Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 803
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
no avatar
hát az nem valami sok😕
akkor tényleg meg kell kockáztatnod 1 jó kis Zalman hűtőt😀
0
0
0
0
filecsko avatar
de tudok
kb 3-4 fokkal megy lejebb😕
0
0
0
0
no avatar
uhh az izmos😃
nekem max 74 szokott lenni😀 és így 20-25%on szokott menni a venti😀
nem tudsz a te ventiden állítani?
0
0
0
0
roberto888 avatar
A referencia hűtővel ellátott 4850 már csak ilyen! Egy Zalman vagy Arctic Cooling hűtő megoldaná!😀
0
0
0
0
filecsko avatar
de nekem még meleg is:S
játékba van😲 vagy 90 fok

😠
0
0
0
0
no avatar
nekem aktív de halk😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Ha aktív akkor ventilátoros lehet csak😆
0
0
0
0
filecsko avatar
nekem aktív,ventillátoros
0
0
0
0
pomrum avatar
rozoli írta:
Szerintem a passzív az, hogy csak hűtőbordák vannak, az aktív, meg hogy ventillátor van mondjuk a vga kártyán. De egy ventillátor is lehet halk, ha minőségi.
Így van a csendesebb hütés a passzív ahol csak a hűtő lapkák vannak, az aktív pedig a ventillátoros hangosabb de sokkal jobb.
0
0
0
0
rozoli avatar
Szerintem a passzív az, hogy csak hűtőbordák vannak, az aktív, meg hogy ventillátor van mondjuk a vga kártyán. De egy ventillátor is lehet halk, ha minőségi.
0
0
0
0
pomrum avatar
A passzív a csendes hűtést jelenti még az aktív a ventillátoros hangosabb de jobb hűtés.
0
0
0
0
Peterboy90 avatar
hali sziasztok mi az hogy passzív és aktív hűtés honnan tudom meg milyet vegyek és milyen van a gépembe? előre is köszi a magyarázatot.
0
0
0
0
pomrum avatar
filecsko írta:
dave500 írta:
Elég sok, de kérdés: Terhelve?


az elején huztam rajta egy kicsit,de most alapon megy

Egy kicsit talán magas alapon vagy játék közben és nem passziv hűtésü?
0
0
0
0
filecsko avatar
dave500 írta:
Elég sok, de kérdés: Terhelve?


az elején huztam rajta egy kicsit,de most alapon megy
0
0
0
0
thug85 avatar
dave500 írta:
Nem. A HD:1280x768
A Full HD:1920x1080

Az 1280x720 a HD, nem 768.
Nem okoskodni akarok, csak pontosítok!😆
0
0
0
0
dave500 avatar
Elég sok, de kérdés: Terhelve?
0
0
0
0
filecsko avatar
az természetes hogy a vgam 70 fokos??
nem kevesebbnek kéne lennie?
0
0
0
0
Holey avatar
dave500 írta:
Nem. A HD:1280x768
A Full HD:1920x1080

ahh francba 😠😆 köszi a segítséget
0
0
0
0
dave500 avatar
Nem. A HD:1280x768
A Full HD:1920x1080
0
0
0
0
Holey avatar
Hali! Lenne 1kérdésem. Az 1680*1050 es felbontás az HD? 😆
0
0
0
0
BoyLeR avatar
pomrum írta:
BoyLeR írta:
pomrum írta:
levi27 írta:
mért csak 533Mhz-n megy a ramom mikor a lap 800Mhz-t támogatja és a ramok 800MHz-sek?
Vag csak 533 az alaplapod fsb-je vagy a biosban át kell állítani a ramok frekvenciáját.

én is ezt megkérdeztem roberto-tól és azt mondta h ez normális...:"Teljesen jók! Az a 400MHz az a valós órajele, a 800MHz pedig az effektív! A 266MHz, illetve a 200MHz pedig azért van ott, mert támogatja, illetve hogy emellett a sebesség mellett milyen időzítéssel dolgozik!"
(nekem 3 db 1 gigás ramom van és az egyik mellett 400MHz-et irt a másik mellett 266-ot a harmadik mellett pedig 200-at az everest.)
Nem egészen értem amit mondani akarsz de te talán ddr1-röl beszélsz ott pedig ddr2-röl volt szó.

ddr2-röl beszélek...😃
0
0
0
0
pomrum avatar
BoyLeR írta:
pomrum írta:
levi27 írta:
mért csak 533Mhz-n megy a ramom mikor a lap 800Mhz-t támogatja és a ramok 800MHz-sek?
Vag csak 533 az alaplapod fsb-je vagy a biosban át kell állítani a ramok frekvenciáját.

én is ezt megkérdeztem roberto-tól és azt mondta h ez normális...:"Teljesen jók! Az a 400MHz az a valós órajele, a 800MHz pedig az effektív! A 266MHz, illetve a 200MHz pedig azért van ott, mert támogatja, illetve hogy emellett a sebesség mellett milyen időzítéssel dolgozik!"
(nekem 3 db 1 gigás ramom van és az egyik mellett 400MHz-et irt a másik mellett 266-ot a harmadik mellett pedig 200-at az everest.)
Nem egészen értem amit mondani akarsz de te talán ddr1-röl beszélsz ott pedig ddr2-röl volt szó.
0
0
0
0
BoyLeR avatar
pomrum írta:
levi27 írta:
mért csak 533Mhz-n megy a ramom mikor a lap 800Mhz-t támogatja és a ramok 800MHz-sek?
Vag csak 533 az alaplapod fsb-je vagy a biosban át kell állítani a ramok frekvenciáját.

én is ezt megkérdeztem roberto-tól és azt mondta h ez normális...:"Teljesen jók! Az a 400MHz az a valós órajele, a 800MHz pedig az effektív! A 266MHz, illetve a 200MHz pedig azért van ott, mert támogatja, illetve hogy emellett a sebesség mellett milyen időzítéssel dolgozik!"
(nekem 3 db 1 gigás ramom van és az egyik mellett 400MHz-et irt a másik mellett 266-ot a harmadik mellett pedig 200-at az everest.)
0
0
0
0
pomrum avatar
Bewy írta:
csak nem igazán akarom bekapcsolva hagyni egész este, de leállítani se akarom
Nem lessz semmi baja ha leállítod de lehet sokáig tart majd a leállítás is, ha mégis kikapcsoltad legközelebb befejezed és kész.
0
0
0
0
Bewy avatar
csak nem igazán akarom bekapcsolva hagyni egész este, de leállítani se akarom
0
0
0
0
pomrum avatar
Bewy írta:
azt már megtettem és van ccleaner is amit lefuttattam

Akkor jó nem kell a töredezetségmentesítőre amugy figyelni, hadd fusson szépen a háttérben nekem volt hogy egy gépen futott szinte egész éjjel.
0
0
0
0
Bewy avatar
azt már megtettem és van ccleaner is amit lefuttattam
0
0
0
0
pomrum avatar
A C meghajtót tovább töredezetmentesíti mert ott van a sok internetes szemét stb, ezért célszerübb előbb lemezkarbantartóval törölni a szükségtelen fileokat.
0
0
0
0
Bewy avatar
nem tom mikor akar nekem itt végezni ez a töredezettségmentesítő de már a C-vel is vagy 3órája kínlódik ami 200gb, akkor mennyi lesz a D ami meg 300gb huh
0
0
0
0
no avatar
Hello!
Nézegettem hűtést a gépbe, de több képen is olyasmi áramcsatlakozót láttam, amilyen a processzor hűtőinek is van. Azt a kábelt, hogy nevezik és hova kell dugni? Mi a csati neve?
0
0
0
0
pomrum avatar
levi27 írta:
szerintem csak a sebesség miatt van azhogy sata I meg a sata II😀
Nem egészen az adatátvitel interfész egy fejledtebb a sata2-ben ezért gyorsabb. És igen használható egymással a két technológia,csak némelyik sata2-es winyót butitani kell sata1-re(jumperel)
0
0
0
0
levi27 avatar
szerintem csak a sebesség miatt van azhogy sata I meg a sata II😀
0
0
0
0
no avatar
levi27 írta:
a sata I(1,5Gb/s max) lassab mint a sata II(3Gb/s max) ennyi a külömbség...és rá leteh kötni a Sata I es winyot a sata II re és fordítva is szerintem.😀


Ok. Azér keveredtem bele kicsit, mert az alaplap dobozára az van írva, hogy SATA 3Gb/s. Akkor ez SATA2-es gondolom. Csak nem irták rá hogy 2-es, csak a sebességét.
0
0
0
0
pomrum avatar
de igen A DVD rom meghajtók általaában viszik a dualos lemezeket legalább is kb. 10 ből 8 biztos.
0
0
0
0
beeboy22 avatar
nekem olyan kérdésem lenne hgy a sima dvd meg hajtók le játszák-e a dual lemezeket?
0
0
0
0
pomrum avatar
Bios függő, de vagy a chipset-nél vagy a frekvency-voltage beállításokban.
0
0
0
0
levi27 avatar
de azt ott hol?
chipset-nél kell?😀
0
0
0
0
pomrum avatar
levi27 írta:
mért csak 533Mhz-n megy a ramom mikor a lap 800Mhz-t támogatja és a ramok 800MHz-sek?
Vag csak 533 az alaplapod fsb-je vagy a biosban át kell állítani a ramok frekvenciáját.
0
0
0
0
levi27 avatar
valaki segít rajtam??(bocs ha sürgetek esetleg valakit😃😉
0
0
0
0
levi27 avatar
a sata I(1,5Gb/s max) lassab mint a sata II(3Gb/s max) ennyi a külömbség...és rá leteh kötni a Sata I es winyot a sata II re és fordítva is szerintem.😀
0
0
0
0
no avatar
Valaki mondja el nekem lécci hogy vannak ezek a SATA meg SATA2 dolgok. Van SATA-s meg SATA2-es winyó külön? És akkor az alaplapok közül is van SATA-s meg SATA2-es? De akkor ha pl. az alaplap SATA-s lehet rá kötni SATA2-t, csak úgy 3Gb/sec lesz a sebessége? Vagy hogy van ez? Előre is kösz.
0
0
0
0
levi27 avatar
mért csak 533Mhz-n megy a ramom mikor a lap 800Mhz-t támogatja és a ramok 800MHz-sek?
0
0
0
0
rocka avatar
Hello all.
Ha úgy írom ki az op. rendszert DVD-re h Nero Burning Rom és ott DVD(rendszerinditó) akk befogja ismerni?😃
0
0
0
0
Bewy avatar
ha ugyan akkora ventit raktál be teljesítményre akkor semminek se kell változnia
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció