Konzol vs. PC

Szerző: dave500, 2008. November 21., téma
Fórum » Konzol
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy elmondhassa mindeki kinek mi a véleménye. Jó forumozást!

Üdv: Dave500
Hozzászólások: 1 089
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Davezorrr avatar
ha a multiplatformos címeket nézzük akkor igen de ha csak az only ps3-s címeket akkor kicsit más a helyzet.A nemsokára megjelenő The last of us például elég komolyan néz ki vagy még mondhatnám az új God of War-t amit a napokban vittem ki...és hány éves is ez a konzol ? 5-6 ? Minden csak attól függ h mire fejlesztenek/optimalizálnak.A ps3-s a 3D-t is tudja...hol volt 3d pc-n 2007-ben ? Vagy ha volt is akkor nem egy ps3 árát kellett költeni h mennyen is normálisan.Az a pár alkatrész meg lehet belekerül annyiba mint egy ps4 ha full hd-be akarsz gamelni.Jönnek az új processzorfoglalatok,az már kapásból alaplap+proci csere...VGA ? egy közép-felső kategóriás VGA kb. 60k körül mozog és vannak gamek amik megizzasztják azokat is lásd:Crysis 3,Far cry 3(Fullon,élsimítás,"szűrések",dx11.1).....Szal kb. ugyanoda jön ki a PCvsKonzol.
KOnzolra jobb húzócímek jönnek ki,PC-n meg lehet h most szebb grafikát elérsz de h elérd rákell költeni egy konzol árát ha nem többet.
0
0
0
0
no avatar
Az igaz hogy előrébb jár a konzol de csak max 1-2 évig szóval nektek is ugyan ugy cserélgetni kéne 2 évente ahogy a pc ben az alkatrészeket!Csak sajna ezekböl a konzolokból nem dobnak ki 2 évente ujjat szar ügy 😃 Vegyük példának a ps 2 öt!Azzal fényévekre előre jártak a pc töl "DE" rá 3-4 évre már csak a butitott játékokat vitte.Itt a Ps3 meg az Xbox igazábol ez a teknologia már annyira nem előzte meg a pct mivel pc böl már akkor összelehetett rakni "megkockáztatom" jobbat mit ezek a konzolok.Jön Ps4 meg az uj xbox idén sztetek miért?Mert már olyan gyorsan fejlődnek a játékok hogy már a ps 3 meg az xboxra is butitva adják a játékokat 😃 Ti majd ha akartok játszani az uj játékokkal akkor vesztek egy ps 4 et megin a pc sek meg cserélnek pár alkarész vagy akinek már jobb gépe van mert lehet összerakni már nagyon durvát is még 2016 ban is azzal játszik fullon!Ámmen Néhányotok mondta hogy az jó a kozolba hogy amit kiadnak rá az megy is rajta!Aláirom de meglehet nézni a külömbséget pl 2012-2013 as játékok közt akinek megennyire nem számit a grafika máriozzon mert minek neki az ujabnál ujabb játék?Félreértés meg ne essen szeretem én is a konzolt csak a vak embereket nem😂
0
0
0
0
robiiikaa avatar
És milyen aktiváló? 😲 Vagy azt hogyan lehet megszerezni? 😲
0
0
0
0
Bl0ck avatar
robiiikaa írta:
Szevasztok. Annyit szeretnék kérdezni,hogy honnan tudom meg,hogy milyen flash van az Xbox-on? Mert tegnap vett nekem a bátyám 1-et használtan,és flash van meg eredeti játékok. Flashelt játékok közül egyedül az Assassin's Creed 1 ment,de ilyenek vannak még,hogy Spider Man 3,Ghost Recon Advanced Warfighter,Rainbow Six Vegas. És nem tudom,miért nem indulnak :/ Berakom a lemezt,reading-el,és kiírjam,hogy Open Tray :/ Az Assassin's Creed-nél viszont el tudom indítani a játékot. Valaki tudja,hogy mit kell csinálni,vagy hogy? Köszi a válaszokat előre is. 😉


Nem lehet megnézni elvileg, hogy milyen flash van rajta.
Ha meg open tray-t ír ki, akkor lehet csak 1 "aktiváló cucc" kell.....
Nekem is régi flash van rajta, és csomó játék csak azzal megy...
0
0
0
0
robiiikaa avatar
Szevasztok. Annyit szeretnék kérdezni,hogy honnan tudom meg,hogy milyen flash van az Xbox-on? Mert tegnap vett nekem a bátyám 1-et használtan,és flash van meg eredeti játékok. Flashelt játékok közül egyedül az Assassin's Creed 1 ment,de ilyenek vannak még,hogy Spider Man 3,Ghost Recon Advanced Warfighter,Rainbow Six Vegas. És nem tudom,miért nem indulnak :/ Berakom a lemezt,reading-el,és kiírjam,hogy Open Tray :/ Az Assassin's Creed-nél viszont el tudom indítani a játékot. Valaki tudja,hogy mit kell csinálni,vagy hogy? Köszi a válaszokat előre is. 😉
0
0
0
0
stalker41 avatar
DeadBrown😆 írta:
Most komolyan,ha őszinte akarok lenni akkor,az a legnagyobb s*ggfej aki csak a grafika alapján ítéli meg a játékokat,és az alapján,hogy mikori az a játék...a játékoknak nem (vagy csak kis részben ) a fontosabbik része a játékoknak,ha például egy 2004-es játékkal olyan jól eltud lenni valaki ahogy egy bf3-al vagy mw3-al akkor az már mingyár más mint hogy,hú ez csak directx9... -.- " ... mindn a super mariótól indult 😃...


ez igaz de akinek a grafika kell az egyértelműen pc-s ez mindig így lesz én nem mondom az h nem számít de nem a miatt vagyok pc-s...
amúgy a konzol csak rövidtávon éri meg mert ha minden eredeti gamet megvesz akkor előbb-utóbb drágábban fog kijönni mintha egy drágább pc-re veszi meg az eredeti gameket
wareznál meg chippeltetés miatt ugrik is a garancia...
no meg egy pc-t könnyebb javítani én már nagyon sok gondot elhárítottam azzal h valahol megtaláltam azt a hibaüzenetet vagy jelenséget így jó sok pénzt sikerült megspórolnom..... hát azért nem hiszem h sok konzolos csak úgy szétszedi az xboxot vagy ps3-at és ezt meg azt kicserélgeti....
0
0
0
0
DeadBrownxD avatar
Most komolyan,ha őszinte akarok lenni akkor,az a legnagyobb s*ggfej aki csak a grafika alapján ítéli meg a játékokat,és az alapján,hogy mikori az a játék...a játékoknak nem (vagy csak kis részben ) a fontosabbik része a játékoknak,ha például egy 2004-es játékkal olyan jól eltud lenni valaki ahogy egy bf3-al vagy mw3-al akkor az már mingyár más mint hogy,hú ez csak directx9... -.- " ... mindn a super mariótól indult 😃...
0
0
0
0
no avatar
Superlompos : Én is tudom ...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A PCSX2-vel csak PS2-es játékokat tudsz tolni. PS3 emulátorra még vérni kell néhány évet.
0
0
0
0
no avatar
Én is PC -re szavazok , minek kidobni annyi pénzt PS2-3 -ra ?

van PC-re PCSX2 emulátor , csak fel kell kicsit turbózni a gépet a WII meg a Gameboy game-k meg Dolphin emulátoron müködnek
0
0
0
0
nemkrisz11 avatar
GokuTM írta:
Superlompos írta:
Ez azért fog így maradni, mert a pc-ben folyamatosan tudod cserélni az alkatrészeket, míg a konzoloknál 5-6 évig ugyanazon a hardveren kell futtatnia az adott játékokat.


Le is írtad a konzol legnagyobb hátrányát. 😃


Vagy adott esetben legnagyobb előnyét.
0
0
0
0
The Emptiness avatar
A pc a jobb szerintem ott lehet álítani a grafigát sőt a hardwer is erősebb ha má normálisat veszel. De ha tévedek akkor bocsi.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ez azért fog így maradni, mert a pc-ben folyamatosan tudod cserélni az alkatrészeket, míg a konzoloknál 5-6 évig ugyanazon a hardveren kell futtatnia az adott játékokat.
0
0
0
0
Hagrid avatar
Én most már nem vennék semmi konzolt,inkább eladom az xbox-ot ps3 marad,majd pár év múlva nextgen,szerintem nem érdemes már konzolt venni,ha valaki a jövőben megjelenő játékokkal akar játszani.
0
0
0
0
stalker41 avatar
nem mert kb a grafika lesz egy nagyon kicsit szebb meg lesz 1-2 új ps3-as game ami xboxra nem volt de akkor meg azokkal nem tudsz majd játszani amik csak xboxosok.... ha már annyira konzolhoz ragaszkodsz akkor inkább várd meg az új xboxot
0
0
0
0
molfer98 avatar
Azt szeretném kérdezni hogy xbox 360-ról megérné áttérni ps3-ra? Ha igen miért ha nem akkor miért?
0
0
0
0
mpatrik369 avatar
Egy dolog biztos a PC-nek mindig jobb lesz a grafja mint bármijen konzolnak. Vagyis szerintem😀.
0
0
0
0
stalker41 avatar
sipiati007:ne vegyél konzolt, 50-ből simán kipofozod a géped úgy h pár régi alkatrészt eladsz és sokkal jobb lesz a graf mint boxon amúgy nézd meg az én gépem a vga-n kívül már lassan 4 éves és a legtöbb game még így is max körül megy
0
0
0
0
ricshard004 avatar
50ért fellehetne dobni annyira azt a gépet,hogy lealázod a Box grafikát...,de ha neked azkell(Y)
0
0
0
0
no avatar
Hát én nem tudom hogy vagytok vele, de nekem a gépem 4 éves lesz a télen és megkell mondjam hogy a CoD BO2-től már félek hogy nem tudok vele játszani, PL ezzel a GhostReconnal is jólmegszívtam, 19 fps full lowban azmi??? Nem akarok 1 újabb 150Ft-os gépet venni amikor veszek 1 boxot 50-be vagy még olcsóbban 3-5 játékkal
Ezért rendeltem meg 1 boxot, kedden legkésöbb megjön levan a gond a laggolról 😀
0
0
0
0
ricshard004 avatar
Én meg mint vérbeli pc-s aztmondom,hogy számomra életem legjobb 3 játéka közé tartozik a God Of War 3,meg az egész széria. Előzőt 19 órán keresztül toltam folyamatosan megállás nélkül.Maraton volt😀
0
0
0
0
robiiikaa avatar
Xbox 360 controllert vennék PC-hez! Ha valaki tud eladót,írjon üzenetben! Köszi 😉
0
0
0
0
Davezorrr avatar
nekem van egy ps3 és sztem az exkluzív játékok jobbak játékélményben pl. egy
call of duty pc-n rosszabb játékélményben mint egy killzone3 ps3-n számomra,vagy egy devil may cry vs god of war 3 (pedig cod fan vagyok és a DMC széria is a kedvenceim közé tartozik)
0
0
0
0
Devis avatar
1 éve raktam össze ezt a gépet és full hd-n el vok vele még mindig
0
0
0
0
stalker41 avatar
nagy baromság h 300-400 ezres pc kell talán többmonitoros konfighoz de fullHD-hez biztos nem... játékaim többsége maxon fut 1280x1024-en pedig van a gépembe 1-2 olyan cucc amit már újonnan sehol se kapsz ha visszaolvasol akkor találsz egy linket egy oldalról ahol leírják h milyen felbontásokon mennek a gamek a konzolokon 1280x1024-nél nincs nagyobb felbontáson menő game konzolra nézz csak meg egy fullhd-s tv-n h ugyanazon játék pc-re és konzolra majd talán észreveszed a különbséget


fél évente újítani ?? hmm ez nagy tudatlanság nem is jelenik meg csak évente új adott hardverből ez lehetetlen amúgy ha valakinek 2 féle konzolja is van az meg már végképp nem éri meg anyagilag pc helyett

irányítással úgy vagyok hogy ki mit szokott meg amúgy megfigyeltem h a konzol port gamek irányítása nagyon le van butítva controlleren kell szarakodni kombinációkkal.... ám megnézném hogy egy armának hogyan oldanák meg az irányítását 😀

bátyám gépébe egy lassan 4 éves hd4850 van amit én adtam el neki és maga a többi része meg már lehet hogy van 5 éves is és hát szinte minden megy nála és nem is akad de azt is elárulom ha valaki maxon akar futtatni fullHD játékokat annak se kell évente...
0
0
0
0
edom789 avatar
attilaman97 írta:
nekem van xbox 360om is meg ps3am is, azért szavazok a konzolokra mert abban nem kell évente, esetleg félévente ezt-azt cserélni több tízezrekért... az xboxomnak 2 és fél év után most volt először baja, a garancia lejárt, az is csak 3000 forintomba került. aki azt mondja h a pc szebb, a konzol szemcsés az gondolkozzon el azon ha egy FullHD tv-n HDMI kábellel játszol akkor azt a minőséget fogja egy BF3ból kihozni, amit te csak egy 200-300 esetleg 400ezer forintos PC-ből fogsz tudni kihozni. irányítás is sokkal egyszerűbb, nem kell 10-20 gombot egyszerre megjegyezned... szóval az én voksom a konzolokon van, de hát kinek a pap, kinek a lánya😀
Nekem is van mind2 és teljesen egyet értek nekem annó a legelső dolog amin gamelni kezdtem az 1 ps1 volt és nekem azóta nagyon a szivemhez nőttek a konzolok játék terén nekem a konzolok a number 1 ok 😃
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Superlompos írta:
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mennyivel. 😜

https://www.g4g.it/g4g/wp-content/uploads/2008/01/burnout_paradise_vga_hdmi_5.jpg
szemmel látható😜
https://www.g4g.it/g4g/wp-content/uploads/2008/01/burnout_paradise_vga_hdmi_1.jpg
0
0
0
0
iEatBrainz avatar
nekem van xbox 360om is meg ps3am is, azért szavazok a konzolokra mert abban nem kell évente, esetleg félévente ezt-azt cserélni több tízezrekért... az xboxomnak 2 és fél év után most volt először baja, a garancia lejárt, az is csak 3000 forintomba került. aki azt mondja h a pc szebb, a konzol szemcsés az gondolkozzon el azon ha egy FullHD tv-n HDMI kábellel játszol akkor azt a minőséget fogja egy BF3ból kihozni, amit te csak egy 200-300 esetleg 400ezer forintos PC-ből fogsz tudni kihozni. irányítás is sokkal egyszerűbb, nem kell 10-20 gombot egyszerre megjegyezned... szóval az én voksom a konzolokon van, de hát kinek a pap, kinek a lánya😀
0
0
0
0
Hagrid avatar
Ha jól tudom a 60GB-os PS3 viszi a PS2-es játékokat,de újabb gépekre meg psn-en megtudsz venni párat,de még elég kevés van.
0
0
0
0
stalker41 avatar
ám most olvasom h a ps3 újabb verziói nem viszik
ám xboxról is találtam
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_compatible_with_Xbox_360

kíváncsi voltam rá mert ha valaki konzolos és újít akkor lehet meg kell tartania a régit ha majd valamikor akar játszani régebbi gamekkel pc-nél nincs ilyen simán eladja az ember a régi hardvert és akkor már nincs akkor költsége az újíttatásoknak...
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Úgy tudom, a PS3 valamelyik verziója elviszi a PS2-es játékokat is.
A WII viszi a jó régi 8 bites NES játékokat is, pl.
0
0
0
0
stalker41 avatar
most nyáron tuti szét fog sülni pár xbox....
ám láttam mostanság 1-2 dolgot a neten
http://game pod/hir/a_crytek_a_konzolok_halalat_josolja.html
na hogy ezzel mi a célja a cryteknek azt nem tudom tőlük bármi kitelik....

http://www.gamestar.hu/pc-gaming-vs-console-gaming-egy-erdekes-felmeres-a-formatumok-csatajarol.html

beszélnek itt hardverköltségről meg minden de konzolnál ha minden gamet eredetibe megveszel akkor drágább lesz mert pc-re olcsóbbak a gamek ha meg warezolsz akkor ki kell chippeltetni azt akkor garancia ugrik pc-nél nincs ilyen újabban 1-2 hardvernél már tuning esetén is megadhatják
arról nem is beszélve h sokkal könnyebb pc-s játékokat találni neten
konzolból meg 5-6 évente jelenik meg új és akkor meg jó nagy lesz az "újítási költség"
amúgy a mostani konzolok viszik a régebbi változataikra megjelent gameket? tehát péltául ps2-es game meg ps3-on?
https://mygaming.co.za/photos/data/500/PC_Gaming_vs_console_Gaming.jpg
0
0
0
0
RexpecT avatar
Kedves Hagrid!

Részben igaz, amit írtál, de nem teljesen tudok vele azonosulni. Az oké, hogy konzolra minden játékot meg kell venni, de pl. az Xboxot és a PSP-t (csak ezekről tudok) ki lehet flashelni és akkor máris nem kell minden játékot megvenni rá. Az írásod első felével azonban teljesen egyetértek!
0
0
0
0
Hagrid avatar
Teljesen egyetértek az előttem írtakkal,nekem van PC-m is és a két konzol ,egyik sem felesleges PS3-ra pl kihagyhatatlan játék a God Of War 3+az előző részek,Gran Turismo 5, F1 Champions Edition(ami az egyetlen jó f1-es játék konzolokra) Uncharted és a jövőre megjelenő Last Of US
Xbox-ra a FORZA4,a Gears Of War sorozat,PGR,Crackdown...
Nem érdemes ezen vitázni,elég nagy hülyeségeket írtak itt fentebb hogy pc-n jobb a játékélmény...
+ az is ott van hogy azt mondják hogy a gépet újítgatni kell,ennyi erővel a konzolokra meg megkell venni a játékokat...
Kinek pap kinek paplan
0
0
0
0
RexpecT avatar
Ja igen a Forzát és a God of Wart ki is hagytam, de azok is nagy játékok!
0
0
0
0
Gaboo7 avatar
Nálam tökéletesen megfér egymás mellett a PC és a konzolok. Vannak kizárólagosan
konzolra megjelent címek amiért érdemes konzolt venni... (Forza, Halo, Uncharted, MGS, God of War, Ninja Gaiden, Castlevania... stb)
0
0
0
0
RexpecT avatar
Nekem csak PC-m van, de gyakran használok konzolt barátoknál, ismerősöknél. Teljes mértékben igazat adok az ebben a topikban másodikként szóló felhasználó véleményének, nem írom le még egyszer, meg lehet tekinteni. Még annyit tennék hozzá, hogy akiket tényleg csak a játék érdekel, azok sokkal jobban járnak egy konzollal. Ott van erre példaként az, hogy már megéri PS3-mat venni az Uncharted, a Heavy Rain és a Gran Tourismoért. Vagy Xbox-ot venni a Halo-sorozatért. Mert ugye nem minden játék multi-platform. És nyugodtan valljuk be, legalábbis nekem ez a véleményem, hogy vannak nagyon is jó játékok konzolra, amik nincsenek PC-re. Sőt...szinte azok a legjobbak. Elvégre az előbb felsorolt játékokra nem mondhatjuk, hogy sz*rok, mert nem azok...és nincsenek PC-re...ezért való csak a gaminghez a konzol. Bár annak idején mindenki azért vett PS2-őt, hogy legyen DVD lejátszója. De attól függetlenül vannak olyan játékok is amik csak PC-re vannak (WoW, Sims, stb.), de azokat nem lehetne optimalizálni konzolra. WoW-ozni PS-en?? Hogy?? 😀 Viszont az Unchartedet pl. lehetne optimalizálni PC-re, de valamiért mégsem teszik ezt. Szóval, ha gaming, akkor konzol, ha egyéb szórakozás, akkor PC! És hát a konzolokat nem kell fejleszteni, nem úgy, mint a PC-ket. (két hete cseréltem le a gépem belsejét teljesen...csekkoljátok!) Bocsi, hogy hosszú lett...
0
0
0
0
cseszka avatar
100K + gyüjts mág 100k-t + add el a simont,😆és akkor már valami igen brutál masinád lesz.😜
De ahogy gondolod.Konzolra is vannak jó játékok,azoknak is igen szép grafjuk van.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok van 100k-m azt szeretném kérdezni hogy vegyek e 200 ért gépet mert a mostani elég fos meg elbaxódott vagy 80 ba egy box 360 at 250 gigás és telepíteni rá haverok játékait + ahogy összejön még 40 k egy motorjogsit letenni mert vann egy simsonom... szal mi legyen gyüjtsek még 100 at gépre vagy xbox + motor ?????jah simson 60 köbcentis 4 sebességes 120 ra kimegy 😜PPP
0
0
0
0
becker0042 avatar
Szerintem ugyan olyan mind a kettő, mert szerintem nem az a lényeg, hogy milyen a grafika hanem hogy milyen a játékélmény... persze ha szép/szebb a játék az csak plusz pont, de engem személy szerint nem érdekel a grafika...
0
0
0
0
Bear Grylls avatar
Én csak az sajnálom hogy egy csomó játékot nem adnak ki PCre, mint pl Army of Two 40th Day, az egy kibebaxott jó játék, és nincs PCre 😞
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Szerintem eléggé láthatóan....
Nekem nincs xboxon még hdmi, csak AV aminek másik fele jackes....av-s felén van tv/hd tv kapcsolási lehetőség, meg egy hd felbontás...
mindjárt jobb mint egy sima tv és a beállítás, meg egy 720x480-as felbontás ami alapból van, mert sosem néztem mondjuk.....
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy mennyivel. 😜
0
0
0
0
Sicu33 avatar
molfer98 írta:
Superlompos írta:
Minimum alatt azért is van, mert alapvetően a felbontás a ps1-nél és a ps2-nél 640X480 kb. Ezt onnan tudom, hogy emulátorral ezt lehet akár 6-szorosára is növelni, azaz 3840X2880-ra PC-n. 😜 Mondjuk ehhez már nem árt a két videókártya. De a 3-szorost nagyítást kibírja egy erősebb kártya is.

Én játszottam ps3-mon és látszott, hogy ott se nagy a felbontás. 😜

De ez örökké "harc" lesz. mindenki mérlegelni tudja, hogy mi az amire jobban szüksége van, és azt veszi meg.


mondjuk ez a tv-től is függ 😃

Így van😆
HDMI kábellel már is sokkal szebb a kép😜
0
0
0
0
stalker41 avatar
D4V1D írta:
stalker41: nektek is kell ujjitani a gépeket kb ugyan annyiért... szerintem kb 1 évente ha nem akarsz a régi játékokkal játszani...
és miért kellene eladni a régi konzolom?az ujj se lesz több mint egy gép 😀 úgy mondod mint ha minden 2 évben ujj xbox vagy ps jönne ki....


aki nem hülye alapból olyat vesz amit nem kell 1-2 év múlva eladni és ez nem azt jelenti h a legjobb kell mert kb 100 ezer ft körül lehet venni olyan gépet amihez akár 4 évig ha nem több ideig nem kell hozzányúlni igaz nem fog maxon menni az összes game de így is valószínűleg h szebb lesz mint konzolon....
0
0
0
0
nisor avatar
A PC jobb a konzolnál,és pont.
Igaz a konzol abból a szempontból jobb,hogy olcsóbb,de a gépen sokkal jobb a grafika és a játékélmény.😂
0
0
0
0
Bl0ck avatar
Hülyén hangzik, de pc kompatibilis?
Amúgy nincs kizárva, hogy nem szereti a 7-es winydózt....
0
0
0
0
taki10 avatar
Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de nagyon kellene a segítségetek, vettem egy xbox360 vezetékes kart PC-re, felraktam a drivert, az működik, Windows 7 64 bites oprendszerem van.
De amikor bedugom, villannak a ledek, de amikor eltűnnek nem történik semmi, nem észleli valamiért. Se eszközkezelőben se játékvezérlőknél, tehát Semmi!
Kérlek, segítsetek!!!

*Pontosabban csak az 1-es és a 4-es ledek villantanak egyet
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció