Segítség, kezdő vagyok...

2008. February 02., téma
Fórum » Asztali PC
Ha kezdő játékos vagy pc felhasználó vagy, akkor itt bármit kérdezhetsz!
Hozzászólások: 37 803
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
tooth9 avatar
Nekem is ez volt a baj, Higuchi! Feltettem a legújabbat, elállítódott a felbontás, és a szín is csak 4 bites volt, és nem lehetett átállítani sehogy, így visszatettem a régit. 😀
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
lehet a videó kártyád az újabbakat már nem támogatja
0
0
0
0
higuchichan avatar
Valaki tudna nekem segíteni? A 182.08-as Nvidia drivernél nem tudok újabbat felrakni, mert mindig gajra megy tőle a felbontás, s a színek is kakik (nem lehet átállítani). Esetleg valaki valami ötlet? Előre is kösz! Üdv: Higuchi
0
0
0
0
Tamas76 avatar
Melyik chipsett jobb a VIA KT400 vagy a VIA KT600?
0
0
0
0
zelcsi avatar
szerintem nincs olyan progi ami megmondaná!
0
0
0
0
no avatar
programmal nem lehet?😆😃
0
0
0
0
dave500 avatar
Leszeded a gép oldalát....
0
0
0
0
no avatar
Hogy lehet megnézni azt hogy mien tápom van?
0
0
0
0
Flash avatar
Ja , ha a D-re rakod akkor azt takarítsd le, de a többi meghajtón megmarad minden.
0
0
0
0
Nedadam avatar
mindegy megodom amugy a D-ről szedek le minden cuccot hogy legyen hely a winfos 7-nek , de gondolom az e-n megmaradnak ugy a cuccok hogy nem lesz baja?
0
0
0
0
BoyLeR avatar
h h tisztogatni? 😆 azt akarod h a C is meg a D is üres legyen? most vagy én vok hüje..vagy nemtom 😆😆
0
0
0
0
Nedadam avatar
azokat amik a d-n vannak hogy ne kejjen tisztogattni😆
0
0
0
0
BoyLeR avatar
én nem értem mit akarsz uninstálni 😆
0
0
0
0
Nedadam avatar
de ha uninstalálok minden cuccot ami a d-n van akor nemlesz semi baj gondolom
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ha a D-re rakod, akkor onnan minden elveszik! És utána takaríthatod az XP-det, mert a Regisztrációs bejegyzések megmaradnak!
0
0
0
0
Nedadam avatar
nem. mongyuk a C meghajton van az xp-m , d-n a játékok és stb...
Na akor a D-re akarom rárakni csak vannak cuccok amik az xp-n keresztűl lettek ferakva a D-re , azok elvesznek?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ha arra a meghajtóra teszed a Win7-et amin már van oprendszer, akkor az előzőt letörli, és minden elveszik!
0
0
0
0
Nedadam avatar
tud nekem abban valaki segíteni ha mongyuk az 1-ik meghajtomon voltak\ vannak cuccok de még van helyem a windows 7 feltelepítésére akkor ugye azokat nem törli hanem átrakja 1 másik mappába vagy békénhagyja azokat a cuccokat?
0
0
0
0
Bewy avatar
azon én is gondolkoztam kicsit hogy mi van akkor ha húzok a procin meg videokártyán 1 kicsit de elvileg mindenhol úgy működik a dolog hogy valamit valamiért szóval akkor valami hátránya csak lesz hogyha húzok rajtuk
0
0
0
0
BoyLeR avatar
ja köszi😃 aah az f*sza 😃 akk uj alaplap(L) és akk 4 GB ram is lesz..😃 már csak procihütő kéne de nem vehetem meg tuti, mer faterommal voltam és faterom elött mondta a csávó h tönkremegy a proci ha húzom és faterom má mondta h akk nem vehetek hűtőt mer tönkreteszem a procit...de megmondom haveromnak h rendeljen neten egyet nekem és kifizetem, odaadja és majd berakjuk😃
0
0
0
0
zelcsi avatar
semmi köze a op.rendszernek a procidhoz csak azt jelenti hogy a procid támogatja a 32 és a 64 bitet is!amúgy az alaplapod semmi féle képpen nem fogja támogatni a procid!akármilyen bios-t frissitenek rajta!
0
0
0
0
BoyLeR avatar
voltam ma pc boltba és azt mondják h lehet h csak azér megy 1.60 GHz-en a procim mer bios frissítés kell...remélem h nem mer akk vehetek alaplapot, és azt szeretnék...:S na és kérdeztem h van e procihűtő mer huzni szeretném, erre azt mondja csávó h van, de ne vegyek hűtőt és ne is huzzam mer elromlik a procim....sztem ez hüjeség, nem gyári hűtővel simán huzhatnám 3.50 GHz-ig legalább és nem lenne semmi baja.
am az nem lehet h azér szarakodik a procim mer 64 bites és nekem meg 32 bites OP rendszer van?
0
0
0
0
krutka avatar
kössz ! csak ennyit szerettem volna tudni!
0
0
0
0
Core2 avatar
Hát mivel GeForce FX5500 nincs PCI Express...így az AGP lehetősége maradt 😃
Csak AGP slot van a videókártyának
0
0
0
0
Core2 avatar
De most mit akarsz megtudni az alaplapról ?
0
0
0
0
krutka avatar
őőö hát nem találok semmit az alaplap nál mindent elolvastam
:-S
0
0
0
0
Core2 avatar
Így nemlehet megmondani, hogy milyen fajta az alaplap...Az everest mindent leír, keress olyant, hogy "Manufacturer" vagy hasonló
0
0
0
0
krutka avatar
Hello! nem tudom,hogy ide tartozik-e, de azt szeretném kérdezni h ha az Everest en megnézem az alaplapom azt irja ki h:bővítő helyek,5 PCI,1 AGP akkor most mijen fajta? nemtudom h itt kell e megnézni,de máshol nem ir semmi AGP vagy PCI t.
előre is kössz!
0
0
0
0
Nedadam avatar
thx a helpet, de nekem azzal a progival ami az xp-hez van az a particionálo cucc az nekem magas mert ezzel sikerült régebben most is meg akarom csinállni de nem engedi ( lehet hogy a trial verzio miatt, de akkor ha trial akkor mit lehet vele engeddni😆 , mert nekem windows alatt könnyebb😀😉
0
0
0
0
pomrum avatar
Nedadam írta:
na megvettem a pc-gurut benne a win7 RC-vel.
de viszont megakarom osztanni a meghajtomat csinállni 1 másik particiot van particion magic 8-am de nemtom hogykell hasznáéllni, vagyis tudom mert már régen csináltam vele particiot de ujból megprobáltam de nem akar működni.
valaki tud segíteni vagy esetleg mien progival jobb csinálni,( winbdows allat )
Nem javaslom a partició babráló progikat pláne ha nem értessz hozzá annyira, ezekel még gyakorlottabb felhasználók is könnyen haavághatják a dolgaikat amik a gépben vannak. Particionálni célszerübb a telepítéskor a windows telepítőt használva. Először törlöd a régi perticiót utána létrehozol újakat úgy hogy a meglévő méretett megosztotd tetszés szerint.
0
0
0
0
Core2 avatar
super88 írta:
miért a HD 4850 rossz? én úgy tudtam hogy nem valami drága 😃 amúgy ez a konfig 220 ezer forint de úgy hogy minden kiegészítővel meg a 22" lg monitor is benne van..


Nem azt mondom, hogy rosz, de ha már ilyen gépet veszel, akkor vegyél mellé HD4870-est.
0
0
0
0
Nedadam avatar
nekem a windowsos problémámra tud valaki segíteni?
0
0
0
0
super88 avatar
miért a HD 4850 rossz? én úgy tudtam hogy nem valami drága 😃 amúgy ez a konfig 220 ezer forint de úgy hogy minden kiegészítővel meg a 22" lg monitor is benne van..
0
0
0
0
Core2 avatar
Szerintem akinek ilyenre pénze van, az ne spóroljon a videókártyán.
olvastam egy külföldi oldalon, hogy a Core i7 mellé a Kingston HyperX 3x2 GB DDR3 1333 MHz-es memóriákat ajánlják.
0
0
0
0
super88 avatar
Sziasztok....
MSI P35 NEO2-FR alaplap
Intel Core i7-920 ( 2,66GHz/8MB/1333MHz) (s1366) BOX processzor
Kingston 4x1GB ram
Asus Extreme Radeon HD 4850 1GB DDR3
szerintetek ez így milyen konfiguráció? Jó?
0
0
0
0
Core2 avatar
nézd meg a DirectX bustert, vagy a DirectX uninstallert...már próbálták, és másnak jó
0
0
0
0
no avatar
letörölni😀
mert prototype végénis nem akarja telepíteni a dxet csak simán fogja magát és kilép...😞
0
0
0
0
Core2 avatar
[LINK]
Itt egy 2009 márciusi, de mielőtt ezt feltennéd, a videókártyádhoz is keress új drivert

Jaaa...letörülni...úgy olvastam, hogy letölteni

Na, ezen az oldalon: [LINK] van két program, próbáld meg mindkettőt.
0
0
0
0
no avatar
hol vagy hogyan tudom letörölni dx9et?😲
mert már 2. játékhoz kéri de a játék végén nem akarja telepíteni őket:S csak kilép a játékbol és arra gondoltam h letörlöm és újra felrakom talán jó lenne😀
0
0
0
0
no avatar
tomtiraz cserélj windowst!!!Nekem is voltak ijen problémáim😉
0
0
0
0
Nedadam avatar
na megvettem a pc-gurut benne a win7 RC-vel.
de viszont megakarom osztanni a meghajtomat csinállni 1 másik particiot van particion magic 8-am de nemtom hogykell hasznáéllni, vagyis tudom mert már régen csináltam vele particiot de ujból megprobáltam de nem akar működni.
valaki tud segíteni vagy esetleg mien progival jobb csinálni,( winbdows allat )
0
0
0
0
Flash avatar
Akkor én sem szóltam! 😆
0
0
0
0
Core2 avatar
Amire robi gondolt az nem memória, sőt, semmi köze nincs a memóriákhoz. Amit ő kérdezett az Switch Card, SLI/CrossFire támogatott alapokon van, a lényege hogy egy vagy két videókártya van az alaplapon, aszerint kell tenni ez a switch cardot.
0
0
0
0
levi27 avatar
jah akkor nem szoltam bocsi😳
0
0
0
0
Flash avatar
De roberto konkrétan a so dimm foglalatos sideport memory cseréjére gondolt. Tehát ő az alapmemóriát akarná nagyobbra cserélni.
0
0
0
0
levi27 avatar
Core2 írta:
roberto888 írta:
Nem mondom, hogy kezdő vagyok, de lenne egy kérdésem!😊
Asrock M3A780GXH/128M ezen az alaplapon van 128MB DDR3 1333MHz Sideport Memória! Ezt ugyebár az integrált VGA használja! Az lenne a kérdésem, hogy ezt lehet-e tetszés szerint bővíteni, nagyobb méretű, esetleg magasabb órajelű DDR3-as So-Dimm ramokkal?

Mivel ez a memória integrálva! van ezért szerintem nem tudsz hozzáférni. Olyan mintha prociba cache-et akarnál bővíteni. De ha jól nézem, DDR3-as slotok vannak a mamóriának, és azt tudod bővíteni.


Nem szeretnék okoskodni de az az alap memoriája az integrált vga-nak és ott van a honlapján hogy
Max. shared memory 512MB tehát azon felül 512 mb-ot tud a vga-hoz tenni a rambol
0
0
0
0
Flash avatar
Ja a codegen az nagyon kafa, nekem már meghalt egy, és majdnem vitte magával a gépet! 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció