Hibajelentések, kérdések, javaslatok

2008. February 02., téma
Fórum » Az oldalról
Ide várjuk az oldallal kapcsolatos hibajelentéseket, kérdéseket, javaslatokat.

❓ Gyakran ismételt kérdésekre itt találsz választ: FAQ

🌼 Az oldal a támogatókból és a reklámokból tartja fent magát. A reklámokkal kapcsolatban nem várunk véleményeket.

🚫 A szabályszegést az adott szabálysértésnél található [Bejelentés] gomb használatával jelentsd be.

✉️ Ha nem nyilvánosan írnál: privát üzenetben (pü) vagy a kapcsolat menüpont által, emailben veheted fel velünk a kapcsolatot.
Hozzászólások: 2 770
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Yezi_ avatar
doomyka:
MoonW: Kivéve szerver, embedded cpu-k és workstation gpu-k, ezek jelenleg nincsenek fent.


De én már lentebb leírtam, hogy a 771-es Xeon procik helyett a Core 2 Quad 'megfelelőjüket' kell megadni. Ami a te esetedben Q9650 lesz.
0
0
0
0
doomyka avatar
Hali ! Olyan gondom van ,nem tudom beállítani, a procimat a konfignál így nem látom a gépigényeket sehol.
Intel Xeon 5450 esem van ,eddig működött minden . Egyetlen Xeon procit sem találok az adatbázisban.Mért nem lehet simán be írni,mint eddig.
Ez így nem okés!!!

Üdv: Doomyka
0
0
0
0
Krissz avatar
Köszi csuz-li az valóban kimaradt! 😀

RAPBOY: 14 nélkül, de nincsmit! 😆
0
0
0
0
csuz-li avatar
RAPBOY: Ami kimaradt Krisz felsorolásából:
VRAM: a videokártyában lévő memória menynisége
0
0
0
0
RAPBOY avatar
Köszi szépen Krissz14 😃
0
0
0
0
no avatar
Nem működik a gépösszehasonlító.
0
0
0
0
Hamlet68 avatar
Twist Oliver! Köszönöm a mindenre kiterjedő felvilágosítást. Erkölcsi, és etikai értelemben is. A jövőben majd igyekszem kamatoztatni..... A logikus, és lovagias döntés az enyém, és nem a tiéd. Tehát a jövőben, nem kérnék sem tanácsot, sem tippet...., már csak azért sem, mert közhelygyáros van itt elég. Ismét szerencsém volt találkozni személyedben valakivel, akinek sikerült megcsillantania géniusza nagyságát. Örüljünk? Örülünk. Ha lehetséges, nem kérnék választ erre a kis írásra, mert úgy sem fogom elolvasni. Tehát nem kell ismét szellemi erőkifejtésbe ugranod. Inkább játsz valamivel. Szép napot!
0
0
0
0
Krissz avatar
SLI/CF: ha több video kártyád van a gépben, akkor fontos.
CPU OC: ha tuningolva van a procid, akkor hogy menyivel (órajel emelés pl.)
GPU OC: videokártya tuning ha van
0
0
0
0
RAPBOY avatar
Mik ezek az újítások? 😲 nem értem sajnos hogy mit jelentenek ezek: SLI/CF, VRAM, CPU OC, GPU OC és mi az hogy lehet a CPU OC 20% húzni vagy épp a GPU OC? :/ kérlek segítsetek 😃 köszi
0
0
0
0
Twist avatar
Hamlet68: "Az oldal általános benchmark eredmények alapján készíti az összehasonlítást.
* Az eredmény a következő általános beállításokra értendő: fps limit, AA és V-Sync nélkül, általában egyjátékos / kampány módban, gyártó optimalizálás nélkül.
* Az összehasonlítás során kapott eredmények csak közelítő jellegűek, több változóval készülnek. A program futását több, az oldal által nem figyelembe vett tényezők is befolyásolhatják."
De amúgy igazad van, a leg -logikusabb és -lovagiasabb lépés ha tényleg nem jösz többet.
0
0
0
0
Krissz avatar
Feka: 😆 😆 #rekt

Esetleg úgy lehetne értelme, ha valakinek pl: gondja van és kiirja mondjuk a Segítség kezdő vagyok topikba. Ott segítenek neki, ugye hozzászolnak mondjuk 3 man, és abbol mondjuk 1 az useless hozzaszolas, ezért azt lepontozza a kérdező, a többit meg pozitívan értékeli.
És a profiljánál látszodna a "Közösségi pontja" így látják majd a többiek, hogy megbízható, tehát nemfog butaságot írni neked ha probléma merült fel a gépeddel kapcsolatban.
0
0
0
0
InfernoDante avatar
Szerintem nem lenne sok értelme a pontozós/lájkolós rendszernek... Magas szintet meg simán el lehet érni ha éjjel-nappal baromságokat írsz mindenhova.
0
0
0
0
no avatar

zsoltdeak1722
2016. 06. 22. 13:53:14 #

Toretto91: Összehasonlításnál Q9450-t írj be, lényegében ugyan az mint a Xeon.


Köszönöm így már elfogadta 😀
0
0
0
0
kenyerlangoss avatar
Így is csinálják, nem mindegy akkor?! 😂
0
0
0
0
FekaRap avatar
AweSome42O: Ennek a vége az lenne, hogy minden 10. gyerek csinalna 20 profilt és magát likeolná" 😃
0
0
0
0
Krissz avatar
Ez a tiszteletpont nemrossz ötlet szerintem sem, viszont én inkább azt pontoznám, hogy ki mennyire segítőkész illetve mennyire hasznos a tipp je, hozzászólása.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Kicsit görgessetek lejjebb! Kétszer is le lett írva, hogy hogy kell keresni 😀

Amúgy szerintem nem ártana írni egy hírt ahol leírjátok hogy hogy kell keresni az új rendszerben, mert sok ilyen, és ehhez hasonló kérdés lesz még, ebben biztos vagyok.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
groxo2: Csak annyit kell beírni hogy: 9650 és már ki is fogja dobni.
0
0
0
0
groxo2 avatar
Az Intel core 2 quad Q9650 procit nem fogadja el a csodás megújult eszköz beállítás

valami nagyon el lett rontva erre felé 😆
0
0
0
0
maxrobi94 avatar
Nálam sincsenek hozzászólások. De ez nem is akkora nagy gond. Engem nem ezek érdekelnek, hanem az, hogy hiteles eredményt kapjak a játékoknál.
0
0
0
0
xoki avatar
Nem tudom hogy csak nálam, de nekem úgy tűnik hogy nem működik a hozzászólások száma a gép adatoknál, csak a megtekintéseket irja, pedig van hozzászólás is.
https://www.kephost.com/images/2016/06/24/Nevtelen9f34a.png

Hamlet68: lentebb irja hogy kell megkeresni
0
0
0
0
Hamlet68 avatar
***án frissítettétek az oldalt, semmit nem fogad el, cpu, vga,. stb..., nem próbálgatom, mert csak felhúzom magamat.....
0
0
0
0
MoonW avatar
domi2001: Az idén megújuló közösségi menüpontban fognak helyet kapni a tagokkal kapcsolatos toplisták.
A hírek és más tartalmakkal kapcsolatos toplista nem lesz az oldalon.
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
Egy kérdésem lenne: hova tűntek a toplisták (mármint azok, amik pl. a tagokról, hírekről, stb. szóltak)?
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Toretto91: Összehasonlításnál Q9450-t írj be, lényegében ugyan az mint a Xeon.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok vki tudja hogy mikor lesz frissítve az adatbázis? procit nekem se fogad el ...😕
0
0
0
0
Tyrion Lannister avatar
dokee: Nincsenek benne az adatbázisban.
Ahogy MoonW írta:
Kivéve szerver, embedded cpu-k és workstation gpu-k, ezek jelenleg nincsenek fent.
0
0
0
0
dokee78 avatar
CPU-nál nem lehet Xeonokat megadni.
Bárhogy írom nincs találat.
0
0
0
0
MoonW avatar
Krissz: Ha jól emlékszem már volt erről szó, ahogy akkor, most is csak azt tudom ígérni, hogy egyszer lesz a blog rendszer, amivel bármilyen írást meg lehet osztani az oldalon. Konkrétabbat nem tudok ígérni, még ezen az éven tervezem megvalósítani.
0
0
0
0
Krissz avatar
Egy lapcsaládba tartoznak, de amugy jajam.
0
0
0
0
Yezi_ avatar
A reklámozás teljessége nélkül: Mint pl. a Logout
0
0
0
0
Krissz avatar
Jaah, értem :/

Javaslat:
Biztos elhangzott már, de örülnék én legalábbis egy külön hardver menüpontnak, ahol különböző, moddingok, tesztek, "őrült hardveres ötletek" (pl: Pentium 1 en futó Win 10 például csak) vagy egyszerű hardvertesztek, leírások Kezdő usereknek, hogy hogyan cseréljenek ki pl egy HDD-t, és hogyan installálják efl maguknak a windowst,, vagy tényleg ilyen alapab dolgok, mitomén, takarítási tippek, hibakeresés és elhárítás ilyenek.
Kicsit ilyen PROHARDVER feeling.

Lehetnének ugyanolyan épkéz-láb tesztek mint a játékoknál. Lehetne irni saját cikket, akár cikksorozatot, ilyesmi
0
0
0
0
MoonW avatar
Akik nem találják az CPU/GPU-kat:

A gyorskeresőbe a típuszámot kell csak beírni pl:

Intel® Core™ i7-3770K helyett elég csak 3770K

GIGABYTE GeForce GTX 660 OC helyett elég csak GTX 660

Kivéve szerver, embedded cpu-k és workstation gpu-k, ezek jelenleg nincsenek fent.
Pár CPU/GPU még hiányozhat, csak jelezzétek ha nem található, pótoljuk.

Liam Neeson: úgy nem működik, kérlek ne adj fals infókat.

boxer4000: Köszönöm, javítva!

UPDATE: Igazítottam a gyorskeresőn, így remélhetőleg jobban használható.
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Dono: Így keresd meg: Athlon X4 740
0
0
0
0
no avatar
Dirt rallynál minden zöld pipa de mégis ezt írja ki: A megadott konfiguráció teljesítménye túl alacsony a játék gépigényéhez.
0
0
0
0
no avatar
Hiányzik az Athlon II X4 740 az új adatbázisból. Illetve, Linuxot nem lehet választani az OS-nél?
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok ! Tudnátok segíteni nem találtam a cput : QuadCore AMD Phenom II X4 920
vga : Nvidia Geforce gtx 460SE !
0
0
0
0
MoonW avatar
Akik nem találják az CPU/GPU-kat:

A gyorskeresőbe a típuszámot kell csak beírni pl:

Intel® Core™ i7-3770K helyett elég csak 3770K

GIGABYTE GeForce GTX 660 OC helyett elég csak GTX 660

Kivéve szerver, embedded cpu-k és workstation gpu-k, ezek jelenleg nincsenek fent.
Pár CPU/GPU még hiányozhat, csak jelezzétek ha nem található, pótoljuk.
0
0
0
0
Arnybiro avatar
Melyiket keresed? Lehet hogy az még nem került bele.
0
0
0
0
no avatar
Nem tudok CPU-t megadni! Elkezdem beírni amd erre semmit se ad ki..

Utána beírom Phenom x erre kiadja a Phenomokat, és nincs köztük 2 magos.
0
0
0
0
BanisHead avatar
MoonW: Értem de akkor még is pontatlan a rendszer mert nálam a játék probléma nélkül megy normál beállításokkal az oldalon meg azt jelzi hogy minimumon se biztos hogy menne.
0
0
0
0
Krissz avatar
Dikk 😆 kösz a hypeot Liam 😃

amúgy a Gépigény Webshopal mivan? Létezik még vagy, nem? Mert sehol sem látom promózva, csak így olvasgatva az oldalon találtam hogy webshop, de merre.
😀
0
0
0
0
no avatar
Krissz: Jó ötletek, támogatom!

Javaslat: Lehetne hardver tesztet írni vagy filmkritikát.

Krissz írta: Javaslat!
Lehetne likeolni & dislikeolni a többiek kommentjét / cikkeket / játékokat stb...
Lehetnének rangok is mint például az ismert fórumon is "p**hardver" pl: újonc, lelkes újonc, a közösség oszlopos tagja (sok és hasznos hsz ek ért, amit az userek dontenek el hogy hasznos e vagy sem), legendás (aki magas levellel rendelkezik és min 2-3éve tag) és egy veterán (aki már szinte a kezdetektől vele van az oldalal vagy hasonlókat kitalálni. 😀

Összegezve:
- like & dislike rendszer
- rank rendszer
- kommentek szerkesztése, ha szerkesztett akkor mellé a dátum és az eredeti szöveg. (mint előttem említették)
- többféle stílus az oldalra (pl: a kék helyett, mindenki saját magának választhatna skint, fekete-zöld; vörös, zöld, narancs, stb....)
- egymás gépeinek (tételezzük fel hogy nem fake ...) értékelése 1-10 ig történő számokkal.
- CPU adatbázis
- toplistába történő bekerülésért, kapnánk valamennyi pontot pl: 2. hely 2k pont 😆 de komolyan, valamennyit, és az megjelenne a profilomnál, meg hogy mely témákban aktiv a leginkább az adott user.

Hirtelen ennyi. Ha elolvassa az admin annak örülök. 😀
Köszönöm!
Ezt is támogatom!
0
0
0
0
Krissz avatar
Javaslat:
- ha valaki egy kommentben, több képet is rak be, akkor azok között lehetne nyilakkal "lapozgatni" (előző-következő) mert megszokásból, én legalábbis nyomkodom, de nem csinál semmit, mindig kikell x elni, s kattintani a másikra.
- választható oldal CSS (pl: fekete-zöld)
- chat ötletet énis támogatom, mégha egy cbox szerű cuccos is lenne, még az is jobb lenne picit. 😀
0
0
0
0
Manyik75 avatar
Rengeteg játéknál kiírja hogy a gépem nem alkalmas a játékra a DX12 miatt, holott az AMD már a HD 7XXX szériától DX 12-es :/
0
0
0
0
MoonW avatar
Kérlek küldjetek visszajelzést, ha hibát találtok. Ilyenkor rögzíti a rendszer, hogy milyen konfiggal jelentkezett!

zsoltdeak17: Köszönöm, javítva!
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Akadnak még kisebb hibák: https://i.imgur.com/9n2AxwV.jpg
0
0
0
0
InfernoDante avatar
Nekem is ír pár játékra 60+fps-t alacsonyra 720p-re, közben a valóság 800x600 20fps. 😆
0
0
0
0
FekaRap avatar
látom visszakerült a gépmegtekintések száma 2010ből..😃
Chat lesz ? vagy még mindig lassítaná az oldalt?
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció