Anime

Szerző: bulldog95, 2009. November 06., téma
Fórum » Film, sorozat
Hozzászólások: 7 643
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
SuperPuma avatar
Utóbbi években eléggé stagnál ez az ága a filmiparnak
0
0
0
0
💬 11
Moon_Breaker avatar
@SuperPuma: filmipar? 😃
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Moon_Breaker: Ez is abba tartozik 😆
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SuperPuma: Hát igen, sajnos egyre gyérebb a felhozatal.
Nem tudom, vagy ennyire kifogytak az új ötletekből vagy ennyire lusták lettek már a japánok is... 😊
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Moon_Breaker: Én ezt a fajta régen jobb volt nyafogást mindig annak tudom be, hogy az emberek szeretnek megfeledkezni róla, hogy az animék régen sem voltak jobbak, csak 10-20 év távlatából már csak az átlagon felüliekre emlékeznek.

Az viszont igaz, hogy ez a tavaszi szezon borzasztó gyenge volt.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@X9K338DA: Ja, csak az a probléma hogy az előtte lévő néhány tucat szezon is gyenge volt.

btw nem nyafog itt senki, max szomorkodik hogy ennyire "quantity over quality" a helyzet. 😀
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Moon_Breaker: Ez igaz is lenne, ha az előtte lévő pár szezon pont gyenge lett volna, viszont pont nem volt gyenge. A tél például pont hozott két olyan sorozatot, ami nem csak szimplán jó, hanem megvan bennük a potenciál, hogy 10 év múlva klasszikusként emlékezzünk vissza rájuk. Ezt a tavaly őszről már nem tudnám ennyire magabiztosan kijelenteni, de két nagyon erős sorozat ott is volt.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@X9K338DA: Pontosan mely sorozatokra gondolsz?
0
0
0
0
SuperPuma avatar
@Moon_Breaker: Az utóbbi 5 évből én egy címet nem tudnék mondani
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Moon_Breaker: Moon:Breaker: A Little Witch Academia és a Sukeroku Futatabi-hen.

Összehasonlításképp 2000-2001-ben 2 év alatt jött egy darab Hajime no Ippo, ami klasszikussá vált, 1990-től 1994-ig pedig 5 év alatt egy darab Yu Yu Hakusho és egy darab Slam Dunk.

HakuDragon31: A hiba az ön készülékében van. Vagy csak néhány felkapott, de amúgy gyenge sorozatot sikerült kifogni, vagy pedig...

És nem arról van szó, hogy engem egyszerű volna elkápráztatni.
https://imgur.com/XuJ8e82.png
0
0
0
0
xoki avatar
@X9K338DA: Nem a szezon volt gyenge, hanem az ízlés más, például nekem volt vagy 5 jó mindegyik szezonba 😃
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
@xoki: Adom xoki szavát. Mindenkinek más az izlése, igy érthető hogy valakinek egy szezon/anime gyenge vagy nem. Nekem is a Tavaszi szezonba vannak amik nem igazán jöttek be, vagy nagyot csalódtam bennük (Pl: Granblue Fantasy - The Animation) de még ide mondanám a Gin no Guardian-t. Az első pár rész nagyon megfogott, érdekelt. Főleg a Granblue-nél az első 2 rész, mikor bemutatták egymás után néztem vissza őket. De mostanra úgy vagyok vele, hogy végignézem, de nem adja át azt a hangulatot amit az első részeknél éreztem. "Szintén zenész" a Gin no Guardian is. Viszont vannak amik nagyon tetszenek (eddig) Pl: Tsuki ga Kirei, és a Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records. Ide is sorolhatnám, de elég vegyes érzéseim vannak a Re:Creators-el szemben. Spoiler!
Az első pár részt elég pörgősre hozták össze, és el is gondolkodtam hogy mit akarnak "elhúzni" 22 részen keresztül. Maga az elgondolás, ami lezajlik az animében, igazán tetszik. Viszont mostanra már úgy érzem, mint ha egy játék szimulátorba lennék, mikor is Meteora a pozitiv gondolkodását taglalja egy-egy rész 70-80%-ában.


Nyári szezont tekintve: Lesz egy pár anime amire kiváncsi leszek. Hajimete no Gal, Fate/Apocrypha, Katsugeki/Touken Ranbu, Jikan no Shihaisha, Koi to Uso.

És amik számomra örök kedvencek lesznek: Death Parade, Kimi no Na wa, Plastic Memories, Byousoku 5 Centimeter, Monster Musume no Iru Nichijou, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru, Phi Brain: Kami no Puzzle, Madan no Ou to Vanadis, Onii-chan Dakedo Ai Sae Areba Kankeinai yo ne!.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Az anime annyira nem fogott meg, de az OST -je kib@szott jó ! 😃
0
0
0
0
💬 2
flyaway2 avatar
@Moon_Breaker: Pedig az első évad egész jó, a második tűrhető.😃 Viszont a grafikája mindkettőnek nagyon jó, nekem legalábbis bejön.😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@flyaway2: Jó volt az animáció meg a történet is, de számomra egyszer nézhetős. (nem úgy mint pl. OPM, Azumanga, Hellsing)
0
0
0
0
dispPaP avatar
úúú de rég jártam itt.

0
0
0
0
💬 3
norbli01 avatar
@dispPaP: Megmerem kockáztatni hogy ez a te kritikád volt.
Meghozta a kedvem az animéhez az biztos, elég érdekes koncepció, biztos hogy felkerül a listámra.

És amúgy nem csak te jártál itt régen :'D
0
0
0
0
dispPaP avatar
@norbli01: Van már azóta fent pár. (Tudom hogy buzis a hangom) Régieket a blogról feldolgozom azt majd jön valami újdonság is, csak jövőhéttől 2 hétig nem leszek szóval lesz egy kisebb leállás. Mondjuk most könnyű dolgom van, fél óra alatt megvan a felvétel, a szöveget 5 perc alatt újraszerkesztem így. Amúgy 1-1,5 éve tuti be se jelentkeztem. 😃

Amúgy:


0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
[LINK]

De miééért ?
Ettől féltem, Nihei papa minden egyes remekművét meggyalázzák ezzel a sz@r CG animációs hányással...😠

Csak az ABARA -t ne, kérlek ó Istenem ! 😢
0
0
0
0
💬 2
norbli01 avatar
@Moon_Breaker: Nem tudom, annyira nem tűnik vészesnek ez a CG, szerintem talán még meg is lehet szokni... Bár az eredeti művet nem hiszem hogy ismerem, de azért meg tudlak érteni 😜
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@norbli01: Hát én szó szerint kb. 5 mangát jó ha olvastam az eddigi "otaku" pályafutásom során, köztük Nihei BLAME! és ABARA műveit így képzelheted milyen nagy csalódás számomra hogy nem a megszokott-régimódi rajzolással hanem full-CG vel csinálták eddig az összes művét... 😊

Az Ajin valami förtelmes volt, nehezen szenvedtem végig.
Knights of Sidonia picivel jobban "tetszett"
BLAME! volt eddig a leg tűrhetőbb (valószínűleg többet tudtak belőle kihozni mert egy film és nem sorozat)
0
0
0
0
norbli01 avatar
Wow, jó látni hogy nem halt ki a fórum 😃

Csak hogy ne teljesen off legyen (sajna a videós témához nem tudok mit hozzá tenni, Misty-t nézek AnimeMan-t meg régebben néztem):
Valaki néz innen Borutot? És ha igen mi a véleménye? Fontos a film ha a történetet nézzük vagy hanyagolható?

Mellesleg valami slice of life animét keresnék, olyasmit mint a Hyouka vagy a Yamada and the 7 witch (valami ilyesmi, a japán címe nem jut eszembe most), előre is köszi 😃
0
0
0
0
💬 5
xoki avatar
@norbli01: Kit látnak szemeim 😲😲😲 😃 Már nem láttalak egy éve itt.

Btw a Borutóra én is kíváncsi lennék, mert eddig csak jókat halottam róla, azon kívül, hogy kicsit gyerekesebbre sikerült. Bár szerintem mondhatom hogy olyan mint a sima Naruto és nem mint a shipu... Ma vagy holnap biztos belenézek, ha addigra más nem, majd én irok róla ezt-azt 😃

Anime ajánlást pedig továbbra is így tudok adni....válogass: https://myanimelist.net/animelist/xoki 😆
Btw ez a Yamada-kun jó? még nem is hallottam róla 😲
0
0
0
0
norbli01 avatar
@xoki: Hát igen, most egy jó ideig szüneteltettem az animéket, csak a barátnőm rávett erre a Yamada-sra, és egészen tetszett, szóval közben a shippuuden-t is 'befejeztem' és ja, megint megjött a kedvem animét nézni 😃 aztán hallottam hogy jó a Boruto is. (Pont Misty egyik videójában). Én már elkezdtem, de olvastam hogy az első részek még a film előtt játszódnak szóval kicsit össze zavart. De szerintem az első rész első pár perce nagyon jól indított, így egyenlőre érdekel, csak filler herótom ne legyen...

Yamadáról meg annyit hogy igazából az első rész kicsit erőltetett, de amúgy nagyon vicces tud lenni szerintem 😃
Áhh, amúgy nem láttál sokkal több animét mint én, csak olyan.... 300-al hagytál le 😊 Bár a tervezett listád rövidebb szerintem mint az enyém :'D
0
0
0
0
xoki avatar
@norbli01: Hát a Boruto lényegében alapból fillernek számít valamilyen szinten 😃

Lenne planned 3x ennyi csak egy idő után csak azokat adom hozzá a listához, amelyiket könnyebb elfelejteni, esetleg régebbi amiről már senki nem beszél 😃
0
0
0
0
antal565s avatar
@xoki: Hát ha megnézed a boruto filmet vagy mi talán Naruto boruto a rendes címe nem tudom az előtt játszódik az anime, de gondolom majd azt a részt is eléri avagy kihagyja aztán lesznek az utána lévő dolgok. Igazából tetszik de 6 rész alatt nem túl sok minden történt. Nem írok semmit, mert nem szeretnék kicsit se spoilerezni 😀
0
0
0
0
norbli01 avatar
@antal565s: Néztem Anime Addicts-en, elvileg az a történetnek egy alternatív verziója, ami még logikus is lehet ha már filmről van szó, még kíváncsi leszek hogy alakul 😃 Amúgy ezt a 6 részt már láttam, és érdekel a folytatás csak egy véleményt szerettem volna kikérni 😃
0
0
0
0
xoki avatar
Azért poén, hogy most ő kezd lenni az új youtube sztár az animések körében 😃 Már elérte a nagy animés youtuberek feliratkozóinak felét 😃
0
0
0
0
💬 6
Moon_Breaker avatar
@xoki:


1.6+4.7millió feliratkozó. 😀
0
0
0
0
xoki avatar
@Moon_Breaker: Őt nem tartom anime youtubernek, mert minden értelmetlen sz*rt csinál 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@xoki: Te pl. kit tartasz "anime youtubernek" ?
0
0
0
0
xoki avatar
@Moon_Breaker: Nálam az anime youtuber azt jelenti hogy animékkel, azokhoz kapcsolódó videókkal, amv-vel, esetleg visual novellel foglalkozik és nem saját magát helyezi mindig középpontba: lost pause(mondjuk ő sokszor helyezi sajét magát középponba, de pl sok a visual novel is), a régi the anime man (már szarok a videói szvsz), misty cronexia stb
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@xoki: Rákerestem erre a Misty Chronexia -ra mert a névből arra következtettem hogy valami szexi csaj mint Tabs, aztán.. bevillan valami randa kopasz Oji -san ... 😶
0
0
0
0
xoki avatar
@Moon_Breaker: 😆 én nem nézem BTW, mert amiket csinál azokat én már mind tudom/ismerem. Misty az anime karakterére utal, (asszem van már egy rész a saját készítésű animéjéből) meg most már a lányának a neve is asszem. Ha csajt akarsz akkor: akidearest, Reina Scully Utóbbinak elég jók a videói, bár az utóbbi időben elhanyagolja a csatornáját és inkább a crunchyrollon ügyködik
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
HorribleSubs FTW ! 😀
0
0
0
0
💬 8
X9K338DA avatar
@Moon_Breaker: Hacsak nincs szó szerint bármi más. A HS stream minőség, a legális streamer oldalakról ripelt felirattal. Bár ha nincs más és régiózáras CR-on, inkább streamelem 9anime.to-ról.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@X9K338DA: Áh, az ongoing sorozatokat HS -osan, ami tényleg jó és többször nézhető nyaa -ról bagy Bakabt -ről 1080P BD -ben ha kijön lemezen.
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@Moon_Breaker: Tárhely és időpazarlás a HS-t letölteni, még egy megnézés erejéig is, ha egyszer semmivel sem kínál jobbat, mint a stream.
0
0
0
0
xoki avatar
@X9K338DA: Kivéve ha sz*r a net streamelt verzió nézésére 😞 😃 Akkor jobb letölteni 😃

Szerencsére a magnet linkek működnek HorribleSubon, de a régi animéket onnan nem lehet beszerezni........
Nyaa.se -nek annyi bakabt meg még nem elérhető, egyre gyanúsabb már...
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@xoki: Még szerencse hogy a külső 2terkás vinyón megvan minden többszöri megnézésre érdemes anime.
Spoiler!
+ a 3terkáson még kb. félig amit még nem láttam. 😃
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@xoki: Az gyakorlatilag egy teljesen használhatatlan net. Ha van egy 5mbites, ami nem szakadozik 10 percenként, az bőven több, mint elég. Ha meg szakadozik, akkor az vagy router probléma, vagy a szolgáltatót kell fültövön vágni, hogy rakja rendbe, mert valószínűleg nem teljesíti a szerződés rá eső részét.
0
0
0
0
xoki avatar
@X9K338DA: https://www.speedtest.net/result/6280692141.png

Kb a 720P 30fps Twitch streamekre jó. Annál jobb minőségbe már hajlamos töltögetni néha-néha. Mondjuk nincs semmi konkurenciája itt, szóval nem is meglepő. (kb 15 euró a net ára, azért az annyira nem rossz, bár hasonlítási alapom nem nagyon van)
0
0
0
0
X9K338DA avatar
@xoki: Ha a youtube-ot bírja, akkor szerintem bármelyik anime streamer oldalt kell neki. 720p@30fps elég, annál ezeket sem forgatják többre. 1080p-re is ezeket skálázzák fel, nem natív a dolog. Legalábbis a Blu Ray megjelenés előtt. A HS, mint említettem, stream minőség, 720p, 23.976fps, ~1800kbps bitráta. Ez konkrétan a jobb 720p@30fps-es youtube videók tartománya.
0
0
0
0
xoki avatar
Jól látom, hogy a Nyaa.se meg a Bakabt is behalt ? 😞
Valaki tud valami jó alternatívát? 😃 Újakat szedem horriblesubsról, szóval azzal nincs gond még 😃
0
0
0
0
💬 1
X9K338DA avatar
@xoki: Tudtommal a Nyaa elvesztette a jogokat több domain nevéhez. Szerintem előbb utóbb helyreáll vagy új domain névvel újra indul. Addig pedig szerintem a legjobb első kézből a fordító csapat honlapjait böngészni és magnet linket keresni.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
sziasztok ilyen nem sorozat hanem ilyen filmszerű 1-2 órás animeket tudtok mondani?
mint pl a vadon hercegnője
d a vámpírvadász

fontos magyar szinkronos legyen
0
0
0
0
💬 1
X9K338DA avatar
@MC MaRcI: Na úgy nem igazán. Az első GiTS-nek a Tokyo Godfathersnek és a Cowboy Bebop: Tengoku no Tobira-nak tudom, hogy van szinkronja, valószínűleg a legtöbb 2005 előtti Ghibli filmnek is, esetleg az Akirának, rémlik, mintha valamikor a 90-es években láttam volna TV-ben, de nem vennék rá mérget, hogy pont az volt, talán még szóba jöhetnek egyéb Kon Satoshi filmek a 2000-es évek elejéről, mint a Perfect Blue és a Sennen Joyuu. Viszont kétlem, hogy a Howl no Ugoku Shiro óta bármi újat szinkronizáltak volna.

Úgy alapjáraton sem ajánlom a szinkront, hacsak nem olvasni sem tudó gyereket akarsz vele szórakoztatni.
0
0
0
0
xoki avatar
Most kicsit le vagyok maradva a szezonosokkal, mert inkább elkezdtem régieket is, mert sose jutna rá idő másképpen már 😃
Amit elkezdtem a mostaniból:

Eromanga-sensei
Eddig sokkal jobb mint az oreimo (ugyanaz írta mindkettőt)
https://media.giphy.com/media/qMz8m0vecg52M/giphy.gif
^ez valami eszméletlen vicces volt számomra mert általában sose mondják ki az animékben 😃 Legalábbis én nem találkoztam még eddig olyannal ahol igen. Egy bajom van vele, hogy eddig nem halad előre semmiben. Bár most a legutóbbi rész alapján nagy esély van arra hogy most fog elindulni ténylegesen az a kis story ami ilyen animéknél lenni szokott.

Hinako Note
Ugyan az a véleményem mint lentebb írva lett. nem tudom mi akar ez lenni. Oké nekem a moe faktor miatt már nézhető, de valahogy eddig semmi mást nem mutat fel. Minden próbál lenni, de semmi nem lett, értsd: például nem elég poénos, de próbál az lenni. Ja és a lényegére nem jöttem rá, mert eddig szinte semmi nem történt avval kapcsolatban amiről szólnia kéne.

Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?
Ebbe a címe miatt kezdtem bele 😆 Eddig elég érdekesnek tűnik, kicsit talán black bullet copy abból a szemszögből hogy lolik számítanak fegyvernek. Apropó Black Bullet, remélem nem az lesz hogy itt is lolikat ölnek majd tömegszámra :/ (nyugodtan lehet spoilert irni ha valaki tudja)

Nos, csak ezt a 3-at nézem, de sok van még tervbe, főleg a folytatások.

A Boruto is érdekel, viszont én a shipudent abbahagytam felénél kb, vagy nem tudom már és nem is tervezem megnézni inkább elolvastam a mangát amikor véget ért. Nem tudom érdemes e ezt elkezdeni. Valaki esetleg nézni?
0
0
0
0
💬 2
X9K338DA avatar
@xoki: Kétlem, hogy (a SukaSuka/WordEnd) arra pályázna. Vizuálisan annál sokkal vidámabb és eddig nem volt nyoma annak, hogy "on-screen" bármi ilyesmi tabujellegű dologba futna ki. Szerintem biztosra megy és megmarad langyos víznek. Nem várok tőle semmilyen meglepetést.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@xoki: Atom - The beginning eddig nagyon jó, OPM S2 -ig el leszek vele. 😀

https://www.animenewsnetwork.com/thumbnails/hotlink-full/encyc/A18989-1218761778.1483746313.jpg
0
0
0
0
GodSie avatar
gyerekek ez nagyon jóóó ^^
0
0
0
0
💬 1
xoki avatar
@GodSie: Kár, hogy még mindig sz*rnak az irányítás billre történő elkészítésére......
0
0
0
0
X9K338DA avatar
flyaway2
Alaposan lemeóztam a szezont.
Boku no Hero Academia 2nd Season - Ez a tournament arc eddig nekem nem igazán jön be, remélem nem ebből fog állni az évad. Kisebb csalódás az első évad után.

Eromanga-sensei - Határeset. Nem igazán értem a népszerűségét.

Re:Creators - Koncepció szinten érdekes, de eddig nem vágtam magam hanyatt. Még nem igazán látszik, merre fog kifutni a történet.

Zero kara Hajimeru Mahou no Sho - Egyelőre ez is egy oké vanilla sorozat.

Shingeki no Bahamut: Virgin Soul - Hozza az elvárhatót, eddig méltó az első évadhoz, de hol a pecsba van már Favaro?!

SukaSuka/WorldEnd - Tökátlag fantasy cucc. Eddig semmi egyéniséget vagy kiemelkedőt nem látok benne.

Alice to Zouroku - Ezt vagy hamarosan nagyon meg fogom utálni, vagy megmarad egynek jó kategóriában. Nem hiszem, hogy egy felülről közepestől több kijön belőle.

Sakura Quest - Eddig nem különösebben érdekes.

Sin: Nanatsu no Taizai - Hardcore fan service, sok lány a lányon akcióval. A Queen's Blade-nél szerintem jobb.

Quan Zhi Gao Shou - Kifejezetten érdekes, még annak ellenére is, hogy nem különösebben szeretem a kínai nyelv hangzását, plusz a CG is elég gyenge, néhány rendezői megoldás sem igazán jön be. Egyelőre ígéretes.

Seikaisuru Kado - Szintén ígéretes. Eddig 3 rész alatt nem jutottak vele messze. Viszont most jön majd egy fordulópont, amit ha jól kezelnek le, sokat lendíthet rajta fölfelé. Full CG, de általában nem néz ki szarul.

Hinako Note - Nem igazán tudom, mi is akar ez lenni. Kissé unalmas. Az előző szezonban az Urara Meirochou szerintem sokkal jobb volt.

Atom: The Beginning - Kellemes meglepetés, bár az írás itt-ott kicsit defektes.

A következőek pedig egy-két rész után lemorzsolódtak:
Frame Arms Girl - Ronda CG játékbabák harcolnak power armorban.
Gin no Guardian - Erre már most nem emlékszem. Ez is valami alacsony költségvetésű fantasy-shounen-battle.
Oushitsu Kyoushi Haine - Cukifiús sorozat lányoknak.
Fukumenkei Noise - Nem jön be a zene és láttam már elég jobbat a témában.
Tsugumomo - Alsó-középkategóriás ecchi feeling a 2000-es évek derekáról.
Berserk (2017) - Semmit nem fejlődött az előző évadhoz képest.
Tsuki ga Kirei - Ennél érdektelenebb első részt rég láttam.
Granblue Fantasy The Animation - Asszem erről már írtam, mivelhogy februárban kikerült az első két rész. Kínosan hülye.
Sakurada Reset - És máris letaszították a trónról a kettővel ezelőttit.
Clockwork Planet - Pont ekörül néztem meg a Steamboyt. Ez kb ki is végezte.
Renai Boukun - Nem tetszik az első részben felvett irány. Összerakott három karaktertípust, akiket alapjáraton ki nem állhatok.
Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records - Ez is csak egy tizenkettő-egy tucat varázsgimis waifu gyűjteménynek látszik, abból meg már láttam épp eleget.

Amit nem is tervezek megnézni:
Shingeki no Kyojin Season 2 - A hype ellenére már az első évad is csak közepes volt. Kétlem, hogy hirtelen minőségi ugrás jönne.
Boruto: Naruto Next Generations - Kevés dolog hagy annyira hidegen, mint a Naruto univerzum.
Danmachi Sword Oratoria - Kritikán aluli első évad után nem érdekel a spinoff.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Új Titánt meg a Mahoutsukai no Yome Hoshi Matsu Hito -t.
Az utóbbi egész érdekes, kár hogy csak 3 részes lesz...
0
0
0
0
flyaway2 avatar
Valaki néz valamit a szezonból? Van pár érdekes cím. Én eddig csak párba néztem bele (Boruto, Berserk, AoT, Re:Creators) unaloműzésként, amik tényleg érdekelnek azokba majd akkor ha több rész kint lesz.😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Aki még nem látta és szereti a dark - thriller - mindf@k animéket , ajánlom figyelmébe ezt a régi de nagyon jóféle mesterművet.
Spoiler!
Én már vagy 6szor láttam de még mindig lenyűgöz ,annyira zseniális. 😀


[LINK]

https://myanimelist.cdn-dena.com/images/anime/8/4560l.jpg
0
0
0
0
GodSie avatar
Nier picsajóó 😃 lehe én is megveszem😀
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Áh, a Nier most valahogy jobban leköt mint a 86odik narutós arkád gém... 😆
0
0
0
0
GodSie avatar

Sziasztok 😀 aki szereti az animéket lessen be ,lesz VR anime game is^^ (Oculus Rift)
1.rész jön a többi is 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Initial D-t kellene végre folytatni. Második évadot anno elkezdtem, de olyan szinten csúszott az egész, hogy az első részét sem bírtam végignézni.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Én kiböjtölöm a 1080p BD verziót, kb. 3-4 hónap. 😃
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Nos, hétvégén én is oda kerültem hogy megnéztem a filmet egymás után kétszer! Egy filmnél sem volt ilyen, de miután megnéztem egyszer, nem akartam elhinni hogy ezt így összehozták, és megnéztem még egyszer közvetlen az előző után.
Nem hiszem hogy spoilerezni fogok, de aki annak venné attól elnézést.
A film egy az egyben visszaadja azt az érzést, amit az animében láthattunk. Nagyon sok jelenetet átvettek az animéből, ami számomra nagyon nagy pozitívum. A film 70%-a az animéből van, ezért maximális tiszteletem a készítőknek. Először tartottam attól, (mikor néztem a bemutatót) hogy ez egy újabb olyan film lesz, aminek nem sok köze lesz az eredeti műhöz... de szerencsére nem így lett. Egyetlen egy, számomra nagy negatívumot tudok felhozni, (és mást tényleg nem) az pedig a zenék. Én, mint az anime híve nagyon rosszul érintett az hogy sok klasszikus GiTS zenét nem tettek bele a filmbe. (Az egyik legjobb eredeti zene a film végén lehetett hallani.) De ezen kívül mestermunka lett, és 100%-ban ajánlom mindenkinek, aki a filmek, vagy aki az anime híve. Ebben csalódni nem fogtok!
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Vígjátékot szinkronosan?

Hát akkor nézd meg először ezt :



Aztán ezt :



és utána mondd azt hogy inkább a magyar szinkront választod... 😕
0
0
0
0
sunny474 avatar
Személy szerint én is az eredeti szinkron híve vagyok. Egyedül vígjátékot nézek magyarul. Jobban átjönnek a poénok. Anime terén pedig csakis japán szinkron/angol felirat. Nem mondom, hogy az angol tökéletes, de a magyar fansubok sokszor igencsak hajlamosak akár teljes mondatokat rosszul fordítani. Több száz anime után annyi japán ragadt rám, hogy még néha én is észre veszem ha valami nem stimmel. Eltérve a témától:
Ghost in the Shell
Hétvégén volt alkalmam megnézni moziban és azt kell, hogy mondjam, hogy jó lett. Baromi rég láttam már az anime filmet, a TV sorozat meg ki is maradt(habár megjött a filmtől a kedvem hozzá). Így nem tudom behatárolni mennyire volt hű az eredetihez. Elvárások nélkül ugrottunk neki olyan haverokkal akiknek az animék semmit se mondanak viszont ennek ellenére nekik is tetszett. A történet részemről nem volt nagy kunszt, de ez a cyber világ eszméletlenül jól mutatott filmen,teljesen beszippantott. Először sikerült látnom végre egy normális élő szereplős adaptációt a vásznon ami jól sikerült. Nyilván most volt budget, de death note és aot kaliberű live action után végre fellélegezhettem.
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Ebben én is biztos vagyok. De ez is hozzáállás kérdése. Volt pár film ahol a bemutatóban hallgatott szinkronszínész igen jól átadta a szöveget, aztán csodálkoztam hogy a filmben meg más volt a hang, és szinte pocsék. Sok szinkronos filmet nem is nézek, de van pár klasszikus név ami miatt úgy érzem megér egy "misét". Ha már film, akkor inkább japán hangú Animéket nézek. Azokban nem igazán csalódok. (Persze itt is vannak kivételek, mikor is az ember elkezdni nézni, és kijön egy kérdőjel a fejében, hogy: WTF) (:
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Scarlett mama saját hangja biztos hogy jobban fog illeni a filmbe mint valami jött-ment magyar csaj odanemillő károgása aki bemegy a stúdióba, elhadarja az eléhányt szöveget , felmarkolja a kis pénzét aztán megy tovább a tescoba pénztárosnak.
Mert hogy a szinkronszínészi fizuból nehezen lehet megélni itthon az szinte tuti. 😊
0
0
0
0
Kimi no Na wa avatar
Kár vitába menni azért, hogy ki hogy szereti nézni a filmeket. Sok filmet én sem szeretek magyar szinkronnal nézni. Vagy megnézem magyar felirattal vagy az eredeti nyelvén. Én személy szerint így vagyok a Ghost in the Shell-el is. Természetesen a moziban is meg fogom nézni, magyar szinkronnal, csak hogy lássam hogy mennyiben javult a szinkron, mert személy szerint az előzetesben hallható szinkronhangok elég erőltetettek, már ami a hangzást illeti. (Személyes vélemény)
Magát az animét imádtam, szóval kíváncsi vagyok mit ad vissza a film.
A filmbeli zenékre rátérve: Remélem hallható lesz pár klasszikus benne, mint például Yoko Kanno & Origa - Inner Universe. (Már csak Origa megemlékezése miatt is.) De megmondom őszintén, a bemutatóban hallható Depeche Mode - Enjoy The Silence (KI Theor cover)-t is szívesen hallanám benne. (A szóbeszédekkel ellentétben, szerintem nagyon oda illett a bemutatóba. Persze ez is személyes vélemény)
0
0
0
0
X9K338DA avatar
Szerintem még csak az sem igaz, hogy a régi szinkronok jobbak a maiaknál. Én emögött a vélemény mögött puszta nosztalgiát látok. Néztem már újra eredeti hanggal régi szinkronos filmeket és sorozatokat. Szerintem ami régen más volt, hogy jobb nevű színészekkel szinkronizáltak, de a fordítás minősége sokszor még csak olyan sem volt, mint manapság. Sok jelenetet a rendszerváltás előtt pedig szándékosan fordítottak félre a cenzúra részeként.
0
0
0
0
xoki avatar
Az utóbbiakhoz hozzászólva:

Mondjuk azért eléggé szomorú a mostani magyar szinkronok szintje. Régen ez nem így volt (lásd Bud S. filmek, egy rém rendes család, meg a többi ismert film/sorozat) most viszont látszik, hogy elkapkodják a fordítást és szerintem már itt bukik el az egész, nem a szinkronszínész hibájából.
Na most ez nem igaz az animékre, ott alapból nem is próbálkoznak tehetségek felvételével, csak legyen valami és kész. De ez se volt így régen, bár nyilván már nem is készül magyar szinkronos anime (vagy igen? nem követem)
A felirat meg, hát igen, sajnos a magyarok legtöbbje félrefordítás gyűjtemény, tisztelet a kivételnek. Már egy 100 anime után mindenkire ragad annyi japán szó, hogy észrevegye, hogy ha valami nem oké a felirattal. Bár ennek az angol forrás használata is a következmény, mivel sok esetben az angol felirat helyes és annak fordítása is, csak ugyebár magyarul sokféleképpen kifejezhető valami, ezért nem mindig a legmegfelelőbb kerül a képernyőre. Valamint ahogy lejjebb említve lett, a kultúra ismerete elengedhetetlen egy anime tökéletes lefordításához.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Inkább a németnek lenne értelme.
Úgy is vagy 10 évente adnak ki ebben a műfajban olyan produktumot ami érdekel is.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Hát akkor itt az ideje ráfeküdnöd az angolra, nem gondolod? 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Az már egyszer biztos.
Mondjuk japánul nem tudok. Angol tudásom se sokkal több igazából.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Nekem nem baj, mindenki úgy nézi ahogy akarja csak számomra ezerszer élvezetesebb, jobban visszaadja a fílingjét a dolognak ha az eredeti formájában nézem az adott alkotást.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
De most komolyan az baj, ha van, aki igényli a magyar nyelvű feliratot vay szinkront?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Na akkor Haku , Te majd megnézed magyarul a GITS filmet, én meg eredeti nyelven.
Spoiler!
Szerintem én jobban fogom élvezni mint Te. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Ahol ezek fontosak a történet/párbeszéd megértéséhez, ott tényleg veszett fejsze nyele.
De azért szerencsére szoktak sikerülni a szinkronok (Na mondjuk a legújabb, amit én néztem, az is már vagy 10-12 éves)

Na meg amit angolul normálisan lehet feliratozni, azt azért már csak lehet magyarul is.
(Mondjuk a csúszás az technikai probléma)
0
0
0
0
X9K338DA avatar
Fogalmam sincs, honnan jön az a hülyeség, hogy a magyar nyelv szinkronra termett, hogy "főleg egy ilyen nyelvtannal nincs lehetetlen". Minden nyelvben vannak lefordíthatatlan fogalmak, amiket legfeljebb körbemagyarázni lehet. És akkor még el sem jutottunk a kulturális utalásokhoz, amik aztán végképp lefordíthatatlanok. Adaptálni lehet fordítás során a befogadó kultúrához, lecserélve az utalást egy másikra, meg lehet magyarázni egy extra feliratsorokban vagy ki lehet gyomlálni. És még rátapinthatunk a szubkulturális és popkulturális utalásokra, amik nem csak nyelvtudást, hanem jóval mélyebb kulturális ismeretet követelnek meg a fordítótól és akkor még csak ott tartunk, hogy felismeri az utalást/érti a poént, de még nem vitték át a célnyelvbe úgy, hogy az a fordítás befogadójának is érthető legyen és emellett beleférjen a feliratba vagy ne térjen el nagyon a szájmozgástól.
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Azért normális filmeket igényesen tudnak szinkronizálni (Főleg egy ilyen nyelvtannal kb nincs lehetetlen). Egy zs kategóriás animébe lehet tényleg nem őlnek bele annyi energiát, de azért egy jobb minőségűbe /vagy ami biztosan eladható/ abba fognak.

De mikor igénytelen hülyeség a felirat és még csúszik is egy mondattal, na az siralmas.
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Animénél csak is eredeti japán hang + angol felirat jöhet szóba, angol nyelvű filmeknél a saját eredeti hang.
A színészek\eredeti szinkronszínészek átélését nem adja vissza holmi szutykos magyar stúdióban sebtiben összehányt "fordítása". (legalábbis én így vagyok vele) 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Miért is? Van vele valami baj?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Aki magyar felirattal\hanggal néz animét\filmet, az meg is érdemli. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Volt már olyan, hogy japán "OEM" felirat, alatta a már utómunkált angol felirat és mindezek felett (természetesen olvashatatlanul és csúszva) a magyar felirat.
0
0
0
0
X9K338DA avatar
kornel244
Mert nem csináltak. Szvsz nem is érdemes magyar feliratokra várni/hagyatkozni. Angol van már aznap vagy következőnap a hivatalos streamer oldalakon (pl crunchyroll, daisuki, funimation), igényes rajongói felirat pedig általában egy-két napon, de legkésőbb héten belül. A magyar feliratot meg szerintem úgyis angolból fordítják félre tovább.

Az Iron Blooded Orphans például pont Crunchyrollos sorozat.
0
0
0
0
kornel244 avatar
Valaki nem tudja hogy a Gundam iron blooded orphans 1-2 évadához miért nincsen még magyar felírat?
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
Most anime-filmek szüneten vannak.
Spoiler!
ME:A
😃
0
0
0
0
xoki avatar
Él még valaki? 😆

Mivel hamarosan véget ér a szezon:
Kinek mi volt kellemes meglepetés és nagy csalódás a szezonból?

Később ha lesz kedvem leírom majd én is 😃 Csak gondoltam felélesztem már a témát kicsit 😃
0
0
0
0
Moon_Breaker avatar
@SuperSaiyanGotto

[url]http://store.steampowered.com/tag/en/JRPG/#p=0&tab=TopSellers[/url]
0
0
0
0
GodSie avatar
köszi 😃 remélem lesznek jók..de ahogy látom PC-re kb semmi
0
0
0
0
GodSie avatar
Sziasztok 😃DD mondanátok pár anime jellegű játékot Dragon ball megvan :3 RPG kéne a legjobban ecchi féle is jöhet 😃
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció