a gagyibb lapok közül van és még valamilyen vìzhűtés van benne.
Hardveraprón láttam és gondoltam megkérdezem benne lenne e egy cserében.
0
0
0
0
wezz avatar
A fórum címének konkrét válasza: PÉNZZEL.
0
0
0
0
💬 1
Rockos avatar
@wezz: Kicseréltem az alaplapon az óraelemet aprópénzre, de azóta rosszul működik a gép. Szerintem csak azért, mert gyenge a forint.
0
0
0
0
ors11 avatar
Sziasztok!

Mivel pénz hiányába vagyok jelenleg, de a gépem is kezd elavult lenni így megkérdezem, hogy hogyan és mit tudnék fejleszteni rajta.
+1 kérdés, hogy hiába raktam újra fullba a windowst a gépen így is akad teamfightba a Leauge of legends-be, ami azért érdekes, mert nem egy nagy játék még az én gépemhez képest se. De mégis egy ideje hiába csinálok bármit is mégis akad, pedig régebb könnyedén maradt 200 fps körül, mostmeg 140ről droppol le 100 alá, de mégis laggol. (nincs net/ping probléma)
0
0
0
0
💬 2
Bronson avatar
@ors11: Hát...vga-t lehet jobbra cserélni, az érezhetően sokat dobna.
0
0
0
0
no avatar
@ors11: vagy nem tudom mi a helyzet a karbantartással, de lehet ki kéne pucolni
0
0
0
0
bukta2 avatar
most jönnek az új intel procik (köv héten) megvárom a teszteket,mivel úgyis alaplapot is kell cserélnem így megfordult a fejembe az AMD proci is... de így vakon szerintem maradok az intelnél, ez a kis G4560 is brutális amit tud,nagyon bevált...meg hát nem mostanában fogom lecserélni az RX580 at se,megtehetném de nincs értelme mert csak FHD ban játszok,arra pedig tökéletes.
A kérdésem hogy elég lenne e egy új i5 vagy a messzi messzi távoli jövőre gondolva hogy ne keljen pl 3 év múlva még procit cserélni vegyem az i7 et? (Bár sztem fölös mert i5 is 6 maggal tuti lesz,de ha hihetünk a kiszivárgott teszteknek akkor az i7 több fps-t hoz néhol az i5 nél, kérdés milyen VGA alatt tesztelték,de 3 év műlva már 3 gent fogunk ugrani addigra meg sztem mindegy hogy i7 vagy i5 mert azok úgyis jobbak lesznek,tehát lehet elég lenne egy i5 - is?

picit furcsán fogalmaztam de remélem érthető
0
0
0
0
cszolee79 avatar
Egy alaplapba passzoló legnagyobb i7-t bele lehet dugni. 8 thread érezhetően fürgébbé teszi a gépet (sok processznél, pl. 20-30 böngészőablak + 1-2 virtuális gép). i5-t eladod, i7-t megveszed, e öröm e bódottá.
https://ark.intel.com/products/61275/Intel-Core-i7-2700K-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz ez még most is elég jó cucc.

Hm esetleg még 2x4GB ramot lehet beledugni, vagy cserélni 2x8-ra.
0
0
0
0
Hunork avatar
Pont másutt értekeztem arról, hogy egy jó, erős régebbi i5 rendszer mindenre elég még most is.
Ha a jövőre nézel, akkor érdemes elgondolkodni egy teljes platform váltáson. Kaby Lake i5/i7 xxxK vagy Ryzen 1700X (ha van sok pénz, akkor 1800X) Tehát új alaplap, DDR4 memória, CPU, és egy erősebb, nagyobb memóriájú VGA. Itt kérdés, hogy merre az arra, azaz új AMD Vega, vagy RX 580, vagy egy GTX 1070 OC, vagy alap GTX 1080. Utóbbi kettő erősebb az RX-nél.
De ha nem sürget az idő és a pénz, akkor várhatsz még, főleg az árharc beállására CPU és majd a Vega érkezésével VGA fronton.
0
0
0
0
💬 2
bukta2 avatar
@Hunork: ez mind igaz amit írtál, de mire beálnak az árak addigra jön egy másik vga ahogyan azt mostanában szokták már félévente dobálják a piacra az újabbnál újabb hardvereket... felesleges várni,a jelenben élünk, nem a jövőben.De természetesen értem mire gondolsz csak sztem felesleges manapság várni. oké ha jövőhéten vagy hónapban jön a vega akkor értelemszerűen oké megvárhatja de amúgy fölösleges szerintem.
0
0
0
0
Hunork avatar
@bukta2: Teljesen igaz, ráadásul keretet sem adott meg, meg időbeni határt. Ezért volt a válaszom "elnagyolt", mert így azért nehéz. Ugyanakkor egy i5-2500K még ma is virít, tényleg csak a tőke szabja meg, hogy váltás legyen, vagy várakozás..
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció