A Windows XP-ről minden

2009. May 06., téma
Fórum » Szoftver
A-Z-ig a Windows Xp-ről, kérdések, válaszok, stb.
Hozzászólások: 219
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
NTSC Jani avatar
De a 64-bites xp nem lett jó rendszer. Az az első 64-bites operációs rendszer. Win7-et rakj!
0
0
0
0
no avatar
még mostis jönnek gémek xp-re minek menjek 8ra akkor az is lehet hogy sok játék nem fog menni de kösz ia tanácsot igen én is utánanéztem több memóriát (ramot) tud lekezelni a 64 bit 😀 de tényleg köszi
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Spartan117 írta:
4giga ram megis van alapból de az xp csak 3 kezel 😃 csak az a probléma hogy azt hallotam w7 64 bittröl hogy játékra nem alkalmas mert a 32 bit valamiért gyorsabb ezt csak halottam és olvastam bár lehet hogy hülyeség 😜 elöbb utóbb ugy is cserélnem kell op rendszert

Ja értem nekem megéri mert 4giga ramom lenne értem bocsánat 😀


van 64 bites XP is, bár nem a világ legjobb OP rendszere...
nem alkalmas?! ezt egy nagyon hozzá nem értő személy mondhatta Neked... 64bitest több okból is érdemesebb használni, nagyobb memória kezelés (ezt mindenki tudja), egy ciklus alatt 2szer annyi bit kezelés, ...
Én ajánlanám hogy cserélj utóbb s Win8-ra, mind a 2 gépemen Win8at (RP) használok (egyiken 32 bit, másikon 64) s nagyon megvagyok vele elégedve (miközben csak egy Preview verziót használok), a kinézet kicsit fura de meglehet szokni...
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Hülyeség, amit olvastál. Lehet játszani 64-bites op.rendszerrel. A 64-bites tud 4 GB-nál több memóriát kezelni.
0
0
0
0
no avatar
4giga ram megis van alapból de az xp csak 3 kezel 😃 csak az a probléma hogy azt hallotam w7 64 bittröl hogy játékra nem alkalmas mert a 32 bit valamiért gyorsabb ezt csak halottam és olvastam bár lehet hogy hülyeség 😜 elöbb utóbb ugy is cserélnem kell op rendszert

Ja értem nekem megéri mert 4giga ramom lenne értem bocsánat 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Akkor mehet rá a 64-bites Win7. Már ha meglesz a 4 giga Ram.
0
0
0
0
no avatar
ahhhhhhhhhhh neee köszi feki pedig meglenne a 4es 😞 és lehet hogy 4giga ram is lenne 😞
0
0
0
0
Feki1991 avatar
Spartan117 írta:
az xp hanyas pixel shadert támogat ?

3.0
0
0
0
0
no avatar
az xp hanyas pixel shadert támogat ?
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Mondjuk még nem olyan vészes a helyzet, mert csak néhány játék nem megy el xp-n. Viszont olyan szempontból jó az xp, hogy van még rá támogatás, így nem kell órákat keresgélni a kompatibilis programokat rá.
0
0
0
0
niteforce avatar
Mert a mostani jatekok mar dx10 et es dx11 et hasznalnak es az xp ugye csak a 0.c t tamogatja. Ez az oka nem pedig mert a jatekfejlesztok kitalaltak.
Mellesleg mar eleg regota nagyobb a win7 reszesedese a piacon, xp az foleg mar csak az irodai gepeken fut.
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Toma97 írta:
Nem értem mi a francnak kell sok játéktól elvenni xp támogatást.


Már kezd kiöregedni az Xp. 2001-ben startolt, s most 2012-őt írunk.
0
0
0
0
Toma97 avatar
Nem értem mi a francnak kell sok játéktól elvenni xp támogatást.
0
0
0
0
roberto888 avatar
FolderLock nevű progi! 😀
0
0
0
0
kalashnikoff avatar
valavala11vok írta:
hali!
azt szeretném kérdezni hogy xp-n egy mappát,fájlt hogy lehet JELSZÓVAL levédeni.(szóval nem felhasználónként kell beállítani hogy mihez férhet hozzá)

help pls!!😢


Azt hiszem olyan, hogy egy mappát jelszóval levédeni olyan nincs.
0
0
0
0
DeXHerO avatar
most vizsgálom át megint a gépet és mos 7db fenyegetést talált eddig
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
A win32-őt szokták előszeretettel támadni, úgyhogy törölheted í vírusokat. Ez nem olyan kamujelzés, mint a crackes dolog. Főleg a fenti probléma láttán.
0
0
0
0
DeXHerO avatar
találtam kettő win 32-es vírust az avast annak írja őket ( töröljem) ? Win32Malware-gen
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Az valami vírus lesz zserintem.
0
0
0
0
DeXHerO avatar
hellotok van egy problémám . Windows_service_32 Socket Error (10055),on Api Connent . el megy a nem tőle és kb 1000 is lapon meg nyitja , és csak az újraindítás seggit kb 30percig
0
0
0
0
xlyer avatar
hali!
azt szeretném kérdezni hogy xp-n egy mappát,fájlt hogy lehet JELSZÓVAL levédeni.(szóval nem felhasználónként kell beállítani hogy mihez férhet hozzá)

help pls!!😢
0
0
0
0
Sicu33 avatar
Gamer125 írta:
Hali!
Az lenne a kérdésem, h egy régebbi directx-et h kéne felrakni?
Dx10-em van és visszaraknám a 9.0c-t.
Köszi!

Magyarul az XP nem támogatja a DX10-et.😕
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ilyet nem tudsz csinálni. Ha a videókártyád támogatja a dx10-et és a játék is, akkor fent lesz a dx10. Ha csak dx9-es a játék, akkor az meg csak dx9-ben fog menni. Általában minden játék telepítő mappájában van dx9c.

De xp-nél nincs is helye a dx10-nek.
0
0
0
0
FaLchioN avatar
Hali!
Az lenne a kérdésem, h egy régebbi directx-et h kéne felrakni?
Dx10-em van és visszaraknám a 9.0c-t.
Köszi!
0
0
0
0
twoKgames avatar
miután bekapcsolom magától kiírja a win betöltése előtt
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ezt a setupban írja?
Ha sata-s hdd van a laptoban, AHCI beállításokkal lesz a probléma.
0
0
0
0
twoKgames avatar
sziasztok
kaptam egy régi laptopot és felszeretnék rá telepíteni magyar windows xp-t!
Már megpróbáltam, de sajnos nem sikerült, mert ezt írja:
a lemezegység valamilyen hardverhibája miatt a Windows nem indítható. a megadott rendszerindító lemez nem olvasható stb.
szóval 2 probléma van:
1. nem működik az új verzió
2. megmaradt a régi német nyelvű op. rendsz.

most úgy döntöttem, hogy megpróbálom egy másik xp-vel, de azt nem tudom hogy tudom eltüntetni a régebbi rendszereket 😞
ha ti tudjátok akkor írjatok légyszi

valaki segíthetne
0
0
0
0
PhantomVII avatar
Sziasztok.Újra szeretném telepíteni a gépet.Ehhez szeretnék segítséget kérni,mert még a BIOSba se tudok belépni,hogy CD-ről való indítást be tudjam állítani.Annyit csinál,hogyha így teszem be a CD-t,hogy elindul a telepítés majd írja,hogy mit telepít és egyszer csak fekete lesz a monitor.És utána már csak az újraindítás használ.
0
0
0
0
no avatar
hello újra akartam telepíteni a win-t.. XP-t és elkezdtem.. minden ok.. erre kiírja h nemtud másolni 1 fájl-t .. mondom ok.. kihagytam , erre ez után jött még vagy 4 .. amit ki kellett hagynom , nem írt ki hibát .. mondom ez is ok .. erre már a telepítés résznél tartottam mikor kiírta h kéri a SP2 -es CD-t .. régi windows.. és nekem ninc soylan .. és kiírta h végzetes hiba nem található a SP2.. ezért a telepítés leáll .. és ennyi megöltem a gépet 😃... vagyis csak nem indul el .. mégjó h volt egy másik vinyóm amin van egy másik windows... majd arról felteszek egy jó win-t .. csak leírtam milyen ügyes voltam ... 😆 ..ez remek
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ezen nem érdemes gondolkodni, 64 bites hetest kell rátenni
0
0
0
0
headhunter015 avatar
Ok kössz! De azé még végig gondolom.
0
0
0
0
niteforce avatar
nem, win7-et érdemes. Nekem még gyengébb is a laptopon, tökéletes rajta a win7
0
0
0
0
headhunter015 avatar
Hello mindenkinek, újra kéne lassan rakni a gépet (Laptop Asus F5SR) és érdemese lenne-e rakni rá Xp-t?

Processzor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5800 @ 2.00GHz
Memória: Nanya,Transcend DDR2 (2x2Gb) (400Mhz)
Videókártya: ATI Mobility Radeon HD 3470 (512Mb)
0
0
0
0
Kiyiya avatar
Nincs mit. ^^ Remélem sikerül helyrehozni.
0
0
0
0
Thomech avatar
Oké kösz 😃
Én is halottam róla, hogy maximum 1 év és aztán mindenképp újra kell rakni, de semmi kedvem hozzá! 😆 Meg próbálom amit tanácsoltál hátha bejön ha nem akkor gyorsba újra rakom!
Még 1x kösz a segítséget! 😃
0
0
0
0
Kiyiya avatar
Először próbálj egy víruskeresést, ha az nem ad semmi eredményt esetleg megpróbálhatod, hogy kiiktatod a bekapcsoláskor induló programokat, főleg a Messenger-t ajánlott, az én régi gépemen csodát tett. Aztán ha még mindig nem akarja az igazságot, húzd újra. Nekem egyszer azt javasolták, hogy félévente rakjam újra a rendszert, mert addigra úgyis belassul.
0
0
0
0
Thomech avatar
Sziasztok az XP-m eddig tökéletesen ment de tegnap óta bekapcsolom ki jön az üdvözlő képernyő az 10 másodpercig marad is és aztán be kéne neki adni teljesen az asztalt meg az ikonokat de helyette csak a háttérképet és 1-2 perc után ad be mindent. Ez mitől lehet muszáj leszek újra húzni az XP-t? Már egy éve rajta van, lehet, hogy az a gondja?
Választ előre is köszi! 😀
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Újra kell húzni a gépet, nincs mese.

Ez is egy megoldás:

A "C:\WINDOWS\system32\KB905474" nevű mappában találsz egy "wgasetup.exe" nevű fájlt. Ezt berarozod, vagy kitörlöd és volt-nincs értesítés.
0
0
0
0
iowa95 avatar
Értem. Köszi

Sziasztok.. A windows xp sp3 felfrissitette magat a legujabbra es felrakott mele egy ugynevezett windows eredeti programmot.
Amikor ujra inditottam a gepemet akkor meg azt irja h 'elofordulhat h szoftverhamisitas aldozata valt'.
Toltottem le ilyen crack szerusegeket de semmi..
0
0
0
0
NTSC Jani avatar
Ha már 64 bites, akkor inkább Win7.
0
0
0
0
iowa95 avatar
Sziasztok, A haverom vett 4GB DDR3 ramot... és most a 64bit XP kell ra???
0
0
0
0
akos328 avatar
Mi amikor "megnyertük" a laptopot, amit a gépeim között is láthatsz, akor ahoz kaptunk jó sok cd-t, dvd-t.
Magyar telepítőt, angol telepítőt, és egy kimondott javító CD-t.
1x vmiért lefagyott az Xp, és nem is kapcsolta be, az asztalig bebootolt, aztán már le is fagyott. Akkor tettem be először azt a javító cd-t, mondom megnézem mit tud. Annyi volt hogy csak a főfájlokat rakta újra, a felhasználó fájlaihoz nem nyúlt. tehát a Document and setting, Program file stb. mappákat nem törölte. nekem azt csinálta.
0
0
0
0
Saiga-223 avatar
Sziasztok!
Csak kíváncsiságból teszem fel a kérdést: Van akinek működött már a telepítő cd-n a javítás funkció? Mármint hogy segített is, ha nem lenne tistzta.
0
0
0
0
zsolty87 avatar
Sziasztok.
Olyna gondom van hogy fel van telepítve egy 2002-es angol nyelvű windows xp professional service pack 2 a gépre, és nem találok rá messenger programot. Mindegyikre valami hibát ír ki. Légyszi segítsetek hogy hol találok jó msn-t.
0
0
0
0
Adam996 avatar
És akkor konkrétan hogy csináljam? nincs bele nyúlva az Xp-be eredeti lemezről lett másolva? kell valami vagy tudnátok linket honnan töltsem le?
0
0
0
0
apetit1989 avatar
Ha ki van szedve belőle az aktiváció, akkor elég beadni installkor a cd key-t, utána nem kell vele semmit csinálni. Csak ódzkodni kell a microsoftos szoftverektől (media player, .net, ms office), vagy legalábbis ne a microsoftos oldalról töltsd le mert észreveszik, hogy nem eredeti a key.

Szerk.:
Természetesen az automatikus aktualizáció is felejtős.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció