Segítség!...Lefagy!

2008. May 18., téma
Fórum » Szoftver
Csak bátran... ha lefagy a játék, és nem tudod mi lehet a probléma, csak írj ide a fórumba, és megpróbálunk segíteni!
Hozzászólások: 244
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
Keratesz avatar
Tehát boot sectoros??
Mert nekem is volt már olyan gondom.. :S
0
0
0
0
dave500 avatar
Hát, sztem ugyanaz a gond mint nekem, hogy fizikailag sértül😕 egy kis túlfeszkó azt csá! Sajna, de amikor lefagy akkor kattog? mert ha igen biztos hogy kuka! De am a teljes formáást próbáltad már😆?
0
0
0
0
roberto888 avatar
Kéne egy kis segítség!😳 Aki ért a winchesterekhez az írjon.😃 Tehát, Adott egy 80GB-os Samsung vinyóm, és adott egy régi gép, de az nem lényeg.😆 Naszóval az lenne a gondom, hogy amint létrehozok egy patríciót a 80GB-os vinyón, a rendszer elkezd 5mp-nként lefagyni, és 2-3mp múlva megint megy. És ezt csinálja folyamatosan. Lefagy...megy tovább......lefagy...megy......lefagy...Szívesen várok minden lehetséges megoldást. Vagy marad a kuka.😃
0
0
0
0
roberto888 avatar
Az egy dolog hogy új a táp, de az a 350W eléggé kevéske. Kéne legalább 450W.
0
0
0
0
zelcsi avatar
próbáld meg azt hogy tegyél fel másik daemon tools-t mert az is csinálhatja!
0
0
0
0
xxx3 avatar
Nekem az a probléma minden nap lefagy a gépem legalább egyszer nem tudom miért . A tápegység és a
videókártya az vadonat új a ramok se régiek a ramokkal szerintem nincs probléma mert 2db van és mindegyikkel lefagy a gép nem régraktam újra a Windowst nekem márt őtletem sincs .
0
0
0
0
Ryder avatar
xxx3: Az intend.ro-n, de nem hinném, hogy Magyarországra szállitanának. amúgy ebbe az alaplapba (AsRock ALiveDual-eSATA2) van PCI-E foglalat is.

valaki nem tud megoldást? vagy várja az új patchre és remélnyedjek?
0
0
0
0
xxx3 avatar
Ryder írta:
A régit😲 Olyat nem játszunk azzal játszhatatlan a GTAIV. de updateolom a hozzászólásom a Counter Strike is kifagy, de lehet, hogy szerverhiba.

Na a CS: Source nem a driver miatt fagy ki hanem a szerver a hibás, ugyanis ugyan azon a pályán offline hibátlanul megy és az NFSUC szépen fut még 30 percnyi játék után.

Fail... Rockstar hiba, majd az 1.0.3.0-s patck segit.






Én azt szeretném kérdezni milyen ez az alaplap amin van agp és ilyen jó kis proci és hol lehet ilyet kapni
mert akkor nem veszek komplett gépet.
0
0
0
0
Ryder avatar
A régit😲 Olyat nem játszunk azzal játszhatatlan a GTAIV. de updateolom a hozzászólásom a Counter Strike is kifagy, de lehet, hogy szerverhiba.

Na a CS: Source nem a driver miatt fagy ki hanem a szerver a hibás, ugyanis ugyan azon a pályán offline hibátlanul megy és az NFSUC szépen fut még 30 percnyi játék után.

Fail... Rockstar hiba, majd az 1.0.3.0-s patck segit.
0
0
0
0
pomrum avatar
Logikus. Tedd vissza a régit.😆
0
0
0
0
Ryder avatar
Üdv mindenkinek! Miután sikeresen frissitettem az ATI driverem a GTAIV olyan 1-1.5 óra játék után minden ok nélkül kifagy. a régi (asszem 8.1-es, vagy régebbi) driverrel nem volt semmi ilyesmi gond egész nap toltam vele.

Valakinek van valami ötlete?
0
0
0
0
eleminator avatar
Oxxi írta:
Hellotok, nekem a Warcraft III-al lenne és az Elder Scrols IV Oblivionnal, hogy ok nélkül egyszer csak lefagy, és minden frisitve va na gépemem. Ha maxon vannak a beállitások ha a leg alacsonyabban igy is ugy is lefagy. Nme tudnátok hogy mi lehet a baj?:S

A te fajta és más hasonló alaplapba szerelt 5.1-es Realtek hangkártya néha okoz fagyást! Próbálj meg játszani velük úgy, hogy kikapcsolsz minden hangot, s úgy játszani vele annyi időt, ami után biztos le szokott fagyni! Ha úgy nem fagy ki a game, akkor az a baj! Vagy veszel egy pár ezer forintos hangkártyát, vagy valami frissebb drivert az alaplap honlapján hátha fenn van!
0
0
0
0
Oxxi avatar
Hellotok, nekem a Warcraft III-al lenne és az Elder Scrols IV Oblivionnal, hogy ok nélkül egyszer csak lefagy, és minden frisitve va na gépemem. Ha maxon vannak a beállitások ha a leg alacsonyabban igy is ugy is lefagy. Nme tudnátok hogy mi lehet a baj?:S
0
0
0
0
Silent Enemy avatar
Sziasztok!😀

Légyszi, tudna valaki tanácsot adni? Kb. fél éve még a Fear nevű játék simán elfutott a gépemen közepes grafikán, szaggatás nélkül. Sajnos újra kellett telepítenem, de ugyan úgy feltettem a legújabb drivereket, a DX 9C-t, meg mindent ami kell, de mégsem megy azóta rendesen a játék.:S Mikor megpróbálok játszani vele (minimum grafikán), elindul, de kb. 5-10 másodperc után újraindul a gép, vagy kilép a játékból. Ugyan ez van a Condemned-el és más (még nem túl húzós grafikájú) játékokkal is. Ez mitől van és mit tehetnék ellene???😢 Előre is köszi a választ!😀
0
0
0
0
dave500 avatar
Tegyél mindent Low-ra illette a csuszkáknál 30-40 közé Az árnyékokat kb 5-6-ra
0
0
0
0
no avatar
Helosztok kössz a választ. Gépem:
AMD Athlon 64 X2 DUal core processor 6000+3.12GHz 2GB ram
vidcard:asus eah 3850 512MB
hol tudom azt állíitani hogy minimumon fusson a GTA4??? és mit állítcsak át?
játékhiba lenne az hogy lefagy a GTA4?
Elindul játszok vele vagy 10 percet utána akadozik kicsit majd lefagy vagy a másik eset hogy ujraindul a gép :S.Előreis köszönöm a választ
0
0
0
0
kovi avatar
valaki segítsen! az miért van hogy a gépemen egyik 3dmark program se indul el? kipróbáltam a 03-t, 05-t és a 06-t is de minedegyik elidítás után 3-4 másodperc múlva lefagy.
0
0
0
0
no avatar
az assasins creedben kellene segítség!mégpedig nem tudja valaki mért írja ki az exe hibát ha belépek jeruzsálembe??valaki tudna rá mondani gyógymódot??előre köszönöm
0
0
0
0
no avatar
hali!nekem a gta4 játék közben lefagy meg újraindul! kérek valakit segítsen nekem!előre köszi
0
0
0
0
eleminator avatar
Az ati hd2600-as AGP szériálnál volt ilyen próbléma, sőt van is, szerencsére szoftveresen kijavították a hibát, s játékok mennek. Olyan meghajtódrivert ami alatt úgyanez a kártya elindul, s nem fagy be a betöltésnél a 3DMARK06, olyat még nem taléáltam (Már a betöltöablaknál mindig kifagyott
0
0
0
0
no avatar
Probléma megoldva. Egy friss illesztőprogram kellett, de rohadt nehéz volt felkutatni egy agp-set!!! De most király minden!
Üdv.
0
0
0
0
no avatar
Hello. Nekem is újraindulási problémáim vannak. A fifa 2009 és ma a crysis warhead is újraindítja a gépemet. egyébként elindult mind a kettő, de a játék betöltése közben egyszercsak újraindul. Van egy Intel Pentium P4 3.00 GHz-es procim, most vettem Ati Radeon Sapphire HD2600Pro 512MB AGP videókártyát, valamint ramot is, ami most 2.5GB. Nem értem mi lehet a probléma. Mivel két játéknál is ugyanez történt, már kezdek kétségbe esni!!! Valaki segítsen!!!!
0
0
0
0
eleminator avatar
Wolf írta:
Légyszíves segítsetek!

A Grand Theft Auto San Andreas folyton újraindítja a gépem, pedig a gépem simán viszi a játékot!

Miért lehetséges, hogy újrindúl a gépem


Megnéztem a gépeid adatait. Mivel Radeon 9550-es videókarid van elképzelhető, hogy az a baj, sok a kompatibilitási hiba volt van ezzel és a 9250-es videókarikkal. Próbálj meg egy újabb videókártya drivert feltenni.
Másik probléma lehet még, hogy megkapja a terhelést a gép, s lehet, hogy a proci hőmérséglete eléri a kritikus fokot s újraindítja magát! Javaslat a következő újraindításnál nézd meg a hőmérségletet a SETUP-ban, ha magas (60 fok vagy afellet) a ventilátorokat portalanítsd a gépben, s szerez be egy rendszerventit, ha be lehet szerelni a házba!
0
0
0
0
pomrum avatar
Wolf nem írsz a problémárol túl sokat, de valószínü a tápod lessz kevés amikor elindítod és a videohardver sok áramot vesz fel egyszerüen kevés a rendszernek. Vagy nagyon sok minden van a gépedben vagy erősebb kell.
0
0
0
0
Wolf avatar
Légyszíves segítsetek!

A Grand Theft Auto San Andreas folyton újraindítja a gépem, pedig a gépem simán viszi a játékot!

Miért lehetséges, hogy újrindúl a gépem
0
0
0
0
gibdj avatar
Fentebb írtam hogy mi volt a probléma: alaplapi bios nem nagyon volt megelégedve az újabb videókártyákkal, ezért firssítésre szorult. De köszönöm!😀
0
0
0
0
gibdj avatar
Na mindenhol ott rejtőzik a technika ördöge, ezesetben nálam ez a biosban volt. Frissítettem a szent szoftvert (bios😀😉, és eddig hiba nékül hippiskedik a gép az új nvidia driverrel is. Egy játékot is fellöktem ami lefagyott mindíg, és egy óra játék után se fagy. Na remélem nem kiabálom el!😀 Később feltelepítem a COD4-et, remélem már azzal se lesz gond.
Köszönöm hogy pár gondolat erejéig az én problémám megoldására szenteltétek az agytekervényeiteket!😀
0
0
0
0
MoonW avatar
nem biztos, hogy a videókártya a hibás, lehet hogy a tápod ad le kevesebb feszültséget... ha tudod, vidd el az egész gépet a szervizbe, ezt így távolról nehéz megmondani...
0
0
0
0
gibdj avatar
Na! Azt mondták hogy vigyem be a karit a szervízbe és letesztelik. Nos, én is lefuttattam azt a programot amivel tesztelik a videókarikat, és tökéletesen ment. Úgy van, hogyha teszt közben lefagy a gép, akkor minősítik hibásnak és kicserélik.....De ha egyszer nem fagyott le a programmal, akkor ott se fog! Úgyhogy nem tudom mi a kolbász legyen!

Egyébként meg már a Postal 2!! is lefagy....
0
0
0
0
gibdj avatar
Valóban támogatja, ezért sem értem hogy miért fagy. Elvégre amit kiadtak az egy végleges, tesztelt driver. Nem telepítem fel többet, de azért beviszem a bolt szervizébe, hogy nézzék meg a kártyát. Ez így tényleg nem normális dolog.
0
0
0
0
MoonW avatar
Pedig a 175.19-es driver támogatja a GeForce 8800 GT-t... de ha fagy miatta akkor tényleg ne eröltesd.
0
0
0
0
gibdj avatar
Na puff! Én is gondoltam rá, hogy csökkentett módban nem használja a videókarit, a tanácsod adott nekem egy lökést.😀 Tegnap feltettem a legújjab videókártya drivert, ezután elkezdett fagyni. Ma mikor újratelepítettem a Windowst egyből a legújjab drivert löktem fel, és megint fagyott. Miután csökkentett módban tényleg nem használja a videókarit a gép, így leszedtem a drivert, és úgy indítottam normál módban. Minő meglepetés nem fagyott. Feltettem a karihoz kapott cd-ről az eredeti drivert, és azóta semmi baj a géppel. Na összefoglalva: az új nvidia driver (175.19) hazavágja a rendszeremet. Elég érdekes dolog. Batudható ez a videókártya hibájának?
(Amúgy a fentebb említett két játék még a régi driverrel fagytott, szóval azok miatt nem az új driver a felelős.)
0
0
0
0
MoonW avatar
ha garis akkor mindenképpen vidd el, a csökkentett módban nem használja ki a videókártya képességeit, ezért nagy esély lehet arra hogy a videókártya kavar be, mivel amikor nem használja akkor semmi gond. Illetve próbáld meg úgy a drivert úgy feltelepíteni hogy előtte a régit letörlöd, újraindítod és utána az újat és megint restart.
0
0
0
0
gibdj avatar
Nos most az van, hogy már a Windows (XP) is megfagy. Szóval ha csak be van kapcsolva a gép és nem csinálok semmit, akkor is megfagy. Néha már a betöltésnél is feladja! Viszont csökkentett módban tökéletesen fut... Elég érdekes dolog. (Most egy másik gépről írok.)
Ha valakinek van valami ötlete megköszönném, mert nem nagyon akarom szervízbe vinni.
0
0
0
0
MoonW avatar
Hmm, lehet hogy a videókártyával van összefüggésben, ha tudod próbáld ki a géped egy másik videókártyával.
Illetve a DirectX-et próbáld meg újratelepíteni.
0
0
0
0
gibdj avatar
Na feltettem a legújabb hang- és videódeszka drivereket, és ugyan az... Lehet hogy most hülyeség amit boncolgatok, de: a DIRT és a COD4 grafikája "homályos" a motion blur miatt vagy nem tudom mi miatt. Csak ez a két játék csinálta ezt eddig, szóval elképzelhető hogy valami köze lehet ehhez? (Próbáltam úgy állítani hogy a DIRT ne legyen ilyen "homályos", de hiába veszem le pl a motion blurt, akkor is olyan marad.) Na csak megfordult ez a dolog kerekded fejemben.😀
0
0
0
0
MoonW avatar
gibdj: lehet hogy a hangkártya driveredet kellene frissíteni!
0
0
0
0
gibdj avatar
Köszönöm a választ!
Nos, csak a Dirt van már fent, így azzal "kísérletezgettem". Levettem minden hangot, így is fagyott. Van hogy el se indulok a kocsival megfagy, sőt volt olyan is hogy meg se jelent az adott pálya, egyből töltés után kifagyott.
Raktam másik crack-et, patch-t, nem segít. Először az egyik pályán jelentkezett ez a probléma, oké mondom...reset. Ez akkor volt mikor csak simán "versenyezgettem". Aztán elkezdtem egy karriert, végigtoltam vagy 20-30 pályát, nem volt semmi gond. Aztán elérkeztem egy ponthoz, ott fagy ki állandóan. A többinél semmi gond nem volt. Gyanítottam hogy az a pálya a kakis.
De COD4-ben meg ahol gondolta ott fagyott meg. Szóval nem tudom hogy most mire gyanakodjak.
0
0
0
0
eleminator avatar
gibdj írta:
Hy!
Gond: Ha játszok a Colin DIRT-el, vagy a COD4-el, akkor egy idő után megfagy a cucc. Kép megáll, hangokat néha nyüszít a hangfal a játékból. Ilyenkor jön a reset. Többi játéknál nem volt ilyen gond. Legutóbb mikor reseteltem a gépet, akkor csak kikapcsolt, majd bekapcsolt 1-2 másodpercre. Szóval ki-be kapcsolgatta magát, akármit nyomtam, csak a táp lekapcsolása segített. Utánna meg jó volt. De pl. a Crysis gond nélkül kolotált a gépen, szóval nem tudom azok miért nem tetszenek a masinának.


Igazából a géped adataiból kitűnik, hogy valószínűleg nem a kicsi hardware miatt történik a dolog. A hozzászólásod első feléből arra következtettem, hogy vagy valamelyik ram, vagy a táp, vagy a videókártya cseszekszik. De ez kizárt, mert a Crysis ment. Esetlegesen még az lehet próbléma, ha alaplapi hangkártyát használsz, próbálj meg a fagyos játékokkal úgy játszani egy jó darabig, hogy minden hang ki van kapcsolva.
Ha így is fagy elképzelhető, hogy a játék crackje csinál rossz memóriába írást s ezért fagy. Ha hang nélkül tökéletesen megy szerezz be egy másik hangkártyát!
0
0
0
0
gibdj avatar
Hy!
Gond: Ha játszok a Colin DIRT-el, vagy a COD4-el, akkor egy idő után megfagy a cucc. Kép megáll, hangokat néha nyüszít a hangfal a játékból. Ilyenkor jön a reset. Többi játéknál nem volt ilyen gond. Legutóbb mikor reseteltem a gépet, akkor csak kikapcsolt, majd bekapcsolt 1-2 másodpercre. Szóval ki-be kapcsolgatta magát, akármit nyomtam, csak a táp lekapcsolása segített. Utánna meg jó volt. De pl. a Crysis gond nélkül kolotált a gépen, szóval nem tudom azok miért nem tetszenek a masinának.
0
0
0
0
eleminator avatar
Akkor passzolok adamko! Bocs, hogy nem tudtam segíteni.
0
0
0
0
eleminator avatar
adamko777 írta:
nekem mindig lefagy a STALKER és a Bioshock 1-2 perc után.....mit tegyek????....Eleminator amit javasoltál az nem jött be:S


Buherált directx 10-t használsz XP alatt?
0
0
0
0
eleminator avatar
Sziasztok, a TUROK játék az intro után lefagy a következő szöveggel:Kivétel /unknown software exception 0xc000001d/ történt az alkalmazásban a következő helyen:0x00971b09. Legyetek szívesek ,ha tudtok segítsetek. üdv :MACI


Mivel a gépeid adatai nincs kitötlve így, nem tudom, hogy nem-e hardware-es jellegű-e a próbléma, de azért nézd meg a következőket:
- Ha Unreal Tournament III sem ment a gépeden, lehet hogy ez sem fog
- Ha warez verziód van, keress a neten egy másik cracket, lehet megoldás a problémádra
- Legfrissebb directx, ATI/NVIDIA driver telepítése

Ha nem oldódik meg a probléma, akkor több ötletem nincs!
0
0
0
0
eleminator avatar
Ha az újratelepítés nem oldja meg a gondot, akkor teszteld le a gépet egy memória teszttel, ha minden ok, nézz körül a neten, hátha valami prógramozói hiba, s esetleg patch-el orvosolható
0
0
0
0
MoonW avatar
Próbáld meg újratelepíteni a játékot!
0
0
0
0
no avatar
igaz, h nem túl jó a gépem, de a witcher néha kilépett hibajelentéssel... és nem tom miért. mondjuk most már még lejjebb vettem a részletességet és ritkábban lép ki...
0
0
0
0
no avatar
Elég gyenge márka, nemigazán tudom mire elég.
0
0
0
0
noreszz avatar
ok köszy, játszottam 1 órát a gémmel és a VGA m 55 fokos volt , alaplapom 43 . a tápm STAbility power 550 W .
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció