Játék butítás, FPS növelési tippek

Szerző: Rapido, 2009. August 29., téma
Fórum » Játékokról általában
Várjuk és adjuk a tippeket egy játék butításához, FPS növeléséhez.
Hozzászólások: 251
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
akos328 avatar
nem tudom XP-t vagy mit használsz, de az XP rendszere kb.: 22-25 folyamatot futtat alapból, ami szükséges hogy felálljon a rendszer, és megfelelően fusson. Ha több van akkor már van ami fölösleges, tehát 20-nál többet nem tudsz leállítani semmi más programmal
0
0
0
0
tothricsi95 avatar
Cheese írta:
értem én ákos megszoktam azt csinálni de van a RAMon ún. fölösleges dolgok... amit nemtudok a feladatkezelőben kikapcsolni... ezért kéne a RAM felszabadító

Hát.. RAM felszabadítót, csak a Game Booster-t ismerem. 😉 Nekem ilyen 40-50MB-ot szabadít fel! De gondolom ez géptől/futó progiktól függ! 😀 Am. nem rossz kis program, igaz biztos ismered. 😃 😉
0
0
0
0
akos328 avatar
CTRL+ALT+DEL -feladatkezelő, felül folyamatokra átnyomsz, és a fölöslegesen futó progikat kinyomod (MSN, skype, Daemon tools, Utorrent stb.)
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Bocs koko, de igaz h egeszen jo a laptop-od, de azert NE vard, h a GTA4-ezni fogsz rajta, procija nagyon gyenge neki ,szvsz !

Grafiaki beallitasokkal akkor nyerhetsz FPS-t leginkabb, ha csak VGA-limited van 1 jateknal, persze nehany, pl. fizikai-effektek levetelenel noveled a procid jatekbeli teljesitmenyet is. Latotav-csokkentessel meg pl. altalaban akkor ersz el sokat, ha keves a RAM-mod 1 adott jatekhoz.
0
0
0
0
no avatar
Hát szerintem az hogy lveszem a grafikát, érdekes, de nem mindig segít sokat... tehát én nem tudom játszani a GTa 4 -et pedig elég jó gépem van... 10-17 fps.. a Game eredeti, és 1.7-ig fel van patcholva... Minimumon is ugyan ugy laggol mint maxon... najó kicsit kevesebbet, de attól még játszhatatlan.. az előző gépemen jobb volt komolyan!! ezt nem hiszem el.. :@
0
0
0
0
no avatar
Kmisi99 írta:
bolcsbuda írta:
hali az miért van hogy megvetem a vidikarit és gta 4 ben volt 40 fps átlag de amint ujra raktam a gépet márcsak 30 fps az átlag max grafon?
ja és oc-s a kari de ha felrakom az oc progit ami lelenörzi a ventit meg szabályozza , de nem oczom de már egyből elkezd szagatni a gta 4 de csak a gta 4

Rakd föl az összes patchet!

ok köszi majd megprobálom
0
0
0
0
Kmisi99 avatar
bolcsbuda írta:
hali az miért van hogy megvetem a vidikarit és gta 4 ben volt 40 fps átlag de amint ujra raktam a gépet márcsak 30 fps az átlag max grafon?
ja és oc-s a kari de ha felrakom az oc progit ami lelenörzi a ventit meg szabályozza , de nem oczom de már egyből elkezd szagatni a gta 4 de csak a gta 4

Rakd föl az összes patchet!
0
0
0
0
no avatar
Sky94 írta:
bolcsbuda írta:
hali az miért van hogy megvetem a vidikarit és gta 4 ben volt 40 fps átlag de amint ujra raktam a gépet márcsak 30 fps az átlag max grafon?
ja és oc-s a kari de ha felrakom az oc progit ami lelenörzi a ventit meg szabályozza , de nem oczom de már egyből elkezd szagatni a gta 4 de csak a gta 4

Nem lehet hogy azelőtt kisebb beállításon játszottál?

ugyan azon a beállitáson toltam de egyszerüen szar ha letörlöm a progit akkor jó
0
0
0
0
no avatar
bolcsbuda írta:
hali az miért van hogy megvetem a vidikarit és gta 4 ben volt 40 fps átlag de amint ujra raktam a gépet márcsak 30 fps az átlag max grafon?
ja és oc-s a kari de ha felrakom az oc progit ami lelenörzi a ventit meg szabályozza , de nem oczom de már egyből elkezd szagatni a gta 4 de csak a gta 4

Nem lehet hogy azelőtt kisebb beállításon játszottál?
0
0
0
0
no avatar
hali az miért van hogy megvetem a vidikarit és gta 4 ben volt 40 fps átlag de amint ujra raktam a gépet márcsak 30 fps az átlag max grafon?
ja és oc-s a kari de ha felrakom az oc progit ami lelenörzi a ventit meg szabályozza , de nem oczom de már egyből elkezd szagatni a gta 4 de csak a gta 4
0
0
0
0
ipod avatar
Multiplayerel rendelkezö játékoknál probáljátok ki az fps configokat(egy tipp😉)
0
0
0
0
ken7 avatar
sztem nem én mindig használom
0
0
0
0
Adam996 avatar
de amugy a gamebooster nem árt a ramnak??
0
0
0
0
no avatar
nekem a gta 4 ben még ront is😃 több fps van alapon mint amikor bekapcsolom a gameboostert.... am a split secontnál sem csinált semmit meg egyik játéknál sem ... igazából
0
0
0
0
Adam996 avatar
és az fps frapsel mérem és az f1 2010 delux-ba 700fps-t elértem 😃 ez eddig rekord
0
0
0
0
Patrik91 avatar
A gamebooster nekem 33Mb ramot szokott felszabadítani max 1-2 FPS el megy jobban a game!
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Flash írta:
Nálam a Gamebooster egy kalap szart sem ér...

FPS növelési tippek ----> Vegyél új gépet. 😀


Gamebooster leginkabb csak annak szamit, akinek keves a RAM-ja. Viszont ha gyenge a VGA-ad, abban az sem segit.
0
0
0
0
DarthRoni avatar
ennyi erőből játszon a terep2-vel, ott biztos lesz elég fps 😆
0
0
0
0
azbizony avatar
Vagy minden beállítást tegyél minimumra 😃
0
0
0
0
Flash avatar
Nálam a Gamebooster egy kalap szart sem ér...

FPS növelési tippek ----> Vegyél új gépet. 😀
0
0
0
0
ken7 avatar
én használom a game bosster 1.5 legjobb az a RAM-ot is kitakarítja
0
0
0
0
Core2forever avatar
Nekem voltmár. És csupá azt csinálja hogy leállítja a Windows-ban futó dolgokat.(Háttérsz@rságok) Ez csak akkor számít ha béna gped van és minden MB ram számít. Pár FPS-es lessz csk több. De mindenki szeret MSN-ezni meg netezni játék közben.😎
0
0
0
0
no avatar
mit tudtok egy GameBooster nevü programról ? szerintetek jó na és nem csinál semmit sem a rendszerben ( mert bevallom kicsit beszari vagyok amikor hozzá kell nyúlni a rendszerhez mert ugye ez leállít pár futó programot )
0
0
0
0
Hitoshi avatar
almos írta:
frame per second/ kép per másodperc-tehát,hogy hány kép jelenik meg mp-ként!25-30 fölött már nem érzékelhető a változás,de 25 alatt akadozni fog a kép!


nem feltétlen,de ehhez még hozzá jön a képfrissítési frekvencia is,szóval ha 0 is az FPS akkor sem fogod észre venni,csak azt,hogy FPS laggod van,szóval ha a monitor 100hz-n működik akkor csak annyit veszel észre mintha laggolnál mint multiban
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
Igen, gondoltam, h lesz, aki nem tudja, mi az az FPS, ugyhogy beteszem a folytatasom megint, bar meg mindig nincsen keszen, mert keves az idom, talan hetvegen eleg idom lesz, h a teljeset masoljam majd be ide ! 😉

TIPPEK-TRUKKOK ! 😆

( Az osszes itt leirt dolog szubjektiv, sajat velemeny, es nem vallalok erte semmilyen feleloseget ! )


1. dolog: FPS= FRAMES PER SECOND ( Magyarul ez annyit tesz: kepkockak / 1 masodperc aranya, azaz, h 1 masodperc alatt, hany kepet latunk, erzekel a szamunk, folyamatos, mozgo kephez, annak erzekeleshez, a szemunknek 25 db kepkockara van szuksege, h a kep ne legyen darabos, ne "szaggasson", tehat ez annyi mint, 25 FPS. )

Ezt csak azok szamara tisztaztam, akik szamara eddig az FPS 1 misztikus dolog lett volna ! 😉

VGA ( videokartya)+RAM (memoria)+CPU (Proci) , ezek mind lenyegesek, ezzel sokan tisztaban is vunk, akik nezegetik itt azoldalon a gepigenyeket.

Nem mindenki jaratos viszont a szamitogep alkatreszeinek teren, ezert kezdem ezzel, terek ki erre is picit, mert a legegyszerubb, de nem a legolcsobb megoldas ugye, ha kicserelunk vmit a vasunkban, ami mar reginek, elvultnak szamit az uj jatekok szamara es ezert kapunk keves FPS-t:

Tehat, uj jatekok eseten nem art 1 Gb videomemoria ( ATi-ban HD 4 ezres szeria, ill. dX11-hez a HD 5 ezres szeriabol kell valasztani, v. ezeknek az NVidia-as megfelelojet ), 4 magos proci ( 2.4 Ghz-tol ) es 4 Gb RAM ( DDR2, v. DDR3, konfigtol fuggo, a DDR3-asos konfigra erdemes gyurni, aki uj vasat tervez, vesz).

1 ertelmes konfighoz, vashoz mondjuk nem art 1 tagas es jol szellozo haz es 1 minosegi tap, h ne menjen gallyra a draga uj vasad 1 ocska tap miatt...minosegi tapra akar 5 ev garit is kapsz, tehat erdemes olyen teljesitmenyut venni, ami 1 picit kesobbi, 1-2 ev mulva bekovetkezo konfig.-fejlesztes utan is megallja a helyet. Alaplap valasztas is fontos, plane, ha tuningolni is szeretnel majd, ill. a kesobbi bovites miatt is szukseged lehet 1 jol felszerelt alaplapra.

Persze lehetne meg ragozni, h jo meg a 2 magos proci, + eleg 2 Gb RAM + 512 Mb VRAM, de folosleges, mert ezzel mar komprumisszumokat kell kotni az uj jatekokkal es nem lesz FPS-novekedesed az uj jatekok eseteben, barmit is probalsz tenni ezugyben, ill. azert lehet tenni ez ugyben megis, de csak komprumisszumokkal mindjart sorra is vesszuk itt most szepen, h mit !

1. A legkezenfekvobb a jatek grafikai-beallitasait finomhangolni a konfigodhoz, vasad teljesitmenyehez, ez viszont szukseges komprumisszumokkal jar, mert igy mar NEM elveheted a jatekot teljes szepsegeben, ahogyan a tervezoi, keszitot megalmodtak:

Igyekszem mindet sorba venni, a legfontosabbaktol kezdve tehat, kezdem a 2 legalapvetobbel:

1. Az Anti-aliasing ( MSAA-nak is roviditik, ez annyit tesz tomoren magyarul, h ELSIMITAS, ez lenyegeben a jatek kepkockainak legaprobb alkotoelemeit, a pixeleket probalja osszemosni, latszolagosan, a szemunk szamara igy
a jatekban talalhato ferde es gorbe vonalak elei simava, letisztulta valnak, stb... )
, vmint a 2. a RESOLUTION ( magyarul a kepernyo felbontasa ( pl.: 1024X768, 1440X900, stb...ennek a beallithatosaga fugg a monitorod meretetol es keparanyatol is, tehat a kepessegeitol)) ez a ket dolog a legdontobb az FPS-novelhehetes teren, elsimi dontobb szvsz, 2X-es eleg alt.-ban nagyobb, jobb felbontas mellett. Teljesen kikapcsolni csak akkor janlott az elsimitast, ha a VGA-d nem birja 2Xszeressel sem, OFF-modban teljesen ki lesz kapcsolva, de akkor mar "recesse" valnak az elek a jatekban tobbnyire jol lathatoan.

Felbontas is fontos sokak szerint, azert vettem ide, bar nalam nem igazan volt sosem tole tulzottan nagy FPS-novekedes, de ez gondolom konfig-fuggo, sz'al lehet ezzel is probalkozni.

ANISOTROPIC-FILTERING (


u.i.: Ami meg lesz: Beallitasok tovabbi reszletezese, vmint Windows-rendszer optimalizalasa, stb...
0
0
0
0
almos avatar
frame per second/ kép per másodperc-tehát,hogy hány kép jelenik meg mp-ként!25-30 fölött már nem érzékelhető a változás,de 25 alatt akadozni fog a kép!
0
0
0
0
no avatar
kerlek ne kacagjatok ki ha megkerdezem hogy mi az az FPS a jatekokban , mert tenyleg nem tudom hogyaz pontosabban mi a jatek grafikaja mellet , pls adjatok valaszt a profilomba 😀
0
0
0
0
planbmokus avatar
aknakukac írta:
DrHouse írta:
Az az érdekes hogy eddig 32-bites rendszeren minden finomhangolással tökéletesen futott minden nem volt baj semmivel. De most hogy lecseréltem 64-bitesre már alapbol pirosban vagyok az fps-el.😞 pedig adott monden 4 gb ram Nvidia 9600gt kari 2 magos ultra Turion-X2 2.4 amd proci.. (Gamer Notebook) és mégsem müködik!! Pedig ismétlem eddig full grafon 32-bites rendszeren minden szépen simán szaladt!😞 Valami segitség még esetleg? Köszi elöre is!

Miért tértél át 64bit-re?sztem semmi értelme...


A 64 bit sokkal jobb mint a 32, csak nem laptopon.
0
0
0
0
aknakukac avatar
DrHouse írta:
Az az érdekes hogy eddig 32-bites rendszeren minden finomhangolással tökéletesen futott minden nem volt baj semmivel. De most hogy lecseréltem 64-bitesre már alapbol pirosban vagyok az fps-el.😞 pedig adott monden 4 gb ram Nvidia 9600gt kari 2 magos ultra Turion-X2 2.4 amd proci.. (Gamer Notebook) és mégsem müködik!! Pedig ismétlem eddig full grafon 32-bites rendszeren minden szépen simán szaladt!😞 Valami segitség még esetleg? Köszi elöre is!

Miért tértél át 64bit-re?sztem semmi értelme...
0
0
0
0
no avatar
Az az érdekes hogy eddig 32-bites rendszeren minden finomhangolással tökéletesen futott minden nem volt baj semmivel. De most hogy lecseréltem 64-bitesre már alapbol pirosban vagyok az fps-el.😞 pedig adott monden 4 gb ram Nvidia 9600gt kari 2 magos ultra Turion-X2 2.4 amd proci.. (Gamer Notebook) és mégsem müködik!! Pedig ismétlem eddig full grafon 32-bites rendszeren minden szépen simán szaladt!😞 Valami segitség még esetleg? Köszi elöre is!
0
0
0
0
no avatar
Az az érdekes hogy eddig 32-bites rendszeren minden finomhangolással tökéletesen futott minden nem volt baj semmivel. De most hogy lecseréltem 64-bitesre már alapbol pirosban vagyok az fps-el.😞 pedig adott monden 4 gb ram Nvidia 9600gt kari 2 magos ultra Turion-X2 2.4 amd proci.. (Gamer Notebook) és mégsem müködik!! Pedig ismétlem eddig full grafon 32-bites rendszeren minden szépen simán szaladt!😞 Valami segitség még esetleg? Köszi elöre is!
0
0
0
0
HeyJoe-PCRPG-HUN avatar
aknakukac írta:
A legjobb megoldás->all ultralow!


aknakukac írta:
A legjobb megoldás->all ultralow!


aknakukac írta:
A legjobb megoldás->all ultralow!


aknakukac írta:
A legjobb megoldás->all ultralow!

aknakukac írta:
A legjobb megoldás->all ultralow!


aknakukac írta:
A legjobb megoldás->all ultralow!



KHMMMM....Na, ja, csak eppen nem a legszebb megoldas ! 😆

VGA ( videokartya)+RAM (memoria)+CPU (Proci) , ezek mind lenyegesek, de ezt mindenki tudhatna, aki nezi itt az oldalon 1 picit a gepigenyeket, nem kell hozza 200-as IQ.

Uj jatekok eseten nem art 1 Gb videomemoria ( ATi-ban HD 4 ezres szeria, ill. dX11-hez a HD 5 ezres szeriabol kell valasztani, v. ezeknek az NVidia-as megfelelojet ), 4 magos proci ( 2.4 Ghz-tol ) es 4 Gb RAM ( DDR2, v. DDR3, konfigtol fuggo, a DDR3-asos konfigra erdemes gyurni, aki uj vasat tervez, vesz).

1 ertelmes konfighoz, vashoz mondjuk nem art 1 tagas es jol szellozo haz es 1 minosegi tap, h ne menjen gallyra a draga uj vasad 1 ocska tap miatt...minosegi tapra akar 5 ev garit is kapsz, tehat erdemes olyen teljesitmenyut venni, ami 1 picit kesobbi, 1-2 ev mulva bekovetkezo konfig.-fejlesztes utan is megallja a helyet. Alaplap valasztas is fontos, plane, ha tuningolni is szeretnel majd, ill. a kesobbi bovites miatt is szukseged lehet 1 jol felszerelt alaplapra.

Persze lehetne meg ragozni, h jo meg a 2 magos proci, + eleg 2 Gb RAM + 512 Mb VRAM, de folosleges, mert ezzel mar komprumisszumokat kell kotni az uj jatekokkal es nem lesz FPS-novekedesed az uj jatekok eseteben, barmit is probalsz tenni ezugyben, ill. azert lehet tenni ez ugyben megis, de csak komprumisszumokkal mindjart sorra is vesszuk itt most szepen, h mit ! 😉

1. A legkezenfekvobb a jatek grafikai-beallitasait finomhangolni a konfigodhoz, vasad teljesitmenyehez:

Igyekszem mindet sorba venni, a legfontosabbaktol kezdve tehat:

1. Az Anti-aliasing ( MSAA-nak is roviditik, ez annyit tesz tomoren magyarul, h ELSIMITAS, ez lenyegeben a jatek kepkockainak legaprobb alkotoelemeit, a pixeleket probalja osszemosni, latszolagosan, a szemunk szamara igy
a jatekban talalhato ferde es gorbe vonalak elei simava, letisztulta valnak, stb... )
, vmint a RESOLUTION ( magyarul a kepernyo felbontasa ( pl.: 1024X768, 1440X900, stb...ennek a beallithatosaga fugg a monitorod meretetol es keparanyatol is, tehat a kepessegeitol)) ez aket dolog a legdontobb az FPS-novelhehetes teren, elsimi dontobb szvsz, 2X-es eleg alt.-ban nagyobb, jobb felbontas mellett...folyt. kov..... 😉

u.i.: Ami meg lesz: Beallitasok tovabbi reszletezese, vmint Windows-rendszer optimalizalasa, stb...
0
0
0
0
aknakukac avatar
A legjobb megoldás->all ultralow!
0
0
0
0
no avatar
Köszi szépen az infot!
0
0
0
0
no avatar
azt is kezeli az kurvajó akkor meg nem is kell 64 bites
0
0
0
0
pomrum avatar
DrHouse írta:
Sziasztok

Volna egy kis problémám:S Cod 4-ezek és eddig nem volt semmi problémám. Egy Msi Gx630x 007hu Gamer notebook-om van! Most újraraktam a rendszeremet egy 64bites rendszerre hogy lássa a 4gb ramot!! Feltoltam a Cod 4-et is mert van egy klánom. Sajnos az Fps-em folyamatos alacsony de annyira hogy nem tudok vele játszani😞 Ebben szeretnék segítséget kérni minél hamarabb, hogy mi lehet a baja vagy mi az oka az fps csökkenésért!
Előre is köszi!
A hiba azért lehet mert a 64bit-es rendszerk nem mindig támogatják jól a játékokat. Játékokra mindenképp jobb a 32bit-es rendszer, én a 64-bit-es eddig csak tömörítés és kibontás-ban találtam gyorsabbnak. Az meg hogy a 32bit-es nem látja mind a 4 giga ramot nem érdekes, mert amit nem lát a vagyis nem ír ki azt is kezeli.
0
0
0
0
no avatar
Sziasztok

Volna egy kis problémám:S Cod 4-ezek és eddig nem volt semmi problémám. Egy Msi Gx630x 007hu Gamer notebook-om van! Most újraraktam a rendszeremet egy 64bites rendszerre hogy lássa a 4gb ramot!! Feltoltam a Cod 4-et is mert van egy klánom. Sajnos az Fps-em folyamatos alacsony de annyira hogy nem tudok vele játszani😞 Ebben szeretnék segítséget kérni minél hamarabb, hogy mi lehet a baja vagy mi az oka az fps csökkenésért!
Előre is köszi!
0
0
0
0
Akonism avatar
Kikapcsolod a vertical sync et😃
0
0
0
0
Demoz avatar
Cod 2 fps növelési tipp: új cfg 😆 akinek kell az xfire-re vegyen fel!
0
0
0
0
planbmokus avatar
gara66 írta:
meik gépeddel??😂

Hogy ultra low-on van minden az is tuti.......
0
0
0
0
no avatar
nekem a gta iv full hd-be megy 40-50 fpssel😆
0
0
0
0
R0x0r avatar
Vagy egyáltalán nem is játszotok 😆
0
0
0
0
roberto888 avatar
Ram nem sokat számít! Leginkább proci + vga! De a legjobb mód az fps növelésre, ha a lehető legalacsonyabb grafikai beállításon játszotok!😀
0
0
0
0
Devis avatar
sztem ram számít többet ^^
0
0
0
0
oroszka avatar
nem csak vga-nal kell gondolkozni ugyanugy számít a processzor, ha van egy ***a vga-d de egy gyenge processzor akkor is kevesebb lesz az fps
0
0
0
0
mtthw_E avatar
Hát, gondolom játékokhoz kell az FPS növelés 😆 x)
CoD-ban: /com_maxfps 1
CS-ben: fps_max ***

* A megfelelő számot írd be, hogy mennyi fps-t szeretnél
Am. Vidikari + Proci + RAM párosításon függ a dolog😃
( VGA ebből 60-75%!)
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció