Milyen monitort vegyek?

2008. October 06., téma
Fórum » Periféria
Ha nem tudod, vagy nem vagy elég biztos benne, hogy milyen monitor is vegyél, akkor itt nyugodtan kérdezhetsz.
Hozzászólások: 3 281
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kisborda avatar
[LINK]
Ez jó, vagy van ennél jobb is ami közel ilyen árba van, de lehetőleg olcsóbb?
Válaszokat előre is köszönöm!😀😀
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! 22"-24" körül szeretnék TFT monitort vásárolni.
Nem nagyon értek az ilyenekhez, lenne először 1 kérdésem hogy, ha AGPs videokártyám van akkor mennyivel befolyásolja a TFT monitorokat? Most jelenleg csöves monitorom van.
Ha lehet akkor nem szeretnék VGAt cserélni,mert amire szeretném használni az tökéletesen fut.(modellezés)

Ezt a monitort néztem ki magamnak, nagyon bíztató infók is vannak alatta.

[LINK]

40-50e körül szeretnék monitort vásárolni. Várom a javaslatokat😀 és a VGA-val kapcsolatos kérdésemre a választ.
0
0
0
0
no avatar
Mi a véleményetek erről?
LG Electronics W2043S
http://www.argep.hu/product_1131918.html
0
0
0
0
Szykla avatar
Üdv ma megvettem a monitort és marha faxa 😆
0
0
0
0
philips20 avatar
nagy 28 colos monitort vegyél 😃 énis azzal szemezek
0
0
0
0
thug85 avatar
Biztos, hogy talpal együtt annyi. Majdnem 40 centis magasság egy kicsit sok talp nélkül. De nekem otthon 22" monitorom van, ha hazamegyek lemérem mekkora.
0
0
0
0
Szykla avatar
Na ezt a monitort néztem ki magamnak 34e FT :

AOC 2236Swa

Adatok:

- képernyőméret: 21,5"
- panel technológia: TN
- felbontás: 1920 x 1080 pixel
- kontrasztarány típusa: dinamikus
- kontrasztarány: 60.000:1
- fényerő: 300 cd/m2
- látószög: 170° / 160°
- WUXGA
- csatlakozók: 15 Pin D-SUB bemenet
- fogyasztás: max. 25 W
- méret (SZ x M x H): 53,1 x 39,6 x 6,6 cm
- tömeg: 4,7 kg

U.I.
A magaságát azt hogyan mérik asztal laptól a monitor tetejéig vagy a monitor tetejátől a monitor aljáig és még ehezz jön a talpa?😞
0
0
0
0
thug85 avatar
A monitorok 4:3, 16:9, vagy 16:10-es képaránnyal rendelkeznek. A 4:3-as arány a rég megszokott, a másik kettő pedig az úgynevezett "széles" monitor. Az az igazság, hogy én az utóbbiak közül választanék, mert mostanság minden film szélesvásznú. Ezeken a monitorokon élvezhetőbbek a filmek, és a játékok is. Az, hogy nyújtott a kép, vagy éppen össze van nyomva csupán beállítás kérdése.
Monitor vásárlásnál szempont lehet a minél rövidebb válaszidő, és a minél magasabb kontrasztarány.
0
0
0
0
Szykla avatar
Akarok venni TFT LCD monitort 17'' vagy 18'' colosat és azt mondta az uncsitesom hogy olyat vegyek ami szélesebb a mostani 17'' és 1024x768.
Az lenne a kérdésem hogy mi az a méret ami nem túl széles mert láttam olyat hogy túl széles volt és ha filmet néztél rajta akkor az emberkék feje nyulytot volt olyan 1440x900 vagy ilyesmi.
Ja és a legfontosabb kb cm-re milyen magasak mert 40cm-s a polc ahova szeretném teni?😀
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
mien adaptert kell venni ahoz ,hogy összekössek 3 monitort?
0
0
0
0
kisborda avatar
Kmisi99 írta:
én csak jót olvastam a benq ról szakemberek azt mondták hogy minőségi márka nekem és több ismerősömnek is ez van tökéletes gyönyörű kép

Ja tök szép!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
én csak jót olvastam a benq ról szakemberek azt mondták hogy minőségi márka nekem és több ismerősömnek is ez van tökéletes gyönyörű kép
0
0
0
0
pakai93 avatar
még mindig nem vettem meg egyik monitort sem... az első amit irtam nem lesz mert aránylag magas a fogyasztása, a második azért nem mert olvastam sok rosszat a BenQ-ról... most ugy néz ki h egy SAMSUNG P2370HD TV-Tuneres monitor lesz... vagy kedden vagy a hónap végén fogom megrendelni ha addig nem találok jobbat 😃 😆
0
0
0
0
George91 avatar
Hát én nem tudom hogy milyet vegyetek de azt legalábbis tudom hogy mit nem ajánlok nekem Daewoo LM1910W 19" LCD monitorom van 40E-Ft. volt és mit mondjak nem érte meg az árát! 1 hibája van hogy ha áramszünet vagy ha lekapcsolom az áramot akkor nem kapcsol be kb 1 hétig!
De ha valakinek ilyen monitorja van kérem szóljon ha nincs ilyen problémája!
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok! eről a moncsiról szeretnék véleményeket kérni,LG FLATRON L1918s. hogy érdemes e ilyet venni, legfőképp játékra lenne!köszi előre is😀
0
0
0
0
Romvr avatar
thug85 írta:
Nekem is egy 22"-os Fujitsu Siemens van, csak Full HD-s. Az én véleményem az, hogy fölösleges ettől nagyobb monitort venni. Egy 24"-os monitor esetében nagyobb képfelületre ugyan annyi pixel jut ami azt jelenti, hogy gyengébb képminőségűnek hat. Ha az enyém elromlana én ugyan ekkorát vennék, nem nagyobbat. De embere válogatja. Van aki azt mondja, hogy már ez is nagy, van akinek kicsi. Nekem pont optimális!


Én hétvégén nyüstöltem egy 37"-os FullHD LCD TV-t és meg kell mondjam hogy nagyon bejött a dolog. Gépre volt rákötve és filmet néztem meg neteztem rajta. Játék sajnos nem volt kéznél (notiról ment), de most hétvégén kipróbálom játszása is. Elképesztő élmény ilyen nagy képernyőn machinálni nálam bejött.

Most jöttem Saturnból és néztem a különbségeket monitor és monitor között. A 22"-os 16:10-es mellett a 24"-os 16:9-es volt az ami még tetszett méretileg. De 50-et nem ér meg nekem ilyen parányi méretkülönbség. Erre is rájöttem. A kérdés már csak az hogy bevállalom e a 16:10-ről 16:9-re váltást ami filmnézésnél jobban kijön, játéknál meg nem zavarna.

De lehet hogy veszek egy 32"-os 1366x768-as LCD TV-t és legalább lesz egy TV-m is (most nincs), amin akár még tudok játszani is nagyban. Majd most hétvégén megnézem hogy 1366x768-ban milyen egy játék ilyen nagyban. Bár gondolom ha egy Full HD-n nézek 720p-s képet az jobb mint ha egy 720p-s kijelzőn nézem. Vagy tévedek?

SZERK.: Nah kipróbáltam játékra az 1366x768-at és az 1920x1080-at. Hát zongorázni lehet a különbséget olyan játéknál aminek nincs Élsimítás funkciója. Szóval maradok annál hogy FullHD felbontás kell. Azonban lehet hogy beérem 66 centis FullHD tévével is ha van ebben az árban. Orionban állítólag van. Kiderül.
0
0
0
0
pakai93 avatar
sztem hamarosan megveszem a monitort... kipróbáljuk a legújabb led-es technikát... 😆 egy BenQ V2400 Eco LED személyében 😃 😆
0
0
0
0
thug85 avatar
Nekem is egy 22"-os Fujitsu Siemens van, csak Full HD-s. Az én véleményem az, hogy fölösleges ettől nagyobb monitort venni. Egy 24"-os monitor esetében nagyobb képfelületre ugyan annyi pixel jut ami azt jelenti, hogy gyengébb képminőségűnek hat. Ha az enyém elromlana én ugyan ekkorát vennék, nem nagyobbat. De embere válogatja. Van aki azt mondja, hogy már ez is nagy, van akinek kicsi. Nekem pont optimális!
0
0
0
0
Romvr avatar
Sziasztok!

Most egy 22"-os Fujitsu Siemens monitor büszke tulajdonosa vagyok (1680x1050-16:10). Már egy jó ideje, ezért gondolkozom a váltáson. Ebben szeretnék segítséget.
Dilemma: Méret vagy Felbontás? Esetleg mindkettő?
- Néztem hogy a 22"-os 1920x1080-16:9-es monitorok már egész baráti áron kínálják magukat. Egész dizájnos példányokat is lehet kapni 40 magasságában (ízlések és taslik). De vajon megérné e hogy egy szintén 22"-os monitort vegyek csak a nagyobb felbontás miatt? Egyáltalán érvényesülhet a FullHD 55,8 centin?
- Azt is néztem hogy 24,6"-os FullHD monitor, minden vacakkal, 60 körül van. 61centi már több mint 55. Viszont megéri 5 centiért a 22-es árának dupláját kiadni?
- Ilyen magasságokban már van HDTV? 32" már 81 centi, az már 22cm plusz. Sajna 100ezer alatt csak 1366x768-at lehet kapni. (Bár akkor azon menne a TV-Játék, a jó öreg monitoron meg minden más.) Mennyire látszik meg az "alacsony" felbontás ilyen méretben egy játéknál?
Bár ha tudok valamit 30" magasságában aminek van egy emberesebb felbontása és még belefér a pénztárcámba is akkor ne tartsátok magatokban. 😆

A max amit hajlandó vagyok a szent cél érdekében feláldozni az a 65-70 ezer. 70 fölé már semmiképp nem megyek (max ha 70.999-be kerül valami akkor azt még kibírom. 😆 )

Szóval adottak a kérdések, amikre én nem lelem a választ.

A segítséget előre is köszönöm.
0
0
0
0
pakai93 avatar
Samsung 2494HS ,HDMI,DVI most ezen gondolkozom 😆
0
0
0
0
bence360 avatar
Nekem Samsung Sync Master 2243LNX em van 23" nagyon jóó 40 ezer volt karácsonyra kaptam akcóval most 45 körül van..és téll nagyon meg vok elégedve vele! csak ajánlom a SAMSUNG ot
0
0
0
0
dave500 avatar
Dell az nagyon jókat csinál! Csak drága...
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Hát az enyém benq G2220HDA nekem tökéletes 40 000.1 kontraszt full hd tökéletes csak hdm i nincs benne
0
0
0
0
pakai93 avatar
err?l vélemények vagy esetleg tapasztalat: BenQ E2200HD WIDE DVI,HDMI ? 😲
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
ohhohó azér már nagyon fullos 22 colos monitort vehecc ajánlom neked a benq-t az rohadt jó és az asus is ezen felül még nem rossz a samsung se meg még esetleg a fujjitsu de inkább az els? kett?
0
0
0
0
pakai93 avatar
én is szeretnék venni vagyis inkább kapni mert le vagyok égve 😆 egy Samsung vagy LG 22"-os Full HD-s monitort vagy még talán szóbajöhet a BenQ, Asus is jólenne de itt a környéken nem találtam egyet sem... 😞
miket tudnátok ajánlani? max keret 55e de inkább 50e
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
testvéremék is olyat vettek
0
0
0
0
gyula001 avatar
én most vettem egy asus 22-es full HD-s monitort 40000 ezerért
0
0
0
0
Barna@1 avatar
Szerintem LG L1942T-SF megfelő.
0
0
0
0
driftking950206 avatar
Nekem is kéne egy Monitor! : D
Ha lehet akkor NE legyen:
- Wide
- Drága
- Fujitsu Siemens, mert akkor már előbb veszek a teszkóbol 😆

Ár maximum 30-35e lehet.

Előre is köszönöm!
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
akos0102 írta:
Sziasztok!

Monitrt szeretnék venni. Egy 19"-os LG-re vagy Samsungra gondoltam. Kb. 1280*1024-es felbontással.
De ha 50.000HUF alatt tudtok kicsit jobb monitort is mondani, arra is vevő vagyok.
Azért írok, mert a mostani samsung 19"os monitorom 1280*1024-es felbontásal, elromlott. Javítattása 20.000HUF-ba kerül.
Léci írjatok minél több lehetőséget vagy adjatok tanácsot, vegyek új monitor, vagy fizessek ennyit egy szerelésért.
u.i.: Kontraszt és fényerő milyen mértékben befolyásolja monitor képét? Valmint légyszíves minél szemkímélőbbet írjatok.

Nagyon köszi. Légyszíves írjatok.


Hát 50 000 alatt már kiváló 22 colos monitorokat is vehetsz
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
akos0102 írta:
Sziasztok!

Monitrt szeretnék venni. Egy 19"-os LG-re vagy Samsungra gondoltam. Kb. 1280*1024-es felbontással.
De ha 50.000HUF alatt tudtok kicsit jobb monitort is mondani, arra is vevő vagyok.
Azért írok, mert a mostani samsung 19"os monitorom 1280*1024-es felbontásal, elromlott. Javítattása 20.000HUF-ba kerül.
Léci írjatok minél több lehetőséget vagy adjatok tanácsot, vegyek új monitor, vagy fizessek ennyit egy szerelésért.
u.i.: Kontraszt és fényerő milyen mértékben befolyásolja monitor képét? Valmint légyszíves minél szemkímélőbbet írjatok.

Nagyon köszi. Légyszíves írjatok.
Én tudok eggyet ami sokkal jobb meg nagyobb benq 2220
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok!

Monitrt szeretnék venni. Egy 19"-os LG-re vagy Samsungra gondoltam. Kb. 1280*1024-es felbontással.
De ha 50.000HUF alatt tudtok kicsit jobb monitort is mondani, arra is vevő vagyok.
Azért írok, mert a mostani samsung 19"os monitorom 1280*1024-es felbontásal, elromlott. Javítattása 20.000HUF-ba kerül.
Léci írjatok minél több lehetőséget vagy adjatok tanácsot, vegyek új monitor, vagy fizessek ennyit egy szerelésért.
u.i.: Kontraszt és fényerő milyen mértékben befolyásolja monitor képét? Valmint légyszíves minél szemkímélőbbet írjatok.

Nagyon köszi. Légyszíves írjatok.
0
0
0
0
thug85 avatar
Kmisi99 írta:
Nekem 40 000:1 kontrasztom van az jó?

Az kiváló. Nekem 20.000:1 van.
0
0
0
0
nitram02 avatar
Az nagyon jó nekem csak 8000:1
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
Nekem 40 000:1 kontrasztom van az jó?
0
0
0
0
thug85 avatar
Ami nagyon zavaró tud lenni szerintem egy LCD monitoron, az a kontrasztarány alacsony értéke. Az egyik rokonomnak van egy LG-je alacsony kontrasztaránnyal, és azon van mindenfajta szín, csak fekete nincs. Az összes szín olyan, mint ha nem Pervollal mosták volna.😀 Bár annak aki ahhoz van szokva lehet, hogy fel sem tűnik.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
thug85 írta:
Magyarán szólva ló**szt sem vennél észre belőle. Ennyi a téma, akkor közös nevezőre is jutottunk. Tehát nem attól jobb egy monitor, hogy jobb a vezetékelése. Mert maga a monitor attól még jó. Azt hiszem most már megértettük egymás mondandóját.
végre na mindegy mert jó minden monitornak a képe még a régi crt monitoromnak is ami nem érzékeli a piros színt.
0
0
0
0
thug85 avatar
Magyarán szólva ló**szt sem vennél észre belőle. Ennyi a téma, akkor közös nevezőre is jutottunk. Tehát nem attól jobb egy monitor, hogy jobb a vezetékelése. Mert maga a monitor attól még jó. Azt hiszem most már megértettük egymás mondandóját.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
thug85 írta:
Akkor is hülyeséget beszélsz. Az enyém miért nem hangyacsatázik? Csak az Asusnak van jól szigetelt kábele? Szerinted ők honnan veszik? Hagy csinálják 20 éve, gratulálok hozzá, biztosan igazuk is van, nem is szállok vitába velük. De most ha az enyém mellé raknál egy ugyan ilyen monitort csak Asus kábellel, és te észrevennéd a különbséget ami esetleg fellép, akkor én pucér farokkal körberohanok a városon
mint írtam csak egy hajszállnyit jobb nem aztmondtam hogy nagyon észrevehető.
0
0
0
0
thug85 avatar
Akkor is hülyeséget beszélsz. Az enyém miért nem hangyacsatázik? Csak az Asusnak van jól szigetelt kábele? Szerinted ők honnan veszik? Hagy csinálják 20 éve, gratulálok hozzá, biztosan igazuk is van, nem is szállok vitába velük. De most ha az enyém mellé raknál egy ugyan ilyen monitort csak Asus kábellel, és te észrevennéd a különbséget ami esetleg fellép, akkor én pucér farokkal körberohanok a városon
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
thug85 írta:
gyenesmartin írta:
azt tudom de az asus egy hajszállnyit jobbat mert jobb a vezeték amit adnak hozzá nem bóvli mint másban.

Hülyeséget beszélsz. Már bocsánat.😀 A monitorok teljesítmény különbségét nem a vezetékelés miatt fogod észrevenni, hanem az egyéb paraméterek miatt.
oké próbálld meg majd bányászdróttal összekötni a monitort meg a gépet akkor meglássuk az enyémis enyhén hangyacsatázik mert nincs jól leszigetelve minden drót ha lelelenne teljesen tiszta lenne.De higgy amit jónak látsz de én ezt egy elektronikás oldalon olvastam akik már vagy 20 éve csinálják.
0
0
0
0
thug85 avatar
gyenesmartin írta:
azt tudom de az asus egy hajszállnyit jobbat mert jobb a vezeték amit adnak hozzá nem bóvli mint másban.

Hülyeséget beszélsz. Már bocsánat.😀 A monitorok teljesítmény különbségét nem a vezetékelés miatt fogod észrevenni, hanem az egyéb paraméterek miatt.
0
0
0
0
gyenesmartin avatar
azt tudom de az asus egy hajszállnyit jobbat mert jobb a vezeték amit adnak hozzá nem bóvli mint másban.
0
0
0
0
davidka931127 avatar
minden lcd ugyanolyan képet ad.
0
0
0
0
plakat2 avatar
kössz a gyors választ, lehet, mindjárt megrendelem vhol, mert ez tetszik!
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció