Túlmelegszik a gép mit tegyek?

Szerző: pakai93, 2009. August 07., téma
Fórum » Asztali PC
Ide le tudod írni ha ha melegszik a gép vagy egyes alkatrészei... és tudsz segítséget kérni, hogy ilyenkor mit is kell tenned, vagy akár segítséget is tudsz nyújtani másoknak! :)
Hozzászólások: 923
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Puffin avatar
penge2005: semennyire!!! Milyen hűtő van rajt?
0
0
0
0
Bady8 avatar
Sziasztok

Mennyire jó az ,hogy játék alatt 85 fokos a processzorom?
0
0
0
0
Hunork avatar
davejam:
Pontosan. A Feladatkezelőben keress pl egy ilyet: HD (realtek) audio kodek/manager...stb. Kék ikonnal szerepel, tehát nem a normális narancssárgával, mert az kell, jó, feltéve, ha ilyen a hangkártyád. Leállítod, előtte nézd meg jobb egérgomb/fájl helyének megnyitása. Töröld, futtasd le az alább említett Malwarebytes progit, gép újraindít, és reméljük, minden oké.
0
0
0
0
Puffin avatar
davejam: szedd le a Malwarebytes Anti-Malware progit! Valószínű bakaptál valamit! Lehet valami Miner cucc...
0
0
0
0
davejam avatar
egyfolytában melegszik most is felmegy a videokártya 96 fokra nem tudom mi lehet a baj
0
0
0
0
OldHunter avatar
Köszi szépen a válaszokat!
Megfogadom a tanácsot. 😀
0
0
0
0
Halamadrid0827 avatar
HakuDragon: +1
De ne olyan sokat használj, mert minden felé lesz paszta. 😀
0
0
0
0
SuperPuma avatar
Rárakod a hűtőt, az úgy is szétnyomja
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Én kb. egy főtt rizsszemnyi pasztát rakok középre.
Kenés szerintem nem a legjobb megoldás, ráadásul én az MX2-es pasztámat nem is tudnám rendesen elkenni... 😆
0
0
0
0
OldHunter avatar
Helló mindenkinek!
Adott egy Artic Extreme MX4 processzor pasztám, és ezzel szeretném újra pasztázni a CPU-t. Több fajta megoldást olvastam, mint pl.: szétkenés, borsómagnyi középre, fél borsómagnyi középre, majd rá a hűtőt, és szétkeni magának.
Hogy az ideális?
Előre is köszönöm!
0
0
0
0
danee23 avatar
OriginalGrandpa
Mivel a laptopok különössen hajlamossak túlhevülésre általában Nem lehet a ventit szabályozni azt a bios végzi(te se nem látot se nem piszkálhatod).
Desktopnál "könnyű" valamilyen utángyártott hűtést venni, nagyobb bordákkal, nagyobb ventivel amit aztán le lehet szabályozni és még úgy is a megengedett határon belül vagy, laptopnál ez Lehetetlen.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
rjueikichi az alap venti profillal is jónak kéne lennie
a witcher 3-at nyugodtan rakhatod ultrára csak kapcsold be a vsync
nálam hőfok szempontjából nem sokat számít hogy ultrán vagy highon van
0
0
0
0
Funes avatar
rjueikichi

Pár tesztet és leírást nézve 86-87 fok ami még elfogadható ennél a kártyánál.
0
0
0
0
Bronson avatar
a 80 még okés, huzamosabb ideig nem jó ha 90fölé megy...
0
0
0
0
Bronson avatar
aida64-et próbáld ki!
0
0
0
0
OriginalGrandpa avatar
Üdv! Az miért lehet, hogy semmilyen általam eddig használt program(Speedfan, HWinfo) sem látja a laptopom ventilátorát? Előre is köszönöm a segítséget.
0
0
0
0
Bronson avatar
a gyors hevülés és lehülés teljesen rendben van, ha nem hűl le utána szinte azonnal, akkor baj van... milyen hőfokokat mértél? melegedős fajta alapból, szóval...
0
0
0
0
reszler112233 avatar
Érdekes mód nekem is ha le van véve a gépház oldala akkor jobban melegszik.Nem sok csak 2-5 fok, de magasabb.Ha le van véve akkor nincs meg a megfelelő légáramlat ami miatt rosszabb a hűtés szerintem.
0
0
0
0
danee23 avatar
Én a GTS 450emnek levettem venti fordulatszámát mert idegesített cserébe viszont terhelés alatt mindig 79 fok. Bár ritkán van használva jó ideje így van semmi baja. Laposban is 75 fokig melegszenek a cuccok. Mondjuk portalanitás előtt felment az 83ra is ott viszont már thermal throttlingolt...
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Nekem melegebb ha nincs rajt az oldala! 😃
0
0
0
0
Omis avatar
persze hogy nem kell bele ventilátor (majd magától távozik a meleg levegő,ez így is van),csak nem mindegy hogy lepke fing módra, vagy turbina módra távozik a meleg levegő.
kíváncsivá tettél:csinálok egy tesztet ahol 30perc normál használat ventikkel,és nélküle 30 percig.majd ugyan ezt játék közben.Hőfok teszt😃
0
0
0
0
no avatar
Nekem nem koszos stb és 1 éve nincs rajta az oldala 😉 Normálisan kell tárolni. Sose volt a gépeim házán az oldala, így nem is melegszik. Nem kell bele 4 venti meg mit tudom én.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
utánanéztem 85fokig lazán mehet a max 100fok

a gépház oldalát levenni tévhit mert csak mocskos poros lesz utána
0
0
0
0
Puffin avatar
Vadi új kártyánál minek javasoltok pasztázást? Hogy vesszen a garancia? Én ezt nem értem... 😆
0
0
0
0
Murty avatar
Nem kell pasztázni egyből, elég ha alulfeszeli ha bírja persze, -20mv már csodákra képes.
0
0
0
0
Omis avatar
az már elég nagy baj ha túl melegszik😃
0
0
0
0
no avatar
Leveszed a gépház oldalát azt kap levegőt is és ennyi 😀 Nem kell bele 3 venti stb.
0
0
0
0
toopa avatar
Bud-Fckn-Spencer: Szerintem nem lehet minden kártyára mondani egy konkrét értéket. Szvsz. egyrészt attól is függ hogy milyen gpu-ról van szó, valamint attól is hogy mennyire szellős házban van a kártya. Egy 60W-os TDP-vel bíró 750 Ti -nél sokallanám a 80°C-ot, míg egy 250W TDP-s kártyánál már egyáltalán nem biztos:
https://prohardver.hu/dl/cnt/2013-10/102661/results/_r9_290x_quiet_uber_gpu_fan.png
Régebben is voltak kevésbé jól sikerült hűtésű darabok:
https://prohardver.hu/dl/cnt/2009-03/2875/test/cooling2.png
Azzal mondjuk teljesen egyet értek hogy jobb ha minél hűvösebb, mert lehet hosszú távon nem egészséges ha állandóan 90°C fölött van a kártya.
0
0
0
0
TerrorDom avatar
MC MaRcI: Pasztazd újra, hátha segít. Nekem is felment ennyire de utána már elviselheto homersekleten ment.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
köszönöm srácok 😀
0
0
0
0
Funes avatar
Ha tartósan nem megy 80fok fölé nem probléma, de egyébként akkor sincs gáz, ha határértéken megy...
Csak azért írtam, hogy egészségtelen, mert egyáltalán nem tesz jót az élettartamának.
Gpu-k nagyobb hőfokot képesek elviselni, mint a cpu-k.
De, ahogy a processzornak, úgy a vga-nak sem tesz jót, ha túl magas hőfokon üzemel.
Szóval 80 alatt okés, afölött annyira nem... Így röviden tömören ! 😀

Mondjuk, arról is megoszlanak a vélemények, hogy mi az ami még belefér van olyan is akinek még 100fok is belefér, ami sztem totál hülyeség, de van ilyen... Én szerintem 85-ig elmegy, de onnantól már nem erőltetném a dolgot.
Igen azt elfelejtettem, hogy megsülni semmiképp sem fog a kártyád, mert van benne ez ellen védelem, ahogy Csuz-li mondta.
0
0
0
0
csuz-li avatar
A 80 fok normális. 90 fölé ne menjen. Bár nem is nagyon tud, mert a legtöbb kártya ilyenkor visszavesz a teljesítményéből, hogy ne melegedjen túl.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
elég sok fórumon olvasgattam külföldin is és azt írták sokan hogy egy vga hőmérséklete
50-90 fok között jó
na most egyedül a witcher 3-ba megy fel 80fokig
többi játékban terhelés közben 70-77fok
proci 50-55fok


nos ilyen hőfok mellett lehet e baja?
am én egész nap max 4 órát ha játszok össz-vissz tehát van hogy benyomok fél órára egy játékot utána órákig nem játszok
0
0
0
0
Funes avatar
80fok az bármelyik kártyánál egészségtelen !
Sztem takarítsd ki szépen a gépet lehetőleg hűvös helyen legyen mondjuk lent a földön, kövön pl és lehetőség szerint pasztázd újra, de csak akkor állj neki ha tudod hogyan kel.
0
0
0
0
MC MaRcI avatar
hali az r9 380-as kártyám újabban 80fokra melegszik a ventilátor meg olyan hangos hogy csak na most néztem meg minimális por van rajta

és egy kis megfigyelés ha pl beállítom a játékokat már amelyik enged 30fps limitre akk 60fok csak

szerintetek van valami baja? illetve a 80fok mennyire sok vagy még elmegy?
0
0
0
0
no avatar
hali 😀
az lehet hogy a vidikártyám max 50 C-fokra megy fel játék alatt? használtan vettem kereskedésben, egy radeon hd 7790 2gb ddr5 OC-ről lenne szó és elég szépen teljesít de máig nem értem hogy mitől lehet ilyen alacsony a hőfoka 😃 venti max 35%-on szokott pörögni
0
0
0
0
Funes avatar
Vagy lőhetne egy képet róla, hogy még is rendesen illeszkedik az a hűtő rajta meg, hogy nincs-e agyon pasztázva.. stb
Ha pedig a venti összes vissza pörög, akkor valami szarul érintkezhet, plusz a biosban nem ártana megnézni, hogy rendesen kapja-e a feszültséget.
A másik dolog pedig az, hogy maximális fordulat számot állítson be, mert ha összevissza pörög elképzelhető, hogy az érzékelővel is baj lehet.
0
0
0
0
Puffin avatar
Gyári hűtő van rajta? Érdemes lenne lecserélni valami komolyabbra akkor.
Hogyhogy nem ad képet? Mindent rendesen összedugtál?
0
0
0
0
kesechamakh avatar
Sziasztok! Lenne egy core i5 750 es procim.Az lenne a gondom hogy nagyon melegszik játékoknál felmegy 80C fok fölé és a venti is összevissza pörög.A gépház tiszta.Arra gondoltam hogy a gépház tul kicsi mert nagyon bele van zsufolva minden,viszont ha átépittem egy zsir új gamer gépházba akkor nem ad képet.Mi lehet a baj? Elöre is köszönöm 😃
0
0
0
0
lumosnina avatar
Jajj, hat szetszedtem es volt igazsagod. Nem gondoltam, hogy ennyire bekoszolodott. Ok, megnezem a progit is. Kosszz
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Meg van az IObit driver booster azt tedd fel és indítsd el.😀
0
0
0
0
lumosnina avatar
Nem hinnem, hogy emiatt csinalja, de megnezem.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
Akkor eljött az ideje! 😉
0
0
0
0
lumosnina avatar
2-2.5 eves. Kb 1.5 eve volt kitakaritva.
0
0
0
0
Zoli73 avatar
lumosnina:Mikori lapos? Volt e mostanában kitakarítva újrapasztázva?
0
0
0
0
lumosnina avatar
Sziasztok!
Hp g6 2260sh noti, ujratelepitve procija 100%-on megy. Nem tudom miert es nem is tudom beallitani sehol, hogy ne porogjon igy.
W7 64bit oprendszer. W8 nem jattszik. Eleve a driverek beszerzese is nehezkes, abban is kernem a segitsegeteket, ha lehet.
Szoval a gep megy par percig aztan tulmelegszik es kikapcsol. 😞 Van valami otletetek mi lehet a baj? Koszonom elore is.
0
0
0
0
winrar avatar
Meleg van 😃
Én alulfeszeltem, így 6 fokkal hidegebb és semmivel sem lassabb 😃
0
0
0
0
Yezi_ avatar
Csak érdeklődtem, hogy alapjáraton ez normális e. 😊
Köszönöm a választ.
0
0
0
0
MaTpr0F avatar
Ebben a rohadt melegben nagyon is jó értékek.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció