Milyen billentyűzetet vegyek?

Szerző: , 2009. April 20., téma
Fórum » Periféria
-Ha van előre kiszemelt billentyűzet de nem tudod eldönteni hogy melyik lenne jobb illetve hogy mi melyiket ajánljuk, akkor lehetőleg pontos nevet, gyártót, méreteket és árat adj meg, mert ezek alapján könnyebben tudunk segíteni.
Hozzászólások: 484
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.
kicsipunk88 avatar
Sziasztok! Szükségem lenne a szakértelmetekre (: Vezetéknélküli billentyűzet és egér vásárlásán gondolkodok, de nem igazán találtam. Magyar kiosztású billentyűzetet szeretnék és valami olyasmit ami játékra is alkalmas. Tudnátok valamit ajánlani ami nem sokkal rúg 20000ft fölé? Előre is köszi!

Üdv: Csabi
0
0
0
0
Cesc444 avatar
Hunork: Köszi a tippet, teszek náluk is egy próbát. 😀
0
0
0
0
Hunork avatar
Cesc444: sajnos az esély nagyon kevés... Talán a Media Markt, ott sok bill van, de kevés a mecha. Egy próbát megér. És általában, ha nincs kint, de van, ami tetszik, még segítenek is, kibontják, és kipróbálhatod. (én is így vettem már kettő bill-t, ott kipróbáltam, és máshol megrendeltem 😀 )
0
0
0
0
Cesc444 avatar
Sziasztok!

Tud valaki abban segíteni hogy hol lehet Pesten mechanikus billentyűzetet kipróbálni? Bestbyte-nál és néhány kisebb üzletnél jártam már de ők nem tudtak segíteni 😞

Előre is köszi!
0
0
0
0
visor261 avatar
Na megjött a billy 😃
https://i.imgur.com/u03JD7V.jpg

Az ipon csomagolási módszere:

https://i.imgur.com/JXPNQHO.jpghttps://i.imgur.com/99jugki.jpg
0
0
0
0
Puffin avatar
Helyes Logitech-et én is néztem ami tetszik! 😃 (60ezer) 😆
0
0
0
0
Hunork avatar
Én jókat olvastam róla, az ajánlott kategória. De sajnos, nincs magyar belőle. 😞
Ennyi keretből egy Hama uRage Illuminated Gaming jó vétel (nagyon halk), vagy egy helyes Logitech.
0
0
0
0
no avatar
hali srácok! Szerintetek megéri megvenni ezt a bill-t?
[LINK]

Esetleg tudtok róla hogy van-e magyar kiosztású ebből a típusból? Am nagy gáz hogy nem magyar?
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nem mechanikus, háttérvilágításos, és viszonylag nem drága:
[LINK]
Picit drágább, de mechanikus:
[LINK]

Max még ez, de se háttérvilágítás, se mechanikus billentyűk, és numpad is van. (Tehát, szerintem csak a neve compact.)
[LINK]
0
0
0
0
svayy avatar
Hi, "compact" billentyűzetet keresek. Néhány példa, hogy mire gondolok:

Vengeance K65, Ozone Strike Battle, CM Quick Fire TK

Vannak kedvezőbb árú, ilyen illetve ehhez hasonló eszközök? Nem kell feltétlenül mechanikusnak lennie, megvilágítás előnyben.

Köszi.
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv Urak!
Na, fiam most meg nyaggat. 😆
Korábban olvastam itt is, máshol is, és voltak bajok vele: Asus Cerberus gamer billentyűzet. Most már szoftveresen megoldották a hibákat és jónak mondható, vagy még mindig low kategória? Ára most 14-15k között van. És jól látom, hogy a magyar kiosztás a normális nagy Enter-es, és az angolnál van a nyomi kis Enter? És a lényeg: mennyire mondható halknak? A Trust szépségem kezd öregedni, és nem tudok dönteni. Amit ki tudtam próbálni, és nagyon kellemes, az a Speedlink PARTHICA Core, de a fránya Asus-t sehol nem tudtam kipróbálni...
0
0
0
0
rollo avatar
pakai93 azert gondoltam mert ahogy rakerestem a Razor x chromara 139 eurotol felfele megy az ara nalunk es a G910-esnek 145tol .
0
0
0
0
pakai93 avatar
rollo:
Néztem azt is, de nem egészen ugyan abban az árban mozog! Annyit már nem szeretnék billentyűzetre költeni!
50.000 Ft a plafon!
0
0
0
0
rollo avatar
Ajanlanam a LOGITECH G910 Orion Spark-ot nekem ez van kb. ugyan abban az arban van mint a Razer . Minden uj jatekot (nem csak uj) erzekel es egyedi vilagitast kap. Eggy szo mint 100 G910 😀
0
0
0
0
pakai93 avatar
Valakinek van valami tapasztalata Razer Blackwidow X Chroma billentyűzettel kapcsolatban?
0
0
0
0
MariusTitus avatar
Teszi a dolgát az ócó is.Nekem is jó kis full alap billem van.Semmi bajom vele 😃
0
0
0
0
H-ECTOR avatar
dcsabika: nálam ez az alap, bőven jó arra, amire kell 😆
[LINK]
0
0
0
0
Hunork avatar
dcsabika: nagyon köszönöm az infót! Gondolom nagy különbség nincs ennél a gyártónál. 😀
0
0
0
0
LightLeach avatar
Hunork!
Nem egészen ugyan az, de nekem Hama urage Lethality van, és nagyon meg vagyok vele elégedve, jó vele gépelni és játszani is, elég alap cucc, de amit kell azt jóval az átlag szint felett tudja.
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!

Megpróbálom még egyszer: Hama uRage Illuminated Gaming klaviatúrával kapcsolatban van személyes tapasztalat? Valaki? MM-ben kipróbálta, és nagyon halknak tűnik, kérdés, hogy mennyi ideig tart ez a jó tulajdonsága?
0
0
0
0
hashimoto avatar
Hunork: Tudod, valahogy meg kell mutatni ki a f.szagyerek, ha máshogy nem megy, villogjunk pénzzel.. 😆
0
0
0
0
Hunork avatar
A PH-van egy egy-két topik, ahol a sznobizmus megy. Ilyen a billentyűs is. Kérdésre teljesen más válasz, típus...stb jön. ha LEd-est kérdezek, LED nélküli lesz a válaszban. És a 30-40k körülieket tolják. Csak ez MO, ahol én inkább 2-3 évente veszek újat, de nem adok egyért annyit, amiből kis szerencsével alaplap+memóriát veszek... És sokan vannak így, nem keres mindenki fél millát egy hónapban.
0
0
0
0
Csicso avatar
Mechanikusban MAGYAR billentyűkosztással nem túl elszállt árral: OZONE STRIKE BATTLE
0
0
0
0
hashimoto avatar
Nekem egy Dell L100/SK-8115-öm van, játékra, gépelésre egyaránt kiváló, persze, nem rézer, meg mechanikus, de számomra tökéletes..
0
0
0
0
BOMB avatar
én pedig szerintem jó 😀
nekem ez van és megvagyok elégedve vele
amúgy ennél jobbat "olcsón" nem igen fog találni
0
0
0
0
Yezi_ avatar
PH-s emberkék szerint eléggé gagyi az a billentyűzet.

'Zalman ZM-K500: Legolcsóbb mechanikus a piacon, nem kell sokat várni tőle. Elég gány minőség, csak azért került ide mert ilyen is van. Nem ajánlott!'
0
0
0
0
BOMB avatar
djsi [LINK]
mechanikushoz képest olcsó
0
0
0
0
djsiegfried avatar
Létezik olcsóbb mechanikus billentyűzet? 😆
0
0
0
0
BOMB avatar
az 4tech-et javaslom nagyon jó kis billentyűzet
0
0
0
0
Hunork avatar
Üdv!

Az alábbiakkal konkrét tapasztalat van valakinek?

Genius Scorpion K20 Gaming
Hama uRage Illuminated Gaming
A4-Tech X-Slim KD-800L


Nálam a feltétel ennyi: magyar kiosztás, multimédia gombok legyenek, LED-es legyen (lehetőleg kék/vörös/zöld), ár 10k körül. Utóbbi rém egyszerű: nincs sok bill., mely 2 évnél minden gond és hiba nélkül kibírná, ezért nem szeretnék 20-30 ezret erre költeni.

Tehát a háromból melyik a legjobb? Élettartam, halk működés, világítás.
0
0
0
0
no avatar
Nekem Asus Strix Tactic Pro van, hát, az a baj a Razert nem ismerem, viszont nekem hatalmas előny volt, hogy az ASUS az magyar kiosztású, jók a színek, nekem bejön ez a fekete - narancs, ami kicsit talán negatívum, hogy könnyen le lehet nyomni a gombokat, és néha akaratlanul is lenyomok valamit, pl WASD-nál az A betűt, így nem értem soha, miért megy balra a karakter 😃 De megszokás kérdése, egyre kevesebbszer fordul elő

Maga a billentyűzet nagyon patent, számomra az egyetlen mechanikus billentyűzet, ami néz is ki valahogy, kicsit robosztus, tele van programozható gombokkal, már csak a szoftvert kéne valahogy normálisan összerakni, Windows 10 nem szereti, de megvagyok a programozható gombok nélkül is amúgy.
0
0
0
0
pakai93 avatar
Szerintetek Asus Strix Tactic Pro vagy Razer Blackwindow Ultimate 2016 Edition?
Ha lehet akkor légyszi indoklással! 😃
0
0
0
0
LightLeach avatar
sudosu!
Én speciel utálom a Cherry MX-el szerelt billentyűzeteket, rohadt kényelmetlen az összessel a gépelés, telán az mx Balck, meg az mx Brown. A razer saját kapcsolói viszont kényelmesebbek, nagyon rövid aktiválási távolsága van, emiatt jobb vele a gépelés, meg úgy.. gyakorlatilag minden.
0
0
0
0
BOMB avatar
ez nem feltétlenül igaz
trust gxt 25 2 éves annyi hogy a festék megkopott
trust gxt 340 1 és fél éves semmi baja
trust gxt 280 1 éves semmi baja
ez hülyeség hogy noname... miért lenne az? mert neked rossz tapasztalatod van velük az nem azt jelenti hogy rossz is
0
0
0
0
19ati93 avatar
Nekem az, pl a Trust is. 😆 Oké hogy vannak egy-két jó cuccuk de sokuk elég borzasztó.
0
0
0
0
sudosu avatar
Tesoro noname márka ? 😃

Egyébként mindegyik mechanikus bill ugyanaz (szinte) , csak nincsenek benne extrák, mint világítás, csuklótámasz, makrógombok stb...
Az a lényeg hogy Cherry MX switch legyen.
Jó a nagyon kínaiból spórolnak ki anyagot, azokon a keycapek is elég gagyi minőségűek, de mit vár az ember 8000 forintért?

Nekem egy Durandalom van, eddig nem volt panaszom rá, pedig intenzíven használom, mivel Mania játékokkal játszok.
500-600 leütés/zene vagy több

Sokszor a márkásabb gagyi ugye Razer Blackwindow? A kínai switchekkel? 😃
0
0
0
0
19ati93 avatar
Cooler Master vagy Corsairt kapsz 35-40k-ért. Noname cucc: Tesoro vagy mi a neve van 25-ért.
0
0
0
0
BenjaminHun avatar
Üdv. Tudnátok ajánlani cherry mx brown kapcsolós billentyűzetet? Ami még viszonylag olcsó. Magyar kiosztás nem fontos!
0
0
0
0
Puffin avatar
G910 Orion Spectrum. 😀
0
0
0
0
rollo avatar
Gerekek ennel jobb nem kell :::: Logitech G910 Orion Spark ::: 😀
0
0
0
0
BOMB avatar
widowmakermark ha nem zavar hogy hangos. egyébként nagyon jó kis billentyűzet
0
0
0
0
McFly36 avatar
Corsair K30 vélemény?
0
0
0
0
SMGAsusHUN avatar
Valaki tudna ajánlani egy jófajta még is olcsó ledvilágítású, de még is magyarkiosztású billentyűzetet alacsony gombokkal.

Maximum 10 ezer forint értékben
0
0
0
0
Zoli73 avatar
BOMB: Tessék! Nagyon jó és megbízható gémer bill! [LINK]
0
0
0
0
BOMB avatar
ajánlanátok egy jó kis billentyűzetet?
szempontjaim:
-halk
-gyors reagálás a leütésekre
-világítás
-na meg persze legyen minőségi, hosszú élettartamú
20-tól 50-ig szánnék rá pénzt
köszi a választ 😉
0
0
0
0
anyu89 avatar
Mi a véleményetek a Gigabyte FORCE K85 Gaming-ről?
0
0
0
0
McFly36 avatar
A hibrid switch mitől más egy színes (red,brown,stb) switchtől?
Egy Cougar 450k-n gondolkodom.
0
0
0
0
sudosu avatar
BOMB:
A mechanikus billentyűknek az a értelme, hogy sokkal kényelmesebbek mint bármely Membrános (olcsó) billentyűzet.

A Mechanikus switchek sokkal több lenyomást bírnak ki mint membrános társaik (5-6 millió ez elvileg elég egy életre, ezzel azért vitatkoznék, attól függ milyen játékra van használva) ,
Kisebb erőkifejtésre van szükség egy billentyű lenyomásához (nem rohad el a kezed hosszú játéktól se) ,
Modulárisak, tudod őket bővíteni más színű switchekkel is,
Olyan érzetet adnak, mint ha írógép előtt ülnél, ez inkább a Cherry MX Blue-nál jellemző,
A kisebb erőkifejtésnek köszönhetően, sokkal gyorsabban letudod ütni a billentyűket, ez hasznos lehet FPS-eknél RTS-eknél és ritmusjátékoknál.

Hirtelen csak ennyi jutott eszembe. A Mechanikus billentyűzetből a legolcsóbb is ugyanazt a minőséget hozza mint a drágábbak, csak extrák nélkül. Csak fontos hogy ne Kalih switch-es legyen mert az gagyi kínai mechanikus switch, az van a Razer BlackWindow egyik változatában is. Csak minőségi Cherry MX switchekkel felszerelt billeket érdemes venni.

akos810, neked meg a Tesoro Durandal G1N-t tudnám ajánlani, abból van magyar kiosztású, nekem is olyan van csak Cherry MX Red Switchekkel. Lehet belőle barnát is kapni.
0
0
0
0


Elfelejtett jelszóRegisztráció